Ako efektívne vyčistiť lepkavé klávesy klávesnice MacBooku

Aj keď by bolo ideálne udržiavať naše počítače v pôvodnom stave po celú dobu ich používania, niekedy môže dôjsť k preklzom, ktoré môžu spôsobiť problémy, ako napríklad prilepené klávesy klávesnice MacBooku. Zhromaždili sme krátky postup, ako tieto kľúče vyčistiť, aby váš prenosný počítač opäť vyzeral a cítil sa ako nový.

Ak máte problémy s lepkavými klávesmi MacBooku, ako napríklad rozliatie nápoja, omrvinky z jedla alebo akýkoľvek iný druh látky, ktorá spôsobuje, že sú klávesy lepkavé, existuje pomerne jednoduchá oprava, ktorá vás vráti na správnu cestu k bezchybne fungujúcej klávesnici. klávesnica.

Ako vyčistiť lepkavé klávesy klávesnice MacBooku

Nástroje

Na efektívne čistenie lepkavých klávesov MacBooku budete potrebovať nasledujúce nástroje:

Q-tipy

Trenie alkoholu

Papierové uteráky

Pohár alebo hrnček

Špáradlo

Saponát na riad

Heavy-Duty Spudger

Krok 1

Predtým, ako začnete čistiť lepkavé klávesy klávesnice MacBooku, skontrolujte, či je zariadenie úplne vypnuté. Klikni na Apple v ľavom hornom rohu obrazovky počítača a v zobrazenej rozbaľovacej ponuke kliknite na položku „Vypnúť“.

Krok 2

Nalejte q-tip do liehu a utrite každým z lepivých kľúčov. Pritom dbajte na to, aby bol hrot q skôr vlhký než mokrý, pretože nechcete do citlivej elektroniky zavádzať príliš veľa tekutiny.

Krok 3

Špáradlom odstráňte omrvinky a zvyšky spod lepivých kľúčov. Napriek tomu, že alkohol triefa na ceste k odstráneniu lepkavých klávesov Macbooku, nebude schopný veľa urobiť, ak je pod ním niečo uväznené – teda používanie špáradla.

Krok 4

Skontrolujte, či vaše kľúče fungujú správne. Ak stále pracujete s lepivými klávesmi, budete sa musieť trochu viac zapojiť do procesu, ktorý sme podrobne popísali nižšie.

Krok 5

Na rozlepenie lepivých kľúčov použite spudger alebo iný plastový otvárací nástroj. Vložte spudger pod bok kľúča, zdvihnite ho a prstami kľúč vytočte. Aby ste predišli poškodeniu kľúčov, používajte radšej plastový otvárací nástroj než niečo kovové ako nôž.

Krok 6

Do pohára dajte mydlo a teplú vodu. Keď odstránite lepiace kľúče, vložte ich do mydlovej vody a nechajte ich stáť 10 minút.

Krok 7

Klávesnicu, na ktorej ste klávesy odstránili, znova utrite špičkami q navlhčenými v alkohole.

Krok 8

Klávesy úplne vysušte papierovou utierkou, aby sa do Macbooku nedostala žiadna voda.

Krok 9

Zarovnajte vyčistený kľúč a pevne zatlačte na miesto, aby ste ho opäť nasadili, a potom posúvajte prst zo strany na stranu, kým nebudete počuť dvojité kliknutie.

V drvivej väčšine prípadov dodržanie vyššie uvedených krokov opraví klávesnicu klávesnice Sticky Macbook a vráti vašu klávesnicu do špičkového tvaru.