Ako efekt├şvne rebrandova┼ą va┼íe profily soci├ílnych m├ędi├ş

Zmenilo sa va┼íe podnikanie od vytvorenia profilov soci├ílnych m├ędi├ş?

Uva┼żujete o rebrandingu existuj├║cej soci├ílnej identity va┼íej spolo─Źnosti?

Pri spr├ívnej pr├şprave je to mo┼żn├ę spravujte svoje ├║silie o budovanie zna─Źky na soci├ílnych sie┼ąach bez straty v├Żznamn├ęho po─Źtu ├║─Źastn├şkov.

Mali by ste zmeni┼ą n├ízov svojich soci├ílnych profilov?

Pred kontrolou procesu rebrandingu va┼íich profilov v soci├ílnych sie┼ąach, zv├í┼żte, ─Źi je zna─Źka skuto─Źne vhodn├í pre va┼íe podnikanie,

Pod─ża Luke Brassinga z Pleasant Brands ÔÇ×Skuto─Źn├ę rebranding zah┼Ľ┼ła aktualiz├íciu cie─żov spolo─Źnosti, odkazov a kult├║ry.ÔÇť

Va┼ía zna─Źka profilu soci├ílnej siete hr├í d├┤le┼żit├║ ├║lohu v online obraze va┼íej spolo─Źnosti. Zdroj obr├ízka: iStockPhoto.

Ak pr├íve rob├şte rebrandovanie, preto┼że sa v├ím p├í─Źi zvuk nov├ęho mena, v├í┼í spodn├Ż riadok nemus├ş st├í┼ą za to, aby ste vynalo┼żili v├Ą─Ź┼íie ├║silie a potenci├íl na straty spojen├ę s procesom rebrandingu.

Ako v├Żsledok, Zmena zna─Źky je najvhodnej┼íia pre spolo─Źnosti, ktor├ę s├║:

  • Zme┼łte svoju v┼íeobecn├║ ┼ítrukt├║ru (pravdepodobne v d├┤sledku zl├║─Źenia alebo splynutia).
  • V├Żrazne diverzifikujte svoje ponuky produktov (do tej miery, ┼że u┼ż neplat├ş existuj├║ca identita).
  • Rie┼íi┼ą obchodn├ę aspekty, ktor├ę s├║ zastaran├ę alebo ne├║spe┼ín├ę.

Ak sa bl├ş┼żite k procesu rebrandingu z jedn├ęho z t├Żchto d├┤vodov, potom to je to, ─Źo mus├şte urobi┼ą, aby ste premenovali svoje profily soci├ílnych m├ędi├ş,

Zlo┼żil # 1: Vykonajte svoju povinn├║ starostlivos┼ą

Ke─Ć Netflix prv├Żkr├ít ohl├ísil svoj krut├Ż rebranding na rozdelenie slu┼żieb Netflix a Qwikster, r├Żchlo sa uk├ízalo, ┼że d├┤le┼żit├Ż prvok procesu povinnej starostlivosti sa prehliadol.

Preto┼że spolo─Źnos┼ą nedok├ízala zabezpe─Źi┼ą pou┼ż├şvate─żsk├ę meno ÔÇ×@QwiksterÔÇť Twitter, pou┼ż├şvate─ż bol odveden├Ż pou┼ż├şvate─żom, ktor├Ż zaplavil jeho stravu, obr├ízkami o charaktere milovan├ęho die┼ąa┼ąa, ktor├ę pou┼ż├şva neleg├ílne l├ítky.

Jason Castillo
Netflix r├Żchlo zarazil spustenie slu┼żby Qwikster DVD-only service tv├írou v tv├ír negat├şvnej publicite.

Ak sa chcete vyhn├║┼ą podobn├Żm chyb├ím, ktor├ę m├┤┼żu po┼íkodi┼ą poves┼ą va┼íej zna─Źky, vykon├íva┼ą nasleduj├║ce ├║lohy e┼íte predt├Żm, ako upozorn├şte svoje publikum na potenci├íl rebrand:

  • Zabezpe─Źte verziu .com svojej ├║plne novej adresy URL,
  • Uistite sa, ┼że Twitter Ovl├ídac├ş prvok, ktor├Ż chcete priradi┼ą k svojej novej zna─Źke, je st├íle k dispoz├şcii,
  • Spustite fokusov├ę skupiny s existuj├║cimi klientmi na odhali┼ą ak├Żko─żvek skryt├Ż probl├ęm s navrhovan├Żm rebrandom.

Ur─Źite N├íjdite si ─Źas na vykonanie tohto vy┼íetrovania. pred spusten├şm svojej ├║plnej rebrandingovej kampane. T├Żm sa pred├şde (alebo aspo┼ł minimalizuje) mo┼żn├Żm chyb├ím, ktor├ę by mohli naru┼íi┼ą va┼íe bud├║ce marketingov├ę ├║silie.

Zlo┼żil # 2: Pochopte obmedzenia soci├ílnych m├ędi├ş

Ke─Ć sa pripravujete na rebranding, Existuje nieko─żko obmedzen├ş, ktor├ę obmedzuj├║ va┼íu schopnos┼ą meni┼ą inform├ície v profile., Aj ke─Ć tieto obmedzenia by nemali ovplyvni┼ą va┼íu kone─Źn├║ schopnos┼ą premenova┼ą va┼íe profily soci├ílnych m├ędi├ş, budete chcie┼ą ├║─Źet pred za─Źat├şm procesu zmeny,

Facebook-vlastne, Facebook neumo┼ż┼łuje vlastn├şkom str├ínok zmeni┼ą svoje n├ízvy str├ínok, ke─Ć nazhroma┼żdili 200 hodnoten├ş P├í─Źi sa, aby nedo┼ílo k n├íkupu a predaju Facebook amat├ęri.

K├Żm odpor├║─Źan├Żm rie┼íen├şm je jednoducho vytvori┼ą nov├║ str├ínku a povzbudi┼ą existuj├║cich sledovate─żov, aby sa v├ím p├í─Źili, ako va┼ía nov├í str├ínka, niektor├ş pou┼ż├şvatelia uviedli, ┼że oslovuj├║ kontakty v r├ímci Facebooku Syst├ęm podpory z├íkazn├şkov, ktor├Ż ru─Źne zmenil n├ízvy zna─Źiek v scen├íroch legit├şmne zmeny zna─Źky.

Va┼íe v├Żsledky sa m├┤┼żu l├ş┼íi┼ą, ale Upozor┼łujeme, ┼że ak po┼żiadate fan├║┼íikov, aby sa im nov├í str├ínka p├í─Źila, sp├┤sobia to straty,

zmeni┼ą u┼ż├şvate─żsk├ę meno
Ak chcete zmeni┼ą svoje Facebook n├ízov str├ínky, jednoducho vyma┼żte inform├ície z po─ża N├ízov a zadajte svoju nov├║ zna─Źku.

Twitter- Zmena pou┼ż├şvate─żsk├ęho mena a inform├íci├ş v profile Twitter Je to celkom ─żahk├ę. Prihl├íste sa do svojho profilu a prejdite do oblasti Nastavenia. V├í┼í prv├Ż krok bude zme┼łte aktu├ílne pou┼ż├şvate─żsk├ę meno vo svojom ├║─Źte k po┼żadovan├ęmu identifik├ítoru (za predpokladu, ┼że je k dispoz├şcii) a kliknite na Ulo┼żi┼ą zmeny:

rebrand na twitter
Rebranding v├í┼ího ├║─Źtu na str├ínke Twitter Je to ─żahk├Ż proces.

Potom prejdite do sekcie profilu a aktualizujte svoj Twitter obr├ízok, meno, ┼żivotopis a adresa URL:

profilová sekcia
Uistite sa, ┼że je v┼íetko mo┼żn├ę Twitter Polia profilu odr├í┼żaj├║ va┼íu nov├║ zna─Źku.

Vykonanie t├Żchto zmien bude Roz┼í├şrte svoje zn├íme inform├ície vo svojom profile automaticky.

St├íle chce┼í spustite ter├ęnnu kampa┼ł na vzdel├ívanie nasledovn├şkov o tom, pre─Źo do┼ílo k t├Żmto zmen├ím a ─Źo predstavuje va┼ía nov├í zna─Źka.

YouTube: aj ke─Ć YouTube neumo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom meni┼ą svoje registrovan├ę u┼ż├şvate─żsk├ę men├í, je to mo┼żn├ę vytvorte vlastn├ę adresy URL, ktor├ę efekt├şvne maskuj├║ obsah star├ęho kan├íla a zobrazia sa v premenovanej adrese URL,

├Üpln├ę pokyny na vykonanie tohto procesu n├íjdete v nasleduj├║com videu:

LinkedIn: A kone─Źne, zatia─ż ─Źo neexistuj├║ ┼żiadne probl├ęmy so zmenou v├í┼ího osobn├ęho LinkedIn profilu, proces rebrandingu sa komplikuje, pokia─ż ide o Skupiny a Firemn├ę str├ínky LinkedIn.

Od tejto chv├şle je mo┼żn├ę zmeni┼ą toto┼żnos┼ą skupiny iba p├Ą┼ąkr├ít, hoci toto obmedzenie sa vz┼ąahuje na zmenu n├ízvu skupiny a loga skupiny. Aby sa predi┼ílo komplik├íci├ím, Pred zmenou n├ízvu skupiny si pripravte logo skupiny minimalizova┼ą po─Źet zmien potrebn├Żch v procese rebrandingu.

Str├ínky spolo─Źnosti LinkedIn sa daj├║ zmeni┼ą iba priamym kontaktovan├şm Centra pomoci pre LinkedIn.

zmeni┼ą n├ízov prepojenej str├ínky
Rebranding str├ínky LinkedIn va┼íej spolo─Źnosti je d├┤le┼żitou s├║─Źas┼ąou udr┼żiavania st├ílej digit├ílnej pr├ştomnosti.

Budete musie┼ą uvies┼ą podrobnosti o d├┤vode zmeny a tie┼ż potvrdi┼ą, ┼że vlastn├şte be┼żn├Ż ├║─Źet aj nov├║ zna─Źku.

Po dokon─Źen├ş tohto procesu budete tie┼ż chcie┼ą skontrolujte aktualizovan├║ str├ínku a uistite sa, ┼że s├║ odstr├ínen├ę odkazy na va┼íu star├║ identitu,

Zlo┼żil # 3: Jasne komunikujte so svojimi z├íkazn├şkmi

Okrem riadenia t├Żchto technick├Żch probl├ęmov mus├ş komunik├ícia so z├íkazn├şkmi zosta┼ą prioritou po─Źas cel├ęho procesu rebrandingu.

Uistite sa, ┼że vo va┼íej komunika─Źnej strat├ęgii zohr├ívaj├║ ├║lohu v┼íetky nasleduj├║ce prvky:

  • Vytvorte video, ktor├ę vysvet─żuje d├┤vody v├í┼ího nov├ęho ozna─ŹeniaÔÇöVedia, pre─Źo spolo─Źnos┼ą men├ş svoj imid┼ż u─żah─Źi┼ą prehltnutie prechodu pre niektor├Żch klientov
  • Vysvetlite, ─Źo je a ─Źo sa nemen├ş.Netflix nedok├ízal okam┼żite ozn├ími┼ą, ┼że men├ş nielen svoj imid┼ż, ale ┼że proces prihl├ísenia si vy┼żaduje aj vy┼żiadanie vide├ş, a verejn├ę protesty boli r├Żchle. Vyhnite sa tejto chybe a vopred potvr─Ćte, ─Źo pre va┼íich z├íkazn├şkov znamen├í prechod,
  • Komunikujte pomocou ─Źo najv├Ą─Ź┼íieho po─Źtu form├ítovÔÇöInformovan├ş z├íkazn├şci s├║ spokojnej┼í├şmi z├íkazn├şkmi uverej┼łujte inform├ície o svojom n├ízve na va┼íom blogu, v profiloch soci├ílnych m├ędi├ş, v e-mailovom spravodaje a v akomko─żvek inom webovom vlastn├şctve, ktor├ę va┼íi z├íkazn├şci ─Źasto nav┼ítevuj├║.
Ako efekt├şvne rebrandova┼ą va┼íe profily soci├ílnych m├ędi├ş 1

Dobr├í komunik├ícia so z├íkazn├şkmi je k─ż├║─Źom k ├║─Źinnej zmene zna─Źky. Zdroj obr├ízka: iStockPhoto.

Neo─Źak├ívajte, ┼że sa va┼íi z├íkazn├şci spo─Źiatku z├║─Źastnia na va┼íom procese rebrandingu. V├Ą─Ź┼íina ─żud├ş je prirodzene odoln├í vo─Źi zmen├ím a uvid├ş ich prechod so v┼íetk├Żm, od strachu k skepticizmu a hnevu.

Jasnou komunik├íciou od prv├ęho okamihu v┼íak viete Zaistite, aby sa proces vykon├íval v spr├ívnom porad├ş a vy minimalizova┼ą dopad straty a dobr├ęho mena z├íkazn├şka ako obnovujete svoj imid┼ż.

─îo mysl├ş┼í? M├íte nejak├ę ─Ćal┼íie n├ívrhy, ako zmeni┼ą svoje obchodn├ę meno v profiloch soci├ílnych m├ędi├ş? Va┼íe ot├ízky a pripomienky zanechajte ni┼ż┼íie.

Obrázky z iStockPhoto.