Ako efekt├şvne premenova┼ą svoje profily soci├ílnych m├ędi├ş

Zmenila sa va┼ía spolo─Źnos┼ą od vytvorenia profilov soci├ílnych m├ędi├ş?

Uva┼żujete o zmene zna─Źky existuj├║cej soci├ílnej identity va┼íej spolo─Źnosti?

Pri spr├ívnej pr├şprave je to mo┼żn├ę spravujte svoje ├║silie o budovanie zna─Źky na soci├ílnych sie┼ąach bez straty v├Żznamn├ęho po─Źtu ├║─Źastn├şkov.

Mali by ste zmeni┼ą n├ízov svojich soci├ílnych profilov?

Pred kontrolou procesu zmeny zna─Źky pre va┼íe profily soci├ílnych m├ędi├ş, zv├í┼żte, ─Źi je zna─Źka skuto─Źne vhodn├í pre va┼íe podnikanie,

Pod─ża Luke Brassinga z Pleasant Brands ÔÇ×skuto─Źn├í zmena zna─Źky zah┼Ľ┼ła aktualiz├íciu cie─żov, posolstiev a kult├║ry spolo─ŹnostiÔÇť.

zna─Źka Va┼ía zna─Źka v profile soci├ílnej siete hr├í d├┤le┼żit├║ ├║lohu v online imid┼żi va┼íej spolo─Źnosti. Zdroj obr├ízka: iStockPhoto.

Ak pr├íve vytv├írate nov├║ zna─Źku, preto┼że sa v├ím viac p├í─Źi zvuk nov├ęho mena, v├í┼í kone─Źn├Ż v├Żsledok nemus├ş st├í┼ą za vynalo┼żen├ę ├║silie a stratov├Ż potenci├íl, ktor├Ż je s├║─Źas┼ąou procesu novej zna─Źky.

Ako v├Żsledok, Zmena zna─Źky je najvhodnej┼íia pre spolo─Źnosti, ktor├ę s├║:

 • Zme┼łte svoju celkov├║ ┼ítrukt├║ru (pravdepodobne v d├┤sledku zl├║─Źenia alebo akviz├şcie).
 • V├Żrazne diverzifikujte svoje ponuky produktov (do tej miery, ┼że existuj├║ca identita u┼ż neplat├ş).
 • Rie┼íenie zastaran├Żch alebo ne├║spe┼ín├Żch obchodn├Żch aspektov.
 • Ak sa bl├ş┼żite k procesu zmeny zna─Źky z niektor├ęho z t├Żchto d├┤vodov, to je to, ─Źo mus├şte urobi┼ą, aby ste premenovali svoje profily soci├ílnych m├ędi├ş,

  Zlo┼żil # 1: Vykonajte svoju povinn├║ starostlivos┼ą

  Ke─Ć Netflix prv├Żkr├ít ohl├ísil svoj krut├Ż rebranding na rozdelenie slu┼żieb Netflix a Qwikster, r├Żchlo sa uk├ízalo, ┼że d├┤le┼żit├Ż prvok procesu povinnej starostlivosti sa prehliadol.

  Ke─Ć┼że spolo─Źnos┼ą nedok├ízala chr├íni┼ą pou┼ż├şvate─żsk├ę meno ÔÇ×@QwiksterÔÇť v syst├ęme Windows 7 Twitter, bol u┼ż├şvate─ż vzat├Ż pou┼ż├şvate─żom, ktor├Ż zaplavil jeho stravu, obr├ízkami charakteru milovan├ęho die┼ąa┼ąa, ktor├ę pou┼ż├şva neleg├ílne l├ítky.

  Jason CastilloNetflix r├Żchlo vyl├║─Źil spustenie exkluz├şvnej DVD slu┼żby Qwikster z d├┤vodu negat├şvnej publicity.

  Ak sa chcete vyhn├║┼ą podobn├Żm chyb├ím, ktor├ę m├┤┼żu po┼íkodi┼ą poves┼ą va┼íej zna─Źky, vykon├íva┼ą nasleduj├║ce ├║lohy e┼íte predt├Żm, ako navrhnete cie─żov├ęmu publiku potenci├íl novej zna─Źky:

 • Chr├í┼łte verziu .com svojej novej adresy URL,
 • Skontrolujte, ─Źi Twitter Ovl├ídac├ş prvok, ktor├Ż chcete priradi┼ą k svojej novej zna─Źke, je st├íle k dispoz├şcii,
 • Prev├ídzkujte cie─żov├ę skupiny s existuj├║cimi z├íkazn├şkmi pre objavte v┼íetky skryt├ę probl├ęmy s navrhovan├Żm rebrandom.
 • Uisti sa N├íjdite si ─Źas na vykonanie tohto vy┼íetrovania. pred spusten├şm ├║plnej rebrandingovej kampane. T├Żm sa pred├şde (alebo aspo┼ł minimalizuje) mo┼żn├Żm chyb├ím, ktor├ę by mohli po┼íkodi┼ą va┼íe bud├║ce marketingov├ę ├║silie.

  Zlo┼żil # 2: Pochopte obmedzenia soci├ílnych m├ędi├ş

  Ke─Ć sa pripravujete na rebranding, Existuje nieko─żko obmedzen├ş, ktor├ę obmedzuj├║ va┼íu schopnos┼ą meni┼ą inform├ície v profile., Aj ke─Ć tieto obmedzenia neovplyvnia va┼íu maxim├ílnu schopnos┼ą premenova┼ą va┼íe profily soci├ílnych m├ędi├ş, budete chcie┼ą odpovedzte im pred za─Źat├şm procesu zmeny,

  Facebook-vlastne, Facebook neumo┼ż┼łuje vlastn├şkom str├ínok premenova┼ą svoje str├ínky po nahromaden├ş 200 hodnoten├ş P├í─Źi sa mi, aby sa predi┼ílo n├íkupu a predaju Facebook amat├ęri.

  Hoci odpor├║─Źan├Żm rie┼íen├şm je jednoducho vytvori┼ą nov├║ str├ínku a povzbudi┼ą existuj├║cich sledovate─żov, aby sa v├ím p├í─Źili, ako va┼ía nov├í str├ínka, niektor├ş pou┼ż├şvatelia uviedli, ┼że oslovuj├║ kontakty na Facebook, Syst├ęm strediska podpory, ktor├Ż ru─Źne zmenil n├ízvy zna─Źiek v legit├şmnych scen├íroch zmeny zna─Źky.

  Va┼íe v├Żsledky sa m├┤┼żu l├ş┼íi┼ą, ale Upozor┼łujeme, ┼że ak po┼żiadate fan├║┼íikov, aby sa im nov├í str├ínka p├í─Źila, d├┤jde k strat├ím,

  zmeni┼ą u┼ż├şvate─żsk├ę menoAk chcete zmeni┼ą svoje Facebook n├ízov str├ínky, jednoducho vyma┼żte inform├ície z po─ża N├ízov a zadajte svoju nov├║ zna─Źku.

  TwitterÔÇöZmena pou┼ż├şvate─żsk├ęho mena a inform├íci├ş v profile na str├ínke Twitter Je to celkom jednoduch├ę Prihl├íste sa do svojho profilu a prejdite do oblasti Nastavenia. V├í┼í prv├Ż krok bude zme┼łte aktu├ílne pou┼ż├şvate─żsk├ę meno vo svojom ├║─Źte na po┼żadovan├Ż identifik├ítor (za predpokladu, ┼że je k dispoz├şcii) a kliknite na Ulo┼żi┼ą zmeny:

  rebrand na twitterPremenujte svoj ├║─Źet na Twitter Je to ─żahk├Ż proces.

  Potom prejdite do sekcie profilu a aktualizujte svoj Twitter obr├ízok, meno, ┼żivotopis a adresa URL:

  profilov├í sekciaUistite sa, ┼że je v┼íetko mo┼żn├ę Twitter Polia profilu odr├í┼żaj├║ va┼íu nov├║ zna─Źku.

  Vykonajte tieto zmeny Roz┼í├şrte svoje zn├íme inform├ície vo svojom profile automaticky.

  St├íle chce┼í spustite ter├ęnnu kampa┼ł na vzdel├ívanie nasledovn├şkov pre─Źo k t├Żmto zmen├ím do┼ílo a ─Źo va┼ía nov├í zna─Źka predstavuje.

  YouTube: aj ke─Ć YouTube neumo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom meni┼ą svoje registrovan├ę u┼ż├şvate─żsk├ę men├í, je to mo┼żn├ę vytvorte vlastn├ę adresy URL, ktor├ę efekt├şvne maskuj├║ obsah star├ęho kan├íla a zobrazia sa v premenovanej adrese URL,

  ├Üpln├ę pokyny na vykonanie tohto procesu n├íjdete v nasleduj├║com videu:

  LinkedIn: A kone─Źne, zatia─ż ─Źo neexistuj├║ ┼żiadne probl├ęmy so zmenou v├í┼ího osobn├ęho profilu na LinkedIn, proces zmeny zna─Źky sa v pr├şpade skup├şn a firemn├Żch str├ínok LinkedIn komplikuje.

  Od tejto chv├şle je mo┼żn├ę zmeni┼ą toto┼żnos┼ą skupiny iba p├Ą┼ąkr├ít, aj ke─Ć toto obmedzenie sa vz┼ąahuje na zmenu n├ízvu a loga skupiny. Aby sa predi┼ílo komplik├íci├ím, pred zmenou n├ízvu skupiny si pripravte logo svojej skupiny minimalizova┼ą po─Źet zmien potrebn├Żch v procese zmeny zna─Źky.

  Str├ínky spolo─Źnosti LinkedIn sa daj├║ zmeni┼ą iba priamym kontaktovan├şm Centra pomoci pre LinkedIn.

  zmeni┼ą n├ízov prepojenej str├ínkyPremenovanie str├ínky LinkedIn va┼íej spolo─Źnosti je d├┤le┼żitou s├║─Źas┼ąou udr┼żiavania st├ílej digit├ílnej pr├ştomnosti.

  Budete musie┼ą uvies┼ą podrobnosti o d├┤vode zmeny a potvrdi┼ą, ┼że m├íte aktu├ílny ├║─Źet a nov├║ identitu zna─Źky.

  Po dokon─Źen├ş tohto procesu budete tie┼ż chcie┼ą skontrolujte aktualizovan├║ str├ínku a uistite sa, ┼że boli odstr├ínen├ę odkazy na va┼íu star├║ identitu,

  Zlo┼żil # 3: Jasne komunikujte so svojimi z├íkazn├şkmi

  Okrem riadenia t├Żchto technick├Żch probl├ęmov mus├ş komunik├ícia so z├íkazn├şkmi zosta┼ą prioritou po─Źas cel├ęho procesu rebrandingu.

  Uistite sa, ┼że vo va┼íej komunika─Źnej strat├ęgii zohr├ívaj├║ ├║lohu v┼íetky nasleduj├║ce prvky:

 • Vytvorte video, ktor├ę vysvet─żuje d├┤vody v├í┼ího nov├ęho ozna─Źenia– Vedie┼ą, pre─Źo spolo─Źnos┼ą men├ş svoj imid┼ż u─żah─Źi┼ą prechod na preh─║tanie pre niektor├Żch z├íkazn├şkov
 • Vysvetlite, ─Źo sa men├ş a nemen├ş.Netflix nedok├ízal okam┼żite ozn├ími┼ą, ┼że men├ş nielen svoj imid┼ż, ale ┼że proces prihl├ísenia vy┼żaduje aj video ┼żiadosti a verejn├ę protesty boli r├Żchle. Vyhnite sa tejto chybe a vopred potvr─Ćte, ─Źo pre va┼íich z├íkazn├şkov znamen├í prechod,
 • Komunikujte pomocou ─Źo najv├Ą─Ź┼íieho po─Źtu form├ítov– Informovan├ş z├íkazn├şci s├║ spokojnej┼í├şmi z├íkazn├şkmi zverej┼łujte inform├ície o svojej zna─Źke na va┼íom blogu, na va┼íich profiloch v soci├ílnych m├ędi├ích, v e-mailovom bulletine a na akomko─żvek inom webovom vlastn├şctve, ktor├ę z├íkazn├şci nav┼ít├şvia.
 • Ako efekt├şvne premenova┼ą svoje profily soci├ílnych m├ędi├ş 1

  Dobr├í komunik├ícia so z├íkazn├şkom je k─ż├║─Źom k ├║─Źinnej zmene zna─Źky. Zdroj obr├ízka: iStockPhoto.

  Neo─Źak├ívajte, ┼że sa va┼íi z├íkazn├şci spo─Źiatku z├║─Źastnia procesu zmeny va┼íej zna─Źky. V├Ą─Ź┼íina ─żud├ş je prirodzene odoln├í vo─Źi zmen├ím a uvid├ş ich prechod od v┼íetk├ęho, od strachu k skepticizmu a hnevu.

  Av┼íak jasnou komunik├íciou od prv├ęho okamihu Uistite sa, ┼że sa proces vykon├íva v spr├ívnom porad├ş ste to vy minimalizova┼ą dopad straty a dobr├ęho mena z├íkazn├şka ke─Ć obnovujete svoj obr├ízok.

  Co si myslis? M├íte nejak├ę ─Ćal┼íie n├ívrhy, ako zmeni┼ą n├ízov spolo─Źnosti v profiloch soci├ílnych m├ędi├ş? Va┼íe ot├ízky a pripomienky zanechajte ni┼ż┼íie.

  IStockPhoto obrázky.