Ako duplikova┼ą str├ínku alebo pr├şspevok WordPress jedn├Żm kliknut├şm

Jeden z na┼íich ─Źitate─żov sa ned├ívno p├Żtal, ─Źi je mo┼żn├ę duplikova┼ą str├ínku WordPress jedn├Żm kliknut├şm.

Vytvorenie duplik├ítu pr├şspevku alebo str├ínky v├ím umo┼żn├ş pracova┼ą na ┼łom bez ovplyvnenia existuj├║cej verzie.

V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako r├Żchlo duplikova┼ą str├ínku alebo pr├şspevok WordPress so v┼íetk├Żmi nastaveniami.

Pre─Źo klonova┼ą alebo duplikova┼ą str├ínku / pr├şspevok vo WordPress?

Ke─Ć blog spust├şte na chv├ş─żu, mo┼żno budete musie┼ą r├Żchlo skop├şrova┼ą pr├şspevok alebo str├ínku.

Napr├şklad predajn├í str├ínka, ktor├í u┼ż obsahuje ve─ża obsahu, ktor├Ż m├┤┼żete znova pou┼żi┼ą, alebo predch├ídzaj├║ci ─Źl├ínok, ktor├Ż je mo┼żn├ę roz┼í├şri┼ą ako nov├Ż ─Źl├ínok.

Teraz m├┤┼żete ru─Źne skop├şrova┼ą a vlo┼żi┼ą obsah pr├şspevku alebo str├ínky do nov├ęho konceptu. To v┼íak nekop├şruje v├í┼í odpor├║─Źan├Ż obr├ízok, nastavenia pr├şspevkov, nastavenia SEO a ─Ćal┼íie metad├íta.

Nebolo by pekn├ę, keby existoval ─żah┼í├ş sp├┤sob, ako automaticky duplikova┼ą pr├şspevok alebo str├ínku so v┼íetk├Żmi nastaveniami a obsahom?

T├Żmto pr├şstupom m├┤┼żete upravova┼ą pr├şspevok a ihne─Ć na ┼łom za─Źa┼ą pracova┼ą.

Pozrime sa, ako ─żahko a spr├ívne klonova┼ą pr├şspevok alebo str├ínku WordPress jedin├Żm kliknut├şm.

V├Żukov├Ż program pre video

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak d├ívate prednos┼ą p├şsomn├Żm pokynom, pokra─Źujte v ─Ź├ştan├ş.

Duplikujte pr├şspevok alebo str├ínku WordPress

Najprv mus├şte nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok Duplicate Post. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Po aktiv├ícii mus├şte nav┼ít├şvi┼ą Publik├ície ┬╗V┼íetky publik├ície str. Pod ka┼żd├Żm nadpisom pr├şspevku si v┼íimnete dva nov├ę odkazy na klonovanie alebo vytvorenie nov├ęho konceptu.

Klonujte pr├şspevok alebo vytvorte nov├Ż koncept

Kliknut├şm na polo┼żku Klonova┼ą jednoducho vytvor├şte duplik├ítny pr├şspevok a duplik├ítny pr├şspevok sa neotvor├ş v editore pr├şspevkov.

Vo─żba ÔÇ×Nov├Ż konceptÔÇť duplikuje pr├şspevok a otvor├ş duplik├ítnu verziu v editore pr├şspevkov, tak┼że na ┼łom m├┤┼żete okam┼żite za─Źa┼ą pracova┼ą.

Rovnak├ę mo┼żnosti n├íjdete aj pre str├ínky.

Duplicitn├Ż doplnok na odosielanie pr├şspevkov funguje ve─żmi dobre. Ak ho v┼íak chcete pou┼ż├şva┼ą hlavne na aktualiz├íciu star├Żch publikovan├Żch pr├şspevkov, existuje lep┼í├ş sp├┤sob, ako to urobi┼ą.

Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íej pr├şru─Źke o tom, ako spr├ívne aktualizova┼ą ┼żiv├ę pr├şspevky na WordPress.

Ak ho chcete pou┼żi┼ą na in├ę scen├íre, ako je napr├şklad redizajn webov├Żch str├ínok, k├│pia vstupnej str├ínky at─Ć., Doplnok skuto─Źne svieti.

Prisp├┤sobte duplicitn├ę nastavenia doplnkov pr├şspevkov

Doplnok pre duplik├íty pr├şspevkov ┼ítandardne funguje a ┼ítandardne podporuje pr├şspevky a str├ínky.

Doplnok m├┤┼żete tie┼ż prisp├┤sobi┼ą tak, aby umo┼ż┼łoval podporu pre vlastn├ę typy pr├şspevkov, obmedzi┼ą ├║lohy pou┼ż├şvate─żov a vybra┼ą, ─Źo sa m├í pri vytv├íran├ş duplik├ítu kop├şrova┼ą.

Pozrime sa na všetky tieto nastavenia.

Cho─Ćte na Konfigur├ícia ┬╗Duplik├ít publik├ície na konfigur├íciu nastaven├ş doplnku.

Nastavenia duplik├ítu pr├şspevku

Konfigura─Źn├í str├ínka je rozdelen├í na tri karty. Prv├í karta umo┼ż┼łuje zvoli┼ą, ─Źo sa m├í pri vytv├íran├ş duplik├ítu kop├şrova┼ą.

Predvolen├ę mo┼żnosti by mali fungova┼ą pre v├Ą─Ź┼íinu webov├Żch str├ínok. M├┤┼żete v┼íak skontrolova┼ą veci, ktor├ę chcete skop├şrova┼ą, a zru┼íi┼ą za─Źiarknutie polo┼żiek, ktor├ę nechcete kop├şrova┼ą.

─Äalej mus├şte prejs┼ą na kartu povolen├ş.

Duplicitn├ę povolenia na publikovanie

Doplnok v predvolenom nastaven├ş umo┼ż┼łuje spr├ívcovi a editorovi vytv├íra┼ą duplicitn├ę pr├şspevky.

Umo┼ż┼łuje tie┼ż funkciu duplik├ítu pr├şspevkov pre typy pr├şspevkov za pr├şspevok a za str├ínku.

Ak na svojom webe pou┼ż├şvate vlastn├ę typy pr├şspevkov, zobrazia sa tu tieto typy pr├şspevkov. M├┤┼żete si tie┼ż vybra┼ą, ─Źi chcete povoli┼ą funkciu duplicitn├ęho pr├şspevku pre tieto typy pr├şspevkov.

Nakoniec kliknut├şm na kartu Zobrazi┼ą vyberte, kde chcete zobrazi┼ą odkazy na klonovanie pr├şspevkov. Doplnok ich predvolene zobrazuje v zozname publik├íci├ş, na obrazovke ├║prav a na li┼íte spr├ívy.

Mo┼żnosti zobrazenia duplicitn├Żch pr├şspevkov

Nezabudnite klikn├║┼ą na tla─Źidlo Ulo┼żi┼ą zmeny a nastavenia sa ulo┼żia.

To je v┼íetko, d├║fame, ┼że tento ─Źl├ínok v├ím pomohol nau─Źi┼ą sa, ako ─żahko duplikova┼ą str├ínku alebo pr├şspevok WordPress. Mo┼żno by ste si mali pozrie┼ą aj na┼íu najnov┼íiu pr├şru─Źku SEO pre WordPress pre za─Źiato─Źn├şkov a na┼íe tipy, ako zr├Żchli┼ą svoje str├ínky WordPress.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,