Ako downgradova┼ą Samsung S6 Edge, ak nen├ívid├şte svoj OS

Pre─Źo v dne┼ínej dobe digit├ílnej hudby do┼ílo k ned├ívnemu o┼żiveniu obchodov pred├ívaj├║cich star├ę platne?

Niekedy m├í nov├Ż sp├┤sob robenia vec├ş svoje muchy. Niektor├ş hovoria, ┼że s digit├ílnou hudbou sa nie─Źo str├íca. Ka┼żd├Ż, kto sa musel vyrovna┼ą s presko─Źen├şm z├íznamu alebo kto nikdy nezaplatil ani korunu za hudbu, m├┤┼że tvrdi┼ą, ┼że v├Żhody preva┼żuj├║ nad t├Żm, ─Źo sa stratilo. Mo┼żno je v┼íak niekedy pekn├ę pusti┼ą si plat┼łu a po─Ź├║va┼ą hudbu bez preru┼íen├ş na hmatate─żnom disku bez rekl├ím.

Po inov├ícii firmv├ęru na va┼íom Samsungu m├┤┼żete t├║┼żi┼ą po star├Żch dobr├Żch ─Źasoch, ke─Ć ste st├íle vedeli, ako pracova┼ą s telef├│nom. Aj ke─Ć sa vyzn├íte v technologick├Żch zmen├ích, aktualiz├ície m├┤┼żu prinies┼ą ─Ćal┼íie ne┼żiaduce funkcie, ako napr├şklad pomal┼íie Wi-Fi, zlyh├ívanie aplik├íci├ş a zmrazenie alebo oneskorenie v├Żkonu.

Marshmallow zanechal v ├║stach hork├║ pachu┼ą niektor├Żch, ktor├ş hl├ísia probl├ęmy s vybit├şm bat├ęrie, Wi-Fi, in┼ítal├íciou a n├íhodn├Żm re┼ítartovan├şm. ─îi u┼ż ste teda do toho nechceli by┼ą prin├║ten├ş, alebo nie ste spokojn├ş s v├Żkonom po aktualiz├ícii, tu je n├ívod, ako m├┤┼żete svoju situ├íciu zmeni┼ą. K aktualiz├ícii sa m├┤┼żete kedyko─żvek vr├íti┼ą.

Met├│da 1: Downgrade with Odin

Vykonali ste niekedy na zariaden├ş obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş? Ak je to tak, pravdepodobne ste si vedom├ş toho, ┼że bez z├ílohy by ste mohli pr├şs┼ą o v┼íetky svoje ├║daje. Tie┼ż, ak m├íte Verizon alebo AT&T S6 Edge, nemus├ş by┼ą mo┼żn├ę downgrade z d├┤vodu uzamknut├ęho bootloadera. Majte tie┼ż na pam├Ąti, ┼że nov┼íie aktualiz├ície obsahuj├║ vylep┼íenia, opravy ch├Żb a ─Ćal┼íie vylep┼íenia, ktor├Żch riskovanie strat├şte prechodom na star┼íiu verziu.

Aby bolo mo┼żn├ę downgradova┼ą toto zariadenie, je potrebn├ę flashova┼ą firmv├ęr. Poskytneme odkaz, kde n├íjdete 5.1.1 Lollipop firmv├ęr, ale m├┤┼żete na svojom mieste pou┼żi┼ą aj to, ─Źo chcete alebo ─Źo je pre v├í┼í telef├│n vhodnej┼íie.

1. Stiahnite si firmv├ęr

Stiahnite si skladov├Ż firmv├ęr pre svoj model. Ak si nie ste ist├ş, ktor├Ż model m├íte, k t├Żmto inform├íci├ím sa dostanete tak, ┼że prejdete na str├ínku O zariaden├ş z├ílo┼żka nastavenie. Na tomto z├íle┼ż├ş. Na Samsung S6 alebo naopak nepou┼ż├şvajte firmv├ęr ur─Źen├Ż pre Edge.

Zbierka firmv├ęru pre Samsung Galaxy S6 Edge cez XDA

2. Stiahnite si Odin

Stiahnite si Odin do svojho po─Ź├şta─Źa. Odin 3.11.1 je najnov┼íia verzia. Nezabudnite zahrn├║┼ą aj ovl├ída─Ź USB pre v├í┼í Galaxy S6 Edge, ak ste si ho e┼íte nestiahli.

Na stiahnutie: Odin

Ako downgradova┼ą Samsung S6 Edge, ak nen├ívid├şte svoj OS 2
Odin-11

3. Extrahova┼ą s├║bor

Rozba─żte alebo extrahujte ┼ítandardn├Ż firmv├ęr a z├şskajte s├║bor tar.md5 s├║bor.

Extrahova┼ą v┼íetko

4. Pripravte telef├│n

Teraz, ke─Ć m├íte po─Ź├şta─Ź pripraven├Ż, skontrolujte, ─Źi je telef├│n dostato─Źne nabit├Ż. Povoli┼ą Re┼żim v├Żvoj├íra t├Żm, ┼że p├┤jdete do nastaveniepotom O zariaden├ş. Klepnite na ─î├şslo zostavy 7 kr├ít. Vr├í┼ąte sa do nastavenie a vyberte Mo┼żnosti v├Żvoj├íra. Prepn├║┼ą Mo┼żnosti v├Żvoj├íra prepn├║┼ą na ZAPNUT├ëOd Mo┼żnosti v├Żvoj├íra, prepnite na Ladenie USBOtvoren├ę nastavenie a n├íjs┼ą Z├ílohova┼ą a resetova┼ą (Nezabudnite, ┼że z├ílohu sme odpor├║─Źali sk├┤r? Urobte to teraz, ak ste to e┼íte neurobili), potom klepnite na Obnovenie tov├írensk├Żch d├ít.

mo┼żnos┼ą pre v├Żvoj├íra

5. Vst├║pte do re┼żimu s┼ąahovania

Vst├║pte do re┼żimu s┼ąahovania na svojom S6 Edge. Vypnite zariadenie. Teraz stla─Źte a podr┼żte tla─Źidlo Objem Dolu, Domova Moc tla─Źidl├í s├║─Źasne.

6. Stla─Źte Zv├Ż┼íenie hlasitosti

Nebojte sa POZOR obrazovka. Je to norm├ílne a ste presne tam, kde chcete by┼ą.

Re┼żim s┼ąahovania

7. Pripojte svoj telef├│n

Pripojte telef├│n k po─Ź├şta─Źu pomocou k├íbla USB. Ofici├ílny k├íbel USB od spolo─Źnosti Samsung je najlep┼í├ş.

8. Spustite Odina

Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na Odina a zvo─żte Spusti┼ą ako spr├ívca. Na ─żavej hornej strane by ste mali vidie┼ą modr├ę pole. Bude pod sekciou s n├ízvom ID: COM. Ak to nie je vidite─żn├ę, znova skontrolujte, ─Źi m├íte spr├ívne ovl├ída─Źe USB od spolo─Źnosti Samsung. Je norm├ílne, ┼że pole obsahuje text.

9. Kliknite na ÔÇ×APÔÇť a vyberte s├║bor md5, ktor├Ż ste rozbalili v kroku 2.

Ak v├ís zauj├şma, ak├ę mo┼żnosti by ste mali skontrolova┼ą, Odin sa o to postaral za v├ís. Nechcete ni─Ź umiest┼łova┼ą do sekcie PIT alebo za─Źiarknu┼ą pol├ş─Źko ÔÇ×Znovu rozdeli┼ą part├şciuÔÇť. ÔÇ×Automatick├ę re┼ítartovanieÔÇť a ÔÇ×F. Reset Time ÔÇťs├║ v poriadku.

Odin AP - downgradujte svoj Samsung S6 Edge

10. Stla─Źte tla─Źidlo ┼átart

Stla─Źte Za─Źnite a dovo─żte Odinovi, aby urobil svoje. Tento proces m├┤┼że trva┼ą a┼ż 15 min├║t.

Odin Start - downgradujte svoj Samsung S6 edge

11. Potvr─Ćte ├║spe┼ín├ę blikanie

Ke─Ć ├║spe┼íne za─Źne blikanie, zobraz├ş sa spr├íva PRECHODI┼Ą na zelenom pozad├ş. V├í┼í Samsung by sa mal re┼ítartova┼ą. Spustenie telef├│nu m├┤┼że trva┼ą dlh┼íie ne┼ż obvykle; nechaj to nejak├Ż ─Źas.

Tipy na rie┼íenie probl├ęmov:

Ak sa zobraz├ş spr├íva FAIL! namiesto PRECHODI┼Ą, skontrolujte, ─Źi v├í┼í k├íbel USB a port nemaj├║ probl├ęmy s pripojen├şm. Zistite, ─Źi dosiahnete rovnak├Ż v├Żsledok na inom po─Ź├şta─Źi.

Ak uviaznete v bootovacej slu─Źke, ktor├í v├ís vr├íti sp├Ą┼ą na logo uv├ştacej obrazovky, zadajte Re┼żim obnovenia, a potom vykonajte vymazanie/reset.

Met├│da 2: Downgrade to Lollipop with Anatolia Custom ROM (For Rooted, unlocked Phones with Custom Recovery)

Toto je skladom Lollipop m├şnus v┼íetky nepotrebn├ę aplik├ície. Ak chcete, st├íle si ich m├┤┼żete stiahnu┼ą na individu├ílnom z├íklade. Hlavn├Żmi v├Żhodami tejto ROM s├║ r├Żchlos┼ą a v├Żdr┼ż bat├ęrie. V┼żdy pou┼ż├şvajte s├║bory ur─Źen├ę pre v├í┼í telef├│n. D├┤razne sa odpor├║─Źa, aby ste si pred spusten├şm tohto postupu z├ílohovali svoje ├║daje, preto┼że by to vymazalo v├í┼í telef├│n. Predt├Żm tie┼ż skontrolujte, ─Źi je v├í┼í Edge nabit├Ż najmenej na 70%.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: N├íkupn├Ż zoznam najlep┼íej vlastnej ROM pre Samsung Galaxy S6 Edge vonku

1. Stiahnite si Anatolia

Stiahnite si vlastn├Ż ROM s├║bor Anatolia do po─Ź├şta─Źa.

Na stiahnutie: Anatolia

Ako downgradova┼ą Samsung S6 Edge, ak nen├ívid├şte svoj OS 2

Rozba─żte alebo extrahujte ┼ítandardn├Ż firmv├ęr

N├ístroje pre komprimovan├ę prie─Źinky

2. Povoli┼ą ladenie USB

Od Mo┼żnosti v├Żvoj├íra, prepnite na Ladenie USB Ak sa Mo┼żnosti v├Żvoj├íra v Nastaveniach nezobrazuj├║, povo─żte Re┼żim v├Żvoj├íra t├Żm, ┼że p├┤jdete do O zariaden├ş.Klepnite na polo┼żku ─î├şslo zostavy 7 kr├ít. Vr├í┼ąte sa na nastavenie a vyberte Mo┼żnosti v├Żvoj├íra.Prepn├║┼ą Mo┼żnosti v├Żvoj├íra prepn├║┼ą na ZAPNUT├ë poz├şciu.

Ladenie USB 3

3. Stiahnite si GApps

Bal├ş─Źek GApps n├íjdete ni┼ż┼íie. Stiahnite si ho, ale nerozba─żte s├║bory.

Firmv├ęr vlastnej pam├Ąte ROM spravidla neobsahuje slu┼żbu Google Apps.

Otvoren├ę medzery

4. Pripojte USB

Pripojte k├íbel USB telef├│nu a pripojte Samsung k po─Ź├şta─Źu. Origin├íl funguje najlep┼íie!

5. Prenos s├║borov

Preneste bal├şk Anatolia aj GApps do svojho Galaxyvn├║torn├ę ├║lo┼żisko. Najlep┼íie je oddeli┼ą s├║bory. In├Żmi slovami, nenech├ívajte s├║bor v s├║bore.

6. Odpojte S6 Edge

Odpojte S6 Edge od po─Ź├şta─Źa a vypnite ho. Na ├║spe┼ín├ę vykonanie ─Ćal┼íieho kroku mus├ş by┼ą v├í┼í telef├│n vypnut├Ż.

7. Spustite obnovu

Spustite telef├│n do Re┼żim obnovenia stla─Źen├şm a podr┼żan├şm Zv├Ż┼íenie hlasitosti, Domov, a Moc tla─Źidl├í. Na obrazovke by ste mali vidie┼ą logo Samsung.

Re┼żim obnovenia

8. Vyberte polo┼żku Vymaza┼ą ├║daje/Obnovi┼ą v├Żrobn├ę nastavenia

Ak ste z├ílohu neurobili, v┼íetko sa strat├ş. Patria sem aplik├ície, denn├şky hovorov, nastavenia, spr├ívy at─Ć.

9. Vyberte polo┼żku Vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą

Tie┼ż vyberte Vyma┼żte dalvik cache, Ak je k dispoz├şcii. Teraz sa vr├í┼ąte k Re┼żim obnovenia.

Zma┼ż d├íta

10. Nainštalujte Zip

Od Re┼żim obnovenia, vyberte Nain┼ítalujte zip. Po┼żiada v├ís, aby ste preh─żadali s├║bor zip. N├íjdite ROM Anatolia, ktor├║ ste si stiahli v kroku 1, vyberte ho a zvo─żte ├üno. Po─Źkajte na dokon─Źenie in┼ítal├ície. Odin m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj na flashovanie s├║boru, ako je to zn├ízornen├ę v predch├ídzaj├║cej met├│de.

in┼ítalova┼ą-zip

11. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź

Stla─Źte a podr┼żte tla─Źidlo Moc tla─Źidlo, vyberte Re┼ítart, potom po─Źkajte, k├Żm v├í┼í telef├│n urob├ş svoje.

Re┼ítartova┼ą

12. Nain┼ítalujte si bal├şk Google Apps

Teraz spusten├şm re┼żimu obnovenia nain┼ítalujte bal├şk Google Apps. Je to t├í ist├í vec; in├Ż s├║bor. Vyberte Nain┼ítalujte zip Flash Google Package.

13. Re┼ítartova┼ą

Vyberte polo┼żku Re┼ítartova┼ą mo┼żnos┼ą z hlavn├ęho Menu obnovy.Ak ste uviazli v bootnej slu─Źke, zopakujte kroky 7-12. Nechajte svojmu telef├│nu nejak├Ż ─Źas na re┼ítartovanie; bude to trva┼ą dlh┼íie ako obvykle.

Záver

Vlastn├í ROM m├┤┼że ├║plne zmeni┼ą rozhranie v├í┼ího telef├│nu a nie je to mal├í zmena. Ak sa chcete iba vr├íti┼ą sp├Ą┼ą do Lollipop bez ─Ćal┼í├şch zmien, dr┼żte sa prvej met├│dy.

Majte tie┼ż na pam├Ąti, ┼że aj ke─Ć je spo─Źiatku ┼ąa┼żk├ę vyrovna┼ą sa so zmenou, nov├ę verzie opera─Źn├ęho syst├ęmu spravidla opravuj├║ zranite─żnosti syst├ęmu, tak┼że prechodom na star┼íiu verziu pravdepodobne urob├şte svoj menej bezpe─Źn├Ż a nemus├ş fungova┼ą. Pri ka┼żdom novom vydan├ş m├┤┼żu by┼ą najsk├┤r probl├ęmy s vyrie┼íen├şm, ale potom sa opera─Źn├Ż syst├ęm zvy─Źajne stabilizuje.

Ak v├ím ani jedna met├│da nefungovala kv├┤li uzamknut├ęmu zav├ídza─Źu, je mo┼żn├ę ju odomkn├║┼ą, ale nie je to jednoduch├ę a je to samotn├Ż proces. Rozhodne existuje nieko─żko sp├┤sobov, ako by sa to mohlo pokazi┼ą, a nie je mo┼żn├ę to dosiahnu┼ą, ak m├íte uzamknut├Ż bootloader.

Ak├║ met├│du ste pou┼żili? Stretli ste sa s nejak├Żmi probl├ęmami? Po┼ílite n├ím svoje my┼ílienky.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku