Ako downgradovať Samsung Galaxy S6 s Odinom (2 Metódy)

Existuje mnoho dôvodov, prečo chcete downgradovať zariadenie, všetky sú platné. V novom OS Android môžu byť funkcie, ktoré sa vám nepáčia, funkcie, ktoré sa vám páčili v staršom OS Android, mohli byť odstránené a niektoré aplikácie, ktoré ste predtým mali, nemusia byť v súlade s tou najšikovnejšou novou aktualizáciou.

V týchto scenároch je možnosťou downgrade a spoločnosť Samsung Galaxy S6 nie je výnimkou z pravidla. K dispozícii sú však iba dve možnosti a pre jednu budete potrebovať rootované zariadenie. Pre tých, ktorí nezakorenili svoj Samsung Galaxy S6, začnime metódou, ktorá nevyžaduje rootovanie.

Metóda 1: Odin (PC) a Samsung Kies / Smart Switch (Nie je potrebný koreň)

Ak poznáte severského boha s rovnakým menom, tieto znalosti vám s týmto počítačovým programom veľmi nepomôžu. Odin budeme používať v spojení so staršími súbormi firmvéru Samsung na downgrade vášho zariadenia. Uistite sa, že máte poruke kábel USB na pripojenie telefónu k počítaču.

To môže trvať väčšiu časť hodiny, takže sa uistite, že máte čas.

Krok 1:

Ak ich ešte nemáte, budete potrebovať Samsung Smart Switchalebo Samsung Kies, ak je v vašom S6 zapnutý firmvér 4.3 alebo nižšie. Oba nájdete v jednom z odkazov vyššie.

stránka inteligentného prepínača

Odkazy na stiahnutie pre Smart Switch uprostred prepojenej domovskej stránky. Tam si môžete stiahnuť buď jeden z nich, takže si nainštalujte aplikáciu, ktorá vyhovuje vašim potrebám.

Krok 2:

Použite buď Samsung Smart Switchalebo Samsung Kies, zálohujte si zariadenie. Tieto súbory budete potrebovať v prípade, že budete chcieť niekedy obnoviť telefón pomocou niektorého z týchto programov. Aj keď máte zálohu pomocou inej služby, odporúča sa vykonať zálohu s ktorýmkoľvek z týchto programov.

Krok 3:

Teraz príde to, čo môže byť najzamotanejším krokom tejto metódy, a tým je získanie správneho súboru firmvéru.

Stiahnite si firmvér Sam Mobile

mobilný firmvér sam

Ďalej by ste si mali vytvoriť bezplatný účet, aby ste si mohli stiahnuť potrebný súbor. Vytvorenie účtu netrvá dlho a môže byť v budúcnosti užitočné. Okrem toho si môžete kúpiť členstvo a zvýšiť tak rýchlosť sťahovania na mieste.

mobilný člen sam

Po registrácii si stiahnite firmvér, ktorý potrebujete pre svoj model a požadovaný operačný systém Android, na ktorý chcete prejsť na nižšiu verziu.

Teraz musíme stiahnuť ešte jednu vec.

Krok 4:

Posledný program, ktorý si pre túto metódu budete musieť stiahnuť, je Odin. Ak máte staršiu verziu Odina, táto metóda môže fungovať, ale vždy je lepšie použiť najnovšiu verziu programu.

Stiahnite si Odin

Krok 5:

Teraz, keď máme všetok potrebný materiál, úplne vypnite telefón. Ak je momentálne pripojený k počítaču, odpojte ho. Pripojíte ho znova neskôr, ale zatiaľ ho musíte vypnúť a nechať tak.

Krok 6:

Dobre, je čas otvoriť Odina a pozrieť sa, s čím pracujeme.

možnosti odin

V prvom rade prejdite na svoju možnosti kartu, na ktorej by ste mali byť Záznam štandardne. v možnosti, uistite sa, že Automatické reštartovanie a Resetovať čas sú jediné začiarknuté políčka. Mali by byť predvolene začiarknuté, ale ak nie sú, je ľahké ich nastaviť rovno. Potom kliknite na pole označené AP alebo PDA v niektorých prípadoch. Tým by sa mal otvoriť adresár.

odin ap

V adresári vyhľadajte súbor s firmvérom, ktorý ste predtým stiahli, a potom ho vyberte.

Teraz môžeme Odina na chvíľu nechať tak, ako je a vrátiť sa na S6.

Krok 7:

Ďalej prepneme váš telefón do režimu Odin. Je smutné, že to vášmu telefónu neposkytne silu na vyvolanie blesku, ale umožní vám to zablikať v staršom firmvéri.

Ak chcete prepnúť telefón do režimu Odin, musíte ho podržať.

režim sťahovania

To je poradie, v ktorom musíte stláčať tlačidlá, kým sa na obrazovke nezobrazí varovná správa.

Krok 8:

Na obrazovke s upozornením budete musieť so svojim S6 urobiť niekoľko vecí.

Najprv pokračujte stlačením tlačidla Zvýšenie hlasitosti. Keď to urobíte, na obrazovke by ste mali vidieť logo Android a vľavo hore slová „ODIN MODE“. Teraz môžete telefón pripojiť k počítaču pomocou kábla USB. Ak sa nezobrazí, uistite sa, že je povolené ladenie USB.

Teraz je späť k Odinovi, aby dokončil proces.

Krok 9:

Keď sa znova zameriate na Odina, budete chcieť zúžiť zaostrenie na pole úplne vľavo.

Keď je v prvom poli zľava slovo „COM“, za ktorým nasleduje dvojbodka a číslo, je v poriadku pokračovať v tomto procese. V Odinovom okne so správou by ste mali vidieť niekoľko riadkov. Tieto riadky nemusia byť dôležité, ale sú ďalším znakom toho, že ste pripravení začať. Teraz môžete začať Začnite v spodnej časti okna Odin. Budete vedieť, že proces sa začal, keď uvidíte vyplnenie panela sťahovania. To môže chvíľu trvať, ale neodpojujte telefón, kým vám Odin neodošle správu „Všetky vlákna sú dokončené“ .

Váš telefón by sa mal automaticky reštartovať a v tomto okamihu je bezpečné ho odpojiť. Keď sa váš telefón reštartuje, mali by ste sa vrátiť do vami vybranej verzie systému Android. Ak ste vybrali kartu micro SD, môžete ju teraz znova vložiť.

Môžete očakávať, že budete dostávať upozornenia s otázkou, či chcete aktualizovať, ale pokiaľ sa chcete držať svojho zníženého výkonu S6, môžete ich ignorovať.

Metóda 2: Odin Pro (vyžaduje root)

Pre tých, ktorí nemajú k dispozícii počítač na flashovanie staršieho firmvéru, alebo pre používateľov, ktorí majú root a nevadí im zahodiť trochu peňazí za užitočnú aplikáciu, Odin Pro určite vyhovuje vašim potrebám. Ako bolo uvedené vyššie, Odin Pro vyžaduje, aby bol váš telefón rootovaný, takže sa o to nepokúšajte, ak je váš Galaxy S6 momentálne nie je rootovaný.

Okrem toho na downgradovanie telefónu stále potrebujete starší súbor firmvéru.

Tento postup nebude fungovať, ak sa súbor nachádza vo formáte RAR alebo ZIP, takže ho bude potrebné extrahovať. Na to budete potrebovať pomoc počítača alebo aplikáciu pre Android na rozbalenie súborov RAR alebo ZIP.

tlačidlo Google Play

Krok 1:

Som si istý, že vás neprekvapí, že prvým krokom k tejto metóde je nákup a stiahnutie Odin Pro, takže nebudem predstierať ani prekvapenie.

Môžete si ho však stiahnuť tu:

tlačidlo Google Play

Krok 2:

Budete si musieť stiahnuť správny súbor firmvéru pre svoj Samsung Galaxy S6 pre tento krok. Pokryl som to v Metóde 1, pod Krokom 3. Ak však už viete, čo máte hľadať, stačí vám odkaz správnym smerom.

Stiahnite si starší firmvér Samsung

Krok 3:

Ak je súbor v súbore RAR alebo ZIP, budete ho musieť extrahovať. Môžete to urobiť pomocou aplikácie, napríklad RAR pre Android, ktorú som už spomenul, alebo pomocou dostupného počítača. Ak však používate počítač, uistite sa, že extrahovaný súbor je stále umiestnený v telefóne.

tlačidlo Google Play

Krok 4:

Ak ste to ešte neurobili, zálohujte si všetky svoje údaje. Vždy existuje možnosť, že blikanie niečoho na telefóne môže zmeniť čokoľvek vo vašom vnútornom úložisku.

Buďte opatrní.

Krok 5:

Teraz, keď máte všetko, čo potrebujete, otvorte Odin Pro.

odin pro main

Budete chcieť navigovať do Otvorený súbor na hlavnej obrazovke Odin Pro. Vyberte Otvorený súbor, a potom vyhľadajte príslušný súbor firmvéru, ktorý chcete flashovať.

odin pro flash

Keď je súbor otvorený, môžete vybrať Zmaž dáta a Vymažte dalvik cache ak chcete odstrániť všetky údaje uložené vo vašom úložisku a začať odznova, ale inak to môžete nechať nezaškrtnuté. Teraz prejdite nadol na Flash firmvér a klepnite naň.

Váš telefón teraz spustí proces, takže ho môžete nechať tak a počkať, kým sa znova úplne nespustí, aby bol proces dokončený. Tento proces môže trvať niekoľko minút až solídnych desať alebo dvadsať, ale keď sa skončí, môžete začať.

Záver

Pokiaľ ide o zníženie úrovne vášho Samsungu, existujú skutočne iba dve možnosti Galaxy S6, ale našťastie bezplatná možnosť nevyžaduje root a je väčšinou bezproblémová. Každá možnosť je však našťastie pre začiatočníkov priateľská.

Teraz, keď ste znížili rating svojho S6, prečo nám nepovedali, prečo ste to urobili? Existuje toľko dôvodov na prechod na staršiu verziu, ako je počet inovácií, preto nám v komentároch nižšie dajte vedieť, prečo ste sa rozhodli ponoriť sa späť do minulosti.

Odporúčaný kredit obrázku