Ako downgradovať Samsung Galaxy S4: Získajte späť pohodlie

Oznámenie o aktualizácii nového operačného systému je jednou z vecí, ktoré nás všetkých skutočne vzrušujú. Osobne vždy, keď dostanem aktualizáciu, neprejdem ani zoznamom zmien a aktualizujem si telefón priamo. Mal som však problém zistiť, že funkcia, ktorá sa mi páči, bola z inovácie odstránená. Preto je dobré zaistiť, aby aktualizácia zlepšila váš zážitok.

Ak ste si zvykli aktualizovať telefón, ale práve ste zistili, že ste na tom s predchádzajúcou verziou firmvéru boli lepšie, môžete Samsung jednoducho downgradovať Galaxy S4. Som si istý, že veľa používateľov je po aktualizácii svojich zariadení spokojných, ale ak nie, pokračujte v čítaní a zistite, ako môžete downgradovať Samsung. Galaxy S4 len za niekoľko minút.

Prečo by ste chceli downgradovať?

Aktualizácie sú dobré. Aspoň to si máme myslieť vždy, keď vidíme to sladké upozornenie na aktualizáciu. Existuje však niekoľko dôvodov, prečo by ste po aktualizácii telefónu mohli chcieť prejsť na nižšiu verziu:

Chyby sú možno najčastejším problémom väčšiny používateľov a od softvérových chýb až po oneskorenia môže nestabilná aktualizácia váš telefón skutočne pokaziť. Ďalším bežným problémom je životnosť batérie a aj keď sa funkcie po aktualizácii zvyčajne vylepšujú, má to vplyv na výdrž batérie telefónu. . Možno vám chýba vaša obľúbená funkcia, ktorá bola v najnovšej aktualizácii odstránená.

Niekoľko tipov pred prechodom na nižšiu verziu

Prechod na staršiu verziu zariadenia je riskantný a prídete o všetky údaje. Pred prechodom na staršiu verziu by ste preto mali vyskúšať všetky ostatné alternatívy.

Skúste obnoviť továrenské nastavenia, aby ste odstránili oneskorenia, chyby a problémy s batériou. Obnovenie továrenských nastavení môže odstrániť niektoré menšie chyby a môže vás ušetriť od zníženia kvality zariadenia. Ak vám chýba funkcia alebo aplikácia, skúste nájsť alternatívy na stránke Google Play Store a pravdepodobne na niečo podobné narazíte. Uistite sa, že problém bol výsledkom aktualizácie. Môžete mať iba chybnú batériu alebo iný hardvér, ktorý sa nevyrieši prechodom na staršiu verziu.

Predpoklad

Ak ste sa už rozhodli, pred pokračovaním procesu zníženia verzie softvéru sa riaďte týmito radami. Nabite telefón najmenej 70%, pretože nechcete, aby sa mu v procese prechodu na staršiu batériu vybila batéria. Uistite sa, že vytvoríte zálohu všetkých dôležitých súborov. Je dôležité mať na pamäti, že je to riskantný proces a môžete mať problémy. Uistite sa, že to robíte na vlastnú zodpovednosť.

Ako už bolo povedané, metódy uvedené v tomto príspevku boli rozsiahle testované a mali by fungovať dobre s väčšinou zariadení. Môžete použiť predvolenú záložnú aplikáciu pre Android alebo alternatívy z Google Play Store a uistite sa, že záložný súbor prenesiete do počítača. Tiež udržujte svoj účet Google synchronizovaný s telefónom, pretože niektoré položky dostanete späť po prechode na nižšiu úroveň, keď sa prihlásite pomocou svojho účtu Google. Na prechod na staršiu verziu budete potrebovať Windows PC a micro USB kábel.

Metóda 1: Odin

Odin je najobľúbenejšie meno, pokiaľ ide o inštaláciu firmvéru do spoločnosti Samsung Galaxy smartphones. Tento softvér pomohol používateľom ľahko upgradovať a downgradovať telefóny za niekoľko minút. Metóda na zníženie triedy bola testovaná pre medzinárodný model GT-I9500.

Krok 1

Stiahnite si balík Odin a rozbaľte priečinok do počítača. Tu si môžete stiahnuť najnovšiu verziu Odin.

Krok 2

Stiahnite si verziu firmvéru pre váš konkrétny model a operátora. Konkrétny firmvér si môžete stiahnuť z webu sammobile.com. Ak chcete prejsť na nižšiu verziu z KitKat na Jelly Bean, môžete tiež použiť tento priamy odkaz na firmvér pre model GT-I9500.

firmvér s4

Krok 3

Stiahnite si a nainštalujte ovládače Samsung USB do počítača, ak ich ešte nemáte nainštalované. Ovládače získate tu. Ak už máte softvér Samsung Kies nainštalovaný, nemusíte inštalovať ovládače.

Krok 4

Otvorte aplikáciu Nastavenia, klepnite na Možnosti vývojára a povoľte možnosť ladenia USB. Ak sa vám možnosti pre vývojárov nezobrazujú, prejdite na položku Informácie o zariadení a klepajte na číslo zostavy, kým sa nezobrazí kontextové hlásenie Teraz ste vývojár. Teraz sa vám v aplikácii Nastavenia zobrazia možnosti pre vývojárov.

ladenie USB

Krok 5

Otvorte aplikáciu Odin z priečinka, ktorý ste predtým extrahovali.

Krok 6

Switch z tvojho Galaxy S4. Súčasne stlačte a podržte tlačidlá zníženia hlasitosti, napájania a domov, kým sa telefón nespustí do režimu sťahovania. Pokračujte stlačením tlačidla zvýšenia hlasitosti.

režim sťahovania s4

Krok 7

V režime sťahovania pripojte svoj Galaxy S4 k počítaču pomocou kábla micro USB. Políčko pod ID: COM by sa malo po úspešnom pripojení telefónu zmeniť na modré.

odin blue

Krok 8

Kliknite na tlačidlo AP v Odine a vyberte súbor firmvéru, ktorý ste si predtým stiahli. Súbor by mal mať príponu .tar.md5. Ak je váš firmvér v súbore zip, rozbaľte ho a získajte súbor .tar.md5.

odin ap

Krok 9

Uistite sa, že sú začiarknuté možnosti Automatický reštart a F. Čas resetovania a ostatné možnosti nie sú začiarknuté.

Krok 10

Kliknutím na tlačidlo Štart spustíte proces zníženia kvality. Môže to chvíľu trvať. Akonáhle je proces dokončený, uvidíte PASS! správa v Odinovi. To je všetko! Úspešne ste znížili rating svojho súboru Galaxy S4.

odin start

odin pass

Metóda 2: Mobile ODIN Pro

Ak Metóda 1 nefungovalo s vašim zariadením alebo ak nemáte Windows PC, potom je to možno ďalšia najlepšia alternatíva. Mobile ODIN Pro vám v zásade umožňuje blesk firmvéru priamo z telefónu. Pretože táto aplikácia uľahčuje proces, stojí to $40,99. Budete tiež potrebovať root prístup k svojmu Galaxy S4, aby ste mohli používať aplikáciu.

Krok 1

Stiahnite si a nainštalujte aplikáciu Mobile ODIN Pro do svojho Samsungu Galaxy S4. Aplikáciu si môžete kúpiť pomocou nižšie uvedeného tlačidla Google Play.

Stiahnuť na Google Play

Krok 2

Stiahnite si firmvér pre svoj Galaxy S4 podľa kroku 2 z metódy 1. Po stiahnutí preneste súbor s firmvérom do koreňového adresára telefónu. Súbor bude mať príponu .tar.md5.

Krok 3

Otvorte aplikáciu ODIN, klepnite na Otvoriť súbor a vyberte súbor s firmvérom, ktorý ste do telefónu preniesli skôr.

odin pro

Krok 4

Skontrolujte možnosti Vymazať údaje a Vymazať vyrovnávaciu pamäť Dalvik.

Krok 5

Klepnutím na firmvér Flash spustíte proces zníženia kvality. Môže to chvíľu trvať a po dokončení sa váš telefón automaticky reštartuje. To je všetko! Úspešne ste sa naučili, ako downgradovať spoločnosť Samsung Galaxy S4.

odin pro flash

Záver

Od tej doby došlo k niekoľkým aktualizáciám od spoločnosti Samsung Galaxy S4 bol vydaný a spoločnosť sa pokúsila opraviť väčšinu chýb a problémov, na ktoré sa používatelia sťažujú. Najnovší firmvér KitKat bol veľmi očakávaný a väčšina používateľov je s aktualizáciou a funkciami, ktoré prináša, spokojná. Ak však máte problémy s aktualizáciou a ste si istí, že problémy sú kvôli aktualizácii, alebo sa vám viac páči predchádzajúci firmvér, môžete spoločnosť Samsung jednoducho downgradovať Galaxy S4 pomocou jednej z vyššie uvedených metód.

Prechod na staršiu verziu je riskantný proces a nepreberáme žiadnu zodpovednosť, ak svoje zariadenie nakoniec vymurujete. Metóda 1 je možno najspoľahlivejšou a najefektívnejšou metódou na blikanie firmvéru v rôznych Samsungoch Galaxy zariadení. Ak nemáte a Windows PC a chceli by ste prejsť na nižšiu verziu priamo z telefónu, potom vyberte položku Metóda 2 je ďalšou najlepšou alternatívou. Pred prechodom na staršiu verziu sa ubezpečte, že ste dodržali tipy. Ak sa rozhodnete prejsť týmto procesom, postupujte správne podľa pokynov na zníženie verzie softvéru Samsung Galaxy S4 a akékoľvek otázky môžete napísať nižšie!