Ako downgradovať Samsung Galaxy S3 Ľahko: Našli sme odpoveď

Jednou z veľkých vecí na OS Android je, že Google neustále pracuje na aktualizáciách softvéru pre rôzne Android smartphones s cieľom zlepšiť užívateľskú skúsenosť. Tieto aktualizácie softvéru potom výrobcovia zariadení vydávajú po pridaní vlastných dobrôt navrch. Samsung Galaxy S3 bol telefónom roka 2012 a po jeho vydaní prešlo zariadenie niekoľkými zásadnými aktualizáciami. Nie každému sa však najnovšie aktualizácie páčia a niektorí používatelia ich radšej stále aktualizujú Galaxy Firmvér S3 späť na predchádzajúcu verziu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: 10 najlepších vlastných ROM pre Samsung Galaxy S3 na úpravu vášho mobilu

Ak sa stretávate s chybami z posledných aktualizácií, vaše zariadenie je pomalšie alebo dávate prednosť celkovému zážitku z predchádzajúceho firmvéru, môžete svoje zariadenie jednoducho downgradovať na akúkoľvek predchádzajúcu verziu

Prečo by ste mohli chcieť prejsť na nižšiu verziu

Ak má aktualizácia slabú výdrž batérie v porovnaní s predchádzajúcou verziou firmvéru Vaše zariadenie neustále zaostáva a je skutočne pomalé Predchádzajúca funkcia sa v aktualizácii stratila Problémy s pripojením

Verzie, na ktoré môžem prejsť na nižšiu verziu?

Samsung Galaxy S3 prešiel mnohými verziami, takže bolo ťažké sa rozhodnúť, na ktorú verziu prejsť na nižšiu verziu. Metódy uvedené v tomto článku vám umožňujú downgradovať váš Samsung Galaxy Smartphone S3 do nasledujúcich verzií.

Downgradujte Samsung Galaxy S3 od 4.3 do 4.1.2
Downgradujte Samsung Galaxy S3 od 4.1.2 do 4.1.1
Downgradujte Samsung Galaxy S3 od 4.1.1 do 4.0.4

Niekoľko tipov

Tu je niekoľko tipov, ktoré môžu pomôcť vyriešiť váš problém a vyhnúť sa potrebe prejsť na nižšiu verziu.

Ak nemôžete vyriešiť žiadne problémy z najnovšej aktualizácie, alebo napriek tomu chcete obnoviť štandardný firmvér spoločnosti Samsung Galaxy S3, môžete použiť jednu z dvoch nižšie uvedených metód. Tieto metódy nie sú bez rizika a Joy Of Android nepreberá žiadnu zodpovednosť, ak svoj telefón nakoniec zamurujete. Ak budete správne postupovať podľa pokynov a všetko bude v poriadku, budete úspešne downgradovaní na preferovaný firmvér. Tu je návod, ako môžete downgradovať Galaxy Firmvér S3.

Metóda 1: Odin

Toto je pravdepodobne najspoľahlivejší spôsob zníženia kvality vášho systému Galaxy S3 ako Odin sa široko používa na flashovanie firmvéru na zariadeniach Samsung. Na používanie aplikácie nepotrebujete prístup root, na používanie softvéru Odin však budete potrebovať počítač.

Krok 1

Najprv nainštalujte ovládače Samsung do počítača, ak ich ešte nemáte nainštalované. Ovládače získate tu. Súbor má okolo 25 MB a môžete ho jednoducho nainštalovať ako každý iný Windows softvér.

Krok 2

Potom si stiahnite softvér Odin do počítača. Toto je softvér, ktorý vo vašom zariadení aktualizuje predchádzajúcu verziu firmvéru. Je vhodnejšie získať Odin v3.04 pre novšie verzie firmvéru a Odin v1.85 pre staršie firmvéry. Odin v3.04 si môžete stiahnuť tu a Odin V1.85 tu. Po stiahnutí jednoducho rozbaľte súbor zip kdekoľvek na počítači.

zip súbor

Krok 3

Teraz na svojom počítači povoľte režim ladenia Galaxy S3. Ak nemáte povolené možnosti vývojára, jednoducho prejdite na položku Nastavenia/Informácie o telefóne a klepajte na číslo zostavy, kým sa nezobrazí kontextové okno s informáciou, že bol povolený režim vývojára. Teraz budete mať v aplikácii nastavení Možnosti pre vývojárov. Potom kliknite na Možnosti vývojára v Nastaveniach a uistite sa, že je začiarknuté políčko Ladenie USB.

číslo zostavy

vývojársky režim

ladenie

Krok 4

Potom urobte zálohu všetkého vo vnútornom úložisku vášho zariadenia vrátane kontaktov, správ, nastavení, aplikácií a súborov. Toto je veľmi dôležitý krok, pretože po downgrade vášho súboru môžu prísť o všetky vaše údaje Galaxy S3.

Krok 5

Teraz si stiahnite konkrétny firmvér, ktorý chcete aktualizovať Galaxy S3 až. Existuje niekoľko zdrojov na sťahovanie súborov firmvéru pre S3. Aktualizácie Sammobile a Samsung sú dva skvelé zdroje. Na stránke s aktualizáciami Samsung môžete požadovaný firmvér ľahko získať zo zoznamu firmvéru podľa čísla vášho zariadenia. Ak máte napríklad verziu 4.3 a chcete prejsť na nižšiu verziu na konkrétnu 4.1.2 verziu, budete si musieť stiahnuť jeden zo súborov na obrázku nižšie.

verzie firmvéru

Skvelá vec na webových stránkach Sammobile je, že vám umožňuje vyhľadávať firmvér na základe modelu vášho zariadenia a krajiny atď. Stránka však vyžaduje, aby ste sa najskôr zaregistrovali, čo trvá približne 2 minút. Súbory firmvéru sú zvyčajne dosť veľké, takže počas sťahovania súborov možno budete chcieť urobiť niečo iné.

stiahnuť firmvér

Krok 6

Po stiahnutí súboru s firmvérom ho môžete extrahovať do počítača. Súbor by mal mať príponu ako .tar.md5.

Krok 7

Teraz kliknite na súbor Odin3 v3.04.exe z priečinka, ktorý ste predtým extrahovali. Tým by sa mala spustiť aplikácia Odin. Uistite sa, že po otvorení Odina nezmeníte žiadne nastavenia.

odin

Krok 8

Potom kliknite na tlačidlo PDA a vyberte firmvér, ktorý chcete blikať, keď ste v Odine. Budete musieť vybrať súbor firmvéru .tar.md5, ktorý ste stiahli predtým.

pda

Krok 9

Switch úplne vypnite zariadenie. Potom zapnite zariadenie v režime sťahovania alebo Odin. To sa dá dosiahnuť súčasným podržaním tlačidla napájania, vypínača a vypínača na zariadení Galaxy S3. Vaše zariadenie by teraz malo byť v režime sťahovania.

režim sťahovania

Krok 10

Teraz pripojte svoje Galaxy S3 k počítaču pomocou kábla micro USB. Po pripojení by sa sekcia ID: COM v Odine mala zmeniť na svetlo modrú. To znamená, že zariadenie bolo pripojené a je pripravené na blikanie.

pripojené zariadenie

Krok 11

Blikajúci proces spustíte jednoducho kliknutím na položku Spustiť v Odine. Kým začne proces blikania, môže chvíľu trvať a proces by mal trvať niekoľko minút. Uistite sa, že počas tohto procesu neodpojíte zariadenie. Ak však Odin visí, keď je zariadenie pripojené, jednoducho zariadenie odpojte a znova zapojte.

začať

Krok 12

Po dokončení procesu blikania by Odin mal zobraziť PASS! správa v ľavom hornom rohu. Vaše zariadenie sa teraz automaticky reštartuje a môžete ho odpojiť od počítača.

prejsť

Krok 13

Po reštarte telefónu by ste mali mať pocit, že ho používate úplne prvýkrát, pretože budete musieť zariadenie nastaviť. Teraz by ste mali byť downgradovaní na požadovaný firmvér Android. Po nastavení môžete obnoviť zálohu, ktorú ste urobili predtým.

Metóda 2: Mobile Odin Pro (koreň)

Táto metóda je alternatívou k Odinovi a nevyžaduje počítač. Je to perfektná metóda pre ľudí, ktorí nemajú a Windows PC alebo si len chcete flashovať firmvér priamo na svojom zariadení. Jedná sa však o platenú aplikáciu a stojí niečo cez $5. Na používanie tejto metódy budete potrebovať aj prístup root.

Krok 1

Najprv si stiahnite a nainštalujte aplikáciu Mobile Odin Pro do svojho Galaxy S3. Aplikáciu si môžete stiahnuť pomocou tlačidla Google Play nižšie.

Stiahnuť v službe Google Play

Krok 2

Potom si stiahnite požadovanú verziu firmvéru. Môžete nasledovať krok 5 z metódy 1 na stiahnutie požadovaného súboru firmvéru.

Krok 3

Ak je stiahnutý súbor firmvéru súbor vo formáte ZIP, môžete súbor .tar.md5 jednoducho extrahovať do počítača. Potom budete musieť tento súbor umiestniť do svojho súboru Galaxy Interná alebo externá pamäť S3. Tento súbor môžete skopírovať pomocou kábla micro USB pripojeného k počítaču.

Krok 4

Nezabudnite vykonať úplnú zálohu údajov v telefóne, pretože blikajúci firmvér môže vymazať všetko z interného úložiska.

Krok 5

Teraz na svojom zariadení, ktoré ste si nainštalovali predtým, otvorte aplikáciu Mobile Odin Pro.

Krok 6

Kliknite na položku Otvoriť súbor. To vám umožní vybrať si firmvér, ktorý chcete flashovať. Uistite sa, že ste vybrali súbor .tar.md5, ktorý ste umiestnili do zariadenia.

otvorený súbor

Krok 7

Ak chcete novú inštaláciu, môžete vymazať údaje zo svojho zariadenia začiarknutím možnosti Vymazať údaje.

zmaž dáta

Krok 8

Potom kliknite na firmvér Flash. Vaše zariadenie by sa teraz malo spustiť pri obnove a mal by sa začať proces blikania. Tento proces by mal trvať niekoľko minút, potom sa zariadenie automaticky reštartuje. Prvé spustenie po blikaní by malo trvať dlhšie, čo je normálne. Môže sa vám tiež zobraziť obrazovka načítania so správou o inovácii systému Android, čo môže tiež trvať niekoľko minút.

flash firmvér

Krok 9

Po vašom Galaxy S3 sa reštartuje, vo vašom zariadení bude preferovaná znížená verzia firmvéru. Teraz môžete obnoviť všetky zálohy, ktoré ste vytvorili pred blikaním.

Záver

Aktualizuje sa váš Galaxy S3 prinesie niektoré ďalšie funkcie od spoločnosti Google a od spoločnosti Samsung. Ak sa vám však nepáči novšia verzia firmvéru a chcete downgradovať svoje zariadenie, môžete postupovať podľa jednej z vyššie uvedených metód. Ak chcete vykonať prechod na staršiu verziu z dôvodu menšieho problému, vyskúšajte niekoľko riešení pred skutočným prechodom na staršiu verziu, pretože problém môže vyriešiť skôr reštartovanie zariadenia, ako by ste chceli zariadenie downgradovať na predchádzajúci firmvér.

ČO ĎALŠIE: Ako odomknúť Samsung Galaxy S3 pre roamingové napájanie

Ako už bolo spomenuté, prechod na staršiu verziu má určité riziko znehodnotenia telefónu a mali by ste to urobiť iba vtedy, ak prevezmete plnú zodpovednosť. Pri akejkoľvek metóde, ktorú použijete, sa presvedčte, či ste správne vykonali všetky kroky. Akékoľvek otázky môžete položiť nižšie a my vám radi pomôžeme ďalej!