Ako dlho trvá naučiť sa Javu?

Ako dlho trvá naučiť sa Javu?

To je otázka, na ktorú chce vedieť každý rádoby programátor Java, a tento blogový príspevok podrobne zodpovie ich otázky.

Ak máte znalosti o nejakom programovacom jazyku, konkrétne o jazykoch, ktoré sú založené na OOPS (Object Oriented Programming System), potom sa musíte naučiť iba syntax jazyka Java, takže 3 mesiace stačia na to, aby ste sa to dobre naučili.

Takže ste dostali rýchlu odpoveď. Poďme sa teraz na to hlbšie pozrieť a dozvedieť sa, čo je to Java, čo dokáže, ako sa naučiť a ako dlho trvá, kým sa Java naučí.

Čo je to Java?

JAVA je jedným z najlepších univerzálnych objektovo-orientovaných programovacích jazykov. Používa sa na vývoj desktopových aplikácií, webových aplikácií, mobilných aplikácií atď. Je to jeden z najpopulárnejších programovacích jazykov na celom svete.

Java bola vyvinutá v roku 1991 a bola vydaná v roku 1995 Jamesom Goslingom v spoločnosti Sun Microsystem (spoločnosť je teraz vo vlastníctve spoločnosti Oracle).

Fotografický kredit: Wikipedia

Rozdiel medzi Java a JavaScript

Nenechajte sa zmiasť medzi Java a JavaScript. Obaja sa navzájom veľmi líšia. Tu je niekoľko všeobecných rozdielov medzi nimi:

 • Java je objektovo orientovaný programovací jazyk Keďže JavaScript je objektovo orientovaný skriptovací jazyk.
 • Súbory Java majú príponu „.Java Keďže Súbory JavaScript majú príponu „.js “.
 • Java je samostatný programovací jazyk Keďže JavaScript sa používa na webových stránkach integrovaných s kódmi HTML.
 • Kódy Java spúšťa JVM Keďže JavaScript kódy sú vykonávané prehliadačom Java Interpreter.
 • Java je podporovaná takmer všetkými operačnými systémami Keďže JavaScript je podporovaný všetkými obľúbenými webovými prehliadačmi bez ohľadu na operačné systémy, na ktorých pracujú.

Toto je niekoľko všeobecných rozdielov medzi jazykom Java a Javascript, aby ste mali predstavu, že sú úplne odlišné. Existuje však aj medzi nimi mnoho ďalších rozdielov. Na pochopenie som spomenul len niektoré.

Ako dostal názov „Java“?

Pôvodne dostal názov „DUB“, ale neskôr sa zistilo, že išlo o prevzaté meno, a tak tím brainstormingoval, aby vymyslel niečo jedinečné, a nakoniec ho pomenovali „Java“. Názov je prevzatý z „Java Coffee“ Za jeho pomenovaním je príbeh, ktorý si môžete prečítať online.

Čo by ste mali vedieť, než začnete s Javou?

Aby sme boli konkrétni, na začiatok s Javou nepotrebujete žiadne predchádzajúce znalosti. Môžete to začať ako svoj prvý programovací jazyk. Navyše, ak už poznáte C ++, tak vám to určite pomôže, pretože syntax Java je tomu podobná, takže naučenie sa syntaxe vám zaberie menej času. A možno sa nebudete musieť naučiť základy. Ale opäť by som povedal, že na to, aby ste začali s Javou, nie je potrebné ovládať žiadny jazyk ani nič. Môžete tiež začať svoju cestu kódovania/programovania iba s jazykom Java.

Ako sa naučiť Javu?

 1. Online kurzy

  Vo svete, v ktorom žijeme, je takmer všetko, čo nájdete online, od učenia sa A, B, C, D až po učenie sa špičkových programovacích jazykov, ako je Java. Áno, Java sa môžete naučiť z rôznych online kurzov a sprievodcov. Uvádzam niekoľko z týchto kurzov a odkazy nižšie, ktoré vám pomôžu:

 • Udemy – Tento odkaz obsahuje rôzne kurzy Java Udemy za ktorou sa môžete rozhodnúť ísť a začať sa učiť. Sú to však platení.
 • Codecademy – Toto je bezplatný kurz na učenie sa základného jazyka Java. Na tomto webe môžete nielen čítať, ale aj cvičiť s kódmi v reálnom čase. Toto je jedna z najlepších stránok na osvojenie si Javy a mnohých ďalších programovacích jazykov.
 • Coursera: Coursera je populárna online vzdelávacia platforma podobná Udemy, kde si môžete kúpiť kurzy a naučiť sa Javu. Odkaz vás zavedie na stránku, kde je uvedených mnoho kurzov Java. Môžete si vybrať ten, pre ktorý chcete ísť.
 • Udacity: Udacity je ďalšou webovou stránkou podobnou Udemy, kde nájdete mnoho kurzov Java. Odkaz, ktorý som tu zdieľal, je navyše z kurzu Java Developer, ktorý vám pomôže stať sa Java Developerom.
 • Geeksforgeeks: Tento web ponúka množstvo bezplatných kurzov. Odkaz vás zavedie na výukový program Java.
 • Návody Java ™ od spoločnosti Oracle: Jeden z najlepších sprievodcov, ktorý je k dispozícii zadarmo.
 1. Knihy

Ďalšou možnosťou, ako sa naučiť Javu, je čítanie kníh. Navyše, keď sa učíte z kníh, musíte kódy precvičovať na počítači, pretože iba čítanie nestačí. Čítanie a precvičovanie by malo ísť ruka v ruke s vašim vzdelávacím podnikom v jazyku Java. Spomínam niekoľko kníh, ktoré si môžete kúpiť online a začať sa učiť:

Toto je niekoľko kníh, s ktorými je dobré ísť. Okrem toho existuje mnoho ďalších, na ktoré sa môžete pozrieť podľa svojich požiadaviek.

 1. zadarmo YouTube Videá

Ak nemáte rozpočet na kurzy alebo koučingové kurzy, môžete využiť bezplatnú možnosť a poviem vám, že existuje množstvo skvelých návodov na YouTube, ktoré môžete sledovať a krok za krokom sa učiť. Tu je niekoľko odkazov na zoznam videí:

 1. Trénerské kurzy

Poslednou možnosťou je trénerská hodina. Áno, ak si myslíte, že sa nemôžete učiť prostredníctvom online kurzov, videí alebo čítania kníh, musíte sa zapísať do nejakého koučovacieho centra Java vo svojom okolí a tam sa učiť. Okrem toho musíte cvičiť sami. Čokoľvek sa v triede naučíte, cvičte to ďalej.

Toto sú najlepšie spôsoby, ako sa naučiť Javu.

Ako dlho trvá naučiť sa Javu?

Ako som už spomenul na začiatku, väčšinou to trvá okolo 4 mesiacov naučiť sa Javu, ale ovládať ju, bude nejaký čas trvať a pri ďalšej práci na tejto technológii získate odborné znalosti. Takže učenie zvyčajne trvá kratšie, ale pravidelnou prácou sa postupom času stávate stále lepšími a získavate odborné znalosti.

Záverečné slová

Java je vynikajúci programovací jazyk. A je zábavné písať kódy Java. Ako som vysvetlil v tomto článku, zvyčajne to trvá 4 mesiacov, aby ste sa naučili Javu, keď míňate 4-6 hodiny denne sa učiť a cvičiť, ale byť odborníkom, to chce čas. A ako budete pokračovať v práci, stanete sa odborníkom.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2z9DDn0