Ako dlho trvá naučiť sa JavaScript?

Otázka: Ako dlho trvá naučiť sa JavaScript?

Ans. 5 Mesiace.

Áno, čítate dobre. To berie okolo 5 mesiacov naučiť sa Javascript ak sa to vážne naučíš. To však znamená, že sa to naučíte iba na základnej a strednej úrovni. Ak chcete byť v tomto odborníkom, budete musieť prejsť prácou na rôznych živých projektoch a ako budete pokračovať v spolupráci s JS, budete sa zo dňa na deň zlepšovať. Okrem toho v tomto príspevku spomeniem veľa vecí, ktoré by ste potrebovali vedieť, ak sa plánujete naučiť Javascript.

Začnime teda…

Prečo sú aspirujúci weboví vývojári takí zvedaví na Javascript?

Pretože Javascript robí pri navrhovaní webovej stránky zázraky. Môžete s ním robiť veľa rôznych vecí. Je to veľmi účinný skriptovací jazyk a každý webový vývojár sa ho musí naučiť a v skutočnosti ho ovládať pri vývoji výkonných webových stránok.

HTML, CSS a Javascript sú najdôležitejšie veci pri navrhovaní frontendu akejkoľvek webovej stránky. HTML dáva štruktúru webovej stránke, CSS štýly, ktoré stránka a Javascript pridáva na stránku interaktivitu.

Určite ste videli výstražné políčka na rôznych webových stránkach, keď zadávate niečo, čo konkrétne textové pole nemôže zachytiť. Tieto výstražné schránky vám majú oznámiť, že ste urobili chybu, ktorú by ste mali napraviť. Tieto políčka sú zobrazené pomocou Javascriptu. Ak napríklad existuje textové pole pre používateľské meno, v ktorom je podmienka, že neumožňuje číslice (podmienka je samozrejme kódovaná v JS). Takže bez toho, aby ste o tom vedeli, keď zadáte niečo s akýmikoľvek číslicami, zobrazí sa pole s upozornením, ktoré hovorí, že číslice nie sú povolené. Toto je teda implementované Javascriptom všeobecne. Toto je len príklad, v závislosti od požiadaviek webových stránok môže existovať akýkoľvek druh upozornení.

Takže teraz viete, aké dôležité je naučiť sa Javascript, ak sa venujete webovému dizajnu front-end. Ak chcete začať s JavaScriptom, môžete mať na mysli otázku „Ako dlho trvá naučiť sa Javascript“?

Na tento dotaz neexistuje presná odpoveď, pretože môže závisieť od rôznych faktorov, ako napríklad:

 • Vaša úroveň inteligencie.
 • Vaše základné znalosti kódov.
 • Aký študijný materiál študuješ?
 • Koľko času denne venujete štúdiu Javascriptu?

A existuje mnoho takých faktorov, ktoré môžu ovplyvniť odpoveď na otázku „ako dlho trvá naučiť sa Javascript“.

V tomto článku budem diskutovať o základných veciach týkajúcich sa Javascriptu, aby ste mali do značnej miery znalosti o tom, čo to je, ako sa môžeme učiť a ako je to užitočné. Začnime teda.

Čo je to Javascript?

Javascript je skriptovací jazyk, ktorý vám umožňuje vytvárať dynamicky aktualizovaný obsah, zobrazovať výstražné polia na pridanie interaktivity na webové stránky, animovať obrázky a mnoho ďalších vecí. Je to programovanie na strane klienta, ktoré sa vykonáva na klientovom počítači, keď vstúpi na webovú stránku, ktorá obsahuje prvky Javascript. Pretože ide o programovanie na strane klienta, takmer všetky webové prehliadače majú vyhradený modul Javascript na spúšťanie kódov Javascript.

Ako sa naučiť Javascript?

Pokiaľ ide o učenie sa Javascriptu, máte na začiatok dve možnosti Vanilka JS a Javascriptové rámce.

Keď sa naučíte Javascript v rámci, bude to na začiatku ťažké, a tiež vtedy, keď budete musieť pracovať s iným rámcom, potom bude prechod z jedného rámca do druhého niekedy ťažký. Ak sa však naučíte Javascript mimo rámec, potom keď budete musieť začať pracovať s akýmkoľvek rámcom JS, môžete tam jednoducho preradiť a začať pracovať. Začať sa učiť Javascript mimo rámec je lepšie na začiatku.

Ale počkaj!! Nechcem tým povedať, že sa nemusíte učiť rámce JS. Musíte sa ich naučiť rôzne, pretože sú v skutočnosti veľmi dôležité. Mám na mysli to, že začnite s JS bez Framework, tj. Vanilla JS, a neskôr sa naučíte rámce.

Môžete sa učiť v krokoch:

Krok 1: Naučte sa vanilku JS.

Krok 2: Prečítajte si o rôznych rámcoch JS a začnite sa učiť jeden po druhom. Môžete začať s React.js knižnicu kódov, potom choďte na rôzne JS Framework Angular, Vue a ďalšie. Ďalej uvádzam 9 najlepších rámcov JS

9 Najlepšie rámce JavaScriptu:

 1. Uhlové
 2. Ember
 3. Meteor
 4. Vue
 5. jQuery
 6. Chrbtová kosť
 7. Polymér
 8. Uzol
 9. Aurelia

Každý Rámec sa môžete začať učiť jeden po druhom. Ja React nezachoval v zozname rámcov, pretože to nie je úplný rámec, ale knižnica kódov JS.

Môžete si tiež pozrieť tohto video sprievodcu jazykom JavaScript:


Čo je Vanilla JS?

Vanilla JS je jednoduchá a jasná forma Javascriptu, ktorá neobsahuje žiadne knižnice JS, ako napríklad JQuery alebo iné, a tiež nie je rámcom.

Keď ste začiatočník, je najlepšie začať sa učiť s Vanilla JS, potom neskôr začať pracovať na rôznych rámcoch JS, ako sú Angular, Node, Polymer atď.

Čo je to rámec JavaScript?

Rámec JavaScriptu je zbierka knižníc kódov JavaScript, ktoré poskytujú programátorom vopred napísané kódy JavaScript, ktoré je možné použiť na vývoj webovej stránky alebo aplikácie.

Základný rozdiel teda je Vanilla JS je obyčajný JS, ktorý kódujete, keď potrebujete, a na druhej strane JavaScript Framework je zbierka vopred napísaných kódov (alebo knižníc kódov), ktoré je možné opakovane použiť pri vývoji webovej stránky alebo aplikácie..

Vykonajte tieto kroky, aby ste sa naučili JavaScript

 1. Využite bezplatné online kurzy

Na internete nájdete takmer všetko a pokiaľ ide o výučbu JavaScriptu, existuje mnoho webových stránok, ktoré vás učia JS zadarmo. Existujú však aj platené, ktoré vás naučia ešte podrobnejšie.
Tu je niekoľko takýchto stránok/kurzov online:

Môžete nájsť rôzne rôzne online bezplatné weby a kurzy JS na iných webových stránkach online kurzov, ako napr Udacity, Coursera, a ďalšie.

 1. Prečítajte si knihy a prax

Ak ste niekto, kto nemá rád štúdium online, potom je najlepšou voľbou ísť do kníh. Áno, na internete nájdete toľko dobrých kníh, ktoré si môžete prečítať a začať sa učiť JavaScript. Ale, keď čítate knihy, aby ste sa naučili JS, musíte si na notebooku precvičiť všetko, čo sa z kníh naučíte, pretože keď sa učíte programovací jazyk, musíte toho veľa precvičovať. Nestačí len čítať!

Toto je niekoľko dobrých kníh, ktoré si môžete kúpiť a začať sa učiť Javascript.

 1. Trénerské kurzy

Ak vás vyššie uvedené dva typy vzdelávania nevzrušujú alebo vás učenie týmito spôsobmi jednoducho nezaujíma, musíte si nájsť dobrú koučingovú triedu pre Javascript a pridať sa tam. Týmto spôsobom sa budete môcť rýchlejšie učiť, pretože budete mať skupinové štúdie, a môžete diskutovať o problémoch s členmi vašej dávky.

Tieto tri sú najlepšie metódy na naučenie sa Javascriptu. Okrem toho môžete nájsť aj iné spôsoby, ako môžete. Ale tieto sú podľa mňa najlepšie.

Aký by mal byť priebeh vzdelávania?

Tok vzdelávania sa môže líšiť, pretože každý sa učí rôznymi spôsobmi. Ak sa ma pýtate, mal by to byť tento tok:

 1. 6-8 hodiny každý deň na čítanie kníh a precvičovanie toho istého na počítači alebo na akomkoľvek online návode.
 2. Čokoľvek sa naučíte za týždeň, vyskúšajte si to cez víkend, aby ste vedeli, ako na tom ste. Tak zistíte, kde vám niečo chýba, a tiež zrevidujete svoje týždenné učenie, ak by ste mali nejaké nejasnosti. Takže vám to pomôže byť lepšími.
 3. Po 1 mesiac učenia, začnite pracovať na stránke živého webu, aby ste pridali prvky Javascriptu. Pomôže vám to zoznámiť sa s technikami kódovania v reálnom čase a naučíte sa oveľa lepšie. Živé cvičenia vám pomôžu dozvedieť sa viac o chybe syntaxe, chybe kódovania atď. A naučíte sa ladiť kódy. To všetko je veľmi dôležité, pokiaľ ide o programovanie.

Ako dlho trvá naučiť sa JavaScript?

Ok, toto je hlavná vec našej témy „Ako dlho trvá naučiť sa JavaScript“. Ako som už spomenul v tomto príspevku, trvanie učenia sa Javascriptu môže závisieť od rôznych faktorov. Aj keď tieto faktory vezmeme do úvahy, je takmer nemožné stanoviť presnú dobu trvania učenia sa JS. Navyše, ak tvrdo pracujete a používate všetky online metódy na učenie sa JavaScriptu, dajte 6-8 Som si istý, že hodiny učenia každý deň budete mať vo svojom vnútri dobré znalosti 1 mesiac, ale pretože JavaScript má tiež rôzne rámce, ako napríklad Angular, Node a ďalšie, môže tiež trvať dlhšie, kým sa ich naučíme. Ale pokiaľ ide o základnú vanilku JS, som si istý, že sa v nej môžete veľa naučiť 1 mesiac a v rámci neho 2 mesiacov, budete zdatní vzhľadom na to, že sa tomu venujete 6-8 produktívne hodiny učenia a precvičovania JS.

Ďalej, ak hovoríme o rozšírenom JavaScripte vrátane rámcov, 4-5 mesiacov by bol skvelý čas na učenie sa JS.

Takže by som povedal, že vo všeobecnosti 4-5 mesiace sú dosť dobré na to, aby ste sa naučili JavaScript, ak každý deň venujete produktívny čas. Počas tohto obdobia môžete čítať knihy a cvičiť na rôznych stránkach, o ktorých som sa už vyššie podelil, ako napríklad Codecademy a ďalšie.

Okrem učenia si robte každý týždeň test sebahodnotenia, kde sa testujete z toho, čo sa v konkrétnom týždni naučíte. Tak budete môcť zistiť, ako sa vám darí, a tiež by ste zrevidovali svoje učenie sa každý týždeň.

Tiež musíte otestovať svoje znalosti na živom projekte, aby ste sa dozvedeli, ako veci fungujú, keď je web online. To vám pomôže lepšie porozumieť chybám kódovania/syntaxe a naučíte sa ladiť kód, ktorý je veľmi dôležitý pre úspešné učenie sa akéhokoľvek programovacieho jazyka.

Verte mi, je to zábava učiť sa JavaScript. Ale stať sa zdatným programátorom v jazyku Javascript vyžaduje neustále veľa tvrdej práce.

Ako som povedal, ak dáte 6-8 hodiny učenia JS, 4-5 mesiace sú dosť na to, aby ste sa nielen učili, ale stali sa celkom dobrým programátorom JS. Ďalej, ako budete pokračovať v práci na JS, budete časom lepší a lepší.

Na konci by som povedal, že učenie sa JavaScriptu neexistuje presne, pretože sa môže líšiť od človeka k človeku a od jeho prístupu k učeniu.

Záverečné slová

Naučiť sa JavaScript je zábavné a musíte sa ho naučiť, ak sa venujete navrhovaniu webových stránok, pretože bez JS sa webové stránky nestanú interaktívnymi. Okrem toho existuje veľa ďalších vecí, ktoré je možné pridať na webové stránky aj pomocou JS.

Dúfam teda, že teraz máte perfektnú odpoveď na dotaz „Ako dlho trvá naučiť sa JavaScript“. Nie?

Veselé učenie !!

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2xwKt5P