Ako ďalej Apple Watch Môže pomôcť zachrániť koronárnych pacientov

  • Komplikácie nového koronavírusu zahŕňajú ťažkú ​​dýchavičnosť, ktorú možno bude potrebné liečiť kyslíkovou terapiou a ventilátorom.
  • Pacienti s miernymi príznakmi budú nasmerovaní na to, aby zostali doma, kým sa ich stav nezhorší, ale na meranie saturácie kyslíkom v krvi potrebujú pulzné oxymetre.
  • Apple Watch Reťaz sa hovorí 6 Obsahuje snímač kyslíka v krvi, ktorý môže pomôcť zachrániť životy pacientov COVID-19, ako aj pacientov s inými život ohrozujúcimi zdravotnými stavmi.
  • Viac príbehov nájdete na domovskej stránke BGR.

Zdá sa, že v mnohých krajinách nový koronavírus dosiahol vrchol alebo blízko neho. Potom sa život trochu vráti z normálu, hoci si budeme musieť udržať svoju obranu aspoň dovtedy, kým nebude vakcína široko dostupná. Miera spoločenských vzdialeností sa môže zmierniť, ale my si stále musíme umývať ruky často, nosiť masky a vyhnúť sa davom. Koronavírus sa zatiaľ nedá odstrániť a ohniská sú stále možné.

Niektorí očakávajú na jeseň druhú veľkú vlnu koronavírusov, ale nabudúce nebudú orgány prekvapené. V čase, keď nastane ďalšia významná epidémia COVID-19 alebo akékoľvek nové ochorenie spôsobené bratrancami týchto koronavírusov, môžeme mať k dispozícii novú zbraň: Apple Watch séria 6,

Medzi najčastejšie príznaky COVID-19 patrí horúčka, únava, kašeľ a dýchavičnosť. V súčasnosti sa mierne až stredne závažné prípady liečia doma, pretože nemocnice trpia závažnými prípadmi, ktoré si vyžadujú okamžitú pozornosť. Zatiaľ čo niektorí pacienti nemusia mať žiadne príznaky, iní môžu čeliť ťažkej bitke. Tento konkrétny klip ma upútal pred niekoľkými týždňami, keď New York krát Zástupkyňa redaktorky Jessica Lustigová rozvíja stresujúce a únavné skúsenosti s liečením svojho manžela doma (Focus Mine):

Teraz je tu veľa ponáhľajúcich sa sem a tam, aby sa ubezpečil, že T jedol malú večeru – len malú misku polievky a iba predjedlá, naozaj nie je schopný cítiť a bojuje proti nevoľnosti, aby sa udusil – zmeral svoju teplotu, Monitorujte úrovne saturácie kyslíkom pomocou prstového pulzného oxymetra, ktorý priateľ priniesol z lekárne na radu lekáraVzal som mu čaj, utratil si lieky, umyl si ruky znovu a znovu a poslal som lekárovi textovú správu, v ktorej povedal, že T bol opäť horší, stál pri ňom pri kašľaní v poťahoch a trením kolená cez prikrývky.

Povedal som vám, že som začal zaznamenávať hodnoty teploty pred pár týždňami, aj keď som nemal žiadne príznaky. Myslím si, že ak ochoriem bez akýchkoľvek známok, môžu tieto údaje pomôcť. Ak to pochopím, teplota, ktorú meram, by mi mala povedať, že niečo nie je v poriadku. Nemôžete však objektívne merať kašeľ alebo únavu a na meranie hladiny kyslíka v krvi potrebujete pulzný oxymeter.

Tento parameter je dôležitejší ako meranie teploty, pokiaľ ide o záchranu vášho života. Úroveň saturácie kyslíkom presvedčí lekára, aby vás previedol na nemocničnú kyslíkovú terapiu a potom do ventilátora. Je to preto, že pacienti s ťažkým COVID-19 doslova bojujú o kyslík. Vírus sa zakopáva v pľúcach, kde opakuje jednotlivé bunky a poškodzuje pľúcne tkanivo v tomto procese.

Začiatkom marca vyhlásil únik Apple Watch Séria prichádza 6 So senzorom, ktorý dokáže merať hladinu kyslíka v krvi. Inými slovami, najviac nositeľné zariadenie na svete môže mať život zachraňujúcu funkciu, ktorú môže používať veľa pacientov s koronavírusmi.

KOID-19 nie je jediné ochorenie, ktoré ovplyvní hladinu kyslíka v krvi Apple Watch Môže mať aj iné choroby, ktoré ovplyvňujú vaše dýchanie. Ale vo veľmi blízkej budúcnosti, nasledujúci deň Apple Watch Môže detekovať zmeny nasýtenia kyslíkom, keď k nim dôjde, a zapípa. V prípade prepuknutia choroby v budúcnosti, keď sa nemocnice, ako napríklad prístroj, môžu obísť Apple Watch Môže to znamenať reťazec 6 Rozdiel medzi životom alebo smrťou u niektorých pacientov.

Podobný koncept sa už testuje v Clevelande v štáte Ohio, kde tím vedcov vytvoril pilotný program zameraný na zachytávanie zmien hladín kyslíka v krvi. Niektorí pacienti, ktorí nie sú dostatočne chorí na to, aby boli prijatí, sú poslaní domov so zariadením, ktoré vyzerá takto:

Je to stresujúce a nie je to úplne módne, ale obrazovka zápästia vysiela signály do mobilného telefónu, potom sa údaje odosielajú na monitorovaciu stanicu, ktorú vedú lekári a sestry. Peter Pronovost povedal: „Nakoniec idú domov a vedia, že niekto sleduje svoje dýchanie a hladinu kyslíka, čo sú skoré príznaky toho, že niekto ochorie, a to im dáva pokoj.“ CNN,

Správa podrobne popisuje skúsenosti 54-ročného pacienta, ktorý bol so zariadením prinesený 27. marca. na 1 V apríli ho zavolali, aby mohol okamžite prísť na pohotovosť. Senzor poslal údaje, ktoré obsahovali nízke hodnoty kyslíka v krvi a mohli si zachrániť život. Pacient strávil sedem dní v nemocnici, kde bol liečený kyslíkom.

Pomôžte malému zariadeniu zachrániť jeho život. To je čo Apple Watch Môže robiť reťaz 6, Apple Watch Monitoruje už odčítané impulzy a dokáže rýchlo vykonať EKG. Skombinujte to s upozornením na pád, krvnými kyslíkovými senzormi a Apple Watch Môže sa stať neoceniteľným nástrojom vďaka pandémii nového vírusu Corona. ďalší Apple Watch Na vyššie uvedených fotografiách to bude drahšie ako Masimo SafetyNet, ale pulzný oxymeter na obrázku vyššie slúži iba na jeden účel.

Povedal to Apple Watch Senzor kyslíka v sérii nebol potvrdený 6 Do teraz Apple, Očakáva sa, že modul gadget bude predstavený budúci september spolu s telefónom iPhone 12.

Zdroj obrázka: Lukas Gojda / Shutterstock

Chris Smith začal písať o nástrojoch ako hobby a predtým, ako to vedel, zdieľal svoje názory na technické veci so čitateľmi z celého sveta. Keď nepíše o nástrojoch, nedokáže ich nešťastne držať ďalej, hoci sa zúfalo snaží. Nie je to však nevyhnutne zlá vec.