Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako čistíte telefón?

Dnes sme všetci znepokojení čistotou vzhľadom na obavy vyvolané pandémiou COVID-19 (popularizovanou ako koronavírus). Aj keď je dosť ľahké pravidelne si umyť ruky, nie je také jednoduché udržiavať telefón v čistote. Máme niekoľko vlastných tipov, ale sme zvedaví, že viete: Ako čistíte telefón?

oba Apple a spoločnosť Google zverejnila dokumentáciu s osvedčenými postupmi sanitácie vášho zariadenia. Každý z nich odporúča, aby ste na čistenie svojho zariadenia nepoužívali produkty, ktoré obsahujú bielidlo, aj keď alkoholové utierky (do 70% izopropylalkoholu) alebo dezinfekčné utierky značky Clorox majú výslovné požehnanie pre každú spoločnosť. Nezabudnite, že silné rozpúšťadlá, ako je alkohol a abrazívne materiály, môžu opotrebovať oleofóbny povlak na obrazovke. Aj keď nižšie koncentrácie alkoholu budú s väčšou pravdepodobnosťou bezpečné, ak máte obavy, môžete sa vyhnúť používaniu nealkoholických utierok. A neskúšajte brúsiť šmuhy čistou papierovou utierkou, servítkou alebo nohavicami, všetky sú príliš drsné na tento oleofóbny povrch a môžu ich časom zničiť.

Vlhké obrúsky však nie sú jedinou hrou v meste. Napríklad spoločnosť Samsung ponúka hygienu v obchode Galaxy Niektoré zariadenia vyrábajú podobné výrobky pre domáce použitie. Ak má váš telefón krytie IP, trik dokáže zvládnuť dokonca iba fľaša s rozprašovačom s trochou jemne mydlovej vody a veľký uterák z mikrovlákna. Dávajte pozor, aby ste nestriekli do mriežok reproduktorov, otvorov mikrofónov alebo do iných portov.

Nezabudnite tiež uchovávať puzdro na telefón čisté, pretože je to pravdepodobne časť, ktorej sa najviac dotknete. Ak to nie je vyrobené z akýchkoľvek exotických materiálov, mal by ho urobiť iba jednoduchý kúpeľ v mydlovej vode. (To funguje dokonca aj v prípade tkanín spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú špinu ako nikto iný.) Ak máte kožené puzdro s kožušinou, je najlepšie sa opýtať výrobcu, ale ako kožený robotník polície Android odporúčam čistič a kondicionér zmesi Tanland Ashland Leather's Tanner. V štipku môže fungovať aj základné sedlové mydlo, len doplňte stratené oleje, ktoré sa odstránia, inak môže dôjsť k vyschnutiu kože.

Ako udržujete telefón čistý? Neváhajte a vyberte všetky platné odpovede. A ak máte nejaké tipy alebo triky, ktoré sme nespomenuli, dajte vedieť svojim čitateľom.

Načítava …