Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako ─Źisti┼ą telef├│n, kl├ívesnicu a ─Ćal┼íie tech

COVID-19 (aka koronav├şrus), ke─Ć ste si u┼żili ─Źistenie r├║k, vyvolali ste omnoho viac ├║silia, ale tie┼ż je d├┤le┼żit├ę, aby ste si udr┼żali ─Źist├ę aj va┼íe najpou┼ż├şvanej┼íie predmety. Pre n├ís a mnoh├Żch z v├ís to zah┼Ľ┼ła na┼íe technick├ę zariadenia, ako s├║ telef├│ny, kl├ívesnice a ovl├ída─Źe. M├┤┼że by┼ą ┼ąa┼żk├ę vedie┼ą, ─Źo sa d├í bezpe─Źne pou┼ż├şva┼ą na va┼íich drah├Żch pom├┤ckach alebo ─Źo je dokonca efekt├şvne – existuje ve─ża produktov, ktor├ę s├║ dobr├ę na navlh─Źenie va┼íich vec├ş, ale nie nevyhnutne na ─Źistenie.

Aby sme tento proces demystifikovali, zostavili sme tento r├Żchly a ─żahk├Ż sprievodca, ako dezinfikova┼ą v├í┼í telef├│n, kl├ívesnicu a ─Ćal┼íie be┼żn├ę technol├│gie vr├ítane najlep┼í├şch ─Źistiacich produktov, ktor├ę sme vysk├║┼íali a odpor├║─Źali.

Ako vy─Źisti┼ą mobiln├Ż telef├│n

Nebol poskytnut├Ż ┼żiadny titul

Vo veku smartphones v podstate ide o ve─żk├ę obrazovky, je jednoduch┼íie ako kedyko─żvek predt├Żm udr┼żiava┼ą zariadenie iPhone alebo Android ─Źist├ę. Je v┼íak tie┼ż ve─żmi ─żahk├ę po┼íkodi┼ą telef├│n, ak si nevyberiete spr├ívne produkty alebo met├│dy, pomocou ktor├Żch ho budete ─Źisti┼ą. A ke─Ć┼że je pravdepodobn├ę, ┼że zariadenie, ktor├ę prich├ídza s vami, kamko─żvek idete, je d├┤le┼żit├ę pravidelne dezinfikova┼ą telef├│n.

Po prv├ę, nepon├írajte svoj smartphone do ┼żiadneho ─Źistiaceho produktu. Najlep┼í├şm sp├┤sobom, ako dezinfikova┼ą v├í┼í iPhone, je pou┼żi┼ą 70% izopropylalkohol.Apple navrhuje dezinfek─Źn├ę obr├║sky firmy Clorox. Nenalievajte izopropylalkohol na handri─Źku a potom ju pou┼ż├şvajte, preto┼że je ve─żmi d├┤le┼żit├ę, aby sa tekutina nedostala do ┼żiadnej z medzier v telef├│ne. Ke─Ć n├íjdete ten spr├ívny produkt, d├┤kladne ho utrite a potom ho osu┼íte handri─Źkou z mikrovl├íkna.

Navrhovan├ę v├Żrobky: Zeissove utierky na ┼ío┼íovky – 20 USD; Utierky z mikrovl├íkna Whoosh (12 balenie) – 20 dol├írov


Ako vy─Źisti┼ą kl├ívesnicu a my┼í

Nebol poskytnut├Ż ┼żiadny titul

Kl├ívesnice a my┼íi s├║ trochu zlo┼żitej┼íie ako telef├│ny, preto┼że pre tekutiny je ove─ża ─żah┼íie prenikn├║┼ą do ich elektroniky a zni─Źi┼ą ich. Nie je v┼íak ┼ąa┼żk├ę udr┼żiava┼ą ich ─Źist├ę. Budete chcie┼ą pou┼żi┼ą rovnak├ę 70% izopropylalkoholov├ę tamp├│ny, ak├ę by ste pou┼żili pre svoj telef├│n, ale pred vymazan├şm svojich zariaden├ş by ste mali vytla─Źi┼ą prebyto─Źn├║ tekutinu. V tom okamihu m├┤┼żete bezpe─Źne utrie┼ą kl├ívesnicu a my┼í – nezabudnite utrie┼ą iba vrchy a boky skuto─Źn├Żch kl├ívesov, nevymaz├ívajte ich pod sebou, pokia─ż na to nem├íte v ├║mysle odstr├íni┼ą v┼íetky kl├ívesy. Po vy─Źisten├ş celej kl├ívesnice nadol ju budete chcie┼ą pou┼żi┼ą z mikrovl├íkna alebo l├ítky, ktor├í po sebe nezanech├íva vl├íkna. Vyplat├ş sa to urobi┼ą, aj ke─Ć na kl├ívesnici nie je ┼żiadna vidite─żn├í tekutina, ktor├í by bola bezpe─Źn├í.

Na┼í┼ąastie je va┼ía my┼í ove─ża men┼íia ako kl├ívesnica, tak┼że jej vymazanie nebude tak├ę ┼ąa┼żk├ę – aj ke─Ć by ste mali postupova┼ą rovnako usilovne. Zbavte sa prebyto─Źnej tekutiny z l├ítky, utrite my┼íou a potom ju utrite handri─Źkou z mikrovl├íkna, ktor├í nezanech├íva vl├íkna. T├íto met├│da je ├║─Źinn├í aj pri ─Źisten├ş cel├Żch prenosn├Żch po─Ź├şta─Źov. Pri utieran├ş pl├┤ch otvoren├Żmi otvormi v┼íak mus├şte postupova┼ą mimoriadne opatrne. Naozaj nechcete, aby do ┼żiadneho zariadenia prenikla tekutina.

Navrhovan├ę v├Żrobky: Zeissove utierky na ┼ío┼íovky – 20 USD; Utierky z mikrovl├íkna Whoosh (12 balenie) – 20 dol├írov


Ako vy─Źisti┼ą ovl├ída─Źe

Nebol poskytnut├Ż ┼żiadny titul

─îistenie ovl├ída─Źov videohier je pomerne jednoduch├ę, ale preto┼że ka┼żd├ę tla─Źidlo je otvorom pre vn├║torn├║ elektroniku, mus├şte postupova┼ą opatrne. Regul├ítor utrite 70% izopropylalkoholov├Żm tamp├│nom a potom ho okam┼żite osu┼íte handrou z mikrovl├íkna. Ak m├íte rados┼ą rozobra┼ą ovl├ída─Ź a vy─Źisti┼ą ho t├Żmto sp├┤sobom, m├┤┼żete to sk├║si┼ą tie┼ż – to u─żah─Ź├ş ─Źistenie ka┼żd├ęho jednotliv├ęho tla─Źidla, aj ke─Ć to nie je potrebn├ę, pokia─ż nie je ovl├ída─Ź skuto─Źne zabit├Ż.

Lep┼í├şm sp├┤sobom, ako udr┼ża┼ą v├í┼í kontrol├ęr neporu┼íen├Ż a ─Źist├Ż vo vn├║tri medzier v tla─Źidl├ích, je pou┼żitie gumy alebo k├║ska silik├│nu na vytiahnutie ak├ęhoko─żvek trupu. Najlep┼íia vo─żba pre tento ├║─Źel je ─Źistiaca kefa OXO, ktor├í m├í na jednej strane ┼ítetiny na ─Źistenie prachu a ┼ípiny a na druhej strane k├║sok silik├│nu, ktor├Ż je ide├ílny na to, aby ste sa dostali do t├Żchto ├║zkych k├║tov a vy─Źistili ich.

Navrhovan├ę v├Żrobky: ─îistiaca kefa OXO pre elektroniku – $6; Zeissove utierky na ┼ío┼íovky – 20 USD; Utierky z mikrovl├íkna Whoosh (12 balenie) – 20 dol├írov


Ako ─Źisti┼ą obrazovky

Nebol poskytnut├Ż ┼żiadny titul

Obrazovky s├║ mo┼żno najjednoduch┼íie ─Źistite─żn├ę. Pokia─ż m├íte spr├ívne produkty, je ┼ąa┼żk├ę sa s nimi pokazi┼ą. V├Żrobok, ktor├Ż pou┼ż├şvam, je s├║prava na ─Źistenie obrazovky Whoosh, ktor├í sa dod├íva s tromi handri─Źkou z mikrovl├íkna a dvoma f─ża┼íkami ─Źistiaceho roztoku. V┼íetko, ─Źo urob├şte, je nastriekanie roztoku na handri─Źku, potom utrite ┼ípinav├║ obrazovku a potom ju osu┼íte druhou stranou. Je to skvel├ę pre monitory PC, displeje pre notebooky, tablety a dokonca aj pre po─Ź├şta─Źe Nintendo Switch- funguje dobre aj pre okuliare, ─Źo je pre m┼ła skvel├ę, preto┼że som hlup├ík so ┼ítyrmi o─Źami a ve─żmi ┼ípinav├Żmi ┼ío┼íovkami.

Samozrejme existuje ve─ża ─Ćal┼í├şch vysoko kvalitn├Żch ─Źisti─Źov obrazovky. Pred ─Źisten├şm utrite ─Źistiaci prostriedok na mikrovl├íkno sk├┤r, ako ho utriete – a ak ─Źist├şte a Nintendo Switch, odstr├í┼łte Joy-Cons. Priamy n├ístrek ─Źisti─Źa na obrazovku m├┤┼że sp├┤sobi┼ą, ┼że sa nejak├Ż striekaj├║ci prostriedok dostane do samotn├ęho zariadenia a sp├┤sob├ş ─żahko po┼íkodenie, ktor├ęmu sa d├í ─żahko vyhn├║┼ą. Na ─Źistenie obrazoviek m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj alkoholov├ę obr├║sky, aj ke─Ć ak na obrazovku k├Żchnete alebo zaka┼í─ż├íte, zistil som, ┼że ur─Źen├Ż ─Źisti─Ź dok├í┼że ├║─Źinnej┼íie vytiahnu┼ą ┼ípinu z obrazovky.

Navrhovan├ę v├Żrobky: S├║prava ─Źisti─Źa obrazovky Whoosh – 20 dol├írov

Table of Contents