Ako čierna tapeta ušetrí batériu systému Android

Možnosti predĺženia životnosti batérie príliš často zahrnujú kompromisy. Čo ste ochotní obetovať, aby bola životnosť telefónu lepšia? Úhľadné triky, bez ktorých môžete ľahko žiť, sa pravdepodobne zdajú byť uskutočniteľné, ale prístup na internet? GPS? Veľa aplikácií? Rýchlosť CPU? Prečo by ste mali mať aj smartfón, keď ho musíte kvôli batérii hlúpo?

Čo keby sme vám povedali, že niečo také malé, ako je zmena tapety, môže znamenať významný rozdiel? Ako by to mohlo byť účinné? Vysvetlíme.

Súvisiace: 8 Najlepšie aplikácie na šetrenie batérie pre Android: zvýšte výkonnosť svojho telefónu

Možno práve teraz prežívate estetickú krízu. Náhodou sa vám páčia vaše farebné tapety a čierna je taká nudná … Ale nemusí. Dáme niekoľko návrhov a ukážeme vám, ako ich implementovať.

Nakoniec majte na pamäti, že to nebude mať vplyv na všetky telefóny; iba tie, ktoré majú určité typy displejov. Ak chcete zistiť, či vám čierna tapeta pomôže šetriť batériu, prečítajte si nižšie o rozdieloch medzi obrazovkami.

LCD VS AMOLED/OLED/Super AMOLED

Väčšina displejov smartfónov je buď LCD alebo OLED; s niektorými ďalšími variáciami, ako napríklad TFT, IPS, Retina alebo HD. Na naše účely sa budeme držať veľkej dvojky. Čoskoro budete mať odpoveď na otázku – Môžu čierne tapety šetriť batériu?

LCD obrazovka

LCD

LCD znamená displej z tekutých kryštálov. Je pomerne dobre zavedený a nájdete ho na televíznych obrazovkách, počítačových monitoroch atď. LCD obrazovky používajú podsvietenie LED (diódy vyžarujúce svetlo) a obrazovka buď prepúšťa svetlo, alebo ho blokuje.

Dôvodom je to, že aj keď použijete čiernu tapetu s LCD obrazovkou, podsvietenie bude stále zapnuté – nezáleží na tom, koľko pixelov sa používa. Dokážete si asi predstaviť, že to nie je energeticky najúčinnejší typ obrazovky, ale čierne tapety na vyriešenie tohto problému neurobia nič-blokujú iba svetlo, ktoré je stále vyžarované.

V skutočnosti sa ukázalo, že úplný opak je pravdou –biela spotrebuje na LCD displej najmenej energie. Dôvodom je to, že kvapalné kryštály musia byť zapnuté veľkým množstvom prúdu, aby sa roztočili a zablokovali podsvietenie. Ak použijete bielu, kryštály si dajú prestávku a zabránia úrazu elektrickým prúdom.

Musíš si prečítať: Ako ušetriť výdrž batérie v systéme Android na pohyb ako zajačik Duracell

OLED/AMOLED/Super AMOLED

AMOLED je skratka pre organickú diódu vyžarujúcu svetlo Active-Matrix. Spôsob, akým zobrazuje farby, je úplne odlišný od spôsobu zobrazovania na LCD displeji. Úzke vzťahy medzi AMOLED – Super AMOLED a OLED budú spracovávať farby podobným spôsobom ako AMOLED. AMOLED je novšia technológia ako LCD, ale stále sa používa aj v mnohých ďalších typoch displejov, napríklad v televízii.

Majitelia displejov AMOLED môžu ťažiť z používania tmavších farieb. Tieto obrazovky sa nespoliehajú na solídne podsvietenie. Namiesto toho sa elektrický prúd premieňa na svetlo, ktoré sa nazýva elektroluminiscencia. To sa deje na úrovni každého jednotlivého pixelu. Preto použitie skutočne atramentovo čierneho pixelu nespotrebúva žiadnu energiu z batérie.

Napriek tomu, že popularita LCD je stále vysoká, existuje mnoho zariadení, ktoré namiesto toho používajú obrazovky AMOLED. Samsung Galaxy S6, Galaxy Poznámka 5, Galaxy A9, Galaxy J3, LG G Flex 2a Nexus 6 všetky používajú určité variácie obrazovky OLED. Ako môžete povedať, Samsung je veľkým fanúšikom, ale spoločnosť Nokia v skutočnosti vydala telefón s týmto typom obrazovky skôr, ako to spoločnosť Samsung urobila. A áno, čierna tapeta ušetrí batériu v systéme Android.

OLED obrazovka

Výhody a nevýhody každého z nich

Displeje LCD v zásade fungujú ako ventily, ktoré menia tok svetla, ktoré sa dostáva do našich očí. Bolo by to niečo podobné, ako keby ste namiesto vypínania prehodili svetlo blokujúci materiál. Zdá sa to zbytočné, však? Prečo teda toľko výrobcov stále používa LCD displeje?

LCD obrazovky sú schopné zobrazovať ostrý obraz pri použití v ich pôvodnom rozlíšení, ale v tomto ohľade nie sú v skutočnosti lepšie ako OLED. Ide skôr o remízu. Displeje LCD majú tendenciu starnúť lepšie. Životnosť OLED je kratšia a farba môže časom degradovať.

LCD obrazovky môžu celkovo pôsobiť jasnejšie, a to preto, že sú, kvôli podsvieteniu. Niektoré odtiene však majú tendenciu zabaliť na OLED viac úderu. A ako ste asi uhádli, výroba OLED môže byť drahšia. LCD majú mnoho výhod. Najnovšie LCD obrazovky môžu byť veľmi štíhle. Čierna tapeta však pre cesto na LCD displeji nič nespraví.

Musíš si prečítať: Najtenší HD LCD smartphone na svete ožíva, displej LG

LCD AMOLED

Ako veľmi to pomôže?

Podľa vývojárov XDA môžete ušetriť o 8 percent za hodinu výdrže batérie prepnutím na čiernu tapetu, ak používate AMOLED displej. Ďalší test spoločnosti Greenbot uviedol až 41-percentnú úsporu energie pri použití aplikácií kompatibilných s AMOLED, ako je napríklad Sync for Reddit.

Prispieť môžu samozrejme aj ďalšie faktory a je niekedy ťažké oddeliť nezávislé aspekty. Celkovo sa však zdá, že konsenzus používateľov súhlasí s tým, že používanie čiernej tapety v spojení s obrazovkou AMOLED môže spôsobiť značný pokles spotreby batérie. Čierna tapeta môže byť šetričom batérie.

Stiahnuť ▼: Reddit Sync

Ako nastaviť čiernu tapetu

Teraz, keď už vieme, že to nie je mýtus, ako postupujete pri získavaní čiernej tapety? Mnoho stránok ponúka tapety a my vám dáme príklad vo forme nižšie uvedeného odkazu. Otvorte odkaz alebo odkaz na tapetu podľa vlastného výberu v prehliadači Android. Uložte ho do svojho zariadenia. Dlho stlačte prázdnu oblasť domovskej obrazovky a prejdite do svojej galérie. Klepnite na K stiahnutiu vo vašej galérii a vaša tapeta by tam mala čakať, kým si ju vyberiete.

Stiahnuť ▼: Žiadna tapeta

Pokiaľ by ste však chceli použiť tmavú časť obrázku, môžete orezať všetko ostatné a použiť túto časť ako tapetu. Môžete tiež odfotiť niečo tmavé. Náhodou mám čiernu mačku, ktorá funguje dobre a ktorá o tom nič nevie.

Čierna mačka

Musí byť čierna tapeta nudná?

Verte mi, dávam prednosť tomu, aby boli veci pekné vždy, keď je to možné, takže ak sa cítite trochu znepokojene z perspektívy zbavenia tapiet celej farby a osobnosti, chápem to a vcítim sa do toho. V odpovedi na túto otázku-Sú tapety šetriace energiu nudné?-odpoveď je nie, ale pomáha. Pamätajte si, že skutočná čierna je spôsobená neprítomnosťou všetkého svetla a naše oči sa na svetlo, ktoré sú pre nás viditeľné, silne spoliehajú na svetlo. Na druhej strane čierna farba pohlcuje všetky farby, takže vo svojej tapete sa skutočne odohráva dúha – je to len tak, že to nikto nevidí.

Napriek obmedzeniam čiernej farby existuje niekoľko tapiet, ktoré by mohli predstavovať kompromis. Vzdáte sa malej batérie, aby ste mali skvelú tapetu. Možno to nebola vaša prvá voľba, ale možno ani posledná. Vďaka čiernej farbe text a ikony vyniknú a vyniknú pre lepšie čítanie a môžu byť pre oči menej náročné. Ak ste dobrodružný typ, môžete tiež rootovať svoj telefón a rozšíriť tak svoje možnosti temných tém.

Stiahnuť ▼: DeviantArt

Zatemnite svoje aplikácie

Pamätáte si tú aplikáciu Reddit Sync z minulosti? Takých je viac. Ponúkajú temné témy. Môžete tiež nastaviť, aby mnohé z vašich existujúcich aplikácií mali tmavšie témy tým, že im poskytnete čierne pozadie s bielym textom. Ak hľadáte celkovo temnú tému prostredníctvom vlastnej pamäte ROM, prečítajte si odkaz na konci.

Stiahnuť ▼: Textra

Textra

Stiahnuť ▼: Správy Google a Počasie

K stiahnutiu: NY Times

Stiahnuť ▼: Fénix

Fénix

Stiahnuť ▼: Kalkulačka Plus

Genius kalkulačka a widgety

Stiahnuť ▼: Genius kalkulačka

Stiahnuť ▼: Kalendár DigiCal

Stiahnuť ▼: gReader

gČítačka

Stiahnuť ▼: Jednoduché RSS

Stiahnuť ▼: Bodky

Stiahnuť ▼: Ready Steady

WordBase – bitka pri hľadaní slovDownload: WordBaseSprávcovia súborov

Stiahnuť ▼: X-plore

Stiahnuť ▼: File Commander

Stiahnuť ▼: Súbor Tomi

Sledovač balíkov

Aftership Package Tracker

Stiahnuť ▼: Aftership Tracker

Stiahnuť ▼: Skutočný kontakt

Skutočný kontakt

Stiahnuť ▼: DynamicNotifications

Stiahnuť ▼: Jemný alarm

Stiahnuť ▼: Runtastic Heart Rate PRO

Stiahnuť ▼: YouTube Hudobný prehrávač

Stiahnuť ▼: Kyvadlová doprava+

Kyvadlová doprava+

Stiahnuť ▼: exDialer Darkest

Swipe Dialer GS4 Dark Theme

Stiahnuť ▼: Vytiahnite prstom

exDialer

Stiahnuť ▼: Atlas Web

Stiahnuť ▼: Previesť všetko

Previesť všetko

Stiahnuť ▼: Any.do

Stiahnuť ▼: heslo do e -peňaženky

Stiahnuť ▼: Heslo EnPass

Stiahnuť ▼: Tinycore

Tinycore

Stiahnuť ▼: E -mail IQTELL

Stiahnuť ▼: Kaiten Mail

Záver

Keď je batéria takmer vybitá, za koľko z toho je zodpovedná obrazovka? Môžete to zistiť v časti Nastavenia> Nastavenia zariadenia pre batériu. Na koľko percent sa to zmení, keď použijete čiernu tapetu? Keď používate tmavé tematické aplikácie? Keď používate celkovo tmavé témy, ako napríklad v prípade vlastnej pamäte ROM? Povedzte nám o tom alebo nám položte otázky, ktoré môžete mať nižšie.

Odporúčaný kredit obrázku