Ako ─Źasto sa aktualizuje aplik├ícia Google Earth?

Aplik├ícia Google Earth v├ím umo┼żn├ş presk├║ma┼ą svet priamo na dosah ruky s vlastn├Żm pohodl├şm.

Google Earth je trojrozmern├Ż plan├ętov├Ż preh─żad├íva─Ź, ktor├Ż zobrazuje na┼íu cel├║ plan├ętu (dobre, bez niektor├Żch pr├şsne tajn├Żch vojensk├Żch z├íkladn├ş) na satelitn├Żch sn├şmkach a leteck├Żch sn├şmkach. Nemalo by sa to zamie┼ła┼ą s Mapami Google, preto┼że ide o dva samostatn├ę programy.

Aplik├ícia Google Earth umo┼ż┼łuje objavova┼ą stovky miest v 3D bez toho, aby ste opustili pohodlie svojho sedadla. Je to ako ma┼ą virtu├ílnu prehliadku miest, ktor├ę chcete nav┼ít├şvi┼ą; ─îi u┼ż ste nostalgick├ş, ke─Ć vid├şte svoje rodn├ę mesto, alebo chcete iba presk├║ma┼ą, kam chcete ─Ćalej cestova┼ą, Google Earth m├┤┼że ma┼ą cel├Ż svet vo va┼íich ruk├ích.

Ako Google Earth zhroma┼ż─Ćuje obr├ízky?

Obr├ízky zobrazen├ę v aplik├ícii Google Earth sa ─Źasom zhroma┼ż─Ćuj├║ od poskytovate─żov a platforiem. M├┤┼żete vidie┼ą obr├ízky v zobrazen├ş ul├şc, v ant├ęne av 3D. Tieto obr├ízky v┼íak nie s├║ v re├ílnom ─Źase, tak┼że nie je mo┼żn├ę sledova┼ą ┼żiv├ę zmeny.

Niektor├ę obr├ízky ukazuj├║ jeden d├ítum akviz├şcie, zatia─ż ─Źo in├ę ukazuj├║ rozsah d├ítumov z├şskan├Żch v d┼łoch alebo mesiacoch. Ak sa chcete dozvedie┼ą viac o tom, kedy bol obr├ízok nasn├şman├Ż, je najlep┼íie kontaktova┼ą p├┤vodn├Żch poskytovate─żov obr├ízkov, preto┼że spolo─Źnos┼ą Google nem├┤┼że poskytn├║┼ą viac inform├íci├ş o obr├ízkoch, ako s├║ tie, ktor├ę sa moment├ílne zobrazuj├║.

Ako ─Źasto sa aktualizuje aplik├ícia Google Earth? 1

Ako ─Źasto sa aktualizuje aplik├ícia Google Earth?

Pod─ża blogu Google Earth sa Google Earth aktualizuje pribli┼żne raz mesa─Źne. To v┼íak neznamen├í, ┼że ka┼żd├Ż obr├ízok sa aktualizuje raz mesa─Źne, ─Ćaleko od neho. V skuto─Źnosti s├║ priemern├ę ├║daje mapy medzi jedn├Żm a┼ż tromi rokmi.

─îo aktualizuje Google Earth?

Ah, v tom spo─Ź├şva probl├ęm. Ak netrpezlivo o─Źak├ívate aktualiz├íciu z v├í┼ího rodn├ęho mesta, nepredpokladajte, ┼że sa vyskytne v ─Ćal┼íej s├ęrii zmien spolo─Źnosti Google. Google neaktualizuje cel├║ mapu pri ka┼żdej n├ív┼íteve. Namiesto toho aktualizuj├║ ─Źasti mapy. Ke─Ć hovor├şme k├║sky, m├íme na mysli mal├ę k├║sky. Jedna aktualiz├ícia aplik├ície Google Earth m├┤┼że obsahova┼ą nieko─żko miest alebo ┼ít├ítov. Ke─Ć spolo─Źnos┼ą Google zverejn├ş aktualiz├íciu, zverejn├ş tie┼ż s├║bor KLM, ktor├Ż popisuje aktualizovan├ę oblasti ─Źervenou farbou a v┼íetk├Żm ozn├ími, ─Źo sa zmenilo a ─Źo ─Źak├í na aktualiz├íciu.

Pre─Źo sa Google Earth nepretr┼żite aktualizuje?

Ako sme u┼ż uviedli, aplik├ícia Google Earth pou┼ż├şva kombin├íciu satelitn├Żch sn├şmok a leteck├Żch fotografi├ş. Z├şskanie ─Źasov├Żch aj leteck├Żch sn├şmok je n├íkladn├ę. Spolo─Źnos┼ą Google by musela naj├şma┼ą pilotov, ktor├ş st├íle cestovali po svete, aby dr┼żali krok s mo┼żn├Żmi zmenami.

Spolo─Źnos┼ą Google sa namiesto toho rozhodne pre kompromis. Usiluj├║ sa udr┼żiava┼ą ka┼żd├║ oblas┼ą sveta vo vn├║tri 3 rokov. Pravdepodobne sa v┼íak bud├║ ─Źastej┼íie zameriava┼ą na oblasti s vysokou hustotou obyvate─żstva. Ak sa va┼íe mesto v minulom roku aktualizovalo a st├íle ─Źak├íte na nov├Ż ┼ítadi├│n, ktor├Ż bol postaven├Ż v minulosti 6 mesiacov, mohli by ste chv├ş─żu ─Źaka┼ą.

Ako ─Źasto sa aktualizuje aplik├ícia Google Earth? 2

Aktualizuje aplik├ícia Google Earth obr├ízky na po┼żiadanie?

Pokia─ż nie ste riadiacim org├ínom nejak├ęho druhu, ktor├Ż zostavil svoj vlastn├Ż bal├şk leteck├Żch sn├şmok, ktor├Ż chcete zdie─ża┼ą so spolo─Źnos┼ąou Google, je nepravdepodobn├ę, ┼że vyhoviete ┼żiadosti o aktualiz├íciu. Spolo─Źnos┼ą Google m├í syst├ęm na udr┼żiavanie aktu├ílnosti obr├ízkov tak, ako je to mo┼żn├ę. Keby vyhoveli ka┼żdej ┼żiadosti, ich rozvrh sa rozpadol. Av┼íak, ak ste sklaman├ş svoj├şm zobrazen├şm v aplik├ícii Google Earth a h─żad├íte viac aktu├ílnych ├║dajov, mo┼żno bude k dispoz├şcii viac aktu├ílnych ├║dajov a vy sa na to jednoducho ned├şvate.

M├┤┼że to znie┼ą ─Źudne, ale pozrite si ÔÇ×historick├ęÔÇť obr├ízky a nasn├şmajte nov┼íie z├íbery. Spolo─Źnos┼ą Google nie v┼żdy vklad├í najaktu├ílnej┼íie obr├ízky do hlavnej ─Źasti aplik├ície. Niekedy do hlavnej ─Źasti vlo┼żili trochu star┼íie obr├ízky a aktualizovan├ę obr├ízky umiestnili do historick├Żch obr├ízkov. Niekedy sa mierne star┼íie obr├ízky pova┼żuj├║ za presnej┼íie ako v pr├şpade New Orleansu po Katrine. Google aktualizoval mesto hne─Ć po katastrofe. Nesk├┤r obnovili obrazy mesta z obdobia pred katastrofou. Tieto obrazy sa pova┼żovali za ÔÇ×presnej┼íieÔÇť, preto┼że mesto sa za─Źalo znovu budova┼ą a devast├ícia, ktor├í sa prejavila hne─Ć po povodniach, bola v skuto─Źnosti menej u┼żito─Źnou reprezent├íciou ako predch├ídzaj├║ce sn├şmky. Spolo─Źnos┼ą Google samozrejme po zmene v├┤le obr├ízky zmenila, ale jej princ├şp zost├íva. V┼żdy skontrolujte, ─Źi nie s├║ aktualizovan├ę historick├ę obr├ízky.