Ako blokova┼ą webov├ę str├ínky v syst├ęme Android (4 Met├│dy)

Na webe ─Ź├şha mno┼żstvo vyskakovac├şch okien, videorekl├ím, ur├í┼żliv├Żch str├ínok a str├ínok, ktor├ę neopr├ívnene z├şskavaj├║ ├║daje, tak┼że vedie┼ą, ako blokova┼ą webov├ę str├ínky na telef├│ne s Androidom, je z├ísadn├ę, najm├Ą ak sa vo va┼íej dom├ícnosti zdr┼żiavaj├║ neplnolet├ę osoby alebo prezer├íte citliv├ę oblasti, ako napr. va┼íe pracovisko.

Neust├íle zobrazovanie zbyto─Źn├Żch marketingov├Żch rekl├ím alebo ur├í┼żanie webov├Żch str├ínok je dr├í┼żdiv├ę. Dobrou spr├ívou v┼íak je, ┼że m├┤┼żete zabr├íni┼ą zobrazovaniu t├Żchto webov├Żch str├ínok alebo zak├íza┼ą svojim de┼ąom pr├şstup k obsahu pre dospel├Żch, najm├Ą ak sa nepozer├íte.

V syst├ęme Android existuj├║ r├┤zne sp├┤soby, ako zablokova┼ą ─żubovo─żn├Ż web. Tento ─Źl├ínok v├ím to uk├í┼że 4 jednoduch├ę met├│dy, nemus├şte by┼ą Android geek.

Met├│da 1: In┼ítal├ícia aplik├íci├ş

Rodi─Źia s├║ pravdepodobne prv├ş, ktor├ş chytili ak├Żko─żvek blokova─Ź webov├Żch str├ínok, na ktor├Ż by mohli polo┼żi┼ą ruky, aby sa ubezpe─Źili, ┼że ich deti bezpe─Źne pou┼ż├şvaj├║ internet.

Najr├Żchlej┼í├ş a naj─żah┼í├ş sp├┤sob, ako sledova┼ą a obmedzova┼ą internetov├║ aktivitu v├í┼ího die┼ąa┼ąa, je nain┼ítalova┼ą blok├ítory webov├Żch str├ínok. Nasleduje nieko─żko aplik├íci├ş, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii v obchode Google Playstore a ktor├ę si m├┤┼żete stiahnu┼ą.

a. Bezpe─Źn├Ż prehliada─Ź SPIN

Spin Safe Browser

SPIN je skvelou alternat├şvou k v├í┼ímu tradi─Źn├ęmu prehliada─Źu. Zabezpe─Źuje bezpe─Źn├ę vyh─żad├ívanie Google, Bing a Yahoo.

SPIN je bezplatn├Ż a je kompatibiln├Ż s Androidom 4.1 alebo vy┼í┼íie. Tento prehliada─Ź je integrovan├Ż s internetov├Żmi filtrami, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ sledova┼ą hist├│riu prehliadania va┼íich det├ş a blokova┼ą nevhodn├Ż obsah.

Na rozdiel od tradi─Źn├Żch prehliada─Źov nem├í SPIN ┼żiadny re┼żim inkognito. Na jeho konfigur├íciu nie je potrebn├ę ni─Ź potrebova┼ą a nemus├şte sa registrova┼ą.

Ako blokova┼ą webov├ę str├ínky v syst├ęme Android (4 Met├│dy) 2
Google Play

b. BlockSite – Blokovanie ru┼íiv├Żch aplik├íci├ş a str├ínok

Blocksite

Ak sa chcete znova s├║stredi┼ą, ale nechcete odin┼ítalova┼ą aplik├ície pre soci├ílne siete alebo jednoducho chcete, aby sa va┼íi rodinn├ş pr├şslu┼ín├şci vyh├Żbali ┼íkodliv├Żm webov├Żm str├ínkam, BlockSite je skvel├í aplik├ícia, ktor├║ m├┤┼żete pou┼żi┼ą.

BlockSite je prim├írne ur─Źen├Ż pre ─żud├ş, ktor├Żch digit├ílny svet v┼żdy rozpty─żuje; jednotlivci, ktor├ş sa nedok├í┼żu dosta┼ą von zo soci├ílnych m├ędi├ş. Rodi─Źia v┼íak m├┤┼żu t├║to aplik├íciu pou┼ż├şva┼ą aj na zaistenie blokovania str├ínok pre dospel├Żch.

Blocksite

T├║to aplik├íciu m├┤┼żete tie┼ż synchronizova┼ą medzi mobilom a po─Ź├şta─Źom v├Żberom polo┼żky Nastavenia >> Synchronizova┼ą BlockSite.

Ako blokova┼ą webov├ę str├ínky v syst├ęme Android (4 Met├│dy) 3
Google Play

c. Rodi─Źovsk├í kontrola a deti GPS: Kaspersky SafeKids – 12,99 USD

Rodi─Źovsk├í kontrola

T├íto aplik├ícia, ktor├║ vyvinula spolo─Źnos┼ą Kaspersky Lab, bola ohodnoten├í spolo─Źnos┼ąou PC mag ako vynikaj├║ca. Pon├║ka 14-d┼łov├║ bezplatn├║ sk├║┼íobn├║ verziu, ktor├í v├ím umo┼żn├ş zablokova┼ą pr├şstup k star┼í├şm aplik├íci├ím, obsahu a podozriv├Żm vyh─żad├ívaniam. Tie┼ż v├ím umo┼żn├ş nastavi┼ą limit ─Źasu pou┼ż├şvania.

Ak ju chcete pou┼żi┼ą, nain┼ítalujte si aplik├íciu do zariadenia pomocou rodi─Źovsk├ęho re┼żimu. M├┤┼żete si tie┼ż nain┼ítalova┼ą rovnak├║ aplik├íciu do zariadenia die┼ąa┼ąa a spusti┼ą ju v detskom re┼żime. Postupujte pod─ża uveden├Żch pokynov.

Zaregistrujte sa na https://my.kaspersky.com/mykids a z├şskajte ├║vodn├ę nastavenie a spr├ívu pravidiel ochrany.

Rodi─Źovsk├í kontrola od spolo─Źnosti Kaspersky
Google Play

Prehliada─Źe ako Firefox alebo Opera v predvolenom nastaven├ş neblokuj├║ ┼żiadne webov├ę str├ínky. Google Chrome na druhej strane m├í mo┼żnos┼ą bezpe─Źn├ęho prehliadania, ktor├í chr├íni va┼íe zariadenie pred nebezpe─Źn├Żmi webmi. Do t├Żchto prehliada─Źov v┼íak m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą doplnky/roz┼í├şrenia ako Blocksite, aby ste zaistili, ┼że sa nedostanete k ┼żiadnym ┼íkodliv├Żm hrozb├ím alebo nechcen├Żm webov├Żm str├ínkam.

S├║visiace: Na za─Źiatku 8 Najlep┼íie prehliada─Źe ochrany osobn├Żch ├║dajov pre Android, ktor├ę v├ím zaistia bezpe─Źn├ę prehliadanie

Metóda 2: Nainštalujte si bránu firewall

Existuje mnoho webov├Żch str├ínok, ktor├ę sa vyd├ívaj├║ za potenci├ílnych pred├ítorov inform├íci├ş. Blokovanie pr├şstupu k v├í┼ímu smartf├│nu prostredn├şctvom br├íny firewall ho chr├íni pred v├şrusmi a hackermi.

Nasleduj├║ce br├íny firewall v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą zablokova┼ą webov├ę str├ínky bez toho, aby ste museli rootova┼ą svoj telef├│n/tablet.

a. Firewall NoRoot

Firewall NoRoot

Ako nazna─Źuje n├ízov, NoRoot Firewall je najd├┤veryhodnej┼íou br├ínou firewall bez rootovania zariadenia. Filtruje webov├ę str├ínky pod─ża adresy IP alebo n├ízvu dom├ęny, ─Źo v├ím d├íva pln├║ kontrolu nad pripojeniami.

Pou┼żit:

  Prejdite na kartu Glob├ílne filtre. Klepnite na Nov├Ż predfilter.
Ako blokova┼ą webov├ę str├ínky v syst├ęme Android (4 Met├│dy) 4
  Na karte Adresa zadajte n├ízov dom├ęny/adresu webovej str├ínky.
NoRoot
  Na karte Port vyberte *. Stla─Źte tla─Źidlo OK
NoRoot
  Za─Źiarknite pol├ş─Źka ved─ża ikon WiFi a Sign├íl, aby ste sa uistili, ┼że tieto weby nebud├║ ma┼ą pr├şstup k v├í┼ímu telef├│nu, ak ste pripojen├ş k WiFi alebo mobiln├Żm d├ítam.
Ako blokova┼ą webov├ę str├ínky v syst├ęme Android (4 Met├│dy) 5
  Vr├í┼ąte sa na plochu a stla─Źte tla─Źidlo ┼átart.
Ako blokova┼ą webov├ę str├ínky v syst├ęme Android (4 Met├│dy) 6
Google Play

Súvisiace: Najlepšie blokátory reklám pre Android

b. NetGuard-Firewall bez rootov

NETGUARD

NetGuard odmieta a umo┼ż┼łuje konkr├ętnym aplik├íci├ím a webov├Żm str├ínkam pr├şstup k va┼íim d├ítam a/alebo WiFi pripojeniu.

Pou┼żit:

  Spustite aplikáciu.
NETGUARD
  Povo─żte Netguard a potvr─Ćte pripojenie VPN.
Ako blokova┼ą webov├ę str├ínky v syst├ęme Android (4 Met├│dy) 7
  Vyberte aplik├ície alebo prehliada─Ź, ktor├ę chcete obmedzi┼ą.
Ako blokova┼ą webov├ę str├ínky v syst├ęme Android (4 Met├│dy) 8
Google Play

c. Mobiwol: Firewall NoRoot

Mobiwol

Mobiwol je ─Ćal┼íia aplik├ícia firewall, ktor├í nevy┼żaduje rootovanie. Sp├║┼í┼ąa sa automaticky pri ┼ítarte, aby sa zabezpe─Źilo, ┼że v├í┼í smartphone bude chr├ínen├Ż vo v┼íetk├Żch smeroch. Mobiwol pou┼ż├şva rovnak├║ technol├│giu ako baliaci modul VPN, ale nevytv├íra sa ┼żiadne pripojenie VPN. Ak si teda niekedy v┼íimnete, ┼że sa zd├í, ┼że pou┼ż├şva pripojenie VPN, Mobiwol zaru─Źuje, ┼że je umel├Ż.

Pou┼żit:

  Spustite aplik├íciu. Potvr─Ćte pripojenie VPN. Vo va┼íich upozorneniach sa zobraz├ş v├Żzva, ┼że Mobiwol je akt├şvny.
Mobiwol
  V hlavnej ponuke zapnite stav brány firewall
Mobiwol
  Vyberte polo┼żku Pravidl├í br├íny firewall. Vyberte aplik├íciu, ktor├║ chcete zablokova┼ą. M├┤┼żete ich/oboch zablokova┼ą z WiFi alebo mobiln├Żch d├ít.
Mobiwol
Google Play

Met├│da 3: Nain┼ítalujte si antiv├şrus

─Äal┼í├şm efekt├şvnym sp├┤sobom, ako zablokova┼ą ur─Źit├ę webov├ę str├ínky, ak m├íte telef├│n s Androidom, je in┼ítal├ícia antiv├şrusovej aplik├ície. Jedna z popredn├Żch antiv├şrusov├Żch aplik├íci├ş sa naz├Żva Mobile Security od Trend Micro. M├í viac ako 1 mili├│nov stiahnut├ş a m├í hodnotenie 4.6 hviezdy v Obchode Play.

Mobiln├ę zabezpe─Źenie

Existuj├║ 2 sp├┤soby, ako z├şska┼ą maxim├ílne zabezpe─Źenie pomocou Mobile Security od Trend Micro. Jedna prebieha prostredn├şctvom bezpe─Źn├ęho surfovania a druh├í prostredn├şctvom rodi─Źovskej kontroly.

Pou┼żitie bezpe─Źn├ęho surfovania (20 USD ro─Źne):

  Stiahnite si a spustite aplik├íciu. Prejdite na mo┼żnos┼ą Bezpe─Źn├ę surfovanie a zapnite ju.

Pou┼żitie rodi─Źovskej kontroly (20 USD ro─Źne):

  Stiahnite si a spustite aplik├íciu. Prejdite na mo┼żnos┼ą Rodi─Źovsk├í kontrola a zapnite ju. Webov├ę str├ínky m├┤┼żete prida┼ą aj ru─Źne
Mobiln├ę zabezpe─Źenie
Google Play

Najlepšia metóda

Pokia─ż ide o to, v┼íetci chceme nielen najjednoduch┼í├ş sp├┤sob, ako blokova┼ą nechcen├ę webov├ę str├ínky. Sk├┤r h─żad├íme najefekt├şvnej┼íie sp├┤soby, ako to urobi┼ą.

Ktor├║ z vy┼í┼íie uveden├Żch met├│d pravdepodobne pou┼żijete? Sk├║sili ste pou┼żi┼ą niektor├Ż z nich? Ak├ę ─Ćal┼íie ├║─Źinn├ę sp├┤soby/aplik├ície pozn├íte?