Ako: Blokovať všetkých robotických hovorov & amp; Telemarketéri s funkciou obrazovky hovoru vášho telefónu Pixel

Keď spoločnosť Google predstavila funkciu obrazovky hovoru s telefónom Pixel 3„Nikdy som nebol nadšený z toho, že dostanem zariadenie Pixel. Táto funkcia AI poskytovala skutočnú ochranu pred nárastom spamu a robotických hovorov, s ktorými sa každoročne stretávajú miliardy ľudí. Po nedávnej aktualizácii tejto funkcie môžete znížiť počet robotických hovorov a ďalšie spamové hovory takmer na nulu.

Vďaka nedávnej aktualizácii Call Screen môžete nakonfigurovať exkluzívnu funkciu Pixel na automatické prijímanie telefónnych hovorov, ktoré sú podľa neho nevyžiadanými alebo inými nechcenými hovormi, alebo automatické odmietanie hovorov. Aj keď predvolené nastavenia vykonávajú adekvátnu ochranu, aby ste sa vyhli všetkým nechceným hovorom, budete musieť upraviť niektoré možnosti. Nižšie vám ukážem najlepšie nastavenia, ktoré môžete použiť.

Automatická detekcia nechcených hovorov

Najprv sa uistite, že samotný Android je aktuálny, a to v časti Nastavenia -> Systém -> Rozšírené -> Aktualizácia systému. Potom prijmite všetky čakajúce aktualizácie na stránke Obchodu Play aplikácie Telefón.

Teraz otvorte na telefóne Pixel aplikáciu Telefón 3 alebo novší (nezahŕňa Pixel 3a a 3a XL), klepnite na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu a zvoľte „Nastavenia“. Na ďalšej stránke vyberte „Spam a obrazovka hovoru“ a potom klepnite na „Obrazovka hovoru“.

Ako zablokovať všetkých robotických hovorcov a telemarketérov pomocou funkcie obrazovky hovoru vášho telefónu Pixel
Ako zablokovať všetkých robotických hovorcov a telemarketérov pomocou funkcie obrazovky hovoru vášho telefónu Pixel

Existuje niekoľko možností, ako spravovať, ako volanie na vašom telefóne funguje. My sa však zameriame na možnosti pod Nastavenia neznámeho hovoru.

Začnite klepnutím Nevyžiadaná pošta a nastavte ho na Potichu klesať. Vďaka tomu bude váš telefón automaticky odmietať známe čísla spamu/telemarketera.

Klepnite na Možno falošné čísla ďalej a vyber si Automaticky zobraziť. Odmietnite robotické hovory. Tento sa zaoberá morom robotických volajúcich, ktorí falšujú skutočné telefónne čísla. Keď je nastavený týmto spôsobom, váš Google Assistant odpovie na tieto hovory a potom ich odmietne, ak počuje nahrávku. Ak je to skutočný človek, spýta sa ho na meno a prečo volá, potom ho spojí a spojí.

Teraz klepnite na Prví volajúci a vyber si Automaticky zobraziť. Odmietnite Robocalls. Váš asistent najskôr preverí všetky hovory z nových čísel. Ak je to stroj, nikdy neprijmete hovor.

Nakoniec klepnite na Súkromné ​​alebo skryté a nastavte ho na Automaticky zobraziť. Odmietnite robotické hovory. Toto je zvyčajne bezpečné zmeniť, pretože ľudia, ktorí skrývajú svoje odchádzajúce informácie o ID volajúceho, spravidla niečo skrývajú. Aj keď ide o legitímny hovor, Asistent vás bude upozorňovať, pokiaľ sa volajúci zdržiava na linke podľa pokynov.

Ako zablokovať všetkých robotických hovorcov a telemarketérov pomocou funkcie obrazovky hovoru vášho telefónu Pixel
Ako zablokovať všetkých robotických hovorcov a telemarketérov pomocou funkcie obrazovky hovoru vášho telefónu Pixel

Aj keď to nie je potrebné, poslednou vecou, ​​ktorú by som odporučil, je povoliť prepínač „Uložiť zvuk obrazovky hovoru“. Tým sa uložia všetky zvukové interakcie medzi volajúcim a vašim Google Assistant keď je povolená obrazovka hovoru, môžete si ich pozrieť a zavolať každému, kto zavesil, keď počul vášho asistenta (čo sa často stáva, pretože to znie trochu ako hlasová schránka).

Nenechajte si ujsť: Ako získate funkciu obrazovky hovoru Google vo svojom OnePlus