Ako blokova┼ą nezn├íme ─Ź├şsla na pevnej linke, iPhone a Android

Volaj├║ci z telemarketingu a spamerov s├║ skuto─Źne otravn├ş. Dostanete spamov├ę hovory z r├┤znych nezn├ímych ─Ź├şsel (aj s rovnak├Żm smerov├Żm ─Ź├şslom) na pevn├║ linku alebo dokonca na mobil. Samotn├ę blokovanie jedn├ęho alebo dvoch volaj├║cich teda cel├Ż probl├ęm v├Ą─Ź┼íinou nerie┼íi. Situ├ícia sa zhor┼íuje, ke─Ć telef├│n pou┼ż├şvaj├║ star┼í├ş ob─Źania, ┼że existuje v├Ą─Ź┼íia ┼íanca, ┼że sa stan├║ podvodn├şkmi. Jedin├Żm rie┼íen├şm je zablokovanie alebo st├ş┼íenie hovorov od nezn├ímych volaj├║cich a povolenie volaj├║cich iba od va┼íich kontaktov.

V tomto ─Źl├ínku diskutujeme o r├┤znych sp├┤soboch, ako m├┤┼żete stlmi┼ą alebo zablokova┼ą nezn├íme ─Ź├şsla na pevnej linke, Android alebo iPhone.

 1. Ako blokova┼ą nezn├íme ─Ź├şsla na pevnej linke
 2. St├ş┼íenie nezn├ímych volaj├║cich na iPhone
 3. Filtrujte neznáme správy na iPhone
 4. Ignorujte nezn├íme hovory v syst├ęme Android
 5. Blokujte nezn├ímych volaj├║cich v syst├ęme Android
 6. Odpovedzte na mobiln├ę hovory pomocou pevnej linky

Ako blokova┼ą nezn├íme ─Ź├şsla na pevnej linke

Blokovanie kontaktov pomocou smartf├│nu je pre v├Ą─Ź┼íinu be┼żn├Żch pou┼ż├şvate─żov nezabudnute─żn├Żm. Nie je to v┼íak rovnak├Ż pr├şpad, pokia─ż ide o pevn├║ linku. Aj ke─Ć poskytovatelia slu┼żieb pon├║kaj├║ blokovanie hovorov pre ur─Źit├ę ─Ź├şsla stla─Źen├şm tla─Źidla ÔÇ×*6ÔÇť, Budete pravdepodobne potrebova┼ą hardv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőzariadenie na zablokovanie zoznamu os├┤b a ich spr├ívu nesk├┤r.

Teraz si m├┤┼żete k├║pi┼ą mno┼żstvo blok├ítorov pevn├Żch liniek a detek─Źn├Żch zariaden├ş. Mnoh├ę z nich s├║ samostatn├ę pozemn├ę telef├│ny a niektor├ę s├║ men┼íie jednotky, ktor├ę sa maj├║ spoji┼ą s va┼í├şm existuj├║cim pozemn├Żm telef├│nom.

Aj ke─Ć v├Ą─Ź┼íina t├Żchto blok├ítorov hardv├ęrov├ęho volania je navrhnut├í tak, aby blokovala hovory z nieko─żk├Żch ─Ź├şsel, po ka┼żdom hovore mus├şte do zoznamu sp├Ątn├Żch volan├ş manu├ílne prida┼ą podvodn├şkov. To nesp─║┼ła to, ─Źo chceme.

MCHEETA Pr├ęmiov├Ż blokova─Ź telef├│nnych hovorov

Ako je uveden├ę vy┼í┼íie, ak telef├│n pou┼ż├şva niekto, kto je amnestick├Ż, je d├┤le┼żit├ę vyhn├║┼ą sa ka┼żd├ęmu hovoru, s v├Żnimkou nieko─żk├Żch vybran├Żch. ─Żutujeme, ale nem├┤┼żete prida┼ą povolen├Ż zoznam povolen├Żch volaj├║cich a zak├íza┼ą zoznam v┼íetk├Żch ostatn├Żch volaj├║cich vo v├Ą─Ź┼íine zariaden├ş na blokovanie hovorov.

Pr├ęmiov├Ż blokova─Ź telef├│nnych hovorov MCHEETA je zariadenie, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuje prida┼ą pou┼ż├şvate─żov na bielu listinu a blokova┼ą alebo st├ş┼íi┼ą nezn├ímych volaj├║cich. M├┤┼żete jednoducho zablokova┼ą v┼íetky prich├ídzaj├║ce hovory na pevnej linke klepnut├şm na tla─Źidlo BLOCK na zariaden├ş.

Funkcia bielej listiny umo┼ż┼łuje prij├şma┼ą hovory od vybrat├Żch kontaktov a hovory z ak├Żchko─żvek in├Żch ─Ź├şsel bud├║ okam┼żite blokovan├ę alebo odmietnut├ę. Toto zariadenie m├┤┼że chr├íni┼ą va┼íu rodinu a star┼í├şch ob─Źanov pred podvodom zo strany podvodn├şkov. Ak sa chcete dozvedie┼ą viac o podobn├Żch zariadeniach, pozrite si n├í┼ího sprievodcu blokuj├║cimi robotmi pre pevn├ę linky.

St├ş┼íenie nezn├ímych volaj├║cich na iPhone

Po─Źet podvodn├şkov a podvodn├Żch hovorov nie je a┼ż tak├Ż zl├Ż, aj ke─Ć ich pou┼ż├şvate smartphones, S cie─żom zabr├íni┼ą telemarketingom a spamov├Żm hovorom, Apple zaviedla funkciu pre iOS 13, ktor├í uml─Ź├ş hovory z nezn├ímych ─Ź├şsel.

Ak m├íte nejak├ę najnov┼íie Apple Modely iPhone s iOS 13, m├┤┼żete t├║to funkciu ─żahko aktivova┼ą. Ke─Ć sa rozhodnete na svojom telef├│ne iPhone st├ş┼íi┼ą nezn├ímych volaj├║cich, prich├ídzaj├║ce hovory od t├Żch, ktor├ş nie s├║ vo va┼íom zozname kontaktov, bud├║ uml─Źan├ş a presmerovan├ş do hlasovej schr├ínky. Telef├│n iPhone bude zvoni┼ą iba pri hovoroch od ─żud├ş vo va┼íom kontakte. Tu je n├ívod, ako to urobi┼ą.

St├ş┼íenie nezn├ímych volaj├║cich na iPhone

 1. Spustite nastavenie na vašom iPhone.
 2. Posu┼łte zobrazenie nadol a klepnite na ÔÇ×telef├│n. "
 3. Switch na ÔÇ×St├ş┼íenie nezn├ímych volaj├║cich."

T├Żm sa blokuj├║ nezn├íme ─Ź├şsla uml─Źan├şm ich hovorov. Hovory bud├║ smerova┼ą do hlasovej po┼íty bez ob┼ąa┼żovania. Telef├│n bude zvoni┼ą iba pri zn├ímych ─Ź├şslach ulo┼żen├Żch vo va┼íom zozname kontaktov. Toto je ide├ílne rie┼íenie pre seniorov, ktor├ş sa nechc├║ ob┼ąa┼żova┼ą pri v┼íetk├Żch nezn├ímych hovoroch a marketingov├Żch hovoroch.

s├║visiace: Ako zablokova┼ą ─Ź├şslo na telef├│ne iPhone z hovorov a textov?

Filtrujte neznáme správy na iPhone

Je dos┼ą nepr├şjemn├ę dost├íva┼ą upozornenia na spamov├ę spr├ívy, ktor├ę dost├ívame ka┼żd├Ż de┼ł. Doru─Źen├í po┼íta je v┼żdy pln├í nevy┼żiadan├Żch spr├ív a ne┼żiaducich marketingov├Żch SMS. H─żadali ste rie┼íenie na ich odfiltrovanie a nechali si v aplik├ícii Spr├ívy na svojom iPhone iba chaty? Tu je rie┼íenie pre to ist├ę. Vo svojom iPhone m├┤┼żete odfiltrova┼ą spr├ívy od nezn├ímych odosielate─żov. Tu je n├ívod;

Filtrujte neznáme správy na iPhone

 1. Otvoren├ę nastavenie na va┼íom iPhone.
 2. ├Źs┼ą do spr├ívy,
 3. Prepn├║┼ą na ÔÇ×Filtrova┼ą nezn├ímych odosielate─żov."

Teraz sa m├┤┼żete vr├íti┼ą do aplik├ície Spr├ívy a filtrovan├ę spr├ívy n├íjdete na novej karte s n├ízvom ÔÇ×Nezn├ímy odosielateliaÔÇť. Druh├í karta, Kontakty a SMS, bude obsahova┼ą v┼íetky va┼íe be┼żn├ę rozhovory a kontakty, s ktor├Żmi ste obozn├ímen├ş. V┼íetky ostatn├ę marketingov├ę SMS a spr├ívy od nezn├ímych odosielate─żov bud├║ presunut├ę do nezn├ímych odosielate─żov.

S├║visiace ─Źl├ínky: Ako z├şska┼ą r├Żchlu odpove─Ć vo va┼íom jazyku iMessage?

Ignorujte nezn├íme hovory v syst├ęme Android

Ak pou┼ż├şvate iPhone, m├┤┼żete ─żahko st├ş┼íi┼ą nezn├ímych volaj├║cich, ako je uveden├ę vy┼í┼íie. Rovnak├í mo┼żnos┼ą v┼íak nie je k dispoz├şcii priamo na v├Ą─Ź┼íine syst├ęmov Android smartphones, Existuje v┼íak ur─Źit├ę rie┼íenie, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na svojom smartf├│ne s Androidom. Funkcia Neru┼íi┼ą alebo DND na va┼íom smartf├│ne s Androidom je navrhnut├í tak, aby uml─Źala v┼íetky hovory, upozornenia a upozornenia. Pou┼żit├şm rovnakej funkcie, ale s prisp├┤sobenou preferenciou, m├┤┼żete ignorova┼ą ka┼żd├ęho nezn├ímeho volaj├║ceho v telef├│ne s Androidom.

Funkcia DND na v├Ą─Ź┼íine zariaden├ş s Androidom je rovnak├í, aj ke─Ć sa vzh─żad od v├Żrobcu k predajcovi l├ş┼íi. Ak chcete vedie┼ą, ako ignorova┼ą alebo blokova┼ą nezn├íme ─Ź├şsla z volania na va┼íom smartf├│ne s Androidom, postupujte pod─ża nasleduj├║cich krokov.

Ignorujte nezn├íme hovory v syst├ęme Android pomocou funkcie Neru┼íi┼ą DND

 1. Otvoren├ę nastavenie zo smartf├│nu s Androidom.
 2. Prejdite na ÔÇ×Nevyru┼íujteÔÇťV okne Nastavenia.
 3. Prepn├║┼ą na a povoli┼ą funkciu Neru┼íi┼ą vo va┼íom mobile.
 4. Klepnite na mo┼żnos┼ą ÔÇ×Povoli┼ą hovory od. "
 5. M├┤┼że┼í si vybra┼ą "Ob─ż├║ben├ę kontaktyÔÇťAleboÔÇ×V┼íetky kontakty. "

Ke─Ć povol├şte funkciu DND povolen├şm hovorov iba od svojich kontaktov, v┼íetky ostatn├ę hovory z nezn├ímych ─Ź├şsel bud├║ ignorovan├ę alebo ignorovan├ę. Ak povol├şte ÔÇ×Opakovan├ę hovoryÔÇť z DND, v├í┼í telef├│n bude zvoni┼ą, ak volaj├║ci zavol├í sp├Ą┼ą do 15 min├║t od prv├ęho hovoru. Preto┼że hovory in├Żch nezn├ímych volaj├║cich sa tu ignoruj├║ alebo st├ş┼íia, nebude zvonenie ob┼ąa┼żova┼ą pou┼ż├şvate─żov, najm├Ą star┼í├şch ob─Źanov. To sa m├┤┼że do ve─żkej miery vyhn├║┼ą podvodn├şkom.

Blokujte nezn├ímych volaj├║cich v syst├ęme Android

Funkcia Neru┼íi┼ą vo va┼íom smartf├│ne s Androidom je navrhnut├í tak, aby sa zabr├ínilo nezn├ímym volaj├║cim a ignorovala ich. Neblokuje to ─żu─Ćom volanie na v├í┼í telef├│n. Preto sa pri projekcii nejako ob┼ąa┼żuje, aj ke─Ć v├í┼í telef├│n nezomrie. Ak chcete ├║plne blokova┼ą nezn├ímych volaj├║cich, aby volali do v├í┼ího smartf├│nu, samotn├í DND nemus├ş pom├┤c┼ą.

Niektor├ę zariadenia s Androidom maj├║ re┼żimy Motocykel alebo podobn├ę re┼żimy pr├şstupnosti, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu automaticky odmietnu┼ą hovory. Ako univerz├ílne rie┼íenie v┼íak budete musie┼ą na nastavenie bielej listiny pou┼żi┼ą n├ístroje tret├şch str├ín. Tieto aplik├ície m├┤┼żu blokova┼ą hovory z ka┼żd├ęho in├ęho ─Ź├şsla okrem t├Żch, ktor├ę sa pridaj├║ na bielu listinu.

ÔÇ×Blacklist – Blokovanie hovorovÔÇťJe ─żahk├í pomocn├í aplik├ícia, ktor├║ m├┤┼żete na smartf├│noch s Androidom pou┼żi┼ą na blokovanie hovorov. Aplik├ícia m├┤┼że povoli┼ą hovory iba od va┼íich kontaktov a blokova┼ą ostatn├Żch. Tu je postup, ako blokova┼ą nezn├ímych volaj├║cich v syst├ęme Android pomocou aplik├ície Zoznam zak├ízan├Żch hovorov.

Zablokujte nezn├íme ─Ź├şsla v syst├ęme Android pomocou aplik├ície Blokovanie hovorov

 1. Stiahnite a nain┼ítalujte ÔÇťBlacklist – Blokovanie hovorovÔÇťNa va┼íom smartf├│ne s Androidom od spolo─Źnosti Google Play Store,
 2. Otvorte aplik├íciu a zadajte po┼żadovan├ę povolenia.
 3. Klepnite na ikonu troch bodov v pravom hornom rohu.
 4. Klepnite na ÔÇ×NastaveniaÔÇť.
 5. Na paneli Nastavenia za─Źiarknite pol├ş─Źko ÔÇ×Nezn├íme ─Ź├şslaÔÇť.

Po povolen├ş tejto funkcie bude aplik├ícia Blacklist hovorov neust├íle vyh─żad├íva┼ą hovory z nezn├ímych ─Ź├şsel. Ak sa n├íjde, okam┼żite volaj├║ceho odmietne a zablokuje volanie.

s├║visiace: 8 Najlep┼íie aplik├ície pre identifik├íciu volaj├║cich pre Android na identifik├íciu prich├ídzaj├║cich ─Ź├şsel.

Odpovedzte na mobiln├ę hovory pomocou pevnej linky

Nie je tak├ę ─żahk├ę nau─Źi┼ą svojich star├Żch rodi─Źov alebo star├Żch rodi─Źov, ako pou┼ż├şva┼ą smartphone na uskuto─Ź┼łovanie a prij├şmanie hovorov. Najm├Ą, ke─Ć smartphones sa zameriavaj├║ na dotykov├ę gest├í, pre ktor├Żch by bolo ┼ąa┼żk├ę pou┼żi┼ą ich. Zvedanie telef├│nneho prij├şma─Źa je pre nich v┼íak celkom be┼żn├ę. Ak ste si pre nich u┼ż smartphone k├║pili a chcete sa prepn├║┼ą sp├Ą┼ą na pevn├║ linku, nemus├şte sa ob├íva┼ą, ┼że sme sa dostali sp├Ą┼ą.

Nov├Ż smartphone nemus├şte nahradi┼ą starou pevnou linkou. Namiesto toho m├┤┼żete prev├ídza┼ą smartphone s├ím tak, aby prij├şmal hovory cez telef├│n. So ┼ípeci├ílnym pr├şdavn├Żm zariaden├şm m├┤┼żete jednoducho presmerova┼ą v┼íetky prich├ídzaj├║ce hovory zo smartf├│nu na pevn├║ linku.

Cell2Jack

Cell2Jack je adapt├ęr pre mobiln├Ż telef├│n do dom├íceho telef├│nu, ktor├Ż dok├í┼że okam┼żite zmeni┼ą v├í┼í smartphone na pevn├║ linku. Svoju pevn├║ linku a smartf├│n m├┤┼żete jednoducho spoji┼ą pomocou zariadenia Cell2Jack a za─Źa┼ą prij├şma┼ą hovory. Ak m├íte bezdr├┤tov├Ż dom├íci telef├│n, m├┤┼żete ho st├íle nosi┼ą po celom dome a prij├şma┼ą hovory, aj ke─Ć zvon├ş telef├│n.

Ak pl├ínujete pre prarodi─Źov prepn├║┼ą sp├Ą┼ą na pevn├║ linku, m├┤┼żete jednoducho nain┼ítalova┼ą toto zariadenie bez toho, aby ste museli vymeni┼ą v├í┼í smartphone. Z├írove┼ł m├┤┼żete vo svojom smartf├│ne pou┼żi┼ą mo┼żnosti blokovania nezn├ímeho volaj├║ceho, aby hovory smerovali iba od ─żud├ş, ktor├Żch pozn├íte.

Na blokovanie nezn├ímych volaj├║cich do v├í┼ího domova m├┤┼żete pou┼żi┼ą ktor├Żko─żvek z vy┼í┼íie uveden├Żch sp├┤sobov. Je d├┤le┼żit├ę chr├íni┼ą va┼íu rodinu, najm├Ą star┼í├şch ob─Źanov, pred podvodn├Żmi hovormi a podvodn├şkmi. Pode─żte sa o svoje my┼ílienky ako koment├íre.