Ako blokova┼ą na─Ź├ştanie obr├ízkov v Gmaile

Dnes s├║ e-maily spolo─Źnosti, ktor├ę posielame, interakt├şvnej┼íie ako kedyko─żvek predt├Żm, kde s├║ nabit├ę fotografiami, ako s├║ log├í spolo─Źnosti, obr├ízky produktov, propaga─Źn├ę akcie at─Ć., Ktor├ę n├ís v┼íetk├Żch presved─Źia, aby sme na ne klikli. Vedeli ste v┼íak, ┼że niektor├ę e-maily m├┤┼żu obsahova┼ą aj skryt├ę obr├ízky, ktor├ę potom m├┤┼żete pou┼żi┼ą na sledovanie svojich aktiv├şt po─Źas va┼íich e-mailov?

Ak tomu chcete zabr├íni┼ą, m├┤┼żete zak├íza┼ą odovzd├ívanie obr├ízkov do Gmailu. Pom├┤┼że to predch├ídza┼ą incidentom, ako je ten, ktor├Ż sme spomenuli vy┼í┼íie. Ak to chcete urobi┼ą, pozrite si nasleduj├║ce kroky a zistite, ako blokova┼ą obr├ízky (alebo ich povoli┼ą) odovzd├íva┼ą do e-mailu slu┼żby Gmail.

Ako blokova┼ą obr├ízky v Gmaile na webe

Gmail pre web v predvolenom nastaven├ş blokuje na─Ź├ştanie obr├ízkov. Ak v┼íak chcete skontrolova┼ą, ─Źi je zapnut├í, alebo ak chcete, aby sa tieto obr├ízky na─Ź├ştavali automaticky, m├┤┼żete to urobi┼ą automaticky.

 1. Otvorte Gmail
 2. Kliknite na ikonu nastaven├ş v pravom hornom rohu obrazovky a vyberte polo┼żku konfigur├ícia
 3. nadol v┼íeobecn├Ż kartu, prejdite nadol a vyh─żadajte obraznos┼ą
 4. zvoli┼ą ÔÇ×Pred zobrazen├şm extern├ęho obr├ízka sa op├Żta┼ąÔÇť ak e┼íte nie je vybrat├í Ak chcete, aby sa obr├ízok na─Ź├ştal automaticky, vyberte ho ÔÇ×V┼żdy zobrazova┼ą extern├ę obr├ízkyÔÇť,
 5. Posu┼łte zobrazenie nadol a kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Ulo┼żi┼ą zmenyÔÇť a pripraven├ş!

Ako blokova┼ą obr├ízky v Gmaile na mobiln├Żch telef├│noch

Ak pou┼ż├şvate mobiln├Ż telef├│n a chcete uzamkn├║┼ą obr├ízky, takto z├şskate pr├şstup k nastaveniam.

 1. Spustite aplikáciu Gmail
 2. Dotknite sa ho m├Ąsov├Ż sendvi─Ź v ─żavom hornom rohu aplik├ície
 3. Posu┼łte zobrazenie nadol, k├Żm sa nezobraz├ş konfigur├ícia
 4. Vyberte e-mailov├Ż ├║─Źet, pre ktor├Ż chcete zablokova┼ą obr├ízky.
 5. Dotknite sa ho obraznos┼ą
  Ako blokova┼ą na─Ź├ştanie obr├ízkov v Gmaile 2
 6. zvoli┼ą ÔÇ×Pred zobrazen├şm extern├ęho obr├ízka sa op├Żta┼ąÔÇť ak chcete, aby sa obr├ízok automaticky uzamkol alebo vyberte ÔÇ×V┼żdy zobrazova┼ą extern├ę obr├ízkyÔÇť ak ich chcete predvolene na─Ź├şta┼ą.
  Ako blokova┼ą na─Ź├ştanie obr├ízkov v Gmaile 3

Upozor┼łujeme, ┼że aj ke─Ć sa v Gmaile rozhodnete predvolene blokova┼ą obr├ízky, budete ma┼ą v┼żdy mo┼żnos┼ą ich nahra┼ą do jednotliv├Żch e-mailov. V hornej ─Źasti e-mailu sa zobraz├ş spr├íva s ot├ízkou, ─Źi chcete obr├ízok nahra┼ą. Dostanete tie┼ż mo┼żnos┼ą d├┤verova┼ą odosielate─żovi a v┼żdy nahr├íva┼ą obr├ízky z ur─Źit├Żch e-mailov├Żch adries, ako s├║ napr├şklad tie, ktor├Żm d├┤verujete, napr├şklad od priate─żov a rodiny.

Mus├şme tie┼ż spomen├║┼ą, ┼że od roku 2014 spolo─Źnos┼ą Google zobrazuje obr├ízky v e-maile prostredn├şctvom svojho proxy servera, ─Źo znamen├í, ┼że do ur─Źitej miery pomohla zabr├íni┼ą sledovaniu. Blokovan├şm odovzd├ívania obr├ízkov to v┼íak pom├┤┼że zlep┼íi┼ą va┼íe s├║kromie, ak existuje viac sledovac├şch aplik├íci├ş, ktor├ę sa m├┤┼żu pohybova┼ą na proxy serveri Google.

Publikovan├ę v Pre─Ź├ştajte si viac o a.