Ako automaticky z├ílohova┼ą fotografie a vide├í v syst├ęme Android

Na┼íe zariadenia s Androidom s├║ viac ne┼ż len telef├│ny; s├║ tie┼ż schopn├ę prenosn├Żch fotoapar├ítov a kamier. Tento ─Źl├ínok v├ím pom├┤┼że automaticky z├ílohova┼ą fotografie a vide├í zo zariaden├ş s Androidom, tak┼że aj ke─Ć pr├şdete o fyzick├ę ├║lo┼żisko, va┼íe spomienky zostan├║ v bezpe─Ź├ş.

R├íd fotografujem pomocou svojho smartf├│nu s Androidom. Za tie roky som urobil viac ako nieko─żko tis├şc fotografi├ş, na┼í┼ąastie boli v┼íetky automaticky z├ílohovan├ę v slu┼żb├ích cloudov├ęho ├║lo┼żiska. Dokonca pou┼ż├şvam dve slu┼żby, aby som sa uistil, ┼że sa ni─Ź nestrat├ş. T├íto pr├şru─Źka v├ís prevedie in┼ítal├íciou viacer├Żch aplik├íci├ş na zariadenie Android. Tieto aplik├ície sa postaraj├║ o nahr├ívanie a ochranu va┼íich fotografi├ş a vide├ş.

Odpor├║─Źam v├ím vysk├║┼ía┼ą r├┤zne met├│dy a potom vybra┼ą t├║, ktor├í najlep┼íie vyhovuje va┼íim vlastn├Żm potreb├ím. V┼íetky tieto met├│dy s├║ platn├ę, bud├║ v┼íak uklada┼ą va┼íe obr├ízky v cloudov├Żch slu┼żb├ích, podobne ako aplik├ícia iCloud v syst├ęme iOS. Ak sa v├ím zd├í nepohodln├ę z├ílohova┼ą fotografie v cloudov├Żch slu┼żb├ích, je to ├║plne pochopite─żn├ę. Vide├í a fotografie v┼íak budete musie┼ą ru─Źne ulo┼żi┼ą na fyzick├ę m├ędi├í.

Súvisiace: Zálohovanie Androidu

Met├│da 1: Automatick├ę z├ílohovanie Google+

V dne┼ínej dobe m├í takmer ka┼żd├Ż telef├│n s Androidom povinn├║ slu┼żbu Google+. Toto je aplik├ícia pre soci├ílne m├ędi├í, ktor├║ vytvorili rovnak├ş ─żudia ako n├í┼í ob─ż├║ben├Ż mobiln├Ż opera─Źn├Ż syst├ęm. T├íto met├│da bude zah┼Ľ┼ła┼ą rovnak├║ aplik├íciu na ukladanie fotografi├ş online. Ak aplik├íciu nem├íte v telef├│ne, navrhujem v├ím, aby ste si ju stiahli, alebo postupujte pod─ża ni┼ż┼íie uvedenej met├│dy. Spomedzi t├Żchto troch sp├┤sobov je Google pravdepodobne najviac chr├ínen├Żm hostite─żom.

1.

Tu je odkaz na aplik├íciu Google+. Po in┼ítal├ícii si ho jednoducho budete musie┼ą stiahnu┼ą a spusti┼ą zo z├ísuvky.

Stiahnu┼ą na Google Play

2.

Ke─Ć sa prihl├ísite pomocou svojho ├║─Źtu Google, pravdepodobne sa v├ím zobraz├ş tak├íto obrazovka. Jednoducho kliknite na tri zvisl├ę bodky, aby ste sa dostali do rozba─żovacej ponuky.

Sn├şmka obrazovky_2015-04-12-04-48-22

3.

Potom jednoducho cho─Ćte do nastaven├ş a zobraz├ş sa mo┼żnos┼ą Automatick├ę z├ílohovanie. Toto je mo┼żnos┼ą, ktor├í automaticky z├ílohuje fotografie a vide├í vo va┼íom zariaden├ş.

Sn├şmka obrazovky_2015-04-12-04-48-28

4.

Ke─Ć ste vo vn├║tri, zapnite mo┼żnos┼ą kliknut├şm na prep├şna─Ź v pravej hornej ─Źasti obrazovky. Siv├í obrazovka sa stane pr├şstupnou. Odtia─ż m├┤┼żete upravova┼ą nastavenia a upravova┼ą ich pod─ża svojich potrieb.

Sn├şmka obrazovky_2015-04-12-04-48-35

To je ono; odteraz bud├║ va┼íe fotky a vide├í z├ílohovan├ę na Googli. Ak chcete, m├┤┼żete ├║lo┼żisko roz┼í├şri┼ą in┼ítal├íciou Disku Google a Gmailu. T├Żm sa zv├Ż┼íi celkov├í ve─żkos┼ą online ├║lo┼żiska.

Sn├şmka obrazovky_2015-04-12-04-48-43

Met├│da II: Automatick├ę z├ílohovanie Dropbox

Dropbox je jednou z najzn├ímej┼í├şch slu┼żieb cloudov├ęho ├║lo┼żiska v okol├ş. Osobne som ho pou┼ż├şval takmer 4 Teraz je to jedna z najspo─żahlivej┼í├şch aplik├íci├ş. Najlep┼íie na tom je, ┼że s aplik├íciou m├┤┼żete tie┼ż pripoji┼ą svoj po─Ź├şta─Ź. Po zapnut├ş aplik├ície bud├║ va┼íe fotografie pripraven├ę na stiahnutie do po─Ź├şta─Źa a bude tie┼ż synchronizova┼ą v┼íetky va┼íe zariadenia dohromady.

S├║visiace: Box vs Dropbox vs Disk Google: Najlep┼íia slu┼żba cloudov├ęho ├║lo┼żiska pre Android?

1.

Stiahnite si aplikáciu z Google Play Store. Tu je odkaz:

Stiahnu┼ą na Google Play

2.

Po stiahnut├ş a in┼ítal├ícii aplik├ície ju jednoducho spustite z ikony. Odtia─ż budete vyzvan├ş, aby ste si vytvorili ├║─Źet. Vo svojom ├║─Źte Gmail zvy─Źajne d├ívam za v┼íetko Android. Registr├ícia je pomerne jednoduch├í a poskytne v├ím nieko─żko GB ├║lo┼żisko po aktiv├ícii.

3.

Teraz uvid├şte hlavn├║ obrazovku aplik├ície. Pri spusten├ş aplik├ície vid├şm toto:

Sn├şmka obrazovky_2015-04-12-04-49-23

4.

Teraz stla─Źte na svojom zariaden├ş tla─Źidlo ponuky alebo fyzick├Ż kl├íves a hne─Ć sa otvor├ş podponuka. Odtia─ż vyberte mo┼żnos┼ą Nastavenia.

Sn├şmka obrazovky_2015-04-12-04-49-28

5.

Ke─Ć ste vo vn├║tri, posu┼łte sa trochu nadol a zobraz├ş sa mo┼żnos┼ą ÔÇ×Zapn├║┼ą nahr├ívanie z fotoapar├ítuÔÇť.

Sn├şmka obrazovky_2015-04-12-04-49-48

6.

Klepnite na tla─Źidlo Zapn├║┼ą nahr├ívanie fotoapar├ítu a na obrazovke sa zobraz├ş nieko─żko mo┼żnost├ş. Teraz m├┤┼żete spravova┼ą, ako a kedy aplik├ícia automaticky z├ílohuje va┼íe fotografie.

Sn├şmka obrazovky_2015-04-12-04-49-56

Met├│da III: Automatick├ę z├ílohovanie OneDrive

OneDrive je cloudov├ę ├║lo┼żisko, ktor├ę spolo─Źnos┼ą Microsoft poskytuje svojim pou┼ż├şvate─żom. Nie je to tak d├ívno, ─Źo bola t├íto slu┼żba exkluz├şvna windows zariaden├ş. Teraz v┼íak spolo─Źnos┼ą Microsoft spustila aplik├íciu aj na platforme Android. Osobne r├íd pou┼ż├şvam Microsoft Windows pre z├íbavu, hry a pr├ícu. Ich v├Żrobky s├║ zn├íme a spo─żahliv├ę, a tak som bol prirodzene zvedav├Ż na testovanie ich najnov┼íej ponuky. OneDrive je dobr├Ż sp├┤sob, ako ─żahko automaticky z├ílohova┼ą obr├ízky.

1.

Ak aplik├íciu nem├íte, kliknite na odkaz ni┼ż┼íie a kliknite na nain┼ítalova┼ą.

Stiahnu┼ą na Google Play

2.

Ke─Ć je aplik├ícia spr├ívne nain┼ítalovan├í, klepnut├şm na ikonu ju spust├şte. Zobraz├ş sa v├ím celkom ┼ítandardn├í prihlasovacia obrazovka. Jednoducho zadajte podrobnosti a budete pripraven├ş ├şs┼ą.

3.

Teraz sa dostanete na nasleduj├║cu hlavn├║ obrazovku. Kliknite na tri vodorovn├ę ─Źiary v ─żavej hornej ─Źasti obrazovky.

Sn├şmka obrazovky_2015-04-12-04-57-46

4.

Odtia─ż prejdite na nastavenia a vyh─żadajte mo┼żnos┼ą s n├ízvom Z├ílohovanie fotoapar├ítu. Klepnite na t├║to ikonu a dostanete sa na in├║ obrazovku.

Sn├şmka obrazovky_2015-04-12-04-57-54

5.

Kliknut├şm na prep├şna─Ź zapnete automatick├ę z├ílohovanie va┼íich fotografi├ş.

Sn├şmka obrazovky_2015-04-12-04-57-57

6.

Otvor├ş sa nov├Ż s├║bor mo┼żnost├ş, ktor├ę v├ím umo┼żnia prisp├┤sobi┼ą si predvo─żby. Vide├í m├┤┼żete dokonca automaticky z├ílohova┼ą jednoduch├Żm za┼íkrtnut├şm mo┼żnosti.

Sn├şmka obrazovky_2015-04-12-04-58-00

Záver

Toto boli najlep┼íie aplik├ície na automatick├ę z├ílohovanie va┼íich fotografi├ş a vide├ş zo syst├ęmu Android. Aj ke─Ć mnoh├ş v├Żrobcovia smartf├│nov prich├ídzaj├║ s vyhraden├Żmi mo┼żnos┼ąami cloudov├ęho ├║lo┼żiska, v┼żdy pou┼ż├şvate─żov vyz├Żvam, aby sa ich nedr┼żali. Kr├ísa Androidu je jeho otvorenos┼ą a v┼íetky tri tieto aplik├ície s├║ kompatibiln├ę s ak├Żmko─żvek zariaden├şm Android, ktor├ę m├íte. Pou┼żit├şm z├ílo┼żn├Żch slu┼żieb v├Żrobcu sa zav├Ązujete k jednej konkr├ętnej slu┼żbe, ktor├í m├┤┼że, ale nemus├ş by┼ą k dispoz├şcii na in├Żch zariadeniach. Ak m├íte ak├ęko─żvek ot├ízky alebo potrebujete podrobnosti o ur─Źitom kroku, nev├íhajte ma kontaktova┼ą v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch.