Ako aktualizova┼ą Windows 10

Jedn├Żm z aspektov modern├Żch po─Ź├şta─Źov, telef├│nov a gadgetov, v─Ćaka ktor├Żm s├║ jedine─Źn├ę, je ur─Źite mo┼żnos┼ą aktualizova┼ą syst├ęmov├Ż softv├ęr a aplik├ície. Windows to ur─Źite zvl├ídol a pravidelne vyd├íva aktualiz├ície, v─Ćaka ktor├Żm je v├Żkon pou┼ż├şvate─ża e┼íte pr├şjemnej┼í├ş a ├║plne bezchybn├Ż. Aktualiz├ície m├┤┼żu by┼ą nepr├şjemn├ę v ─Źase, ke─Ć d├┤jde k situ├ícii, ke─Ć pou┼ż├şvate─ż skuto─Źne nemal probl├ęmy a m├í pocit, ┼że je celkom zbyto─Źn├Ż. Je v┼íak d├┤le┼żit├ę vedie┼ą, ┼że aktualiz├ície tie┼ż zohr├ívaj├║ k─ż├║─Źov├║ ├║lohu pri ÔÇ×udr┼żiavan├şÔÇť dokonal├ęho v├Żkonu, a preto m├┤┼żu ÔÇ×zabr├íni┼ąÔÇť ak├Żmko─żvek probl├ęmom na zariadeniach. Preto je v┼żdy m├║drej┼íie na ne sko─Źi┼ą hne─Ć, ako sa rozbehn├║. Tu je jednoduch├Ż sprievodca, ako zaisti┼ą dokonal├Ż z├í┼żitok Windows 10 prostredn├şctvom aktualiz├íci├ş.

Pozri tie┼ż: Windows 10 mikrof├│n nefunguje – ako to opravi┼ą

Automatická aktualizácia

Po─Ź├şta─Źe s├║ inteligentn├ę po─Ź├şta─Źe a m├┤┼żu sa jednoducho aktualizova┼ą hne─Ć po vydan├ş aktualiz├ície. T├íto funkcia je prednastaven├í tak, aby pravidelne kontrolovala nov├ę aktualiz├ície. Kv├┤li probl├ęmom s pripojen├şm v┼íak po─Ź├şta─Ź zvy─Źajne kontroluje aktualiz├ície v┼żdy, ke─Ć je pripojen├Ż k funk─Źnej sieti. Tu je nieko─żko pozn├ímok t├Żkaj├║cich sa automatickej aktualiz├ície.

 • Automatick├ę aktualiz├ície je mo┼żn├ę nastavi┼ą na frekvenciu, t.
 • Prejdite na nastavenia a kliknite na zabezpe─Źenie a aktualiz├ície.
 • Nastavte preferovan├║ frekvenciu kontrol aktualiz├íci├ş, napr. ka┼żd├Ż t├Ż┼żde┼ł.
 • Aktualiz├ícia je zvy─Źajne ve─żmi n├íro─Źn├í na ├║daje a m├┤┼że ┼żu┼ą ve─ża ├║dajov. To znamen├í, ┼że ak windows aktualiz├ície, zatia─ż ─Źo na obmedzenom bal├şku to ur─Źite nebude dobr├ę. Aby ste tomu zabr├ínili, nezabudnite na to Windows 10 bude automaticky vyh─żad├íva┼ą aktualiz├ície, akon├íhle je pripojen├Ż k sieti, tak jednoducho nastavte obmedzen├║ sie┼ą ako ÔÇ×meran├ę pripojenieÔÇť.
 • Kliknite na sie┼ą, ktor├║ nechcete pou┼ż├şva┼ą na aktualiz├ície, a prejdite na jej vlastnosti.
 • Prejdite nadol na mo┼żnosti a prepnite tla─Źidlo ÔÇ×nastavi┼ą ako meran├ę pripojenieÔÇť na ÔÇ×ZAPNUT├ëÔÇť.

Automatick├í aktualiz├ícia je zameran├í hlavne na s┼ąahovanie v┼íetk├Żch nov├Żch funkci├ş aktualiz├ície, ako s├║ bezpe─Źnostn├ę z├íplaty, vizu├íly a opravy ch├Żb. Po dokon─Źen├ş s┼ąahovania, ─Źi u┼ż pod─ża vopred stanoven├ęho harmonogramu alebo bezchybnej kontroly, Windows 10 vyd├í upozornenie, ┼że po─Ź├şta─Ź mus├ş pou┼żi┼ą alebo nain┼ítalova┼ą nov├ę funkcie aktualiz├ície. Mus├şte len re┼ítartova┼ą po─Ź├şta─Ź. Tento proces nie je volite─żn├Ż, m├┤┼żete sa v┼íak rozhodn├║┼ą odlo┼żi┼ą ho, aj ke─Ć po vypnut├ş po─Ź├şta─Źa bude aktualiz├ície nain┼ítalova┼ą aj pri ─Ćal┼íom zapnut├ş. M├┤┼że to chv├ş─żu trva┼ą, tak┼że je najlep┼íie urobi┼ą to sami, ke─Ć sa nebudete pon├íh─ża┼ą s pou┼ż├şvan├şm zariadenia.

Manuálna aktualizácia

Ak je po─Ź├şta─Ź nastaven├Ż na frekvenciu aktualiz├íci├ş, nenain┼ítaluje ni─Ź do ur─Źen├ęho ─Źasu, ─Źo m├┤┼że by┼ą nepohodln├ę najm├Ą pre kritick├ę aktualiz├ície, ako s├║ bezpe─Źnostn├ę opravy. Dobr├í vec v┼íak je, ┼że sa d├í jednoducho aktualizova┼ą.

 • Najprv sa pripojte k v├Żkonnej sieti a uistite sa, ┼że nie je v obmedzenom d├ítovom pl├íne, preto┼że aktualiz├ície zvy─Źajne pou┼ż├şvaj├║ ve─ża ├║dajov.
 • Prejdite na str├ínku Windows ponuku ┼átart v ─żavom dolnom rohu domovskej str├ínky a kliknut├şm zobraz├şte mo┼żnosti.
 • Kliknite na panel nastaven├ş, ktor├Ż sa zobraz├ş ako symbol ozuben├ęho kolieska.
 • Prejdite na mo┼żnos┼ą Aktualiz├ície a zabezpe─Źenie a vyberte ju.
 • Na ─żavom paneli sa zobrazia mo┼żnosti pre Windows aktualiz├ície. Vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×skontrolova┼ą aktualiz├ícieÔÇť a zariadeniu chv├ş─żu venujte spracovanie.

Ak s├║ k dispoz├şcii nejak├ę aktualiz├ície, Windows zobraz├ş v├Żzvu na za─Źatie procesu aktualiz├ície. M├┤┼żete tie┼ż ─żahko nastavi┼ą pl├ín aktualiz├íci├ş, aby ste zabr├ínili preru┼íeniam, a umo┼żni┼ą zariadeniu vykona┼ą potrebn├ę s┼ąahovanie na pozad├ş a re┼ítartova┼ą nesk├┤r, aby sa zmeny prejavili. Ak sa nezobrazia ┼żiadne aktualiz├ície, v┼íetko je v poriadku.

Related Articles

Back to top button