Ako aktualizova┼ą telef├│n Android: Aktualizujte svoj telef├│n pomocou t├Żchto 4 Met├│dy

Ak jednu vec v┼íetci nen├ívidia, je to oneskoren├ę alebo pomal├ę zariadenie.

Ak teda va┼íe zariadenie be┼ż├ş pomaly, mo┼żno budete potrebova┼ą aktualiz├íciu. M├┤┼żete sa op├Żta┼ą, ako aktualizova┼ą telef├│n s Androidom. Tu je postup.

Ale najprvÔÇŽ

Pre─Źo by ste mali dosta┼ą aktualiz├íciu?

Okrem toho, ┼że va┼íe zariadenie bude fungova┼ą trochu r├Żchlej┼íie, aktualiz├ícia zariadenia v├ím umo┼żn├ş vychutna┼ą si funkcie dostupn├ę v najnov┼íom firmv├ęri syst├ęmu Android.

Tak┼że:

Ak ste po─Źuli o najnov┼íej aktualiz├ícii firmv├ęru Android a zauj├şma v├ís, ─Źi je aktualiz├ícia k dispoz├şcii pre va┼íe zariadenie Android, ─Ź├ştajte ─Ćalej.

Ak chcete pou┼ż├şva┼ą funkcie dostupn├ę v najnov┼í├şch aktualiz├íci├ích firmv├ęru syst├ęmu Android, ale nem├┤┼żete zisti┼ą, ako je mo┼żn├ę aktualizova┼ą zariadenie Android, pripravili sme pre v├ís sprievodcu.

Predt├Żm, ako v├ís prevedieme sp├┤sobmi a krokmi k aktualiz├ícii telef├│nu s Androidom, uv├ídzame preh─żad toho, ─Źo m├┤┼żete od tohto ─Źl├ínku o─Źak├íva┼ą.

V tejto pr├şru─Źke:

Uk├í┼żeme v├ím univerz├ílny sp├┤sob aktualiz├ície v├í┼ího zariadenia Android. Zahrnuli sme aj niektor├ę met├│dy aktualiz├ície opera─Źn├ęho syst├ęmu Android pre konkr├ętnych v├Żrobcov prostredn├şctvom po─Ź├şta─Źa.

Bez oh─żadu na to, ─Źi je k dispoz├şcii aktualiz├ícia OTA, alebo va┼íe zariadenie vy┼żaduje na aktualiz├íciu po─Ź├şta─Źov├Ż n├ístroj, ni┼ż┼íie uveden├ę met├│dy m├┤┼żete pou┼żi┼ą v r├┤znych r├┤znych pr├şpadoch.

Musie┼ą ─î├şta┼ą: Telef├│ny Android – Ka┼żd├Ż pou┼ż├şvate─ż syst├ęmu Android o tom mus├ş vedie┼ą

Metóda 1: Aktualizácia OTA

Aktualiz├ície OTA (Over The Air) s├║ k dispoz├şcii od za─Źiatku. Pou┼ż├şvaj├║ ich mili├│ny pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android a s├║ pravdepodobne najpou┼ż├şvanej┼í├şm sp├┤sobom aktualiz├ície zariaden├ş s Androidom.

Skvel├ę na OTA je, ┼że svoje zariadenie m├┤┼żete aktualizova┼ą za nieko─żko min├║t bez toho, aby ste potrebovali pr├şstup k po─Ź├şta─Źu. Pre v├Ą─Ź┼íinu men┼í├şch v├Żrobcov a v├Żrobcov s├║ konkr├ętne aktualiz├ície dostupn├ę vzduchom. To znamen├í, ┼że pre konkr├ętnu verziu syst├ęmu Android by pou┼żitie met├│dy aktualiz├ície OTA malo by┼ą najr├Żchlej┼íie.

Ako u┼ż bolo povedan├ę, niektor├ş v├Żrobcovia sa spoliehaj├║ na aktualiz├íciu iba pomocou po─Ź├şta─Źov├ęho n├ístroja, najm├Ą pri ve─żk├Żch aktualiz├íci├ích a zmen├ích vo verzi├ích syst├ęmu Android. Ak je k dispoz├şcii aktualiz├ícia OTA, potom neexistuje lep┼íia mo┼żnos┼ą ako pou┼żi┼ą univerz├ílnu met├│du aktualiz├ície OTA v syst├ęme Android. T├íto met├│da by mala fungova┼ą na v┼íetk├Żch zariadeniach s Androidom, preto┼że je vopred nain┼ítalovan├í v syst├ęme Android.

Vzh─żadom na rozdiely vo firmv├ęri v┼íak m├┤┼żete na r├┤znych zariadeniach s Androidom n├íjs┼ą mierne odli┼ín├ę mo┼żnosti. Napriek tomu by mala by┼ą celkov├í met├│da rovnak├í.

1. Z├ílohujte d├┤le┼żit├ę ├║daje

Prv├í a d├┤le┼żit├í vec, ktor├║ mus├şte urobi┼ą, je z├ílohova┼ą v┼íetky d├┤le┼żit├ę ├║daje vo va┼íom zariaden├ş Android vr├ítane fotografi├ş, dokumentov, hudby a vide├ş.

D├┤vodom je, ┼że zvy─Źajne ve─żk├í aktualiz├ícia firmv├ęru vyma┼że v├Ą─Ź┼íinu pam├Ąte v├í┼ího zariadenia a odpor├║─Źa sa vytvori┼ą ├║pln├║ z├ílohu zariadenia. M├┤┼żete pou┼żi┼ą vstavan├Ż n├ístroj na z├ílohovanie v├í┼ího zariadenia alebo aplik├íciu tretej strany z Google Play Store. Moje z├ílohovanie je mo┼żno jedn├Żm z najlep┼í├şch ├║pln├Żch n├ístrojov na z├ílohovanie, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii pre Android, a m├┤┼żete si ho stiahnu┼ą pomocou tla─Źidla Google Play ni┼ż┼íie.

Ako aktualizova┼ą telef├│n Android: Aktualizujte svoj telef├│n pomocou t├Żchto 4 Met├│dy 2

2. Prejdite na polo┼żku Inform├ície o telef├│ne

Otvorte prie─Źinok s aplik├íciami, prejdite na aplik├íciu Nastavenia a klepnite na Inform├ície o telef├│ne.

O telef├│ne

3. Aktualiz├ícia softv├ęru

Klepnite na mo┼żnos┼ą Aktualizova┼ą alebo Aktualiz├ícia softv├ęru.

Aktualiz├ícia softv├ęru

4. Kontrola aktualiz├ície softv├ęru

Klepnut├şm na polo┼żku Kontrola aktualiz├íci├ş softv├ęru zist├şte, ─Źi s├║ pre va┼íe zariadenie k dispoz├şcii nejak├ę aktualiz├ície. Ak chcete, aby va┼íe zariadenie automaticky vyh─żad├ívalo bud├║ce aktualiz├ície, uistite sa, ┼że je za─Źiarknut├í mo┼żnos┼ą Automatick├í kontrola.

Aktualiz├ícia softv├ęru

5. Aktualizova┼ą Re┼ítartova┼ą In┼ítalova┼ą

Ak je k dispoz├şcii aktualiz├ícia, dostanete sa na obrazovku aktualiz├ície softv├ęru. Klepnite na Re┼ítartova┼ą a nain┼ítalova┼ą alebo Nain┼ítalova┼ą teraz, v z├ívislosti od zariadenia, ktor├ę pou┼ż├şvate.

Aktualizova┼ą Re┼ítartova┼ą In┼ítalova┼ą

6. Aktualiz├ícia softv├ęru

Po─Źkajte na dokon─Źenie procesu s┼ąahovania a in┼ítal├ície a m├┤┼że to chv├ş─żu trva┼ą, najm├Ą ak je aktualiz├ícia ve─żk├í. Klepnut├şm na tla─Źidlo Skry┼ą pokra─Źujte v procese na pozad├ş. To je v┼íetko! ├Üspe┼íne ste aktualizovali svoje zariadenie Android. Va┼íe zariadenie sa teraz re┼ítartuje a po─Źiato─Źn├ę spustenie m├┤┼że chv├ş─żu trva┼ą.

Aktualizova┼ą Skry┼ą

Met├│da 2: Samsung Kies

Aj ke─Ć s├║ aktualiz├ície OTA mo┼żno najr├Żchlej┼í├şm a naj─żah┼í├şm sp├┤sobom in┼ítal├ície aktualiz├íci├ş do zariadenia s Androidom, niektor├ę aktualiz├ície je potrebn├ę nain┼ítalova┼ą prostredn├şctvom po─Ź├şta─Źa. Nieko─żko v├Żrobcov m├í vlastn├Ż po─Ź├şta─Źov├Ż softv├ęr, ktor├Ż pou┼ż├şvate─żom pom├íha spravova┼ą a aktualizova┼ą ich zariadenia s Androidom. Je pravdepodobn├ę, ┼że hlavn├ę aktualiz├ície firmv├ęru alebo zmeny vo verzi├ích syst├ęmu Android bud├║ k dispoz├şcii iba prostredn├şctvom softv├ęru pre po─Ź├şta─Ź.

Ak je aktualiz├ícia OTA k dispoz├şcii, ale nechcete si ju stiahnu┼ą prostredn├şctvom zariadenia Android, preto┼że je ve─żk├í, je ─Ćal┼íou najlep┼íou mo┼żnos┼ąou pou┼żitie softv├ęru pre po─Ź├şta─Ź. Kies je spr├ívcom po─Ź├şta─Źov Samsung od spolo─Źnosti Samsung pre ich zariadenia s Androidom, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje vykon├íva┼ą na po─Ź├şta─Źi so syst├ęmom Android r├┤zne funkcie. Je to nielen vynikaj├║ci n├ístroj na aktualiz├íciu zariadenia Android, ale m├┤┼żete tie┼ż synchronizova┼ą ├║daje medzi r├┤znymi zariadeniami Samsung.

1. Nainštalujte Kies

Stiahnite si a nain┼ítalujte softv├ęr Kies do svojho po─Ź├şta─Źa. Aplik├íciu si m├┤┼żete stiahnu┼ą z ofici├ílnej webovej str├ínky spolo─Źnosti Samsung.

2. Pripojte Kies k svojmu zariadeniu Android

Otvorte na po─Ź├şta─Źi aplik├íciu Kies a pripojte zariadenie Android k po─Ź├şta─Źu pomocou k├íbla micro USB. Ak sa zobraz├ş vyskakovacie okno, uistite sa, ┼że povol├şte in┼ítal├íciu ak├ęhoko─żvek ovl├ída─Źa.

3. Aktualizácia Kies

Po─Źkajte, k├Żm Kies rozpozn├í va┼íe zariadenie, a ke─Ć bude rozpoznan├ę, zobraz├ş sa vyskakovacie okno s aktualiz├íciou firmv├ęru, ak je k dispoz├şcii aktualiz├ícia. Kliknite na tla─Źidlo Aktualizova┼ą.

Aktualizácia Kies

4. Prijmite Podmienky

Za─Źiarknut├şm pol├ş─Źka ÔÇ×Pre─Ź├ştal som …ÔÇť a kliknut├şm na tla─Źidlo Spusti┼ą inov├íciu si pre─Ź├ştajte podmienky a pre─Ź├ştajte si ich.

Kies spust├ş aktualiz├íciu

5. Po─Źkajte, k├Żm si Kies stiahne aktualiz├íciu a in┼ítal├íciu

Uistite sa, ┼że ste pripojen├ş k internetu, a po─Źkajte, k├Żm si Kies stiahne aktualiz├íciu. V z├ívislosti od internetov├ęho pripojenia a ve─żkosti aktualiz├ície to m├┤┼że chv├ş─żu trva┼ą.

Po stiahnut├ş Kies za─Źne in┼ítalova┼ą aktualiz├íciu a na va┼íom zariaden├ş s Androidom sa v├ím zobraz├ş obrazovka S┼ąahovanie. Po─Źas procesu neodpojte zariadenie.

aktualizácia kies

6. Aktualiz├ícia Kies je dokon─Źen├í

Po─Źkajte na vyskakovacie okno s aktualiz├íciou firmv├ęru a kliknite na tla─Źidlo OK. To je v┼íetko! ├Üspe┼íne ste aktualizovali svoje zariadenie Samsung a teraz ho m├┤┼żete odpoji┼ą od po─Ź├şta─Źa.

kies inov├ícia dokon─Źen├í

Met├│da 3: Sony PC Companion

Rovnako ako Samsung Kies, aj Sony m├í vlastn├Ż po─Ź├şta─Źov├Ż softv├ęr na spr├ívu svojich zariaden├ş Xperia Android. Okrem funkcie aktualiz├ície v├ím aplik├ícia umo┼ż┼łuje pren├í┼ía┼ą s├║bory medzi zariaden├şm Android a po─Ź├şta─Źom, spravova┼ą kalend├ír, upravova┼ą kontakty a pon├║ka plne vybaven├Ż n├ístroj na z├ílohovanie.

Zatia─ż ─Źo zariadenia Sony maj├║ zvy─Źajne svoje vlastn├ę aktualiz├ície OTA pre vstavan├ę skladov├ę aplik├ície, ich aktualiz├ície syst├ęmu s├║ k dispoz├şcii v├Ą─Ź┼íinou prostredn├şctvom programu PC Companion. Sony Update Service je ─Ćal┼í├ş po─Ź├şta─Źov├Ż softv├ęr od spolo─Źnosti a je ┼ípeci├ílne navrhnut├Ż na aktualiz├íciu zariaden├ş Sony, ale PC Companion je v s├║─Źasnosti najr├Żchlej┼í├ş a najefekt├şvnej┼í├ş sp├┤sob aktualiz├ície zariaden├ş Xperia.

1. Stiahnite si PC Companion

Stiahnite a nain┼ítalujte si PC Companion do po─Ź├şta─Źa. Softv├ęr m├┤┼żete z├şska┼ą na ofici├ílnych webov├Żch str├ínkach spolo─Źnosti Sony.

2. Pripojte svoje zariadenie Android

Otvorte aplik├íciu a pripojte zariadenie Android k po─Ź├şta─Źu pomocou k├íbla micro USB.

3. Aktualiz├ícia softv├ęru telef├│nu

Vyberte z├│nu podpory a kliknite na polo┼żku Spusti┼ą pod Aktualiz├íciou softv├ęru telef├│nu.

Spustenie programu PC Companion

4. Kliknite na tla─Źidlo ─Äalej

V pravom dolnom rohu obrazovky sa zobraz├ş tla─Źidlo ÔÇ×─ÄalejÔÇť. Pokra─Źujte kliknut├şm na┼ł.

PC Companion ─Äalej

5. Vyberte polo┼żku ├Üdaje

Automaticky budete presmerovan├ş na n├ístroj na z├ílohovanie na z├ílohovanie zariadenia. Za─Źiarknut├şm pol├ş─Źka ved─ża ka┼żdej mo┼żnosti vyberte obsah, ktor├Ż chcete z├ílohova┼ą, a kliknite na ─Äalej.

Zálohujte aplikáciu PC Companion

6. Kompletn├ę z├ílohovanie

Zadajte n├ízov z├ílohy a kliknite na ─Äalej. Po dokon─Źen├ş z├ílohovania klepnite na tla─Źidlo ─Äalej. Teraz sa dostanete sp├Ą┼ą na obrazovku aktualiz├ície.

Z├ílo┼żn├Ż n├ízov spolo─Źn├şka

7. Za─Źiarknite pol├ş─Źko

Za─Źiarknite pol├ş─Źko ÔÇ×RozumiemÔÇť v rozba─żovacom okne Osobn├ę ├║daje bud├║ straten├ę a kliknite na ─Äalej.

PC Companion Warning

8. Aktualiz├ícia dokon─Źen├í

Po─Źkajte, k├Żm si aplik├ícia stiahne a nain┼ítaluje aktualiz├íciu. Teraz dostanete aktualizovan├║ spr├ívu telef├│nu. Odpojte zariadenie Android a zapnite ho. To je v┼íetko! ├Üspe┼íne ste aktualizovali svoje zariadenie Sony.

Telef├│n Sony bol aktualizovan├Ż

Met├│da 4: Telef├│nna podpora LG

Telefonick├í podpora je po─Ź├şta─Źov├Ż softv├ęr LG, ktor├Ż udr┼żiava synchroniz├íciu zariadenia Android s po─Ź├şta─Źom. Aplik├ícia v├ím umo┼żn├ş nain┼ítalova┼ą aktualiz├ície a ovl├ída─Źe pre konkr├ętne zariadenie. Pou┼ż├şvanie aplik├ície je celkom jednoduch├ę a na svoje zariadenie LG si budete m├┤c┼ą nain┼ítalova┼ą ve─żk├ę aktualiz├ície prostredn├şctvom telefonickej podpory LG.

1. Stiahnite si aplikáciu

Stiahnite si a nain┼ítalujte LG Phone Support do svojho po─Ź├şta─Źa.

2. Pripojte svoje zariadenie Android

Otvorte aplik├íciu a pripojte zariadenie Android k po─Ź├şta─Źu pomocou k├íbla micro USB.

3. Za─Źnite aktualizova┼ą

Ak je pre va┼íe zariadenie k dispoz├şcii aktualiz├ícia, v spodnej ─Źasti sa zobraz├ş ru┼żov├Ż pruh Spusti┼ą aktualiz├íciu. Kliknut├şm na polo┼żku Click Me spust├şte proces aktualiz├ície.

LG Click Me

4. Aktualiz├ícia dokon─Źen├í

Po─Źkajte, k├Żm si aplik├ícia stiahne a nain┼ítaluje aktualiz├íciu do v├í┼ího zariadenia LG. Ke─Ć je aktualiz├ícia dokon─Źen├í, zobraz├ş sa spr├íva Dokon─Źi┼ą inov├íciu a teraz m├┤┼żete zariadenie Android odpoji┼ą. To je v┼íetko! ├Üspe┼íne ste aktualizovali svoje zariadenie LG.

Aktualizácia LG

─îo sa ─żudia p├Żtaj├║

Pre─Źo aktualizova┼ą svoj telef├│n s Androidom?

Aj ke─Ć aktualiz├ícia syst├ęmu Android nie je potrebn├í, m├┤┼że by┼ą mimoriadne u┼żito─Źn├í. Hlavn├ę d├┤vody, pre─Źo by ste mali aktualizova┼ą svoj telef├│n s Androidom, s├║ tieto: pon├║ka r├Żchlej┼í├ş a lep┼í├ş v├Żkon zariadenia, opravuje chyby, prin├í┼ía nov├ę funkcie a rie┼íi probl├ęmy s vykurovan├şm.

M├┤┼żete aktualizova┼ą svoj telef├│n Android bez slu┼żby?

├üno m├┤┼że┼í. Na aktualiz├íciu OTA v┼íak budete po─Źas procesu s┼ąahovania a in┼ítal├ície potrebova┼ą internetov├ę pripojenie. Ale pre aktualiz├ície prostredn├şctvom po─Ź├şta─Źa (met├│dy 2 do 4 v zozname), m├┤┼żete. Pri s┼ąahovan├ş aplik├ície do po─Ź├şta─Źa v┼íak budete potrebova┼ą internetov├ę pripojenie.

Ktor├í met├│da aktualiz├ície syst├ęmu Android funguje najlep┼íie?

Z├íle┼ż├ş. Ak to v├Żrobca telef├│nu umo┼ż┼łuje, je najlep┼íia aktualiz├ícia OTA. Je to extr├ęmne r├Żchle a relat├şvne jednoduch├ę. Ak v┼íak OTA nie je k dispoz├şcii, aktualizujte ho prostredn├şctvom po─Ź├şta─Źa (druh├Ż 3 met├│dy v zozname) bude fungova┼ą dobre.

Záver

Aktualiz├ícia telef├│nu s Androidom je v mnoh├Żch oh─żadoch z├ísadn├í. Aktualiz├ícia syst├ęmu je lep┼íou opravou, ak vo va┼íom zariaden├ş be┼ż├ş pomaly alebo sa stret├íva s chybami.

Aktualiz├ícia syst├ęmu v┼íak presahuje r├ímec zv├Ż┼íenia r├Żchlosti telef├│nu. Aktualiz├ícia v├ím tie┼ż umo┼żn├ş vychutna┼ą si najnov┼íie funkcie. Nov┼í├ş firmv├ęr Androidu prin├í┼ía mno┼żstvo zmien vr├ítane ─Ćal┼í├şch be┼żn├Żch aplik├íci├ş a in├ęho pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania. Okrem toho m├┤┼żete tie┼ż chcie┼ą aktualizova┼ą svoje aplik├ície.

Na v├Ą─Ź┼íinu aktualiz├íci├ş syst├ęmu m├┤┼żete pou┼żi┼ą Met├│du 1 preto┼że v├Ą─Ź┼íina aktualiz├íci├ş bude k dispoz├şcii vzduchom. Aktualiz├íciu m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą nielen bez po─Ź├şta─Źa, ale aj aktualiz├ície OTA s├║ ve─żmi r├Żchle.

Existuje bohu┼żia─ż nieko─żko ve─żk├Żch aktualiz├íci├ş, ktor├ę je mo┼żn├ę stiahnu┼ą a nain┼ítalova┼ą iba prostredn├şctvom softv├ęru pre po─Ź├şta─Ź. V tak├Żchto pr├şpadoch m├┤┼żete na aktualiz├íciu zariadenia Android pou┼żi┼ą vlastn├║ po─Ź├şta─Źov├║ aplik├íciu svojho v├Żrobcu. Tieto met├│dy m├┤┼żete zvoli┼ą aj vtedy, ak nechcete m├ş┼ła┼ą bat├ęriu svojho zariadenia s┼ąahovan├şm ve─żk├Żch aktualiz├íci├ş OTA alebo ak vo svojom zariaden├ş nem├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą internet.

Nakoniec je d├┤le┼żit├ę, aby:

Bez oh─żadu na to, ktor├Ż sp├┤sob si vyberiete, dodr┼żujte v┼íetky pokyny na aktualiz├íciu telef├│nov s Androidom.

─îo si mysl├şte o tomto ─Źl├ínku? D├║fame, ┼że sme v├ím pomohli aktualizova┼ą v├í┼í telef├│n s Androidom. Ak m├íte ak├ęko─żvek ot├ízky alebo n├ívrhy, nev├íhajte zanecha┼ą svoje koment├íre ni┼ż┼íie.

Odpor├║─Źan├Ż obr├ízok