Ako aktualizova┼ą Samsung Galaxy S6 (4 Met├│dy)

Aj tie najlep┼íie telef├│ny potrebuj├║ aktualiz├ície, aby si udr┼żali n├ískok. L├şz├ítko sa u┼ż za─Źalo ┼í├şri┼ą vzduchom, ale povr├íva sa, ┼że pr├şstup k Marshmallow je v janu├íri hne─Ć za rohom. Niektor├ę z vec├ş, na ktor├ę sa mus├şte s Marshmallow te┼íi┼ą, s├║ celkov├ę zlep┼íenie r├Żchlosti, lep┼íia v├Żdr┼ż bat├ęrie a jemnej┼íia kontrola povolen├ş aplik├íci├ş. Rozdiel si v┼íimnete aj v pou┼ż├şvate─żskom rozhran├ş TouchWiz – vyzer├í plochej┼íie bez ak├Żchko─żvek 3D efektov.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: Android 6.0 Najlep┼íie vlastnosti programu Marshmallow [17 New and Improved Features]

V s├║─Źasnosti je k dispoz├şcii verejn├Ż beta test, ktor├ęho cie─żom je zlep┼íi┼ą kvalitu programu Marshmallow zhroma┼ż─Ćovan├şm sp├Ątnej v├Ązby od pou┼ż├şvate─żov. S6 je jedn├Żm z prv├Żch zariaden├ş, ktor├ę sa m├┤┼żu z├║─Źastni┼ą tohto programu. Existuje v┼íak nieko─żko ustanoven├ş – je k dispoz├şcii iba v Ju┼żnej K├│rei a Ve─żkej Brit├ínii. Ak sp─║┼łate tieto po┼żiadavky, m├┤┼żete sa z├║─Źastni┼ą beta testu vytvoren├şm ├║─Źtu Samsung a stiahnut├şm s├║boru Galaxy Aplik├ícia Care a dokon─Źenie Galaxy Registr├ícia do beta programu.

Aj ke─Ć n├íhodou ne┼żijete v Ju┼żnej K├│rei alebo vo Ve─żkej Brit├ínii, pre ostatn├Żch z n├ís je aktualiz├ícia Marshmallow st├íle hne─Ć za rohom. Majte na pam├Ąti, ┼że ak m├íte rootovan├Ż telef├│n, aktualiz├ície m├┤┼żu zasahova┼ą do kore┼łov├ęho adres├íra alebo naopak. Je tie┼ż mo┼żn├ę, ┼że nebudete ma┼ą ┼żiadne probl├ęmy. Rootovan├Ż telef├│n v├ím navy┼íe umo┼żn├ş z├şska┼ą aktualiz├íciu Marshmallow e┼íte r├Żchlej┼íie – pozrite sa na Met├│du 3 o vlastn├Żch ROM.

Met├│da 1: Aktualizujte bezdr├┤tovo

T├íto met├│da vy┼żaduje mal├║ ─Źakaciu dobu. Z├ívis├ş to od toho, kedy v├í┼í oper├ítor vyd├í aktualiz├íciu Marshmallow, ale uniknut├Ż odhad je janu├ír. Akon├íhle to uvo─żnia, bude nasleduj├║cu met├│du OTA ve─żmi jednoduch├ę dokon─Źi┼ą.

1. Zaistite stabiln├ę pripojenie Wi-Fi.

Ak je va┼íe pripojenie Wi-Fi nespo─żahliv├ę, m├┤┼że by┼ą najlep┼íie pou┼żi┼ą met├│dy 2 alebo 3 namiesto.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: Ako opravi┼ą probl├ęm s pripojen├şm Wi-Fi v syst├ęme Android

2. Plne nabite telef├│n.

Alebo sa uistite, ┼że m├í aspo┼ł 80% kapacity. Budete tie┼ż chcie┼ą ma┼ą istotu, ┼że je dostatok miesta. Povinn├ę je viac ako 3 GB. 6+ GB je ide├ílny. V Nastaveniach vyberte ÔÇ×├Ülo┼żiskoÔÇť.

Skladov├Ż priestor

3. Na paneli upozornen├ş skontrolujte, ─Źi nie je k dispoz├şcii upozornenie na aktualiz├íciu.

Ak je tam pr├ştomn├Ż, jednoducho na┼ł klepnite a potvr─Ćte, ┼że si chcete stiahnu┼ą. Ak nie je k dispoz├şcii, pokra─Źujte krokom 4.

4. V ponuke svojho S6 klepnite na ÔÇ×NastaveniaÔÇť.

Odteraz a┼ż do konca aktualiz├ície nevyberajte bat├ęriu zo ┼żiadneho d├┤vodu!

Menu Nastavenia

5. Vyberte ÔÇ×ViacÔÇť.

Viac

6. Vyberte polo┼żku ÔÇ×O zariaden├şÔÇť.

O zariaden├ş

7. Vyberte polo┼żku ÔÇ×Aktualiz├ícia softv├ęruÔÇť.

H─żadajte tu nov├ę ozn├ímenia.

Aktualiz├ícia softv├ęru

8. Ak je k dispoz├şcii, vyberte aktualiz├íciu, ktor├║ chcete nain┼ítalova┼ą.

Ak je k dispoz├şcii nov├í aktualiz├ícia, mala by sa zobrazi┼ą.

9. Klepnite na ÔÇ×Aktualizova┼ą terazÔÇť.

Metóda 2: Aktualizácia pomocou Samsung Smart Switch

Samsung Smart Switch je n├íhradou za b├Żval├Ż softv├ęrov├Ż n├ístroj Samsung Kies. Okrem aktualiz├íci├ş aj Samsung Smart Switch je tie┼ż schopn├Ż pren├í┼ía┼ą ├║daje z jedn├ęho zariadenia do druh├ęho, vykon├íva┼ą z├ílohy a obnovova┼ą S6 sp├Ą┼ą do ofici├ílneho predvolen├ęho stavu. Existuje verzia Smart Switch k dispoz├şcii pre mobiln├ę zariadenia aj po─Ź├şta─Źe a pre oba Windows a po─Ź├şta─Źe Mac. Pred aktualiz├íciou budete chcie┼ą z├ílohova┼ą svoje ├║daje, ale na┼í┼ąastie Samsung Smart Switch v├ím pon├║ka aj t├║to mo┼żnos┼ą.

1. Prejdite na webov├║ str├ínku Samsung, Google Play Store, alebo Galaxy Aplik├ície na stiahnutie softv├ęru Samsung Smart Switch

Samsung Smart Switch Podpora a s┼ąahovanie z po─Ź├şta─Źa

Stiahnite si z Google Play7

Urobte zo svojho telef├│nu Samsung Smart Switch v├Żber pod─ża krajiny, kde ┼żijete, a opera─Źn├ęho syst├ęmu v├í┼ího po─Ź├şta─Źa.

Inteligentn├ŻSwitch

2. Stiahnite si a nainštalujte Samsung Smart Switch.

Na webovej str├ínke spolo─Źnosti Samsung je odkaz s n├ízvom ÔÇ×Z├şska┼ą Samsung Smart SwitchÔÇťJe v st─║pci vpravo.

Z├şskajte-Switch

3. Pripojte S6 k po─Ź├şta─Źu pomocou k├íbla USB.

Mo┼żno bude potrebn├ę nain┼ítalova┼ą ovl├ída─Źe. To by sa malo sta┼ą automaticky.

4. V pr├şpade potreby nechajte po─Ź├şta─Ź dokon─Źi┼ą in┼ítal├íciu alebo aktualiz├íciu v┼íetk├Żch ovl├ída─Źov pre v├í┼í S6.

Malo by to trva┼ą iba nieko─żko min├║t.

5. Otvorte Smart Switch na vašom PC.

Prijmite licen─Źn├║ zmluvu a dokon─Źite in┼ítal├íciu pod─ża pokynov v sprievodcovi in┼ítal├íciou. Kliknite na ÔÇ×Dokon─Źi┼ąÔÇť. Smart Switch by mal zisti┼ą v├í┼í pripojen├Ż S6.

Sprievodca inštaláciou

6. Stla─Źte tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ąÔÇť.

M├║dry Switch v├ís automaticky po┼żiada o aktualiz├íciu, pokia─ż je k dispoz├şcii aktualiz├ícia.

7. Aktualiz├íciu potvr─Ćte v├Żberom ÔÇ×OKÔÇť.

Po dokon─Źen├ş aktualiz├ície sa S6 vr├íti na svoju domovsk├║ obrazovku.

Metóda 3: Aktualizácia s Odinom

T├íto met├│da je o nie─Źo zlo┼żitej┼íia ako tie, ktor├ę predch├ídzali, ale u─żah─Ź├şme v├ím to. Odin je obzvl├í┼í┼ą u┼żito─Źn├Ż pre t├Żch, ktor├ş chc├║ pou┼ż├şva┼ą funkciu OTA po root. Pou┼ż├şvatelia syst├ęmov Linux a Mac bud├║ chcie┼ą namiesto Odina pou┼żi┼ą Jodin3 a pou┼żi┼ą pr├şslu┼ín├Ż s├║bor PIT. Odin je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą na flashovanie pam├Ąte ROM alebo pomocou Marshmallow, hne─Ć ako bude k dispoz├şcii.

1. Pred pou┼żit├şm Odina sa uistite, ┼że s├║ nain┼ítalovan├ę spr├ívne ovl├ída─Źe.

Obvykle ide o automatick├║ in┼ítal├íciu, ktor├í sa vykon├í po pripojen├ş k├íbla USB k po─Ź├şta─Źu. Pr├şslu┼ín├Ż ovl├ída─Ź pre svoj k├íbel by ste tie┼ż mali n├íjs┼ą vyh─żadan├şm na internete alebo m├íme odkaz ni┼ż┼íie.

Samsung Downloads

USB ovl├ída─Ź

2. Dokon─Źite z├ílohu svojho S6.

Budete tie┼ż chcie┼ą zabezpe─Źi┼ą, aby bol v├í┼í S6 nabit├Ż najmenej na 80%.

3. Stiahnite si tento s├║bor Odin a potom ho nain┼ítalujte. (─Źak├ím na autora na odkaz)

Extrahujte alebo rozba─żte obsah.

Odin

4. Prejdite do re┼żimu s┼ąahovania.

Ke─Ć je zariadenie vypnut├ę, s├║─Źasne podr┼żte tla─Źidl├í nap├íjania, zn├ş┼żenia hlasitosti a Home. Ke─Ć sa zobraz├ş varovn├í spr├íva, uvo─żnite v┼íetky tla─Źidl├í. Okam┼żite stla─Źte tla─Źidlo Zv├Ż┼íenie hlasitosti.

5. Stiahnite si aktualiz├íciu do po─Ź├şta─Źa.

Ofici├ílne aktualiz├ície n├íjdete na tomto webe s aktualiz├íciami spolo─Źnosti Samsung. Uistite sa, ┼że pou┼ż├şvate firmv├ęr zodpovedaj├║ci v├í┼ímu modelu, inak by ste mohli riskova┼ą, ┼że v├í┼í telef├│n bude zamknut├Ż.

Aktualiz├ícia softv├ęru

6. Spustite Odina ako správcu.

Sekcia ID: COM by teraz mala zmodra┼ą a mala by sa zobrazi┼ą spr├íva ÔÇ×Pridan├ęÔÇť.

7. Stla─Źte tla─Źidlo ÔÇ×APÔÇť.

Ak pou┼ż├şvate Odin, tla─Źidlo m├┤┼że tie┼ż hl├ísi┼ą ÔÇ×PDAÔÇť 3.07.

Odin-AP

8. Vyberte s├║bor, ktor├Ż ste predt├Żm stiahli a ktor├Ż chcete pou┼żi┼ą na aktualiz├íciu.

Vyh─żadajte v po─Ź├şta─Źi aktualiz├íciu firmv├ęru .tar.md5 a na─Ź├ştajte ju do Odina.

9. Kliknite na ÔÇ×┼átartÔÇť.

Obvykle nie je potrebn├ę vykon├íva┼ą ┼żiadne ─Ćal┼íie zmeny, preto┼że mo┼żnosti, ktor├ę s├║ v predvolenom nastaven├ş za─Źiarknut├ę, s├║ najlep┼íie. Nevybera┼ą Znovu rozdeli┼ą. Av┼íak, Automatick├ę re┼ítartovanie a F. Resetova┼ą ─Źas s├║ v poriadku

Odin-Štart

10. Ke─Ć skon─Ź├şte, zobraz├ş sa spr├íva Pass.

Zelen├ę svetlo dostanete aj zo sekcie ID: COM, ─Źo znamen├í, ┼że ste pripraven├ş vyrazi┼ą. The Galaxy S6 by sa mal automaticky re┼ítartova┼ą.

Met├│da 4: Aktualiz├ícia in┼ítal├íciou CyanogenMod 13 s Marshmallow (pre kore┼łov├ę zariadenia s vlastnou obnovou)

Ak nem├┤┼żete vydr┼ża┼ą nap├Ątie, in┼ítal├ícia CyanogenMod 13 je jedn├Żm zo sp├┤sobov, ako m├┤┼żete z├şska┼ą Marshmallow pred ostatn├Żmi. Majte v┼íak na pam├Ąti, ┼że ide o vlastn├║ ROM, ktor├í bola vydan├í len ned├ívno. Preto preber├íte riziko in┼ítal├ície vlastnej pam├Ąte ROM, ktor├í m├┤┼że vies┼ą k zru┼íeniu z├íruky alebo v najhor┼íom pr├şpade k zamotaniu telef├│nu. Do vydania stabilnej┼íej verzie sa m├┤┼żete stretn├║┼ą aj s niektor├Żmi chybami.

UPOZORNENIE: Toto je neofici├ílna zostava tretej strany! V s├║─Źasnosti CyanogenMod nepodporuje S6. Pou┼ż├şvatelia nahl├ísili mo┼żn├ę probl├ęmy s fotoapar├ítom, GPS, 3D grafikou a ─Ćal┼í├şmi.

Mus├şte si pre─Ź├şta┼ą: 22 najlep┼í├şch funkci├ş CyanogenMod, ktor├ę v├ím u─żah─Źia ┼żivot

1. Stiahnite si ROM Cyanogenmod 13 pre Samsung Galaxy S6 do intern├ęho ├║lo┼żiska v├í┼ího S6.

Stiahnite si ROM Cyanogenmod 13

CyanogenMod-13

2. Dokon─Źite z├ílohu svojho S6.

3. V ─Źasti ÔÇ×Mo┼żnosti pre v├Żvoj├írovÔÇť povo─żte ÔÇ×Ladenie USBÔÇť.

Vyberte tie┼ż ÔÇ×Mo┼żnosti odblokovania OEMÔÇť.

Ladenie USB 3

4. Stiahnite si Google Apps (s├║bor Gapps zip) na kartu SD.

Ak sa budete c├şti┼ą pohodlnej┼íie, m├┤┼żete najsk├┤r umiestni┼ą s├║bory do po─Ź├şta─Źa a potom ich pren├í┼ía┼ą pomocou k├íbla USB. Najprv skontrolujte, ─Źi s├║ nain┼ítalovan├ę spr├ívne ovl├ída─Źe USB.

Gapps na stiahnutie

Medzery

5. Vypnite napájanie vášho S6.

Podr┼żte stla─Źen├ę tla─Źidlo nap├íjania.

6. Spustite re┼żim obnovenia.

Stla─Źte s├║─Źasne tla─Źidl├í nap├íjania, zv├Ż┼íenia hlasitosti a domov, k├Żm sa nedostanete do re┼żimu obnovenia. Teraz sa m├┤┼żete pohybova┼ą pomocou tla─Źidiel na zv├Ż┼íenie a zn├ş┼żenie hlasitosti.

Re┼żim obnovenia

7. Utrite oddiely /data a /system.

Ak chcete obnovi┼ą CWM, stla─Źte ÔÇ×Vymaza┼ą ├║daje/Obnovi┼ą tov├írensk├ę nastaveniaÔÇť a potvr─Ćte. V pr├şpade TWRP pou┼żite mo┼żnos┼ą ÔÇ×Vymaza┼ąÔÇť.

twrp-Samsung

8. Nain┼ítalujte CyanogenMod klepnut├şm na ÔÇ×In┼ítalova┼ąÔÇť a vyh─żadan├şm zip s├║boru CM ROM, ktor├Ż ste stiahli v kroku 1.

Malo by by┼ą umiestnen├ę v podadres├íri va┼íej karty SD.

9. Teraz nain┼ítalujte bal├şk Google Apps (Gapps).

Vr├í┼ąte sa do hlavnej ponuky vlastn├ęho obnovenia a znova klepnite na ÔÇ×In┼ítalova┼ąÔÇť. Prejdite na s├║bor Gapps zip, ktor├Ż ste v kroku preniesli do svojho Samsungu 5.

10. Reštartujte zariadenie S6.

V hlavnej ponuke vlastn├ęho obnovenia vyberte ÔÇ×Re┼ítartova┼ą syst├ęm terazÔÇť.

Záver

Ak p├┤jdete s CyanogenMod ROM, budete ma┼ą v├Żhodu vstavanej vylep┼íenej bat├ęrie kv├┤li nedostatku bloatwaru; takmer zdvojn├ísoben├í v├Żhodou bat├ęrie, ktor├║ Marshmallow prin├í┼ía. Preto┼że je v┼íak len nieko─żko zariaden├ş, na ktor├Żch je CyanogenMod 13 ofici├ílne k dispoz├şcii na pou┼żitie, mo┼żno sa budete musie┼ą vysporiada┼ą aj s niektor├Żmi nev├Żhodami. Ide o kompromis. V s├║─Źasnosti je to v┼íak jedin├Ż sp├┤sob, ako z├şska┼ą Marshmallow na Samsung S6.

─îakanie na aktualiz├ície OTA je nielen naj─żah┼íia, ale aj najbezpe─Źnej┼íia. Neposkytuje v├ím okam┼żit├ę uspokojenie, ale janu├ír sa bl├ş┼żi. Samsung Smart Switch je tie┼ż ve─żmi ─żahko pou┼żite─żn├Ż a je tie┼ż schopn├Ż pren├í┼ía┼ą, z├ílohova┼ą a obnovova┼ą ├║daje. Odin je va┼ía najlep┼íia st├ívka na rootovan├Ż telef├│n po vydan├ş ofici├ílnej aktualiz├ície, najm├Ą ak ste rootovali pomocou vlastn├ęho obnovenia. Ak sa chcete dozvedie┼ą viac o najlep┼í├şch funkci├ích programu Marshmallow, kliknite na odkaz ni┼ż┼íie.

Povedzte n├ím, ako sa v├ím nov├í aktualiz├ícia p├í─Źi, v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie. Ak m├íte st├íle probl├ęmy s in┼ítal├íciou aktualiz├ície, povedzte n├ím o svojich probl├ęmoch. Probl├ęmy s Marshmallow?

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku