Ako aktualizova┼ą Galaxy S3 To Jelly Bean 4.3 pre pln├Ż v├Żkon syst├ęmu Android

The Galaxy S3 bol vlajkov├Żm smartf├│nom spolo─Źnosti Samsung tesne pred Galaxy S4 a podobne ako ostatn├ę pr├ęmiov├ę zariadenia s Androidom, v├Żrobcovia zvy─Źajne podporuj├║ toto zariadenie vydan├şm najnov┼í├şch aktualiz├íci├ş softv├ęru. Android 4.3 Jelly Bean je firmv├ęr, ktor├Ż n├íjdete vo v├Ą─Ź┼íine nov├Żch Androidov smartphones, av┼íak pre telef├│ny ako Galaxy S3, budete ho musie┼ą aktualizova┼ą ru─Źne. Na┼í┼ąastie to spolo─Źnos┼ą Samsung skuto─Źne u─żah─Źila 4.3 Aktualiz├ícia pre S3 bola vydan├í minul├Ż mesiac. Najnov┼íia aktualiz├ícia je teraz stabiln├í a ├║dajne neobsahuje chyby, preto┼że spolo─Źnos┼ą Samsung pokra─Źovala v aktualiz├ícii nesk├┤r minul├Ż mesiac po tom, ─Źo aktualiz├íciu pozastavila z d├┤vodu nieko─żk├Żch ch├Żb.

Aj ke─Ć m├┤┼żete by┼ą spokojn├ş s aktu├ílnou verziou firmv├ęru vo svojom zariaden├ş Galaxy S3, 4.3 aktualiz├ícia prin├í┼ía nieko─żko nov├Żch funkci├ş. Nov├í aktualiz├ícia prin├í┼ía podporu pre pres├║vanie aplik├íci├ş na SD kartu, nov├Ż re┼żim fotoapar├ítu, podporu pre Galaxy Prevodovka a vylep┼íen├Ż multi windows. Nain┼ítalovan├şm najnov┼íej aktualiz├ície pomocou niektor├ęho z ni┼ż┼íie uveden├Żch sp├┤sobov z├şskate 4.3 Firmv├ęr Jelly Bean vo va┼íom zariaden├ş v┼íak odstr├íni v┼íetku vlastn├║ ROM a strat├şte pr├şstup root. Tie┼ż by mali by┼ą aktualiz├íciou opraven├ę v┼íetky chyby, s ktor├Żmi sa m├┤┼żete stretn├║┼ą v d├┤sledku re┼żimu alebo vlastnej pam├Ąte ROM. Pred in┼ítal├íciou aktualiz├ície sa uistite, ┼że ste si zariadenie ├║plne z├ílohovali. Tu s├║ met├│dy, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na in┼ítal├íciu Jelly Bean 4.3 aktualiz├ícia na va┼íom Samsung Galaxy S3.

Met├│da 1: Over the Air

Aktualiz├ícia OTA alebo OTA je pravdepodobne naj─żah┼í├ş a najr├Żchlej┼í├ş sp├┤sob aktualiz├ície v├í┼ího Galaxy S3 pre Android 4.3 Jelly Bean. Na nain┼ítalovanie aktualiz├ície do svojho zariadenia nepotrebujete po─Ź├şta─Ź ani aplik├ície tret├şch str├ín. Spolo─Źnos┼ą Samsung priamo vyd├íva aktualiz├íciu vzduchom, ktor├║ m├┤┼żete ─żahko z├şska┼ą prostredn├şctvom funkcie OTA vo svojom zariaden├ş.

Krok 1

Uistite sa, ┼że ste na svojom zariaden├ş pripojen├ş na internet Galaxy S3. Ve─żkos┼ą aktualiz├ície by mala by┼ą viac ako 400 MB tak┼że v├ím bude ├║─Źtovan├ę, ak ste pripojen├ş prostredn├şctvom 4G/3G.

Krok 2

Prejdite v telef├│ne do aplik├ície Nastavenia a kliknite na polo┼żku O zariaden├ş.

Krok 3

─Äalej prejdite na polo┼żku Aktualiz├ícia softv├ęru a kliknite na polo┼żku Skontrolova┼ą aktualiz├ície. V├í┼í telef├│n by sa teraz mal pripoji┼ą k serverom Samsung a vyh─żad├í dostupn├ę aktualiz├ície vo va┼íom regi├│ne.

Aktualiz├ícia softv├ęru

Krok 4

Po kontrole aktualiz├íci├ş sa zobraz├ş vyskakovacie okno s dostupnou aktualiz├íciou. Jednoducho kliknite na In┼ítalova┼ą teraz. Teraz by si mal v├í┼í telef├│n stiahnu┼ą a nain┼ítalova┼ą aktualiz├íciu. Uistite sa, ┼że neodpoj├şte internetov├ę pripojenie.

S3 Nain┼ítalova┼ą teraz

Met├│da 2: Samsung Kies

Samsung Kies je sprievodn├Ż po─Ź├şta─Źov├Ż softv├ęr Samsung pre v┼íetky jeho Android smartphones. Umo┼ż┼łuje v├ím synchronizova┼ą zariadenie s po─Ź├şta─Źom a umo┼ż┼łuje v├ím zariadenie spravova┼ą pomocou funkci├ş, ako je z├ílohovanie a obnova. Ak si do telef├│nu nechcete s┼ąahova┼ą rozsiahlu aktualiz├íciu prostredn├şctvom OTA alebo ak nie je k dispoz├şcii ┼żiadna aktualiz├ícia OTA, m├┤┼żete svoje zariadenie aktualizova┼ą t├Żmto sp├┤sobom.

Krok 1

Stiahnite a nain┼ítalujte si Samsung Kies do po─Ź├şta─Źa. M├┤┼żete si ho nain┼ítalova┼ą ako ak├║ko─żvek in├║ aplik├íciu pre po─Ź├şta─Ź.

Krok 2

Po in┼ítal├ícii otvorte na po─Ź├şta─Źi aplik├íciu Kies a pripojte ju Galaxy S3 k po─Ź├şta─Źu pomocou k├íbla micro USB. Akon├íhle ho pripoj├şte, Kies automaticky stiahne a nain┼ítaluje pr├şslu┼ín├ę ovl├ída─Źe pre v├í┼í telef├│n do po─Ź├şta─Źa. Po in┼ítal├ícii ovl├ída─Źov by Kies mal rozpozna┼ą va┼íe pripojen├ę zariadenie.

Krok 3

V Kies prejdite na kartu Z├íkladn├ę inform├ície. Teraz by sa v├ím mala zobrazi┼ą spr├íva Nov├Ż firmv├ęr je k dispoz├şcii. Kliknite na tla─Źidlo Aktualiz├ícia firmv├ęru ved─ża tejto spr├ívy.

Aktualizácia Samsung Kies

Krok 4

Teraz v├ím Kies pred spusten├şm aktualiz├ície poskytne nieko─żko tipov a upozornen├ş. Prijmite v┼íetky podmienky zmluvy kliknut├şm na za─Źiarkavacie pol├ş─Źko a kliknut├şm na tla─Źidlo Spusti┼ą inov├íciu spust├şte proces aktualiz├ície. Po─Źas procesu skontrolujte, ─Źi je v├í┼í telef├│n pripojen├Ż k po─Ź├şta─Źu a ─Źi je po─Ź├şta─Ź pripojen├Ż na internet na stiahnutie aktualiz├ície.

Kies Za─Źnite aktualizova┼ą

Met├│da 3: Odin

T├íto met├│da je pre pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş vo svojich krajin├ích nedostali ofici├ílnu aktualiz├íciu spolo─Źnosti Samsung. Toto nie je neofici├ílna aktualiz├ícia, ale je to jednoducho sp├┤sob, ako nain┼ítalova┼ą aktualiz├íciu z inej krajiny do va┼íej Galaxy S3. T├íto aktualiz├ícia by mala fungova┼ą na akomko─żvek modeli S3 GT-I9300 bez oh─żadu na krajinu, in┼ítal├ícia tohto zariadenia na ak├ęko─żvek in├ę zariadenie ako GT-I9300 v┼íak m├┤┼że v├í┼í telef├│n po┼íkodi┼ą.

Krok 1

Stiahnite a nain┼ítalujte ovl├ída─Źe USB pre svoj Galaxy S3 vo va┼íom po─Ź├şta─Źi. M├┤┼żete ich z├şska┼ą na webov├Żch str├ínkach spolo─Źnosti Samsung alebo si ich m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą pomocou programu Samsung Kies.

Krok 2

Prejdite na svojom zariaden├ş do aplik├ície Nastavenia Galaxy S3 a kliknite na polo┼żku O zariaden├ş.

Krok 3

Posu┼łte zobrazenie nadol a klepajte na ─Ź├şslo zostavy, k├Żm sa nezobraz├ş spr├íva Teraz ste v├Żvoj├ír.

Galaxy  S3 ─î├şslo zostavy

Krok 4

Teraz v aplik├ícii Nastavenia prejdite na polo┼żku Mo┼żnosti v├Żvoj├íra a uistite sa, ┼że je za─Źiarknut├ę pol├ş─Źko Ladenie USB.

Ladenie USB

Krok 5

Stiahnite si Jelly Bean 4.3 firmv├ęr vo va┼íom po─Ź├şta─Źi. Po stiahnut├ş rozba─żte s├║bor zip do po─Ź├şta─Źa a n├íjdete s├║bor firmv├ęru s pr├şponou .tar.md5 spolu s nieko─żk├Żmi ─Ćal┼í├şmi s├║bormi firmv├ęru.

Krok 6

Stiahnite si Odin do svojho po─Ź├şta─Źa. Rozba─żte s├║bor zip a spustite aplik├íciu Odin na po─Ź├şta─Źi.

Krok 7

Switch z tvojho Galaxy S3 a spustite zariadenie v re┼żime s┼ąahovania. M├┤┼żete to urobi┼ą s├║─Źasn├Żm podr┼żan├şm vyp├şna─Źa, tla─Źidla Domov a zn├ş┼żenia hlasitosti.

Re┼żim s┼ąahovania S3

Krok 8

Ke─Ć je telef├│n v re┼żime s┼ąahovania, teraz pripojte zariadenie k po─Ź├şta─Źu pomocou k├íbla micro USB. Po─Źkajte, k├Żm Odin rozpozn├í va┼íe zariadenie. Akon├íhle sa Odin zist├ş, pripoj├ş sa k v├í┼ímu zariadeniu a v poli so spr├ívou zobraz├ş spr├ívu Pridan├ę. Modr├ę sa zmen├ş aj pole ID: COM v Odine.

Odin ID Blue

Krok 9

Teraz kliknite na tla─Źidlo PDA v Odine a vyberte s├║bor firmv├ęru .tar.md5, ktor├Ż ste extrahovali sk├┤r. Budete tie┼ż musie┼ą vybra┼ą ─Ćal┼íie s├║bory, ktor├ę ste predt├Żm extrahovali so s├║bormi firmv├ęru. Kliknite na Telef├│n a vyberte s├║bor, ktor├Ż m├í v n├ízve MODEM. Kliknite na PIT a vyberte s├║bor, ktor├Ż m├í v n├ízve PIT, kliknite na CSC a vyberte s├║bor s CSC uveden├Żm v jeho n├ízve.

Odin Vyberte s├║bory

Krok 10

Uistite sa, ┼że v Odin je za┼íkrtnut├Ż F. Reset Time a Auto Reboot a nie je za─Źiarknut├ę pol├ş─Źko Re-partition.

Krok 11

Teraz kliknite na tla─Źidlo ┼átart v Odine a spustite proces aktualiz├ície. Po dokon─Źen├ş aktualiz├ície v├ím Odin po┼íle spr├ívu PASS so zelen├Żm pozad├şm.

Odin Start Pass

Záver

Napriek tomu, ┼że Galaxy S3 je dod├ívan├Ż so star┼íou verziou syst├ęmu Android a je aktualizovan├Ż na Jelly Bean 4.3 je to jednoduch├ę a ─żahko to zvl├ídnete pomocou dvoch ofici├ílnych met├│d spolo─Źnosti Samsung vr├ítane Kies a OTA. Aktualiz├ícia bude pravdepodobne medzi 400 a┼ż 800 MB aby ste si mohli odd├Żchnu┼ą pri s┼ąahovan├ş aktualiz├ície. Ak spolo─Źnos┼ą Samsung nevydala aktualiz├íciu pre va┼íu krajinu, m├┤┼żete na aktualiz├íciu zariadenia pou┼żi┼ą tret├ş sp├┤sob. Ak zmen├şte n├ízor, m├┤┼żete v┼żdy downgradova┼ą svoje Galaxy S3. Zaistite tie┼ż, aby bol v├í┼í S3 chr├ínen├Ż horn├Żmi krytmi.

Dbajte na to, aby ste spr├ívne dodr┼żiavali v┼íetky pokyny, a k─żudne sa p├Żtajte ni┼ż┼íie uveden├ę ot├ízky.