Ako aktualizova┼ą CyanogenMod pre ak├Żko─żvek telef├│n s Androidom

Aktualiz├ícia m├┤jho zariadenia Android je nie─Źo, ─Źo pova┼żujem za skuto─Źne vzru┼íuj├║ce, a ke─Ć vid├şm upozornenie na aktualiz├íciu na obrazovke, zvy─Źajne aktualizujem svoj telef├│n ihne─Ć.

Napriek tomu, ┼że skladov├ę tovary nedost├ívaj├║ aktualiz├ície ─Źasto, na CyanogenMod n├íjdete ─Źast├ę aktualiz├ície. CyanogenMod je jedn├Żm z najlep┼í├şch firmv├ęrov dostupn├Żch pre Android, st├íle sa v┼íak m├┤┼żu vyskytn├║┼ą chyby, a preto by ste mali aktualizova┼ą svoj firmv├ęr.

V tomto pr├şspevku v├ím uk├í┼żem, ako aktualizova┼ą CyanogenMod pre ak├Żko─żvek telef├│n s Androidom. Aktualiz├ícia firmv├ęru je ve─żmi jednoduch├í a najnov┼íie aktualiz├ície budete m├┤c┼ą nain┼ítalova┼ą iba za nieko─żko min├║t.

Pre─Źo aktualizova┼ą firmv├ęr CyanogenMod?

Mohlo by v├ís zauj├şma┼ą, ─Źi aktualiz├ícia programu CyanogenMod stoj├ş za probl├ęmy, preto┼że je to u┼ż jeden z najob─ż├║benej┼í├şch firmv├ęrov dostupn├Żch pre Android. Tu s├║ d├┤vody, pre─Źo by ste mali aktualizova┼ą svoj firmv├ęr CyanogenMod.

Opravte chyby a z├ívady. Ak sa v telef├│ne aktu├ílne stret├ívate s ak├Żmiko─żvek chybami alebo probl├ęmami, mali by ste ur─Źite aktualizova┼ą firmv├ęr CyanogenMod, preto┼że v├Ą─Ź┼íina aktualiz├íci├ş sa pok├║┼ía opravi┼ą chyby a z├ívady softv├ęru. Vylep┼íite v├Żkon svojho telef├│nu. Najnov┼íia aktualiz├ícia CyanogenMod m├┤┼że tie┼ż prinies┼ą zlep┼íenie v├Żkonu a bat├ęrie vo va┼íom telef├│ne. Z├şskajte nov├ę funkcie. Aktualiz├ície CyanogenMod m├┤┼żu tie┼ż pr├şs┼ą s nov├Żmi a vylep┼íen├Żmi aplik├íciami alebo funkciami a budete si ich m├┤c┼ą vychutna┼ą vo svojom telef├│ne.

Met├│da 1: CM Updater

CM Updater je jednou z naju┼żito─Źnej┼í├şch funkci├ş, ktor├ę s├║ s├║─Źas┼ąou firmv├ęru CyanogenMod, a je to naj─żah┼í├ş sp├┤sob aktualiz├ície pam├Ąte ROM CyanogenMod. Je to podobn├ę ako in┼ítal├ícia aktualiz├íci├ş Over The Air na skladov├ę produkty.

Nemus├şte ru─Źne prejs┼ą na obnovu ani ni─Ź flashova┼ą a v┼íetko sa vykon├í automaticky. In┼ítala─Źn├Ż proces trv├í iba nieko─żko min├║t, ale stiahnutie aktualiz├ície m├┤┼że chv├ş─żu trva┼ą v z├ívislosti od v├í┼ího internetov├ęho pripojenia.

Krok 1

Prejdite na polo┼żku Nastavenia, klepnite na Inform├ície o telef├│ne a vyberte polo┼żku Aktualiz├ície CyanogenMod.

aktualizácie

Krok 2

Klepnite na Typy aktualiz├íci├ş a vyberte po┼żadovan├Ż typ aktualiz├ície, napr├şklad iba stabiln├║ alebo v┼íetky verzie.

typy aktualizátorov

Krok 3

Ak chcete skontrolova┼ą aktualiz├ície, klepnite na ikonu Obnovi┼ą v hornej ─Źasti.

aktualizácia aktualizátora

Krok 4

Pod DOSTUPN├ŁMI AKTUALIZ├üCIAMI klepnite na ikonu Stiahnu┼ą ved─ża aktualiz├ície, ktor├║ chcete nain┼ítalova┼ą.

s┼ąahovanie aktualiz├ítora

Krok 5

Po stiahnut├ş aktualiz├ície klepnite na ikonu In┼ítalova┼ą a ak sa zobraz├ş vyskakovacie okno Pou┼żi┼ą aktualiz├íciu, vyberte polo┼żku Aktualizova┼ą. V├í┼í telef├│n teraz aktualizuje firmv├ęr CyanogenMod a m├┤┼że to trva┼ą nieko─żko min├║t. Akon├íhle je proces dokon─Źen├Ż, v├í┼í telef├│n sa re┼ítartuje. To je v┼íetko! ├Üspe┼íne ste aktualizovali svoj firmv├ęr CyanogenMod.

aktualizácia cyanogenmod

Met├│da 2: Manu├ílna in┼ítal├ícia aktualiz├íci├ş

Toto je ─Ćal┼íia spo─żahliv├í met├│da na aktualiz├íciu firmv├ęru CyanogenMod a je o nie─Źo komplikovanej┼íia ako met├│da 1. T├íto met├│da je ide├ílna na in┼ítal├íciu ve─żk├Żch aktualiz├íci├ş, najm├Ą ak chcete v telef├│ne vymaza┼ą ├║daje a vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą.

Krok 1

Stiahnite si aktualiz├íciu CyanogenMod ru─Źne do po─Ź├şta─Źa. Firmvary CyanogenMod n├íjdete na ofici├ílnej str├ínke na stiahnutie.

Krok 2

Preneste s├║bor zip firmv├ęru do telef├│nu bez jeho extrahovania.

Krok 3

Spustite telef├│n a obnovte ho. M├┤┼żete to urobi┼ą pomocou roz┼í├şrenej ponuky nap├íjania telef├│nu alebo pomocou kombin├ície tla─Źidiel po vypnut├ş telef├│nu. Kombin├ícia tla─Źidiel bude z├ívisie┼ą od telef├│nu, ktor├Ż pou┼ż├şvate.

Krok 4

Ak in┼ítalujete ve─żk├║ aktualiz├íciu, odpor├║─Źa sa vymaza┼ą ├║daje. Ak to chcete urobi┼ą, prejdite na polo┼żku Vymaza┼ą ├║daje/Obnovi┼ą tov├írensk├ę nastavenia pomocou tla─Źidiel hlasitosti a vyberte ju pomocou tla─Źidla nap├íjania. Ak dostanete mo┼żnos┼ą potvrdenia, vyberte mo┼żnos┼ą ├üno. Vymazan├şm ├║dajov sa z telef├│nu odstr├íni v┼íetko, preto sa uistite, ┼że m├íte k dispoz├şcii z├ílohu.

utierku na obnovu

Krok 5

Prejdite na polo┼żku In┼ítalova┼ą zip zo karty sdcard, prejdite na firmv├ęr CyanogenMod, ktor├Ż ste predt├Żm preniesli do telef├│nu, a vyberte ho. Ak dostanete mo┼żnos┼ą potvrdenia, vyberte mo┼żnos┼ą ├üno.

inštalácia obnovy

Krok 6

Po─Źkajte na dokon─Źenie procesu aktualiz├ície a m├┤┼że to trva┼ą nieko─żko min├║t. Po nain┼ítalovan├ş firmv├ęru vyberte mo┼żnos┼ą Re┼ítartova┼ą syst├ęm teraz. To je v┼íetko! ├Üspe┼íne ste aktualizovali svoj firmv├ęr CyanogenMod a v├í┼í telef├│n sa teraz re┼ítartuje.

reštart reštartu

Met├│da 3: CyanDelta Updater

Tento posledn├Ż sp├┤sob pou┼ż├şva aplik├íciu tretej strany z Google Play Store na aktualiz├íciu firmv├ęru CyanogenMod. CyanDelta Updater je popul├írna aplik├ícia, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje aktualizova┼ą r├┤zne pam├Ąte ROM v telef├│ne.

Najlep┼íie na tejto aplik├ícii je, ┼że namiesto s┼ąahovania cel├ęho firmv├ęru s┼ąahuje iba mal├Ż s├║bor delta, ktor├Ż je potrebn├Ż na aktualiz├íciu firmv├ęru. Na rozdiel od Metoda 1Na aktualiz├íciu firmv├ęru nebudete musie┼ą s┼ąahova┼ą ve─żk├ę ROM.

CyanDelta Updater je vynikaj├║cou n├íhradou za CM Updater a umo┼ż┼łuje v├ím tie┼ż zobrazi┼ą zoznam zmien pred aktualiz├íciou.

Krok 1

Stiahnite si a nain┼ítalujte aplik├íciu CyanDelta Updater do svojho zariadenia s Androidom. Aplik├íciu si m├┤┼żete stiahnu┼ą pomocou tla─Źidla Google Play ni┼ż┼íie.

Stiahnu┼ą v slu┼żbe Google Play

Krok 2

Stiahnite si najnov┼í├ş s├║bor zip firmv├ęru CyanogenMod pre svoj telef├│n. Firmvary n├íjdete na ofici├ílnej str├ínke na stiahnutie.

Krok 3

Preneste stiahnut├Ż s├║bor zip do zariadenia Android.

Krok 4

Otvorte aplik├íciu CyanDelta, klepnite na Nie je vybrat├Ż ┼żiadny zip a vyberte s├║bor zip, ktor├Ż ste predt├Żm preniesli do telef├│nu. Po─Źkajte, k├Żm aplik├ícia over├ş a importuje s├║bor zip.

cyandelta

Krok 5

V├í┼í stiahnut├Ż s├║bor zip by teraz mal by┼ą ulo┼żen├Ż v CyanDelta. Ke─Ć je k dispoz├şcii aktualiz├ícia, v ─Źasti Dostupn├í aktualiz├ícia sa zobraz├ş n├ízov a ve─żkos┼ą aktualiz├ície. Klepnut├şm na tla─Źidlo ni┼ż┼íie Dostupn├í aktualiz├ícia stiahnete s├║bor delta.

aktualizácia cyandelta

Krok 6

Po stiahnut├ş s├║boru klepnite na tla─Źidlo In┼ítalova┼ą zip. V├í┼í telef├│n teraz nain┼ítaluje aktualiz├íciu a m├┤┼że to trva┼ą nieko─żko min├║t. Po dokon─Źen├ş postupu sa v├í┼í telef├│n automaticky re┼ítartuje. To je v┼íetko! Teraz si m├┤┼żete u┼ż├şva┼ą najnov┼íie funkcie z aktualiz├ície CyanogenMod.

inštalácia cyandelta

Záver

Ak Android pou┼ż├şvate u┼ż nejak├Ż ─Źas, som si ist├Ż, ┼że sa v├ím p├í─Źia aktualiz├ície softv├ęru, preto┼że prin├í┼íaj├║ nov├ę funkcie a opravuj├║ r├┤zne softv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőchyby a chyby. Aktualiz├ície CyanogenMod funguj├║ rovnak├Żm sp├┤sobom a najnov┼íie aktualiz├ície m├┤┼żete ─żahko nain┼ítalova┼ą pomocou ktorejko─żvek z vy┼í┼íie uveden├Żch met├│d.

Met├│da 1 je naj─żah┼í├ş a najspo─żahlivej┼í├ş sp├┤sob aktualiz├ície firmv├ęru CyanogenMod, ktor├Ż je predin┼ítalovan├Ż. Met├│da 2 je ide├ílny, ak chcete nain┼ítalova┼ą hlavn├ę aktualiz├ície, a posledn├í met├│da je perfektn├í, ak nechcete s┼ąahova┼ą obrovsk├ę s├║bory a aktualizova┼ą tak svoj telef├│n.

Uistite sa, ┼że budete spr├ívne postupova┼ą pod─ża v┼íetk├Żch pokynov na aktualiz├íciu softv├ęru CyanogenMod pre ─żubovo─żn├Ż telef├│n s Androidom a v pr├şpade ot├ízok polo┼żte ot├ízky v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie. ─îo bude ─Ćalej? Z├şskajte inform├ície o najlep┼í├şch t├ęmach CyanogenMod a dokonca aj o najlep┼í├şch funkci├ích.