Ako aktivova┼ą hlasov├ę pr├şkazy syst├ęmu Android (5 Jednoduch├ę met├│dy)

Nemilujete jednoducho prik├ízanie telef├│nu, aby nie─Źo robil, bez toho, aby ste sa ho dotkli?

Mo┼żno to u┼ż pozn├íte. Jednou z najlep┼í├şch vec├ş na pou┼ż├şvan├ş telef├│nov s Androidom je funkcia hlasov├Żch pr├şkazov. Sta─Ź├ş ÔÇ×OK GoogleÔÇť alebo ÔÇ×Hej GoogleÔÇť a umo┼żn├ş v├í┼ímu smartf├│nu vykon├íva┼ą r├┤zne druhy vec├ş. Pou┼ż├şva┼ą to ako jednu vec, ale aktivova┼ą to je druh├í vec. V tomto ─Źl├ínku sa budeme zaobera┼ą met├│dami aktiv├ície hlasov├Żch pr├şkazov syst├ęmu Android.

Sme si ist├ş, ┼że ste o ┼łom u┼ż po─Źuli, ak ho nepou┼ż├şvate. Telef├│ny Android s├║ vybaven├ę vstavan├Żm hlasov├Żm asistentom … ├íno, nie je to nikto in├Ż ako popul├írny Google Assistant.

─îo to dok├í┼że?

Skoro ─Źoko─żvek.

M├┤┼żete ho po┼żiada┼ą, aby odpovedal na ot├ízky, nie─Źo sk├║mal, robil si pozn├ímky alebo si urobil n├íkupn├Ż zoznam a podobne. To je to, ─Źo je … asistent. R├Żchly a spo─żahliv├Ż asistent, ktor├ęmu m├┤┼żete ovl├ída┼ą iba svojim hlasom. Okrem Google Assistant alebo OK Google, m├┤┼żete sa tie┼ż pozrie┼ą na tieto ─Ćal┼íie hlasom aktivovan├ę aplik├ície pre Android.

K├Żm v┼íak budete m├┤c┼ą rozkazova┼ą, mus├şte ho najsk├┤r aktivova┼ą.

Ako?

Od prv├ęho zavedenia hlasov├Żch pr├şkazov pre Android sa toho ve─ża zmenilo. Aktiv├ícia t├Żchto funkci├ş rozpozn├ívania hlasu teraz vy┼żaduje menej krokov a jednoduch┼í├şch sp├┤sobov.

Tak┼że bez toho, aby ste u┼ż museli tr├ívi┼ą viac ─Źasu, pokra─Źujme … Tu je nieko─żko sp├┤sobov, ako sa m├┤┼żete pok├║si┼ą aktivova┼ą hlasov├ę pr├şkazy pre Android.

Nezabudnite, ┼że m├┤┼żu existova┼ą odch├Żlky v z├ívislosti od smartf├│nu s Androidom, ktor├Ż pou┼ż├şvate, alebo od verzie opera─Źn├ęho syst├ęmu, na ktorom be┼ż├ş. Napriek tomu tieto do zna─Źnej miery funguj├║ pre v├Ą─Ź┼íinu.

S├║visiace: Every Ok Google Commands

Toto s├║ naj─żah┼íie met├│dy na aktiv├íciu hlasov├Żch pr├şkazov syst├ęmu Android

    Ok Google Prejdite prstom nahor alebo dlho stla─Źte domov Pou┼ż├şvajte skratku aplik├ície Hlasov├Ż pr├şstup Samsung S Voice

Met├│da 1: ÔÇ×Ok GoogleÔÇť – Zapnite Hlasov├ę vyh─żad├ívanie

S hlasov├Żm vyh─żad├ívan├şm ÔÇ×OK GoogleÔÇť m├┤┼żete urobi┼ą ve─ża: vyh─żadajte trasu, nie─Źo vyh─żadajte, vytvorte pozn├ímky alebo pripomenutia a ─Źo nie. Sta─Ź├ş poveda┼ą ÔÇ×Ok GoogleÔÇť alebo na niektor├Żch zariadeniach s Androidom zad├íte pr├şkaz ÔÇ×Hey GoogleÔÇť.

Ale sk├┤r, ako ho budete m├┤c┼ą pou┼ż├şva┼ą, mus├şte najsk├┤r zapn├║┼ą hlasov├ę vyh─żad├ívanie. Toto je najjednoduch┼í├ş sp├┤sob aktiv├ície hlasov├Żch pr├şkazov syst├ęmu Android. Postupujte pod─ża t├Żchto krokov.

S├║visiace: Zapnite Ok Google

Na svojom smartf├│ne alebo zariaden├ş s Androidom vyh─żadajte aplik├íciu Google a otvorte ju. Ak neviete, kde ho n├íjs┼ą, sta─Ź├ş n├íjs┼ą toto logo.

Logo GoogleLogo Google

V pravom dolnom rohu aplik├ície Google uvid├şte 3 bodky. Klepnut├şm zobraz├şte viac, prejdite na nastavenie a potom do Hlas.

V nastaveniach vyberte polo┼żku HlasV nastaveniach vyberte polo┼żku Hlas

Prejdite nadol a h─żadajte ÔÇ×Ok GoogleÔÇť. Hne─Ć pod n├şm uvid├şte Voice Match. Klepnut├şm na toto za─Źnete pracova┼ą.

Vyberte polo┼żku Voice MatchVyberte polo┼żku Voice Match

Nakoniec zapnite Pr├şstup pomocou funkcie Voice Match. Ke─Ć aktivujete hlasov├ę vyh─żad├ívanie, povedzte ÔÇ×Hey GoogleÔÇť alebo ÔÇ×Ok GoogleÔÇť (v z├ívislosti od zariadenia, ktor├ę pou┼ż├şvate) a automaticky rozpozn├í v├í┼í hlas.

Zapnite pr├şstup pomocou funkcie Voice MatchZapnite pr├şstup pomocou funkcie Voice Match

Pozn├ímka: Ni┼ż┼íie Pr├şstup pomocou hlasu Z├ípas, uvid├şte Po─Źas ┼íof├ęrovania. M├┤┼żete to zapn├║┼ą, ak chcete pou┼ż├şva┼ą hlasov├ę vyh─żad├ívanie po─Źas jazdy alebo ke─Ć ho chcete pou┼ż├şva┼ą v Map├ích Google. Ak chcete pou┼ż├şva┼ą hlasov├ę povely bez odomknutia zariadenia, m├┤┼żete tie┼ż zapn├║┼ą Odomknite Voice Match.

Met├│da 2: Prejdite prstom nahor alebo dlho stla─Źte tla─Źidlo Domov

Toto je jeden z naj─żah┼í├şch sp├┤sobov spustenia Google Assistant a aktivujte hlasov├ę povely pre Android. Pre t├Żch, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ Android 4.1 alebo nahor, spusten├şm aplik├ície a spusten├şm pr├şkazov pomocou hlasu potiahnut├şm prstom nahor zo stredn├ęho tla─Źidla.

Av┼íak pre t├Żch, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ Android 5.0 a vy┼í┼íie, Google 6.13 alebo vy┼í┼í├ş, naj─żah┼í├ş sp├┤sob je dlh├Żm stla─Źen├şm tla─Źidla domovskej str├ínky. Je to tak├ę jednoduch├ę. Potrebujete ─Ćal┼íie s┼ąahovanie.

Na domovskej obrazovke sta─Ź├ş dlho stla─Źi┼ą tla─Źidlo domovskej str├ínky.

dlh├Żm stla─Źen├şm tla─Źidla domov spust├şte asistenta GoogleDlho stla─Źte tla─Źidlo domov

The Google Assistant potom vysko─Ź├ş. V┼íetko je nastaven├ę. M├┤┼żete za─Źa┼ą hovori┼ą svoje pr├şkazy. Nie je potrebn├ę klepn├║┼ą na mikrof├│n. Len za─Źni hovori┼ą.

vysko─Ź├ş Google asistentGoogle Assistant vysko─Ź├ş

Ak to v┼íak rob├şte prv├Żkr├ít, budete si musie┼ą najsk├┤r nastavi┼ą Asistenta.

Met├│da 3: Pou┼żite skratku aplik├ície

Toto nie je popul├írny sp├┤sob aktiv├ície alebo spustenia Google Assistant. Je to v┼íak ─Ćal┼íia z├íkladn├í mo┼żnos┼ą aktiv├ície hlasov├Żch pr├şkazov syst├ęmu Android.

Ako ka┼żd├í in├í aplik├ícia, Google Assistant m├í skratku pre aplik├íciu. N├íjdete to v z├ísuvke aplik├ície. Jednoducho presu┼łte t├║to skratku aplik├ície na domovsk├║ obrazovku, aby ste k nej mali ─żahk├Ż pr├şstup. M├┤┼żete to urobi┼ą dlh├Żm stla─Źen├şm aplik├ície a jej pridan├şm na domovsk├║ str├ínku, alebo jednoduch├Żm pretiahnut├şm na domovsk├║ obrazovku.

Skratka aplikácie na domovskú obrazovkuSkratka aplikácie na domovskú obrazovku

Ke─Ć je skratka na domovskej obrazovke, sta─Ź├ş na ┼łu klepn├║┼ą, kedyko─żvek budete potrebova┼ą hlasov├ę pr├şkazy.

Met├│da 4: Za─Źnite s hlasov├Żm pr├şstupom

Okrem Google Assistant, Android m├í aj ─Ćal┼íiu aplik├íciu ovl├ídan├║ hlasom. Toto je hlasov├Ż pr├şstup. Je to slu┼żba dostupnosti navrhnut├í pre ─żud├ş, ktor├ş maj├║ probl├ęmy alebo ktor├ş nem├┤┼żu pou┼ż├şva┼ą dotykov├Ż displej (kv├┤li zraneniu, paral├Żze a in├Żm) alebo jednoducho pre pohodlie.

Aplik├ícia v├ím v z├ísade umo┼ż┼łuje prik├íza┼ą telef├│nu, aby robil nasleduj├║ce:

Navig├ícia z ─żubovo─żnej obrazovky (napr├şklad ÔÇ×cho─Ćte domovÔÇť alebo ÔÇ×vr├í┼ąte sa sp├Ą┼ą). Gest├í akoÔÇ× pos├║vanie nadol ÔÇť,ÔÇ× kliknutie na ─Ćal┼íie ÔÇťa ─Ćal┼íie interakcie na aktu├ílnej obrazovke. Dikt├ít a ├║pravy textu (napr├şkladÔÇ× nap├ş┼íte ahoj ÔÇť).

Ak chcete za─Źa┼ą s hlasov├Żm pr├şstupom, postupujte pod─ża ni┼ż┼íie uveden├Żch krokov.

Pozn├ímka: Aplik├íciu m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą iba v nasleduj├║cich jazykoch: angli─Źtina, franc├║z┼ítina, ┼ípaniel─Źina, talian─Źina alebo nem─Źina.

S├║visiace ─Źl├ínky: Hlasov├ę pr├şkazy Androidu prevezm├║ pln├║ kontrolu nad va┼íim telef├│nom

Skontrolujte svoje zariadenie a jeho nastavenia

Pred stiahnut├şm a in┼ítal├íciou aplik├ície skontrolujte nasleduj├║ce polo┼żky:

V├í┼í telef├│n mus├ş by┼ą spusten├Ż v syst├ęme Android 5.0 alebo nesk├┤r. V ─Źasti Nastavenia> Inform├ície o telef├│ne skontrolujte, v ktorej verzii syst├ęmu Android je v├í┼í telef├│n spusten├Ż. Va┼íe zariadenie s Androidom u┼ż m├┤┼że by┼ą vybaven├ę aplik├íciou Google. Uistite sa v┼íak, ┼że pou┼ż├şvate najnov┼íiu verziu. Tak┼że si ju stiahnite alebo aktualizujte svoju aplik├íciu na najnov┼íiu verziu. Preto┼że je Voice Access integrovan├Ż s Google Assistant, uistite sa, ┼że ste z akejko─żvek obrazovky aktivovali ÔÇ×OK GoogleÔÇť. Ak to chcete urobi┼ą, postupujte pod─ża prvej met├│dy v tomto ─Źl├ínku. Odpor├║─Źame tie┼ż stiahnu┼ą aplik├íciu Google Now Launcher.

Odpor├║─Źan├ę: Prejdite do Nastavenia> Hlas a vyberte jazyk pre rozpozn├ívanie hlasu offline.

Stiahnite si aplikáciu

Ke─Ć skontrolujete svoje zariadenie a pod─ża toho zmen├şte nastavenia, m├┤┼żete si teraz stiahnu┼ą a nain┼ítalova┼ą Google Voice.

Stiahnite si ho tu zadarmo.

Odznak Google PlayGoogle Play

Zapnite hlasov├Ż pr├şstup

Ke─Ć si nain┼ítalujete Hlasov├Ż pr├şstup, je ─Źas ho nastavi┼ą. Postupujte pod─ża t├Żchto krokov:

    Prejdite v telef├│ne s Androidom do aplik├ície Nastavenia. Klepnite na Pr├şstupnos┼ąpotom Hlasov├Ż pr├şstup.Klepnite na Zapnut├ę/Vypnut├ę Ak chcete zapn├║┼ą hlasov├Ż pr├şstup, povedzte ÔÇ×Ok GoogleÔÇť. Ak v┼íak Voice Match nie je zapnut├Ż, mus├şte prejs┼ą na upozornenie a klepn├║┼ą na ÔÇ×Spusti┼ą dotykomÔÇť. Teraz m├┤┼żete ├şs┼ą. Za─Źnite hovori┼ą svoj pr├şkaz.

Met├│da 5: Samsung S Voice (zariadenia Samsung)

Ak pou┼ż├şvate zariadenie Samsung, spolo─Źnos┼ą m├í vlastn├║ funkciu hlasov├ęho ovl├ídania syst├ęmu Android. Hovor├ş sa mu S Voice.

─îo je to S Voice?

Spolo─Źnos┼ą Samsung ho inzeruje ako virtu├ílneho mobiln├ęho asistenta. Prostredn├şctvom hlasov├Żch pr├şkazov m├┤┼że vykon├íva┼ą ┼íirok├║ ┼ík├ílu ├║loh. Nie je v┼íak k dispoz├şcii na v┼íetk├Żch zariadeniach Samsung.

Predt├Żm, ako prist├║pime k t├Żmto krokom, najsk├┤r sa pozrime, ktor├ę zariadenia Samsung maj├║ vstavan├Ż S Voice. Pozrite sa na ne ni┼ż┼íie:

Samsung S2, S3, S4, S5, S6 a S7 (vrátane ich variantov) Samsung Galaxy Poznámka, poznámka 2, Poznámka 3, Poznámka 4, Note Edge, Note 5, Poznámka FE, Poznámka 8.0a Poznámka 10.1 Samsung A3, A5, A7, A8 a A9

Na aktiv├íciu hlasov├Żch pr├şkazov syst├ęmu Android pomocou pr├şkazu S Voice je potrebn├ę t├║to funkciu najsk├┤r zapn├║┼ą.

Na zariadeniach Samsung je toto predvolene vypnut├ę. Ak to chcete povoli┼ą:

Prejdite do svojho nastavenieS Voice nastavenia bud├║ v spodnej ─Źasti. Odtia─żto ich povo─żte, ak s├║ v predvolenom nastaven├ş zak├ízan├ę.

Ak nevid├şte S Voice v Nastaveniach. D├┤vodom m├┤┼że by┼ą to, ┼że v├í┼í telef├│n nem├í vstavan├║ funkciu S Voice.

Teraz, kedyko─żvek chcete vykona┼ą pr├şkaz S Voice, dvakr├ít r├Żchlo stla─Źte tla─Źidlo domov.

Ke─Ć ste v S Voice, ak ste klepnite na tri vodorovn├ę nastavovacie body, m├┤┼żete prisp├┤sobi┼ą mo┼żnosti S Voice a aktiva─Źn├ę parametre.

─îast├ę ot├ízky

─îo je to hlasov├Ż pr├şkaz pre Android?

Je to funkcia ovl├ídan├í hlasom vo va┼íom zariaden├ş Android, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje vykon├íva┼ą ur─Źit├ę pr├şkazy ich jednoduch├Żm vysloven├şm.

Ako pou┼ż├şva┼ą hlasov├ę povely v syst├ęme Android?

V z├ívislosti od zvolenej met├│dy m├┤┼żete na ─żubovo─żnej obrazovke jednoducho poveda┼ą ÔÇ×Ok GoogleÔÇť alebo ÔÇ×Hey GoogleÔÇť bez toho, aby ste museli klepn├║┼ą na telef├│n. Aplik├íciu m├┤┼żete spusti┼ą a za─Źa┼ą vyslovova┼ą svoje pr├şkazy tie┼ż dlh├Żm stla─Źen├şm domovskej obrazovky alebo potiahnut├şm prstom nahor z domovskej obrazovky.

Ako zastavi┼ą hlasov├ę povely v syst├ęme Android?

Ak hlasov├ę ovl├ídanie v├┤bec nepou┼ż├şvate, m├┤┼żete ho zastavi┼ą alebo vypn├║┼ą. Prejdite na polo┼żku Nastavenia, potom na kartu V┼íeobecn├ę a potom klepnite na polo┼żku Jazyk a vstup. N├íjdite hlasov├ę zad├ívanie Google a potom klepnite na tla─Źidlo Nastavenia. Vyh─żadajte a ┼ąuknite na polo┼żku Ok Google Detection. Nakoniec ho vypnite posunut├şm mo┼żnosti Z aplik├ície Google do─żava. M├┤┼żete si tie┼ż vysk├║┼ía┼ą tieto met├│dy, ako sa ich zbavi┼ą Google Assistant.

Vyslovte pr├şkaz

Hlasov├ę povely pre Android s├║ za tie roky st├íle lep┼íie. V ─Źase p├şsania tohto ─Źl├ínku je toho to─żko, ─Źo je mo┼żn├ę urobi┼ą Google Assistant a ─Ćal┼íie aplik├ície na ovl├ídanie hlasu. Zd├í sa, ┼że v bl├şzkej bud├║cnosti bude pre n├ís v┼íetko jednoduch┼íie. S takouto technol├│giou si povieme slovo a dosiahneme to, ─Źo chceme. Znie to ako m├ígia.

To plat├ş najm├Ą teraz, ke─Ć existuje ve─ża aplik├íci├ş, ktor├ę maj├║ volite─żn├ę ovl├ídanie hlasom. Sta─Ź├ş poveda┼ą k├║zeln├ę slov├í a dosiahnu┼ą v├Żsledky.

Ako sa v├ím p├í─Źi pou┼ż├şvanie zariadenia Android bez pou┼żitia r├║k? D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok bude n├ípomocn├Ż. Dajte n├ím vedie┼ą svoje my┼ílienky vypusten├şm ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├írov.

Odpor├║─Źan├Ż obr├ízok