Ako aktivova┼ą eSim na va┼íom smartf├│ne

Ako aktivova┼ą eSim na va┼íom smartf├│ne 1

V├Ą─Ź┼íina talianskych telef├│nnych oper├ítorov ned├ívno uviedli alebo sa chystaj├║ urobi┼ą svoje eSIM, To znamen├í, ┼że virtu├ílne SIM karty sa m├┤┼żu pou┼ż├şva┼ą iba na telef├│noch kompatibiln├Żch s t├Żmto ┼ítandardom.

Napr├şklad telef├│ny iPhone Apple, posledn├ę pixely Google Pixels a niektor├ę ─Ćal┼íie modely smartphonov Android. ─îo sa v┼íak ─Źoskoro stane ove─ża viac, preto┼że ┼ítandard eSIM je pohodln├Ż, bezpe─Źn├Ż a umo┼ż┼łuje v├ím vytvori┼ą du├ílny mobiln├Ż telef├│n SIM ktor├Ż m├í iba jeden slot pre SIM kartu, vr├ítane iPhone. Postup aktiv├ície eSIMokrem in├ęho je to ve─żmi jednoduch├ę pre Android aj iOS. Ke─Ć si k├║pime eSIM, dost├ívame kartu, ktor├í je vybaven├í QR k├│dom a na zadnej strane k├│dmi PIN a PUK. Rovnak├ę k├│dy, ak├ę nach├ídzame aj na tradi─Źn├Żch SIM, s rovnak├Żmi funkciami, ale tentoraz tam SIM nie je.

Ako aktivova┼ą eSIM v syst├ęme Android

Ako v┼żdy sa deje v syst├ęme Android, ka┼żd├Ż v├Żrobca smartf├│nov prisp├┤sobuje rozhranie syst├ęmu Windows sistema operativo, Odvol├ívame sa na postup pre aktivujte eSIM na telef├│ne Pixel, s akciami pre Android, tak┼że na in├Żch telef├│noch to m├┤┼że by┼ą trochu in├ę.

Najprv prejdite do ─Źasti Nastavenia> Sie┼ą a internet> Mobiln├í sie┼ą a klepnite na ikonu ÔÇ×+ÔÇť napravo. V dolnej ─Źasti sa objav├ş obrazovka, kde klepneme na ÔÇ×Chcete stiahnu┼ą eSIM?ÔÇť. Ak na┼ł klepneme, syst├ęm Android n├ís upozorn├ş, ─Źi je mo┼żn├ę telef├│n pou┼ż├şva┼ą v du├ílnej karte SIM (za predpokladu, ┼że sme u┼ż vlo┼żili fyzick├║ kartu SIM, v opa─Źnom pr├şpade nebude). Postup aktiv├ície eSIM sa za─Źne ihne─Ć potom ktor├í sa kon─Ź├ş aktiv├íciou kamery, pomocou ktorej m├┤┼żeme zostavi┼ą QR k├│d a ÔÇ×stiahnu┼ąÔÇť eSIM.

Ako aktivova┼ą eSIM v syst├ęme iOS

Aktiv├ícia eSIM v syst├ęme iOS je e┼íte jednoduch┼íie ako v syst├ęme Android, Sta─Ź├ş otvori┼ą aplik├íciu fotoapar├ítu a zada┼ą k├│d QR: sistema operativo okam┼żite rozpozn├í, ┼że ide o virtu├ílnu SIM kartu a povie n├ím ÔÇ×Dotknite sa pre n├íh─żad tohto celul├írneho pl├ínuÔÇť. Je to prv├Ż krok riaden├Ż postup aktiv├ície eSIM, po─Źas ktor├ęho m├┤┼żeme nov├ęmu telef├│nnemu ─Ź├şslu priradi┼ą menovku.

T├íto vec je ve─żmi d├┤le┼żit├í, preto┼że na iPhone je mo┼żn├ę ulo┼żi┼ą viac ako jeden eSIM, ale je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą iba jednu s├║─Źasne (spolu s fyzickou kartou SIM, teda du├ílnou kartou SIM, ale nie tromi, ┼ítyrmi alebo viacer├Żmi SIM s├║─Źasne). Po aktiv├ícii v┼íetk├Żch eSIM chceme na iPhone si m├┤┼żeme zvoli┼ą, ktor├Ż z nich sa m├í pou┼żi┼ą, a to tak, ┼że prejdete na Nastavenia> Mobil a dotknete sa eSIM a potom klepnete na ÔÇ×Aktivova┼ą tento riadokÔÇť.