Ako aktivovať a používať tajný režim Gmail

Posielanie a prijímanie e-mailov v tajnom režime v Gmaile je pravdepodobne jednou z najdôležitejších funkcií. Ak ste o tom nikdy predtým nepočuli, je to len preto, že táto funkcia bola pod radarom tichá. Dozvieme sa teda viac o tejto funkcii. Keď pošlete e-mail pomocou Tajný režim Gmailu, vaše dôverné informácie budú naďalej chránené proti neoprávnenému prístupu. Pozrime sa, ako v Gmaile aktivovať a používať tajný režim.

Funkcia tajného režimu služby Gmail vám tiež umožňuje nastaviť dátum vypršania platnosti e-mailu. Po uplynutí tohto časového limitu už príjemca e-mail nebude môcť zobraziť. To isté platí pre všetky vaše pripútanosti. Nielen to, môžete dokonca blokovať posielanie všetkej pošty alebo kopírovanie obsahu. Na rovnakých riadkoch môžete tiež blokovať sťahovanie príloh.

Na zvýšenie bezpečnosti spoločnosť Google tiež pridala dva režimy zabezpečenia. Jeden je štandardný režim, zatiaľ čo druhý je Prístupový kód SMS. Ak sa rozhodnete standard v režime, spoločnosť Google pošle príjemcovi prístupový kód, ak nepoužívajú aplikáciu Gmail. Ak ho však používate, stačí sa prihlásiť pomocou Gmail ID a hesla. Zatiaľ čo v prípade hesla SMS kód, príjemca dostane kód SMS. Druhý režim nezávisí od toho, či používate aplikáciu Gmail alebo nie. Vždy budete musieť zadať prístupový kód prijatý prostredníctvom SMS, aby ste videli obsah listu.

Každý e-mail odoslaný v tajnom režime je vždy blokovaný týmto prístupovým kódom. Preto ho môže otvoriť iba určený príjemca so správnym prístupovým kódom. Ak chcete získať ďalšie informácie o tajnom režime v Gmaile, pomocou týchto potrebných informácií otvorte nižšie uvedené pokyny. Tento režim funguje v aplikácii Gmail aj v aplikácii Gmail desktopová verzia, Ak vás táto funkcia skutočne zaujíma, nezabudnite to skontrolovať 3 nové funkcie služby Gmail, ktoré by ste mali vedieť.

Posielanie e-mailov v tajnom režime

 1. Otvor to gmail aplikácie na vašom zariadení s Androidom.
 2. Ak chcete začať písať nový e-mail, klepnite na ikonu plus vpravo dole.
 3. Raz v Napíšte list kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu.
 4. vybrať Tajný režim z rozbaľovacej ponuky.
 5. nadol Nastaviť vypršanie platnosti v časti klepnite na šípku rozbaľovacej ponuky a vyberte časové obdobie, po uplynutí ktorého sa písmeno skončí. Keď list dosiahne tento konkrétny čas, príjemca nebude môcť vidieť obsah (ani prílohy).
 6. Pokiaľ ide o tajné režimy v Gmaile, máte dva režimy ochrany (nájdete nižšie) Vyžaduje sa heslo časť): Štandardný režim (prístupový kód poštou) alebo Prístupový kód SMS (Prístupový kód SMS).
 7. Vyberte si ten, ktorý sa vám najviac páči a hrajte save v pravom hornom rohu dokončite všetky svoje voľby.
 8. Vráťte sa a teraz môžete vidieť Platnosť kontextu vypršala Správa napíšte poštou. Stačí sa dotknúť tlačidla Pošli to na odoslanie e-mailu. pošlite tajný režim e-mailom
 9. Najmä ak ste sa rozhodli SMS Prístupový kód, musíte vykonať ďalšie kroky, aby ste pridali telefónne číslo príjemcu. Dotknite sa ho Pridajte chýbajúce informácie v zobrazenom dialógovom okne.
 10. Na ďalšej obrazovke by ste teraz mali vstúpiť telefónne číslo príjemcu a hrať sa dokončený Zadajte telefónne číslo v Gmaile

Týmto ste dokončili kroky na odoslanie tajného e-mailu v Gmaile. Teraz prejdite na ďalšiu časť a pozrite sa, ako zobraziť tento tajný e-mail, keď vám ho niekto pošle. Toto je iba jeden z mnohých úžasných tipov týkajúcich sa služby Gmail. Ďalšie informácie nájdete v časti 7 Tajné tipy a triky pre Gmail pre Android.

Zobraziť e-mail v tajnom režime

Ak vám odosielateľ poslal list v dôvernom režime, môžu nastať dva prípady, či už ste si vybrali režim prístupového kódu SMS alebo štandardný režim. O týchto dvoch prípadoch budeme diskutovať nižšie.

 1. Choďte na Doručená pošta v Gmaile, ak ste dostali list s Prístupový kód SMS zabezpečenia, musíte overiť svoju totožnosť. Toca Poslať heslo tlačidlo, ktoré vám pošle Jednorazové heslo (OTP) nižšie. Ak heslo nezískate, chvíľu počkajte a potom klepnite na Znova odošlite prístupový kód. Alebo požiadajte odosielateľa, aby skontroloval zadané číslo.
 2. Teraz zadajte heslo, ktoré ste práve dostali, a klepnite na Pošli to Ak všetko pôjde dobre, budete môcť vidieť celý obsah listu, až kým list neskončí. Pošli heslo v Gmaile
 3. Medzitým, ak sa odosielateľ rozhodne standard môžete okamžite otvoriť list a prečítať jeho obsah. Platí to však iba vtedy, ak máte aplikáciu Gmail. V opačnom prípade musíte zadať heslo, ktoré dostanete e-mailom.

Týmto sme uzavreli nášho podrobného sprievodcu, ako tajne odosielať a prijímať e-maily v Gmaile. Podeľte sa o svoje myšlienky a otázky, ak existujú, v sekcii komentárov nižšie.

Čítajte ďalej: Ako obnoviť natrvalo odstránené e-maily v Gmaile