Aké sú zadné dvere a ako pred nimi môžete chrániť svoj Mac?

Než začneme

Po niekoľkých rokoch kódovania aplikácií pre MacOS sme vytvorili nástroj, ktorý môže používať každý. Komplexný nástroj na riešenie problémov spoločnosti Mac.

Tu je tip: Stiahnite si CleanMyMac, aby ste rýchlo vyriešili niektoré z problémov uvedených v tomto článku. Aby sme vám to však pomohli urobiť sami, zhromaždili sme naše najlepšie nápady a riešenia nižšie.

Ak máte dokonca najväčší záujem o počítačovú bezpečnosť, možno ste už počuli, že sa výraz „zadné dvere“ používa veľa. Aké sú však zadné dvere, aké nebezpečenstvo to predstavuje a čo môžete urobiť pre ochranu vášho počítača Mac? Čítajte ďalej a zistite to.

Čo sú zadné dvere?

Pokiaľ ide o počítačovú bezpečnosť, zadné dvere sú čokoľvek, čo umožňuje obísť obvyklý proces autentifikácie počítača alebo iného zariadenia. Môže to byť zámerne nainštalované pôvodným programátorom – ak ste sledovali film Wargames z roku 1983, pamätáte, že Dr. Falken nainštaloval zadné dvere do svojho mega počítačového systému, ktorý navrhol a ktorý použil charakter Matthew Brodericka na hranie toho, čo považoval za videohru, so závažnými dôsledkami. cca. Ďalšie vonkajšie pozadie je výsledkom slabých bezpečnostných protokolov, napríklad predvolených používateľských mien a hesiel, ktoré umožňujú prístup do celého systému. Tretiu skupinu zadných dverí tvoria hackeri, ktorí do systému zadávajú kód.

Aké poškodenie môžu spôsobiť zadné dvere?

Krátka odpoveď: veľa. Zadné dvere poskytujú každému, vrátane škodlivého hackera, prístup k vášmu počítaču Mac. Môžu to použiť na odcudzenie zdrojov pre neslávne distribuovaný počítačový projekt, ako je šifrovanie alebo odcudzenie osobných údajov, ako sú e-mailové adresy alebo dokonca bankové údaje a ďalšie finančné údaje.

Úrady môžu tiež využívať zadné dvere na prístup k osobným údajom a správam. Tento typ zadných dverí bol v poslednej dobe v správach veľa kvôli odmietnutiu alebo neschopnosti technologických spoločností poskytnúť orgánom činným v trestnom konaní prístup k zariadeniam a účtom. Niektorí sa domnievajú, že tieto spoločnosti by si mali vo svojich sieťach a zariadeniach vybudovať zadné dvere, aby umožnili orgánom činným v trestnom konaní prístup k údajom. Iní poznamenávajú, že akékoľvek zadné dvere predstavujú bezpečnostné riziko a že ak by ich niekto donucovacími orgánmi umožnil ich použitie, ohrozilo by to hackerov.

Ako môžem chrániť svoj Mac pred vnútornými priestormi?

Závisí to od umiestnenia zadných dverí a typu zadných dverí. Je ťažké chrániť zadné dvere spôsobené úmyselným konaním výrobcu zariadenia alebo v dôsledku nedbanlivosti programátora, pretože nebudete vedieť, že sú väčšinou prítomné. Po zistení existujú kroky, ktoré môžete podniknúť.

Ak sú napríklad zadné dvierka vo vašom sieťovom smerovači, všetko, čo môžete urobiť, je počkať, kým výrobca vydá opravu, a ubezpečte sa, že firmvér smerovača je aktualizovaný hneď, ako je k dispozícii. Ak nepotrebujete pripojenie na internet, zvážte medzitým odpojenie zariadení od siete. Môžete tiež zvážiť inštaláciu siete VPN na smerovač alebo počítač Mac a ďalšie zariadenia na šifrovanie údajov prenášaných cez smerovač.

Je ľahšie zabrániť ďalším zadným dverám, ako je napr. Sťahovanie hrdze z kódu do počítača Mac. Prvým krokom je použitie pravidiel zdravého rozumu pre všetky prenosné počítače na internete.

1, Neklikajte na odkaz v e-maile, ak si nie ste úplne istí jeho zdrojom. Niektoré zadné dvere sa inštalujú v dôsledku podvodov typu phishing prostredníctvom e-mailu.

2, Podobne neodpovedajte na varovania v kontextových oknách windows Vo vašom prehliadači vám oznamuje, že váš počítač je ohrozený alebo že potrebujete aktualizovať komponent, ako je Adobe Flash. Tieto upozornenia sú podvody zamerané na stiahnutie škodlivého softvéru.

Aké sú zadné dvere a ako pred nimi môžete chrániť svoj Mac? 2

Ďalšie kroky, ktoré môžete podniknúť na ochranu svojho počítača Mac, sú:

1, Pomocou nástroja Sledovanie aktivity (aplikácie> pomôcky) môžete monitorovať sieťový prenos a vyhľadávať nezvyčajné hroty v čase, keď ste neboli online.

2, Zvážte použitie aplikácie Little Snitch na monitorovanie aplikácií a procesov, ktoré „vytočia domov“ a kedy.

3, Pravidelne kontrolujte, či váš počítač Mac neobsahuje škodlivý softvér. Môžete to urobiť pomocou nástroja Malware CleanMyMac X. Používa pravidelne aktualizovanú databázu Malware od spoločnosti CleanMyMac a porovnáva to, čo na vašom počítači Mac nájdete. Ak nájde akýkoľvek malware, vrátane tých, ktoré mohli mať nainštalované zadné dvierka, ponúkne jeho odstránenie.

Aké sú zadné dvere a ako pred nimi môžete chrániť svoj Mac? 3

4, Uistite sa, že je v počítači Mac zapnutá vstavaná brána firewall a či je smerovač nastavený tak, aby zabránil prístupu do vašej siete z vonkajšieho sveta.

5, Dávajte si pozor na aplikácie, ktoré požadujú prístup k vášmu mikrofónu alebo webovej kamere, keď ich neočakávate. Keď webovú kameru nepoužívate, zapnite ju.

Dvere je ťažké chrániť, pretože ich nemusíte nevyhnutne vedieť, až kým sa neobjavia alebo sa nepoužijú na odcudzenie údajov alebo na iné účely. Existuje však niekoľko krokov na zmiernenie rizík, ktoré predstavuje. V prípade záhrad, ktoré sa sťahujú do vášho počítača pomocou e-mailového podvodu alebo sťahovania údajov, ako je napríklad predstieranie, že ide o dôležitú aktualizáciu softvéru, vám pomôže chrániť vás zdravý rozum a ostražitosť. Ak si myslíte, že ste si stiahli malvér ako zadné dvere, môžete na skenovanie a odstránenie počítača Mac použiť program CleanMyMac X.


Môžu vás tiež zaujímať: