Aké sú obmedzenia a limity služby Google Meet?

Keď sme zostavili najlepšie aplikácie pre videohovory, v tomto článku sme spomenuli službu Google Meet. Okrem toho sme tiež poznamenali, že to bol jeden z tých, ktoré ponúkali lepšia kvalita zvuku a videa, a že jeho integrácia s inými službami Google bola bezchybná.

Toto všetko je pravda, a preto milujeme službu Google Meet, ale obsahuje aj niektoré podrobnosti, ktoré potrebujete vedieť. Zhromaždili sme sa v jednom článku všetky limity služby Google Meet. Budeme riešiť maximálnu kapacitu ľudí na jeden videohovor, čas a ďalšie …

Čo je to Google Meet?

platforma videokonferencií google meet g suite

To je Firemná platforma pre videokonferencie Google, predtým nazývané Hangouts Meet. Vďaka nemu môžete uskutočňovať skupinové hovory so zvukom a videom, živým prenosom, zdieľaním obrazovky a dokonca aj umiestňovať titulky ľuďom v reálnom čase.

Tvrdiť, že ide iba o službu videohovorov, je podhodnotením, pretože Google Meet tiež nástroj spolupráce. So službou Meet môžete dokonca zdieľať multimediálne súbory a dokumenty a tiež ich upravovať v cloude súčasne medzi niekoľkými ľuďmi. Okrem toho netrpí problémami s ochranou súkromia, ako je Zoom, pretože služba Google Meet má dvojstupňové overenie a Šifrovanie DTLS a SRTP.

Maximálny počet účastníkov videohovoru v službe Google Meet je 250 ľudí

obmedziť počet ľudí, ktorí uskutočnia videohovor prostredníctvom služby Google meet

Jednou z nevýhod, ktoré sme spomenuli v článku o najlepších aplikáciách na videohovory, je, že Google Meet akceptuje iba jednu na jednu videokonferenciu maximálne 250 ľudí. V porovnaní s limitom 1000 účastníkov programu Zoom je rozdiel obrovský. Ale úprimne Ako často sa zúčastňujete stretnutia viac ako 250 ľudí?

Preto je len zriedka tento limit viac ako v poriadku. Na dosiahnutie tohto čísla je však potrebné mať a Účet G Suite Enterprise Essentials, Enterprise alebo Enterprise pre vzdelávanie. Stručne povedané, najdrahšie predplatné G Suite.

Na druhej strane, ak máte štandardný účet G Suite Essentials alebo Business, limit bude 150 účastníkov. V prípade účtov G Suite Education a Basic klesá limit na 100 osôb, čo je rovnaký počet ako pri použití osobného účtu Google.

Aký je časový limit pre videohovor v službe Google Meet?

maximálna doba trvania videohovoru Google meet

Pôvodne bola služba Google Meet k dispozícii iba pre používateľov G Suite. Od zmeny názvu však môžete službu Meet používať s osobný účet Google. Pre tieto typy používateľov je časový limit na jeden videohovor 60 minút. Vzhľadom na nedávne zmeny na platforme však môžete do 30. septembra 2020 bez problémov uskutočňovať 24-hodinové videohovory.

Pre používateľov s Účty G Suite, časový limit je oveľa dlhší. S jedným z týchto predplatných môžete v službe Google Meet uskutočňovať videohovory až 300 hodín v kuse. Tento limit takmer dáva platformu dohľadu.

Ak nie ste pozvaní, časový limit včasného prístupu na stretnutie v službe Google Meet je 15 minút

skorý vstupný čas google meet

Jeden z problémov, ktoré niektoré platformy pre videokonferencie majú, je ten, že sú citlivé na útoky hrubou silou. Ako je to? Že veľa ľudí mimo schôdze sa môže pripojiť skôr, ako sa začne, a vynechať skutočných účastníkov.

Aby sa tomu zabránilo, služba Google Meet umožňuje pozvaným na schôdzu kedykoľvek sa pripojiť vopred, ale ostatní používatelia nie. Ak niekto nie je formálne pozvaný na videohovor, môže sa pripojiť iba 15 minút vopred začalo to.

Ako rozoznám, že bol niekto pozvaný? Pretože mu niekto zo schôdze odtiaľ poslal pozvánku, alebo preto, že je to zaznamenané v kalendári videohovoru. Toto meranie je skvelé, pretože pridajte ďalší bezpečnostný prsteň aby sa predišlo nepríjemnostiam v rámci platformy.

Počet účastníkov obrazovky Google Meet

obmedziť počet ľudí na obrazovke, s ktorými sa stretáva Google

Videohovory majú jednu vec, ktorá dáva zmysel oproti štandardným hovorom, pretože môžu vidieť iných ľudí. Platformy videokonferencií by sa preto mali snažiť, aby používatelia mohli vidieť a interagovať vizuálne medzi nimi.

Pre aplikácie ako WhatsApp, ktoré majú obmedzenie iba na videohovory 8 ľudí (ak nepoužívate Messenger Izby), to nie je problém, pretože všetci sa môžu pokojne vidieť súčasne. Ale, Ako prinútite 250 ľudí, aby súčasne videli na tej istej obrazovke? Je to komplikovaná úloha.

Google Meet preto používa celkom bežný systém rotujúcich dlaždíc. Na obrazovke sa stretnite vám ukáže maximálne 16 účastníkov naraz, ale uprednostnite tých, ktorí aktívne hovoria. Ak je teda na stretnutí veľa ľudí, uvidíte iba tých, ktorí sa skutočne zúčastňujú.

Aké sú obmedzenia bezplatného účtu pri používaní služby Google Meet?

Google spĺňa bezplatné limity a obmedzenia účtu

Zo všetkých predchádzajúcich bolo určite odpoveďou, ktorú ste hľadali, táto, Google Meet obmedzuje používanie osobného účtu Google. Ako sme už uviedli, ak máte účet Google, máte prístup do služby Meet kedykoľvek a bezplatne, ale ide o tieto obmedzenia:

  • Trvanie stretnutia: Maximálne 24 hodín do 30. septembra 2020. Odvtedy iba 60 minút na jeden videohovor.
  • Bezplatný prístup k G Suite: Do 30. septembra 2020 budete mať prístup k plánom G Suite Essentials a Enterprise Essentials bezplatne. Odvtedy sa bude účtovať poplatok 8, 83 eur na používateľa pre prvého a 17,66 eur pre druhého.
  • Maximálny počet osôb na stretnutie: 100 ľudí pre používateľov s osobným účtom Google. Ak si ale aktivujete akciu, o ktorej sme hovorili vyššie, zvýšite limit do 30. septembra zadarmo. 150 ľudí pre účet G Suite Essentials a 250 pre Enterprise Essentials.
  • Maximálna kapacita diváka pri priamom prenose: 100 000 ľudí na akékoľvek predplatné G Suite vrátane proma (do 30. septembra 2020). Ak máte na používanie služby Meet osobný účet Google, nemôžete vysielať naživo.

Google Meet

Google Meet

Dúfame, že sme vám pomohli, a ak máte pocit, že sme na niečo zabudli, môžete to radi napísať do sekcie komentárov, aby sme to mohli pridať do článku. Čo si myslíte o službe Google Meet? Lepšie ako Zoom?