Aké bude nezávislé podnikanie v oblasti webdizajnu po pandémii?

V mnohých ohľadoch majú weboví dizajnéri šťastie. Ak to už nebolo zrejmé pred pandémiou COVID-19, určite to tak je teraz.

Po prvé, sme súčasťou odvetvia, ktoré zahŕňa prácu na diaľku. To nám umožnilo praktizovať sociálne dištancovanie bez masívneho prerušenia každodenného života. Po druhé, práca, ktorú robíme, je nevyhnutná pre mnoho spoločností a organizácií.

Výsledkom je, že mnohí z nás stále pracujú, aj keď boli nepriaznivo ovplyvnené aj iné priemyselné odvetvia. V skutočnosti je za to niečo vďačné.

Ale stojí za to sa opýtať, ako to bude po tom, čo najhoršie prešlo. Ako sa situácia zmení na voľnej nohe, keď sa skončí sociálne dištancovanie a my sa pomaly snažíme vrátiť sa k normálu?

Aj keď ani jeden z nás nemôže povedať s istotou, mám niekoľko teórií. Nie sú samozrejme zakorenené v žiadnej vedeckej štúdii. Sú to iba myšlienky niekoho, kto je v priemysle už nejaký čas. Zoberte ich so zrnkom soli a (ako hovoria deti) „nie ja @“ 😁

Počiatočná pracovná kariéra

Keď viaceré geografické regióny implementovali svoje vlastné karantény, majitelia webových stránok sa snažili získať najnovšie informácie online. Potrebovali informovať svojich klientov o stave svojej organizácie a o tom, ako to ovplyvnilo ich schopnosť slúžiť iným.

Zdá sa rozumné očakávať podobný zhon, keď sa všetko začne znova otvárať. Tie isté organizácie oznámia správu o svojom návrate. Zároveň budú pravdepodobne musieť zdieľať všetky povinné alebo dobrovoľné bezpečnostné opatrenia, ktoré sa vykonávajú.

Vďaka tomu sú weboví dizajnéri opäť v popredí. Núdzové správy, ktoré sme uverejnili pred mesiacmi, by sa mali zmeniť alebo nahradiť. Aktualizácia iného obsahu môže tiež vyžadovať aktualizáciu, ako sa zákazníci v priebehu času vyvíjajú.

V závislosti od typu klientov, s ktorými spolupracujete, môžete dostať pomerne veľa žiadostí v relatívne krátkom období.

Nové projekty môžu byť ťažšie dosiahnuteľné

S ekonomikami, ktoré sa vracajú z účinkov narušenia, je ťažké si predstaviť, že spoločnosti míňajú tony peňazí. Tí, ktorí prežili neistotu, sa pravdepodobne budú snažiť získať rovnováhu. Preto môžu byť potrebné určité finančné úpravy.

A peniaze, ktoré idú do týchto podnikov, budú pravdepodobne rezervované do budúcnosti. Môže to byť inteligentná rada pre takmer každého, pretože si teraz uvedomujeme, čo je táto kríza schopná. Nikto nechce byť znova chytený plochými nohami.

Tento pocit, že nie je pripravený na COVID-19, by však mohol mať pre niektorých opačný účinok. Napríklad mnoho malých podnikov rýchlo pridávalo alebo rozširovalo online predaj, pretože boli nútené zatvoriť svoje fyzické umiestnenia.

Pre webdizajnérov by tu mohli byť príležitosti. Našim klientom môžeme pomôcť pri online operáciách. Pomôže im to poskytnúť ďalší zdroj príjmu, ak sa druhé kolo karantény stane realitou.

Pri pohľade na startupy online, bude zaujímavé sledovať, ako sa vyvíjajú trendy. Môže to byť veľmi lokalizovaná situácia. Ak je miestna ekonomika lepšia, ako sa očakávalo, mohlo by to viesť k tomu, že niektoré startupy potrebujú webové stránky.

Ako sa môžu weboví dizajnéri pripraviť

Nezávislí experti musia zostať pripravení na to, čo príde na našu cestu. Z tohto hľadiska sa pozrime na niekoľko spôsobov, ako zabezpečiť, aby ste boli vy aj vaša firma pripravení.

Zhodnoťte svoje portfólio

Mnoho nezávislých dizajnérskych firiem sa vo veľkej miere spolieha na opakujúci sa príjem od existujúcich klientov. Ak je to váš prípad, budete chcieť skontrolovať svoj zoznam zákazníkov.

Cieľom je určiť, koho si myslíte, že sa vráti silný a kto nie. Dobre, nemusí to byť ľahké. Môžete však získať predstavu o ich priemysle, ich histórii a o tom, ako dobre sa prispôsobili (alebo nie) nedávnym udalostiam.

Dúfajme, že nájdete solídny počet zákazníkov, o ktorých si myslíte, že sa môžete spoľahnúť. To neznamená, že na tom nebudú žiadne prekvapenia. Stále je však dôležité premýšľať o tom, čo sa môže stať vašim zákazníkom, a príjmom, ktoré generujú.

Ak utratíte, urobte to múdro

Zaujímavým bočným panelom pandémie je to, že veľa položiek, ktoré používajú weboví dizajnéri, bolo predaných. To má zmysel, pretože poskytovatelia služieb a vývojári softvéru musia prilákať nových zákazníkov a zároveň sa snažiť udržať existujúcich.

Mohla by to byť skvelá príležitosť investovať do niečoho, čo zlepšuje váš pracovný tok. Budete však chcieť starostlivo zvážiť výhody plynúce z týchto ťažko zarobených peňazí. Najmä s takou neistou budúcnosťou.

Ak vám to nepomôže zarobiť si peniaze, možno bude lepšie počkať.

Majte plán … a iný plán

Plánovanie je vždy dôležité, ale možno nikdy viac ako teraz. V týchto dňoch sa musí vypracovať viac plánov. Umožní vám to prechádzať tým, čo zajtra prinesie.

Najprv premýšľajte o tom, ako by mohol vyzerať návrat k normálu (alebo niečo podobné). Máte momentálne pozastavené projekty? Reštartujú sa po zrušení karantény? A ako nájdete nových zákazníkov?

Okrem tohto plánu premýšľajte o tom, čo budete robiť, ak sa veci nezotavia podľa očakávania. Ako vygenerujete dostatok peňazí na zaplatenie účtov?

To je to, čo ľudia myslia, keď hovoria: „Očakávajte to najlepšie, ale pripravte sa na to najhoršie.“

Osoba v zabezpečovacom bludisku.

Využite čo ďalej

Weboví návrhári sa neustále vyvíjajú, aby sa pokúsili zostať relevantnými. Vyžaduje si to samotná povaha práce. Výzvy postpandemického sveta sa v niektorých ohľadoch nelíšia.

Samozrejme nehovoríme len o učení nového jazyka, ani o prehĺbení trendov dizajnu. Tento vývoj nás prinúti vidieť, ako riadime naše podniky. A pravdepodobne sa musíme prispôsobiť meniacemu sa trhu a potrebám zákazníkov.

Pre niektorých sa to môže javiť ako desivá alebo ohromujúca úloha. Zároveň sme však vybavení jedinečným spôsobom riadiť.

Nakoniec ide o to, aby sme boli ostražití a porozumeli tomu, čo je pred nami. Cestou budú hrbole. Existuje však aj príležitosť vystúpiť z tohto silnejšieho.

Related Articles

Back to top button