Aké bude nezávislé podnikanie v oblasti webdizajnu po pandémii?

V mnohých ohľadoch majú weboví dizajnéri veľké šťastie. Ak to už nebolo zrejmé pred pandémiou COVID-19, určite to tak je teraz.

Po prvé, sme súčasťou odvetvia, ktoré zahŕňa prácu na diaľku. To nám umožnilo praktizovať sociálne odlúčenie bez väčšieho prerušenia v každodennom živote. Po druhé, práca, ktorú robíme, je nevyhnutná pre mnoho spoločností a organizácií.

Výsledkom je, že mnohí z nás stále pracujú, aj keď boli negatívne ovplyvnené aj iné odvetvia. V skutočnosti je za to niečo vďačné.

Ale stojí za to opýtať sa, ako to bude po najhoršom konci. Ako sa veci menia na voľnej nohe, keď sa skončí sociálna medzera a my sa pomaly snažíme vrátiť sa k normálu?

Aj keď nikto z nás nemôže povedať s istotou, mám nejaké teórie. Je zrejmé, že nemajú korene v žiadnej vedeckej štúdii. Sú to iba myšlienky niekoho, kto je v priemysle už nejaký čas. Potom ich zoberte zrnkom soli a (ako hovoria deti) „nie ja @“ 😁

Raná pracovná kariéra

Keď niekoľko geografických regiónov implementovalo svoje vlastné karantény, majitelia webových stránok sa snažili získať najnovšie informácie online. Potrebovali informovať svojich zákazníkov o stave svojej organizácie a o tom, ako to ovplyvnilo ich schopnosť slúžiť iným.

Zdá sa rozumné očakávať podobný závod, keď sa veci začnú znova otvárať. Tieto rovnaké organizácie oznámia správu o vašom návrate. Zároveň budú pravdepodobne musieť zdieľať zavedené povinné alebo dobrovoľné bezpečnostné opatrenia.

Tým sa weboví dizajnéri opäť dostanú do popredia. Núdzové správy, ktoré sme uverejnili pred mesiacmi, sa musia upraviť alebo nahradiť. Ďalší vývoj obsahu bude pravdepodobne potrebné aktualizovať aj podľa vývoja zákazníkov v priebehu času.

V závislosti od typu zákazníkov, s ktorými spolupracujete, môžete dostať pomerne veľa žiadostí v relatívne krátkom období.

Osoba pracujúca na počítači.

Nové projekty môžu byť ťažšie dosiahnuteľné

Keď sa ekonomiky zotavujú z účinkov prerušenia, je ťažké predstaviť si spoločnosti, ktoré míňajú tony peňazí. Tí, ktorí prežili neistotu, sa pravdepodobne pokúsia získať rovnováhu. V dôsledku toho môžu byť potrebné určité finančné úpravy.

A peniaze investované do týchto spoločností budú pravdepodobne vyhradené do budúcnosti. Môže to byť inteligentná rada pre takmer každého, pretože si teraz uvedomujeme, čo je táto kríza schopná. Nikto nechce byť znova chytený plochými nohami.

Tento pocit, že nie je pripravený na COVID-19, však môže mať pre niektorých opačný účinok. Napríklad mnoho malých podnikov rýchlo pridávalo alebo rozširovalo online predaj, pretože boli nútené zatvoriť svoje fyzické umiestnenia.

Pre webdizajnérov môžu existovať príležitosti. Našim zákazníkom môžeme pomôcť pri posilňovaní ich online operácií. Pomôže im to poskytnúť ďalší zdroj príjmu, ak sa druhé kolo karantény stane realitou.

Pri pohľade na online startupy bude zaujímavé sledovať, ako sa vyvíjajú trendy. Môže to byť veľmi lokalizovaná situácia. Ak je miestna ekonomika lepšia, ako sa očakávalo, mohlo by to viesť k tomu, že niektoré startupy budú potrebovať webové stránky.

Ako sa môžu weboví dizajnéri pripraviť

Nezávislí odborníci musia byť pripravení na čokoľvek, čo príde na našu cestu, a to bez ohľadu na predpovede. Z tohto hľadiska sa pozrime na niekoľko spôsobov, ako zabezpečiť, aby ste boli vy a vaša firma pripravení.

Zhodnoťte svoje portfólio

Mnoho nezávislých dizajnérskych spoločností sa vo veľkej miere spolieha na opakujúce sa príjmy od existujúcich zákazníkov. V takom prípade môžete skontrolovať zoznam svojich zákazníkov.

Cieľom je určiť, koho si myslíte, že sa vráti silný a kto nie. Dobre, nemusí to byť ľahké. Môžete však získať predstavu o priemysle, minulej histórii a o tom, ako dobre sa prispôsobili (alebo nie) nedávnym udalostiam.

Našťastie nájdete solídny počet zákazníkov, ktorým môžete veriť. To neznamená, že na tom nebudú žiadne prekvapenia. Stále je však dôležité premýšľať o tom, čo sa môže stať vašim zákazníkom, a o príjmoch, ktoré generujú.

Ak utratíte, urobte to múdro

Zaujímavým bočným panelom pandémie je to, že veľa položiek, ktoré používajú weboví dizajnéri, bolo predaných. To má zmysel, pretože poskytovatelia služieb a vývojári softvéru musia prilákať nových zákazníkov a zároveň sa snažiť udržať existujúcich.

Môže to byť skvelá príležitosť investovať do niečoho, čo zlepšuje váš pracovný tok. Musíte však starostlivo zhodnotiť výhody plynúce z týchto ťažko zarobených peňazí. Najmä s takou neistou budúcnosťou.

Ak vám to nepomôže zarobiť si peniaze, možno bude lepšie počkať.

Majte plán … a iný plán

Plánovanie je vždy dôležité, ale možno nikdy viac ako teraz. V súčasnosti sa musí vypracovať niekoľko plánov. Umožní vám to navigovať, čo zajtra prinesie.

Najprv premýšľajte o tom, ako to môže byť návrat k normálu (alebo niečo podobné). Máte momentálne nejaké projekty? Budú reštartované po zrušení karantény? A ako nájdete nových zákazníkov?

Popri tomto pláne premýšľajte o tom, čo budete robiť, ak sa to nedá očakávať. Ako vygenerujete dostatok peňazí na zaplatenie účtov?

To je to, čo ľudia myslia, keď hovoria: „Očakávajte to najlepšie, ale pripravte sa na to najhoršie.“

Človek v bludisku.

Využite čo ďalej

Weboví návrhári sa neustále vyvíjajú, aby sa pokúsili zostať relevantnými. Vyžaduje si to samotná povaha práce. Výzvy postpandemického sveta sa nijako nelíšia.

Očividne nehovoríme len o výučbe nového jazyka, ani o zlepšovaní trendov v dizajne. Tento vývoj nás prinúti vidieť, ako riadime naše podnikanie. A pravdepodobne sa musíme prispôsobiť meniacemu sa trhu a potrebám zákazníkov.

Pre niektorých sa to môže javiť ako skľučujúca alebo dokonca ohromujúca úloha. Zároveň sme však vybavení jedinečným spôsobom riadiť.

Nakoniec ide o to, aby sme boli ostražití a porozumeli tomu, čo nás čaká. Cestou budú hrbole. Existuje však aj príležitosť vystúpiť z tohto silnejšieho.