Ak si kúpite OnePlus 8, alebo počkajte na Pixel 5?

OnePlus 8 Táto séria je konečne tu, s možnosťou výberu z dvoch modelov a vyššej cenovej značky ako kedykoľvek predtým. Medzitým Google Pixel 4 bol na trhu asi šesť mesiacov, ale nový model pravdepodobne príde tento rok na jeseň. Ak chcete telefón vymeniť, môže byť ťažké rozhodnúť sa, či si chcete kúpiť OnePlus 8 teraz alebo počkajte na Pixel 5 neskôr v tomto roku.

Odpoveď na túto otázku závisí od toho, čo chcete v telefóne najviac, a samozrejme od času, ktorý môžete čakať. K dispozícii je tiež minulý rok Pixel 4 na zváženie, ale tu sa zameriame na vlajkové lode roku 2020.

technické vybavenie

Ak sú aktuálne úniky a fámy náznaky, OnePlus 8 série a pixely 5 sa môžu v hardvérovom oddelení navzájom veľmi líšiť. Kľúčovým faktorom v súčasnosti je výber procesora: zatiaľ čo OnePlus 8 zahŕňa najnovší procesor 5G Snapdragon 865 (a oveľa vyššiu cenovú značku, ktorá ho sprevádza), Pixel 5 očakáva sa, že bude pracovať s lacnejším procesorom Snapdragon 700. Ak je to pravda, OnePlus 8 bude zaznamenaná rýchlejšie ako Pixel 5, najmä pri náročných úlohách, ako je hranie hier.

OnePlus 8 pixel 5
procesor Snapdragon 865 Snapdragon 765 alebo 765G
skladovanie 128 GB / 256 GB ?
Baggy 8 GB / 12 GB ?
Šou 655 ”1080 × 2400 90 Hz OLED 90 Hz OLED
batérie 4, 300 mAh ?
Zadné kamery 48MP hlavné 16MP ultra široké 2MP makro 12MP (?) Main16MP (?) Teleobjektív
Predná kamera 16 MP ?
náboj 30 W Warp Charge ?
slúchadlá žiadny žiadny
ochrana vody IP68 (iba modely T-Mobile a Verizon) IP68
Podpora 5G Áno ?
opatrenia 160.2 x 72.9 x 8 mm, 180 g ?

Poznámka: Žiadne z pixelu 5 špecifikácie boli potvrdené.

Poznáme aj niektoré podrobnosti o nastavení fotoaparátu. OnePlus 8 má tri zadné kamery: 48MP hlavný objektív, 16 MP ultraširoký fotoaparát a okrajovo použiteľný 2MP makro objektív. Podľa demolácie APK 9to5Google sa zdá, že Pixel 5 zachová rovnaké nastavenie dvoch kamier ako minulý rok v systéme Pixel 4: primárny objektív s teleobjektívom. Google môže mať v dielach viac zmien, ale o tom vieme práve teraz.

Bohužiaľ, neexistujú žiadne ďalšie seriózne úniky a zvesti o Pixel 5 môžeme vyvodiť závery. Aspoň teraz to nevyzerá ako Pixel 5 bude regresia od Pixel 4 akýmkoľvek spôsobom okrem procesora, takže je pravdepodobne bezpečné adoptovať Pixel 5 bude ponúkať ochranu vody IP68 a bezdrôtové nabíjanie (a prípadne nabíjať aj ostatné zariadenia bezdrôtovo). Na porovnanie, OnePlus 8 ponúka iba krytie IP68 na modeloch operátora a vôbec nepodporuje bezdrôtové nabíjanie.

softvér

Telefóny OnePlus a Pixel vždy ponúkali podobný softvérový zážitok a tento rok sa pravdepodobne nezmení. OnePlus 8 spustite OxygenOS, vlastnú verziu systému Android 10, ktorá udržuje pocit a dojem vrstvy a pridáva niekoľko užitočných funkcií. Google tiež udržiava minimálny softvérový zážitok, avšak Pixel 5 sa takmer určite spustí s Androidom 11.

Ak hľadáte čistú a rýchlu skúsenosť so systémom Android, OnePlus 8 pravdepodobne uspokojí vás rovnako ako Pixel 5, Jediný veľký rozdiel je v aktualizáciách zabezpečenia – zatiaľ čo telefóny Pixel dostávajú aktualizácie zabezpečenia každý mesiac hneď po ich vydaní spoločnosťou Google, OnePlus odosiela aktualizácie iba raz za dva mesiace. Ďalšie informácie nájdete v našom nástroji na sledovanie aktualizácií zabezpečenia.

Cena

Rovnako odlišné ako OnePlus a Pixel 5 pravdepodobne bude v hardvérovom oddelení, môžu skončiť s veľmi podobnými cenami. OnePlus 8 začínajúc na 699 USD za 128 EUR GB úložný priestor a 8 GB RAM, s 256 GB / 12 GB RAM model, ktorý skočí na 799 dolárov. Máme tu všetky podrobnosti o cenách.

Oficiálne ceny pre Pixel 5 nebude k dispozícii ešte niekoľko mesiacov, takže sa môžeme hádať iba teraz. Pixel 1 a 2 pri štarte bol 699 dolárov, zatiaľ čo Pixel 3 a 4 začal na 799 dolárov. Možno očakávať zvýšenie ceny o 869 alebo 899 dolárov, ale vzhľadom na povesti spoločnosti Pixel 5 s lacnejším procesorom série Snapdragon 700 je pravdepodobnejšie, že Pixel 5 zostane na 799 USD (alebo pôjde ešte nižšie).

záver

Zatiaľ čo pixel 5 bude pravdepodobne mať podobné skúsenosti so softvérom ako OnePlus 8, medzera v hardvéri môže byť významná. O Pixel už vieme 5 bude mať takmer určite nízkoenergetický procesor a nie je jasné, či bude poskytovať podporu 5G (nie to, že 5G je v súčasnosti najdôležitejšie), takže ak je výkon #1 priorita, nemá zmysel čakať na Pixel 5,

Ale Pixel 5 pravdepodobne vyjde pred OnePlus 8 v kamerovom oddelení. Úprava fotografií od spoločnosti Google poskytuje presnejšie a ostrejšie obrázky, ako môžete získať z telefónov OnePlus, a so šesťmesačným predstihom je toho veľa o tom, že Pixel 5 je fotoaparát, ktorý práve nevieme. Pixel 5 pravdepodobne bude mať podporu bezdrôtového nabíjania (potom Pixel 4 mať)), rovnako ako OnePlus 8 chýba.

Prechod telefónov OnePlus do špičkovej vlajkovej oblasti v kombinácii s technológiou Pixel 5. Hovorenie o znížení úrovne hardvéru robí výber medzi týmito dvoma značkami mätúcim ako kedykoľvek predtým. Ale bez ohľadu na to, čo sa rozhodnete, určite budete mať dobrý telefón.

Kde kúpiť OnePlus 8