Ak si kúpite Mac alebo PC

AppleMac rovnako Windows Počítače sú v súčasnosti dve vedúce platformy pre väčšinu našich denných výpočtových potrieb. Preto tento článok, ktorý vám poskytuje porovnanie medzi počítačmi Mac a PC, poskytuje pomoc pri prijímaní informovaných rozhodnutí o kúpe počítačov Mac alebo PC.

Porovnanie počítačov Mac a PC – Či už kupujete počítače Mac alebo PC

Bolo to kedysi jasná a dobre definovaná medzera alebo rozdiel medzi používateľmi počítačov PC a Mac. Tí, ktorí potrebovali počítač, si ho kúpili Windows Počítač a tí, ktorí mali peniaze, kúpili MacBook – Bolo to také ľahké!

Ale v súčasnosti imaginárna hranica medzi Windows PC a Mac slabnú, väčšinou kvôli Windows počítače, ktoré sa snažia konkurovať počítačom Mac v oddelení Vzhľad a sú rovnako drahé ako počítače Mac.

Preto otázka „Ak si kúpite Mac alebo PC“ a hľadajte výrazy ako Mac vs PC, Mac Vs Windows Porovnanie s počítačom a podobné výrazy ukazujú rastúci trend a stávajú sa relevantnejšími pre spotrebiteľov, ktorí chcú kúpiť počítače.

Nižšie nájdete zoznam výhod a nevýhod počítačov Mac a PC, ktoré by vám mali pomôcť rozhodnúť sa, či si kúpite Mac alebo Mac. Windows počítač.

Výhody počítačov Mac

1, Hlavnou výhodou počítačov Mac je, že sú dobre navrhnuté, elegantné a vizuálne príťažlivé. zatiaľ čo Windows Počítače sa snažia porovnávať počítače Mac v oddelení vzhľadu a stoja rovnako ako počítače Mac.

2,Mac sú predinštalované takmer so všetkým softvérom potrebným na prípravu dokumentov (stránok), spúšťanie tabuliek (čísiel), vytváranie prezentácií (Keynote) a základné úpravy fotografií na výrobu fotografií a videa.

V porovnaní, Windows Počítače sa dnes väčšinou dodávajú so skúšobnými verziami balíka Microsoft Office.

3, Mac vo všeobecnosti získal povesť menej komplikovaného, ​​ľahko použiteľného a bezproblémového ovládania v porovnaní s Windows Computers.

4, Aktualizácie softvéru v počítačoch Mac sú konzistentné, jednoduché a bezproblémové. V porovnaní s aktualizáciou softvéru na Windows počítače nakoniec generujú diskusie a zvýšenú aktivitu na internetových fórach

5,Pri prenose údajov sú šance na získanie vírusov a škodlivého kódu v počítačoch Mac v porovnaní s počítačmi menšie. Môže to byť spôsobené rôznymi príčinami, od Windows Pridané počítače s väčšou užívateľskou základňou Windows Softvér je viac známy a príťažlivý pre útočníkov.

Apple    MacBook Pro

6, Všetky predinštalované programy v systéme Mac pochádzajú priamo z programu Apple a zdá sa, že je dobre testovaný a optimalizovaný, aby dobre fungoval na počítačoch Mac. V porovnaní, Windows Počítače trpia na softvér bloatware z dôvodu predinštalovaného softvéru pochádzajúceho z viacerých zdrojov – spoločnosti Microsoft, výrobcov a pridružených spoločností.

7, Apple výrobky sú vysoko hodnotené z hľadiska kvality a spokojnosti zákazníkov. Keď si kúpite počítač Mac, niet pochýb o tom, že získavate produkt najvyššej kvality.

Je to tiež ťažké Windows Počítače, ktoré zodpovedajú tejto úrovni kvality a spokojnosti zákazníkov, pretože niekoľko výrobcov sa snaží predávať Windows počítače vo viacerých konfiguráciách.

8, Počítače Mac pracujú lepšie a bezchybne s ostatnými Apple Produkty. To znamená, že ak používate iPhone, máte radšej ísť na počítači Mac.

9, Zákaznícka podpora na Apple je konzistentné, transparentné a lepšie v porovnaní s Windows Computers. Ak sa váš počítač Mac stane niečo, môžete ísť priamo k najbližšiemu Apple Ukladajte svoje miesto a očakávajte podporu pri problémoch s hardvérom aj softvérom.

Takáto úroveň podpory nie je v roku 2005 možná Windows počítačov kvôli softvéru od spoločnosti Microsoft a hardvéru zostavenému rôznymi výrobcami počítačov.

10.Či už sa vám to páči alebo nie, Mac sa zdá byť chladnejší / trendnejší a ľudia sú ochotní zaplatiť viac Apple Produkty.

Výhody Windows PC

1, Hlavnou výhodou a Windows PC je jeho dostupnosť za niekoľko cenových bodov. od tej doby Windows Počítače pochádzajú od rôznych výrobcov vo viacerých konfiguráciách, vždy ich existuje Windows Počítač, ktorý zodpovedá vášmu rozpočtu.

Na porovnanie, počítače Mac sú k dispozícii v obmedzených modeloch a za pevné ceny, ktoré si možno nebudete môcť dovoliť.

2, Druhá najväčšia výhoda Windows PC je softvér produktivity. väčšina Windows počítače sa dodávajú s balíkom Microsoft Office, ktorý obsahuje dva najpopulárnejšie programy produktivity na svete – Microsoft Excel a Microsoft Word.

3, Ak ste hráč, nemáte na výber Windows PC. Mac jednoducho nemajú výkon procesora, pamäťovú kartu RAM a pokročilé grafické karty potrebné na hranie počítačových hier.

4, Windows Počítače sú k dispozícii v niekoľkých konfiguráciách a umožňujú vám vybrať si medzi rôznymi typmi procesorov, RAM, úložného priestoru, portov, obrazoviek a ďalších možností.

Ak si kúpite Mac alebo PC 1

5, všeobecne platí, Windows Počítače ponúkajú vynikajúci hardvér za konkurencieschopné ceny. V porovnaní s tým sa zdá, že používatelia počítačov Mac platia vyššie náklady za relatívne nižšie hardware.

Je však potrebné uviesť, že takmer všetky komponenty jedného komponentu Apple Produkt je optimalizovaný pre lepší výkon, je nastavený tak, aby spotreboval menej energie a generoval menej tepla.

6, Príslušenstvo pre Windows Počítače sa dajú ľahko nájsť a sú dostupné za konkurenčné ceny v porovnaní s počítačmi Mac. Toto robí Windows používanie počítačov je lacnejšie v porovnaní s počítačmi Mac.

7, Je ľahké upgradovať, konfigurovať a renovovať Windows počítačov. Tento aspekt Windows počítače apelujú na technicky zdatných používateľov, ktorí majú takéto aktivity radi.

8,Vo všeobecnosti je k dispozícii viac programov Windows PC v porovnaní s počítačmi Mac.

9, Windows Počítače majú lepšiu spätnú kompatibilitu v porovnaní s počítačmi Mac. Napríklad nie je neobvyklé to nájsť 5 na 7 rokov starý Windows počítače s najnovšou verziou Windows 10 bez problémov.

10. Windows komunitná a používateľská základňa sú väčšie ako počítače Mac. Prakticky to znamená, že je ľahké získať podporu a rady týkajúce sa problémov so softvérom a hardvérom Windows počítačov.

Nevýhody Mac

1, Najväčšou nevýhodou počítačov Mac je, že sú v porovnaní s počítačmi drahé. Ale ako je uvedené vyššie, Windows Počítače sú drahé a rozdiel medzi MacBook Air a porovnateľným Windows Laptop nie je toľko.

2, Druhou hlavnou nevýhodou počítačov Mac je, že väčšina softvéru súvisiaceho s prácou, ako sú Microsoft Excel, AutoCAD, Timberline, Primavera a Accounting, je navrhnutá pre Windows počítačov a nie pre Mac.

Zatiaľ čo Mac má svoju vlastnú verziu programu Excel (čísla) a Microsoft Word (stránky), tieto programy sa nezhodujú s výkonom a univerzálnosťou programu Microsoft Excel a praktickými funkciami programu Microsoft Word.

Stránky a čísla Aplikácie v počítačoch Mac

Aj keď si môžete kúpiť Microsoft Office pre Mac, nie je nezvyčajné stretnúť sa s používateľmi, ktorí nahlásia chýbajúce funkcie, problémy a úplnú stratu energie pri používaní Microsoft Excel na Mac.

3, Počítače Mac zjavne nie sú skonštruované na hranie počítačových hier. Dokonca ani najpokročilejší MacBook Pro nemá kapacitu na spracovanie, RAM a grafiku na hranie počítačových hier.

4, Používanie počítača Mac sa v zásade líši od používania systému Mac Windows výpočtovej. Pochádzajú z Windows Pozadie PC pre Mac si bude vyžadovať trpezlivosť na to, ako si Mac zvykne.

V priebehu niekoľkých prvých týždňov sa možno budete chcieť vrátiť Windows PC. Keď si však zvyknete na počítače Mac, mali by ste byť schopní na počítači Mac pracovať rovnako ľahko ako na počítači Mac. Windows PC.

Nevýhody Windows PC

1, Windows Počítače sú očividne stále drahšie a pravdepodobne priťahujú zákazníkov z rozpočtu, aby zvážili použitie Mac Mini alebo MacBook Air, ktoré sú teraz k dispozícii v lákavých cenových bodoch.

2, Windows Počítače sú dodávané s predinštalovaným softvérom od výrobcov, vďaka čomu sú pomalé a buggy. Aj keď tí, ktorí majú technické zručnosti, sa môžu ľahko zbaviť tohto softvéru bloatware, priemerní používatelia počítačov nie sú skutočne vybavení na riešenie tohto problému.

3, Vzhľadom na ich veľkú používateľskú základňu Windows Počítače sa považujú za hlavných kandidátov na útoky hackerov a počítačových vírusov. Nie je však ťažké minimalizovať toto riziko udržiavaním aktuálneho softvéru v počítači a inštaláciou dobrého antivírusového softvéru do počítača.

4,Aj keď sa situácia zlepšuje, softvér ju aktualizuje Windows Počítače stále nie sú bez problémov.

Ak si kúpite Mac alebo Windows PC

Pokiaľ ide o spotrebiteľov, rozhodnutie o kúpe by sa malo zakladať na tom, ktorá platforma vám skutočne lepšie vyhovuje, pričom by sa mal zohľadniť účel, na ktorý si kupujete počítač, a rozpočet pridelený na váš nákup.

Napríklad, Windows Počítač je lepšou voľbou, ak vaša práca vyžaduje použitie programu Microsoft Excel a ďalších programov produktivity alebo práce. To isté platí, ak si kúpite počítač na všeobecné použitie a na voľný čas a vašou predstavou zábavy je hrať hry s vysokou intenzitou na PC.

Pokiaľ ide o rozpočet, študenti, ktorí prežijú z vypožičaných peňazí, si jednoznačne lepšie kúpia lacnejší Windows PC alebo Chromebook, namiesto toho, aby ste spravovali viac dlhov tým, že si vyberiete drahý MacBook Pro.

Ak však pracujete na čiastočný úväzok a máte MacBook, zlepšujete sa (urobte to !!? ..), uistite sa, že idete na MacBook Pro a sľubujte si, že sa budete lepšie venovať štúdiu aj práci!

Zdroj obrázka: Apple, Microsoft

    Chromebook vs Windows laptop
    iPad vs iPad Mini Porovnanie Ktorý kúpiť?
    Kindle Porovnanie elektronických čítačiek ako Kindle kúpiť