Ak sa váš MacBook Pro prehrieva, možno ho budete môcť stiahnuť z …

Je váš nový MacBook Pro v kríze, keď je pripojený k napájaniu? Spočúvajú fanúšikovia výbuch bieleho šumu, zatiaľ čo teplo spôsobuje potenie rúk počas písania? Je vaše jadro _task spojené so 100% CPU pri kontrole vecí v aplikácii Monitor aktivity?

Ak áno, nebojte sa, nie je to vaša chyba Mac, ste to vy. Nabíjate sa zle.

Áno, zapojenie napájacieho kábla USB-C naľavo od MacBook Pro ho môže prehriať.

Právo nie je nesprávne

Zdá sa, že niektoré modely MacBook Pro sú citlivejšie na teplo vľavo ako vpravo. Ak pripojíte napájací kábel na „nesprávnu“ stranu, nahromadenie tepla spôsobené záťažou môže rozpustiť teplotné senzory a spôsobiť rotáciu ventilátorov. Toto vlákno Stack Exchange diskutuje o tejto zvláštnej situácii tento príspevok od používateľa Bmike podrobné kroky, ktoré možno prijať na vyvolanie a zmiernenie problému.

Zdá sa, že tepelná panika je spôsobená príliš veľkým množstvom ľavej strany MacBook Pro. Ak pripojíte napájanie, podobne ako iné periférie Thunderbolt alebo USB-C, všetko sa zahreje. Potom počítač Mac podnikne kroky na ochladenie zariadenia.

Ale prečo vľavo? Sú veci horúce? Pravdepodobne nie. Zdá sa, že senzory vľavo sú citlivejšie alebo aspoň náchylnejšie na spustenie opatrení obmedzujúcich teplo.

kernel_task

A čo proces jadra _task, ktorý sa objaví v aplikácii Mac Monitor aktivity, ktorá spája jadro 100% CPU? Nie je tento uvoľnený proces zodpovedný za zvýšené teplo? Ako môžete zabiť jadro _task?

Odpoveď je, že nemôžete a nebudete. Môžete vynútiť jadro _task a vráti sa. Ani reštart nebude zostať mŕtvy. Je to preto, že jadro _task je reakciou na ďalšie teplo, nie na jeho príčinu. Už nechcete zastaviť hlavnú úlohu, pretože ak sa motor prehrieva, chcete z chladiča auta vypustiť vodu.

Howard Oakley, ktorý píše pre blog spoločnosti Eclectic Light Company, popisuje tento postup vo svojom článku. “Prečo kernel_task zje moje CPU?Stručne povedané, ak je hlavná úloha zrýchlená a fanúšikovia Macu skončia, mali by ste sa jej pokúsiť ochladiť. Prerušte intenzívnu prácu, uistite sa, že prúdenie vzduchu okolo stroja je dobré (napríklad žiadne mäkké vankúše alebo neoprénové rukávy) a nechajte ho vychladnúť.

Ako zastaviť prehrievanie v počítači Mac

Je to jednoznačne smiešne: Stroj na vyššej úrovni by mal byť schopný vykonávať úlohy na vyššej úrovni po dlhšiu dobu. A to je obzvlášť absurdné, pretože „nabíjanie počítača Mac“ sa v skutočnosti nepovažuje za profesionálnu úlohu, takže by nemalo byť ani na radare používateľa. Ale tu sme s horúcimi a rýchlymi energetickými čipmi od spoločnosti Intel Apple podchladené a pre tenké počítače.

Nabíjajte počítač Mac z pravej strany, aby nedošlo ku kolapsu, najmä ak máte k ďalším portom pripojené ďalšie zariadenia. A ak sa veci príliš zahrejú, urobte si prestávku a nechajte váš počítač s miliónmi dolárov na profesionálny odpočinok.