Ak sa váš MacBook Pro prehrieva, môžete ho nabíjať z …

Je váš nový MacBook Pro v kríze, keď je pripojený k napájaniu? Páčia sa fanúšikovia pri výbuchu bieleho šumu, zatiaľ čo počas horúčavy vaše ruky potia pri písaní? Je vaše jadro _task viazané pri kontrole vecí v aplikácii Monitor aktivity pomocou 100% CPU?

Ak áno, nebojte sa, nie je to chyba vášho počítača Mac, ste to vy. Načítate to zle.

Áno, ak pripojíte napájací kábel USB-C k ľavej strane vášho MacBook Pro, mohlo by dôjsť k jeho prehriatiu.

Právo nie je nesprávne

Zdá sa, že niektoré modely MacBook Pro sú citlivejšie na teplo na ľavej strane ako na pravej strane. Ak pripojíte napájací kábel na „nesprávnu“ stranu, nahromadenie tepla spôsobené záťažou môže spustiť teplotné senzory a spôsobiť točenie ventilátorov. Toto vlákno Stack Exchange diskutuje o podivnej situácii, pričom tento príspevok od používateľa Bmike podrobne popisuje kroky, ktoré môžu byť podniknuté na vyvolanie a zmiernenie problému.

Zdá sa, že tepelná panika je spôsobená príliš veľkým množstvom ľavej strany MacBook Pro. Ak zapojíte napájanie, ako aj iné periférie Thunderbolt alebo USB-C, všetko sa oteplí. Potom počítač Mac podnikne kroky na ochladenie zariadenia.

Ale prečo na ľavej strane? Je to, že sa veci zohrievajú? Pravdepodobne nie. Zdá sa, že senzory vľavo sú citlivejšie alebo prinajmenšom pravdepodobnejšie spustia opatrenia na zníženie tepla.

kernel_task

A čo proces jadra _task, ktorý sa objaví v aplikácii Mac Monitor aktivity, čím zaväzuje jadro 100% CPU? Nie je tento útek proces zodpovedný za zvýšené teplo? Ako môžete zabiť jadro _task?

Odpoveď je, že nemôžete a nechcete. Môžete vytlačiť jadro _task a vráti sa. Dokonca ani reštart nebude nútený zostať mŕtvy. Je to preto, že jadro _task je reakciou na ďalšie teplo, nie na jeho príčinu. Už nechcete zastaviť hlavnú úlohu toho, čo by ste chceli v prípade prehriatia motora vypustiť z chladiča automobilu.

Howard Oakley, ktorý píše pre blog spoločnosti Eclectic Light Company, podrobne popisuje postup vo svojom článku „Prečo je jadro_task pohltené mojím procesorom?“ Stručne povedané, ak sa zrýchli úloha jadra a vaši fanúšikovia Macu sa vymknú spod kontroly, mali by ste sa ho pokúsiť ochladiť. Zastavte akúkoľvek intenzívnu prácu, uistite sa, že prúdenie vzduchu okolo stroja je dobré (napríklad žiadne mäkké vankúše alebo neoprénové rukávy pod ním), a nechajte ho vychladnúť.

Ako zastaviť prehrievanie v počítači Mac

Je to jednoznačne smiešne: Stroj na vyššej úrovni by mal byť schopný dlhodobo vykonávať úlohy na vyššej úrovni. Je to obzvlášť absurdné, pretože „nabíjanie počítača Mac“ sa v skutočnosti nepovažuje za profesionálnu úlohu, takže by nemalo byť ani na radare používateľa. Ale my sme tu, s horúcimi a energeticky hladnými čipmi od spoločnosti Intel Apple podchladenými a príliš tenkými počítačmi.

Aby ste predišli kolapsu, nabite počítač Mac z pravej strany, najmä ak máte k ďalším portom pripojené ďalšie zariadenia. A ak sa veci príliš zahrejú, urobte si prestávku a nechajte váš počítač s miliónmi dolárov na profesionálny odpočinok.