Ak nepoužívate antivírusový softvér, nebudete mu venovať pozornosť

Prestaňte pokúšať osud a pozrite sa na naše tipy na najlepšie antivírusové programy, ktoré sú dnes na trhu.

Každý rok dôjde na celom svete k miliardám útokov škodlivého softvéru. A tieto hrozby sa neustále vyvíjajú. Ak teda v súčasnosti nepoužívate antivírusový softvér alebo sa stále spoliehate na nejaký bezplatný softvér, ktorý ste si stiahli ešte v roku 2017, vážne ohrozujete svoju kybernetickú bezpečnosť.

Potrebujete pomoc pri výbere antivírusového softvéru? Dobre, vybavili sme vás. Nižšie nájdete naše tipy na najlepšie antivírusové produkty roku 2021. Než sa k tomu však dostaneme, ujasnime si niekoľko vecí, aby sme boli všetci na rovnakej vlne.

Keď hovoríme o antivírusových produktoch, skutočne hovoríme o anti-malvér Produkty. Škodlivý softvér je všeobecný pojem, ktorý označuje akýkoľvek škodlivý program vytvorený s cieľom poškodiť, narušiť alebo prevziať kontrolu nad počítačom. Medzi typy malvéru patria nielen vírusy, ale aj spyware, trójske kone, ransomvér, adware a scareware.

Každý dobrý antivírusový produkt v roku 2021 musí byť schopný odhaliť a odstrániť všetky formy malvéru na vašom počítači alebo serveri. Medzi ďalšie funkcie, ktoré je potrebné hľadať, patrí monitorovanie identity a upozornenia, poistenie finančnej straty alebo krádeže identity a určitá forma ochrany prehliadania, ako je napríklad VPN, blokovanie škodlivých adries URL, hodnotenie webových stránok a ochrana proti phishingu.

Vzhľadom na to všetko sa pozrime na tieto odporúčania…

Malwarebytes je jedným z najdôveryhodnejších mien v ochrane pred škodlivým softvérom, ale roky to bol iba doplnkový program, ktorý pomáhal vášmu primárnemu antivírusovému softvéru. Teraz to už neplatí. V súčasnosti je Malwarebytes Premium plnohodnotným antivírusovým programom. A jeho naozaj dobre.

Malwarebytes ponúka špičkovú detekciu a odstránenie škodlivého softvéru, veľmi rýchle kontroly a vynikajúcu ochranu pred phishingovými stránkami a škodlivými adresami URL. Ak sú vašou najväčšou prioritou špičkové zabezpečenie a výkon a nemáte záujem o bonusové funkcie, ako sú VPN alebo správcovia hesiel, Malwarebytes je vynikajúcou voľbou.

Ak chcete kúpiť, kliknite sem.

Každý vie Norton Antivirusa z dobrého dôvodu. Je to trvalo jeden z najlepších všestranných antivírusových programov.

Norton Antivirus Plus vám poskytuje špičkovú detekciu a odstraňovanie malvéru, ktoré funguje na najnovších vírusoch, spyware a ransomware, plus hodnotenia webových stránok, blokovanie škodlivých adries URL, ochranu pred phishingom a bonusové funkcie, ako je správca hesiel a zálohovanie v cloude.

Za všetku túto ochranu musíte zaplatiť prémiovú cenu, ale práve teraz spoločnosť Norton prevádzkuje niekoľko úžasných ponúk za cenu predplatného na prvý rok.

Ak chcete kúpiť, kliknite sem.

McAfee je ďalšie meno, ktoré pozná každý. Ich antivírusový modul patrí medzi najlepšie v odbore a prémiové predplatné prichádza s množstvom funkcií vrátane robustného firewallu, blokovania škodlivých adries URL, ochrany proti phishingu, správcu hesiel, skartovača súborov, VPN a dokonca aj monitorovania krádeže identity.

Spustenie úplného skenovania môže trvať dlho, ale ceny McAffee prekonávajú svojich najbližších konkurentov a základné predplatné McAfee Plus zahŕňa ochranu až pre päť zariadení.

Ak chcete kúpiť, kliknite sem.

Ak hľadáte najlepšiu kombináciu výkonu a hodnoty, nehľadajte ďalej Trend Micro Premium Security Suite.

Ponúkajú dobrú viacvrstvovú ochranu pred malvérom, vynikajúcu ochranu proti phishingu a blokovanie škodlivých adries URL a bonusové funkcie, ako je VPN a správca hesiel. Najlepšie však je, že s balíkom Trend Micro Premium Security Suite môžete chrániť až 10 zariadení.

Ak chcete kúpiť, kliknite sem.

Lookout Premium ponúka celkom dobrý malvér a ochranu pri prehliadaní a v súčasnosti je celkom dobré oveľa lepšie ako nič.

Čo však tento produkt skutočne odlišuje, je jeho prémiovosť identity ochranu. S Lookout Premium získate okrem antivírusových funkcií monitorovanie identity a financií, upozornenia na porušenie údajov, monitorovanie sociálnych médií, pomoc pri strate peňaženky, 24/7 podpora obnovenia identity a $1,000,000 poistenie ochrany identity.

A to je všetko spôsobom lacnejšie, ako by ste očakávali.

Ak chcete kúpiť, kliknite sem.

Ak chcete antivírusový produkt špeciálne navrhnutý pre počítače Mac, MacKeeper je správna cesta. Nielen, že ponúka rýchlu a efektívnu ochranu pred malvérom špecifickým pre Mac, ale prichádza aj s integrovanou sieťou VPN a funkciami na optimalizáciu výkonu, ktoré ukľudnia váš počítač.

Jediný problém s MacKeeperom je, že je dosť drahý. Ale ak vlastníte Mac, na to ste si už zrejme zvykli.

Ak chcete kúpiť, kliknite sem.

V neposlednom rade máme DefenceByte. Aj keď tento produkt nemá veľa bonusových funkcií, ponúka robustnú ochranu pred všetkými formami škodlivého softvéru. A je to jedna z najlacnejších služieb, ktorá chráni tak jednotlivé počítače, ako aj servery a siete.

Ak teda podnikáte, toto je jeden produkt, ktorý si určite musíte vyskúšať.

Ak chcete kúpiť, kliknite sem.