Age of Wonders: Planetfall má najlepšie uvedenie na trh v histórii …

Age of Wonders: Planetfall je najnovší záznam zo série, ktorá existuje už dve desaťročia, ale nezdá sa, že by sa táto stratégia čoskoro stratila. Planetfall dosiahol najlepšie predaje v mesiaci vydania akejkoľvek hry v histórii seriálu, čím si zabezpečil 15. miesto na zozname najlepších predajcov augusta v NPD v Spojených štátoch. Pôsobivé, aj keď je to len pár krokov za oživením predaja Minecraft.

Planetfall má však oproti predchádzajúcemu titulu Age of Wonders obrovskú výhodu: vychádza na konzole hneď vedľa svojho tradičného vydania na PC. že Číslo NPD vrátane digitálneho predaja tu, takže Steam je faktor, ale uvedenie Xbox One a PlayStation na trh 4 Možnosť nastavenia nového záznamu pre hernú sériu.

Podľa Steam Charts, Planetfall dosiahol vrchol na 10 346 hráčoch počas štartovacieho okna. Počty súbežných hráčov nie sú skvelým ukazovateľom predaja, ale sú mierne nižšie ako vydanie Age of Wonders III, ktoré dosiahlo 11,91 hráčov. To však bolo v roku 2014 a trh s počítačmi je dnes o niečo väčší, čo sa, žiaľ, neodráža v počte hráčov Planetfall.

Moderné hľadanie portu Paradox má však pri týchto údajoch veľký zmysel. Číslo 15 pre tento mesiac nebol úspechom, ktoré otriaslo priemyslom, ale bolo to veľmi pôsobivé pre relatívne úzko zameraný strategický titul, ktorý sa nachádzal hneď vedľa Call of Duty a Mario na predajnom zozname.

Ak sa chcete dozvedieť, ako táto hra stavia na jej úspechu, pozrite sa na našu správu Age of Wonders: Planetfall. (Stručne povedané, je to veľmi dobré).

INFORMÁCIE