Adobe je najnovšia technologická spoločnosť, ktorá vyžaduje od zamestnancov očkovanie

Spoločnosť Adobe sa pripojila k rastúcemu počtu veľkých spoločností, ktoré zavádzajú očkovanie proti COVID-19 pre pracovníkov. V budúcnosti spoločnosť Adobe tvrdí, že jej zamestnanci budú mať čas do začiatku decembra na očkovanie proti vírusu, inak budú čeliť neplatenému voľnu, podľa uniknutého e-mailu. Mandát sa vzťahuje na zamestnancov Adobe so sídlom v USA.

Hlavná kancelária spoločnosti Adobe Gloria Chen poslala zamestnancom e-mail o požiadavke COVID-19. CNBC, ktorá hovorí, že si prezerala kópiu správy. E-mail odhaľuje, že viac ako 93 percent zamestnancov Adobe so sídlom v USA už dostalo aspoň prvú dávku vakcíny proti COVID-19, čo znamená, že tento mandát ovplyvní len malé percento celkovej pracovnej sily spoločnosti v USA.

E-mail ďalej uvádza, že spoločnosť Adobe vyžaduje očkovanie COVID-19 z dôvodu výkonného nariadenia Bidenovej administratívy týkajúceho sa vakcíny pre spoločnosti, ktoré slúžia ako federálni dodávatelia. Spoločnosť Adobe odvtedy potvrdila uniknutý e-mail CNBC. E-mail okrem iného uvádza, že sa budú brať do úvahy zdravotné a náboženské výnimky.

Zamestnanci, ktorí nedostanú výnimku a nebudú očkovaní proti COVID-19 do decembra 8 bude mať neplatené voľno. Táto politika je podobná tej, ktorú IBM oznámila začiatkom tohto mesiaca. Nie všetky veľké spoločnosti však v súčasnosti zaviedli očkovanie proti COVID-19.

Apple, napríklad stále neoznámila žiadnu požiadavku na očkovanie, namiesto toho vyžaduje, aby neočkovaní pracovníci absolvovali denné testy na COVID-19 pred vstupom do kancelárie. Spoločnosť sa rýchlo stala výnimkou v technologickom svete s rovesníkmi ako Google, Microsoft a Facebook všetky vyžadujú očkovanie zamestnancov, ak sa chcú vrátiť do svojich kancelárií.