ACPI_BIOS_ERROR v Windows 10 [SIMPLEST SOLUTIONS]


 • Modrá obrazovka chýb smrti je často spôsobená neaktuálnymi alebo nekompatibilnými ovládačmi a na riešenie týchto problémov sa odporúča aktualizovať ovládače.
 • Mnoho používateľov uviedlo, že sa im podarilo opraviť chybu ACPI_BIOS_ERROR zadaním BIOS a vypnutím AHCI. Podrobné pokyny o tom, ako vstúpiť do systému BIOS a ako zakázať AHCI, nájdete v príručke k základnej doske.
 • Chyby BSoD sú vyvolané všetkými problémami so softvérom a hardvérom, určite však získate riešenie, ak navštívite naše Centrum na riešenie problémov BsoD.
 • Nepotrebujete poznať všetky problémy a riešenia. Píšeme veľa článkov o týchto otázkach, takže ich nájdete v našich Windows Hub 10 chýb.

Modrá obrazovka s chybami smrti, ako je ACPI_BIOS_ERROR, môže byť vážna, pretože restartujú počítač vždy, keď sa objavia.

Tieto typy chýb môžu niekedy dokonca zabrániť Windows 10 od začiatku je preto dôležité, aby ste vedeli, ako opraviť takéto chyby.

Ako môžem opraviť chybu ACPI_BIOS_ERROR BSOD?

Acpi_bios_error je modrá obrazovka, a rovnako ako každá iná chyba BSOD, spôsobí zlyhanie vášho počítača. Keď už hovoríme o tomto probléme, používatelia nahlásili nasledujúce problémy:

 • ACPI_BIOS_ERROR Windows 10 inštalácia – Táto chyba sa môže objaviť pri pokuse o inštaláciu Windows 10. Ak k tomu dôjde, odporúčame skontrolovať nastavenia systému BIOS a zmeniť niektoré nastavenia pred pokusom o inštaláciu Windows 10 znova.
 • ACPI_BIOS_ERROR Windows 8, Windows 7 – Mnoho používateľov nahlásilo túto chybu na oboch Windows 8 a Windows 7, Aj keď nepoužívate Windows 10, mali by ste byť schopní vyriešiť svoj problém pomocou jedného z našich riešení.
 • Acpi_bios_error povrch 2 – Tento problém môže ovplyvniť takmer akýkoľvek Windows zariadenie a povrch nie sú výnimkou. Ak máte tento problém na svojom povrchovom zariadení, možno ho budete môcť vyriešiť pomocou riešení v tomto článku.
 • Chyba pamäte Acpi bios RAM – Najčastejšou príčinou hardvéru pri chybách s modrou obrazovkou je vaša RAM. Ak máte tento problém na svojom počítači, odporúčame vám skontrolovať RAM a skontrolovať, či nie je chybný. Nezabudnite tiež odstrániť všetky nastavenia pretaktovania, ktoré ste použili vo svojej pamäti RAM.
 • Chyba Acpi bios Toshiba, Asus, Acer, Sony Vaio, Dell, HP, Lenovo – Tento problém môže ovplyvniť počítače všetkých výrobcov. Tento problém môže súvisieť s vašimi ovládačmi, takže bude možno potrebné aktualizovať alebo nájsť a znovu nainštalovať problematický ovládač.
 • Acpi_bios_error acpi.sys – Táto chybová správa vám niekedy poskytne názov súboru, ktorý chybu spôsobil. Ak sa to stane, mali by ste urobiť nejaký prieskum a nájsť ovládač alebo zariadenie, ktoré je spojené s daným súborom.
 • Acpi bios error loop, modrá obrazovka – Pretože sa jedná o modrú chybu, niekedy to môže donútiť počítač k reštartu. Môže to byť veľký problém, ale mali by ste ho vyriešiť zmenou nastavení systému BIOS.

riešenie 1 – Aktualizujte ovládače

Modrá obrazovka chýb smrti je často spôsobená neaktuálnymi alebo nekompatibilnými ovládačmi a na riešenie týchto problémov sa odporúča aktualizovať ovládače.

Váš operačný systém sa vo veľkej miere spolieha na ovládače, ktoré rozpoznávajú a používajú váš hardvér. Ak je určitý ovládač zastaraný alebo nefunguje správne, spôsobí to chybu BSPI ACPI_BIOS_ERROR a poškodí váš počítač.

Na odstránenie týchto problémov je dôležité, aby ste aktualizovali všetky ovládače. Aktualizácia ovládačov je pomerne jednoduchá, stačí navštíviť výrobcu hardvéru a prevziať najnovšie ovládače pre svoje zariadenie.

Ak neviete, ktorý ovládač spôsobuje chybu BSOD, odporúčame vám aktualizovať všetky ovládače v počítači, aby ste tento problém vyriešili.

Aktualizácia ovládačov je rozhodujúca pre stabilitu systému a ak si chcete stiahnuť najnovšiu verziu Windows 10 ovládačov, môžete použiť túto aktualizáciu ovládača softvéru, ktorá automaticky aktualizuje všetky potrebné ovládače za vás.


Vedeli ste, že väčšina z Windows 10 používateľov má zastarané ovládače? S týmto sprievodcom urobte krok vpred.


riešenie 2 – Vyberte disk SSD a aktualizujte systém BIOS

ACPI_BIOS_ERROR Windows 8

Niekoľko majiteľov notebookov Samsung uviedlo, že sa nedajú zaviesť Windows 10 kvôli chybe BSOD ACPI_BIOS_ERROR, a podľa nich jediným riešením je vymazať jednotku SSD a obnoviť ju Windows 10. Ak to chcete urobiť, postupujte takto:

 1. Vyhľadajte svoj SSD a odpojte ho.
 2. Spustite prenosný počítač a mala by sa zobraziť správa Samsung požadujúca stlačenie tlačidla F4 na spustenie režimu obnovenia.
 3. lis F4 a rýchlo znova pripojte disk SSD.
 4. Vyberte možnosť na obnovenie a počkajte na dokončenie procesu.
 5. Spustite softvér SW Update a nainštalujte aktualizáciu systému BIOS.

Musíme spomenúť, že inštalácia systému BIOS je pokročilý postup a ak to neurobíte správne, môže spôsobiť trvalé poškodenie vášho počítača. Podrobné pokyny nájdete v príručke k základnej doske.


riešenie 3 – Zadajte BIOS a vypnite AHCI

Mnoho používateľov uviedlo, že sa im podarilo opraviť chybu ACPI_BIOS_ERROR zadaním BIOS a vypnutím AHCI. Podrobné pokyny o tom, ako vstúpiť do systému BIOS a ako zakázať AHCI, nájdete v príručke k základnej doske.


Zdá sa prístup do systému BIOS ako veľká úloha? Uľahčime vám to pomocou tohto úžasného sprievodcu!


riešenie 4 – V systéme BIOS nastavte režim ACPI na S1

Acpi bios error Toshiba

Podľa používateľov sa modrá obrazovka ACPI_BIOS_ERROR obvykle zobrazuje pri prebudení počítača z režimu spánku a na odstránenie tohto problému budete musieť v systéme BIOS nastaviť režim ACPI na S1.

Ak chcete získať podrobné pokyny, ako to urobiť, dôrazne vám odporúčame podrobnejšie pokyny vyhľadať v príručke k základnej doske.

Ak sa váš počítač neprebudí z režimu spánku, prečítajte si tohto podrobného sprievodcu, ktorý vám pomôže ľahko vyriešiť problémy.


riešenie 5 – Vypnite prepojku JPME1 a aktualizujte systém BIOS

Majitelia základnej dosky X9DAI oznámili, že vypnutie prepojky JPME1 a opätovná aktualizácia systému BIOS tento problém vyriešili. Tento proces je pokročilý a ak to neurobíte správne, môže to natrvalo poškodiť vašu základnú dosku, takže buďte veľmi opatrní.

Toto riešenie opäť zjavne funguje so základnými doskami X9DAI, ale ak používate inú základnú dosku, mali by ste toto riešenie pravdepodobne preskočiť.

Aby ste tento krok vykonali správne, je potrebné po aktualizácii systému BIOS vypnúť počítač. Ako sme už uviedli, ide o pokročilý postup, takže buďte veľmi opatrní.


riešenie 6 – Odinštalovať ovládač kompatibilný s Microsoft ACPI

Len málo používateľov uviedlo, že odinštalovaním ovládača batérie kompatibilného s metódou Microsoft ACPI, ktorý na niektorých prenosných počítačoch opravil chybu BSPI ACPI_BIOS_ERROR, môžete ju vyskúšať. Odstránenie ovládača v systéme Windows 10, postupujte takto:

 1. lis Windows Kľúč + X otvorí ponuku pokročilých používateľov. vybrať Správca zariadení zo zoznamu.
  ACPI_BIOS_ERROR Windows 10 inštalácia
 2. Keď sa spustí Správca zariadení, vyhľadajte Batéria ovládacieho spôsobu kompatibilná s Microsoft ACPI, kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť uninstall,
  Chyba pamäte Acpi bios RAM
 3. Kliknite na ikonu Tlačidlo na vyhľadávanie zmien hardvéru a odísť Windows 10 nainštalovať všetky nové ovládače.
  Acpi_bios_error acpi.sys
 4. reštart počítač.

Ak nemáte prístup Windows 10 Za normálnych okolností bude možno potrebné vykonať tieto kroky z núdzového režimu. Ak chcete prejsť do núdzového režimu, postupujte takto:

 1. Niekoľkokrát reštartujte počítač počas spúšťacej sekvencie. Tým by sa malo začať s automatickou opravou.
 2. vybrať Riešenie problémov> Rozšírené možnosti> Spustenie systému a kliknite na tlačidlo OK reštart Tlačidlo.
 3. Po reštartovaní počítača sa zobrazí zoznam možností. lis 5 alebo F5 vstúpiť Núdzový režim so sieťovými funkciami,

viac Windows Používatelia nevedia, aké ľahké je pridať núdzový režim do ponuky Štart. Zistite, ako to môžete urobiť, v niekoľkých krokoch.


Núdzový režim nefunguje? Neprepadajte panike, táto príručka vám pomôže prekonať problémy so spustením.


riešenie 7 – Inštalácia na PC Windows 10 v režime UEFI

Mnoho používateľov uviedlo, že sa nemôžu nainštalovať Windows 10 kvôli ACPI_BIOS_ERROR, ale tento problém môžete ľahko vyriešiť inštaláciou Windows 10 v režime UEFI.

Aby ste to dosiahli, budete potrebovať zavádzaciu jednotku USB Flash s Windows 10. Zavádzaciu jednotku USB Flash môžete ľahko vytvoriť pomocou Windows 10 pomocou nástroja na vytváranie médií. inštalovať Windows 10 v režime UEFI postupujte takto:

 1. Pripojte zavádzaciu jednotku USB Flash k počítaču a počítaču reštart počítač.
 2. Počas spúšťania počítača stlačte tlačidlo F11 na výber zavádzacieho zariadenia. Majte na pamäti, že vaša základná doska môže používať iný kľúč, preto si prečítajte podrobné pokyny v príručke k základnej doske.
 3. Mali by ste vidieť zoznam možností. vybrať UEFI: USB flash disk,
 4. Postupujte podľa pokynov Windows 10 nastavení.

riešenie 8 – Odstrániť nastavenia pretaktovania

Acpi_bios_error povrch 2

Mnoho používateľov má tendenciu používať softvér na pretaktovanie, aby získali lepší výkon zo svojho hardvéru, ale pretaktovanie môže spôsobiť všetky druhy problémov, ako napríklad chyba BSI ACPI_BIOS_ERROR.

Ak máte nejaké nastavenia pretaktovania, odporúčame vám ho odstrániť a skontrolovať, či sa chyba neodstráni. Používatelia hlásili, že po zmene frekvencie pamäte RAM na predvolenú hodnotu v systéme BIOS bola chyba ACPI_BIOS_ERROR vyriešená, takže to vyskúšajte.

Modrá obrazovka ACPI_BIOS_ERROR je často spôsobená nastaveniami systému BIOS alebo problémami s firmvérom, túto chybu však môžete ľahko vyriešiť pomocou niektorého z našich riešení.


riešenie 9 – Obnovte predvolené nastavenie systému BIOS

Ak nemáte prístup Windows V dôsledku správy ACPI_BIOS_ERROR je problémom pravdepodobne nastavenie systému BIOS. Na vyriešenie problému bude možno potrebné obnoviť predvolené hodnoty systému BIOS.

Je to celkom jednoduché a na to stačí vstúpiť do systému BIOS a zvoliť Obnoviť predvolené hodnoty voľba. Po tomto nastavení sa vaše nastavenia systému BIOS vrátia na predvolené hodnoty.

Systém BIOS môžete resetovať aj vybratím batérie zo základnej dosky. Aby ste to mohli urobiť, musíte vypnúť počítač a odpojiť ho z elektrickej zásuvky.

Teraz otvorte kryt počítača a vyhľadajte batériu na základnej doske. Opatrne vyberte batériu a počkajte niekoľko minút. Potom batériu vložte späť na základnú dosku a skontrolujte, či sa problém nevyriešil.

Riešenie 10 – Zmena obrazu ID operačného systému v systéme BIOS

Ak máte na počítači ACPI_BIOS_ERROR, môže ísť o problém s nastavením systému BIOS. Niektoré nastavenia môžu niekedy zasahovať do vášho systému, čo môže spôsobiť, že sa objavia tieto a ďalšie problémy.

Ak chcete problém vyriešiť, musíte vstúpiť do systému BIOS a zmeniť jedno nastavenie. Postupujte podľa týchto krokov:

 1. Zadajte svoj BIOS. Ak chcete zistiť, ako, prečítajte si príručku k základnej doske, kde nájdete podrobné pokyny. Vo väčšine prípadov musíte stlačiť určité tlačidlo, napríklad F2 alebo z počas bootovacej sekvencie.
 2. Po vstupe do systému BIOS prejdite na Rozšírené> Systémové komponenty,
 3. Teraz nastavené Obrázok ID operačného systému na Windows,

Uložte zmeny a reštartujte počítač. Upozorňujeme, že nie všetky počítače majú túto možnosť k dispozícii, a ak ju nemáte v systéme BIOS k dispozícii, toto riešenie sa vás netýka.

Ak máte ďalšie otázky alebo návrhy, ako vždy, vyhľadajte nižšie uvedenú časť s komentármi.

Často kladené otázky: Prečítajte si viac o Chyba systému BIOS ACPI

Chybové správy, ktoré systém BIOS zobrazuje, zvyčajne vyzerajú takto: Neplatný systémový disk. Chyba pri spustení. Ak má systém problémy so spustením, môže pri spustení zobraziť chybové hlásenia.

 • Ako zakážem ACPI v systéme BIOS?

Ak chcete zakázať ACPI, môžete to urobiť v správe napájania v systéme BIOS. Zvyčajne ho nájdete v hornom riadku a ak chcete zmeniť nastavenie z Zapnuté na Vypnuté, stlačte kláves Enter. Potom, čo urobíte, Windows prekonfigurujte svoj operačný systém a pravdepodobne budete musieť znova načítať niektoré ovládače.

 • Ako opravím chybu ACPI BIOS?

Otvorte Správcu zariadení a vyhľadajte batériu metódy kontroly kompatibilnej s Microsoft ACPI. Kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť Odinštalovať zariadenie. Potom kliknite na tlačidlo Vyhľadať zmeny hardvéru a počkajte. voľno Windows Nainštalujte nové ovládače automaticky. Nakoniec reštartujte počítač, aby sa zmeny prejavili.

Z editora Poznámok: Tento príspevok bol pôvodne uverejnený v máji 2018 a odvtedy bol obnovený a aktualizovaný v apríli 2020, aby poskytoval čerstvosť, presnosť a komplexnosť.