Acer Liquid Jade Primo je takmer Lumia 950, ale stojí menej

Na CES 2016 v Las Vegas sme sa mali pozrieťAcer Jade Primo, nový smartfón Acer, ktorý sa ponúka ako špičkový produkt v rade Windows Telefón a pravdepodobne jedna z prvých skutočných alternatív k Lumia, pokiaľ ide o najnovší operačný systém spoločnosti Microsoft.

Rovnako ako v prípade Lumie je Acer Jade Primo tiež vybavený docking, z čoho môžeme mať úžitok Funkcia kontinuity Windows 10, tj pripojte ju k obrazovke, myši a klávesnici a použite ju ako počítač. Alternatívne sa môžeme vybaviť obrazovkou s pripojením USB-C, ako je obrazovka, ktorú zobrazuje spoločnosť Acer na veľtrhu CES 2016, a potom pomocou rozbočovača integrovaného v samotnej obrazovke pripojiť ďalšie periférne zariadenia.

Telo Acer Jade Primo je v kvalitný plast; dáva dobrý pocit, ale je trochu klzký. Dizajn je monolitický, a to znamená nevyberateľná batéria, Je však možné pridať kartu microSD vložením do „škatule“.

Predtým nezabudnite, že nájdeme procesor Qualcomm Snapdragon 808, 3 GB RAM a 32 GB pamäť na ukladanie; v tomto ohľade je to rovnaké ako Lumia 950. Namiesto toho je obrazovka 5,5 palca AMOLED s rozlíšením 1080p, zadná kamera má snímač 21 MP a predná kamera má 8 MP.

Pri pohľade na fotografické prvky alebo rozlíšenie má Lumia 950 zrejme niektoré kazety, ale pre niektorých spotrebiteľov Acer Jade Primo je skutočne zaujímavá alternatíva, S uhlopriečkou z 5,5 je vlastne Acer Jade Primo medzi 950 a 950 XL – in.

Cena Acer Jade Primo IFA 2015 a hlavná obrazovka a obrys 1024x575

Pokiaľ ide o výkon, mali by sme byť na rovnakej úrovni ako produkt spoločnosti Microsoft, keďže procesor je rovnaký. Vo fotografickom poli má Lumia takmer určite vyššiu výbavu, len kvôli kvalite optiky alebo stabilizácie.

Acer Jade Primo stojí 649 EURa aspoň spočiatku sa zdá vrátane dokovacej stanice, čo stojí 99 eur. Tchajwanská spoločnosť preto ponúka smartfón W10M s platnými špecifikáciami, ktoré sú nižšie ako jeho ekvivalent od spoločnosti Microsoft: katalógová cena Lumia 950 je v skutočnosti 599 EUR (je to menej), do ktorých musíte za dokovaciu stanicu pridať 99 EUR.

Nový Acer Jade Primo preto predstavuje zaujímavá alternatíva pre záujemcov Windows 10 Mobile a chcete udržiavať nízku cenu – najmä s ohľadom na to, že skutočná cena bude ešte nižšia, ako navrhovala spoločnosť Acer na veľtrhu CES 2016. Tento smartphone budete brať do úvahy.