Acer ConceptD 7 SpatialLabs Edition prináša verejnosti 3D technológiu

Začiatkom tohto roka spoločnosť Acer predstavila technológiu 3D videnia, ktorú nazvali SpatialLabs. Hej predstavil túto technológiu s notebookom, ktorý nebol na predaj spotrebiteľom, a odvtedy túto technológiu vyvíjame. Teraz predstavili notebook s názvom ConceptD 7 SpatialLabs Edition, doplnená o „3D stereoskopický modul pre SpatialLabs“, ktorý dokáže vytvárať snímky s rozlíšením 1920 x 2160 pixelov v 3D režime. Spustili tiež SpatialLabs s formálnejšou webovou stránkou, aby sa vývojári mohli zapojiť do zábavy.

Acer ConceptD 7 Vydanie SpatialLabs je a Windows 11 Pro 64-bitový notebook (číslo modelu CN715-73G) s procesorom Intel Core i7-11800H, až 32 GB DDR4 RAM (rozšíriteľná na 64 GB pomocou 2x soDIMM) a až NVIDIA GeForce RTX 3080 GPU. Dátové úložisko má kapacitu 2 TB NVMe SSD a pripojenie zahŕňa WiFi 6 AX201 (Intel Wireless), dvojpásmový 20,4 GHz, 5 GHz a 2.2 Technológia MU-MIMO, Bluetooth 5.1.

Tento notebook tiež funguje so zvukom DTS, technológiou Acer PurifiedVoice s dvoma vstavanými mikrofónmi, technológiou Acer TrueHarmony pre výkonný zvuk a zvuk podobný slúchadlám. Zvuku ďalej pomáha snímanie vzdialeného poľa, adaptívne formovanie lúča, „vylepšenie rozpoznávania hlasu“ a sledovanie hlasu. Je možné zvoliť tri režimy zvukového vstupu: rozpoznávanie hlasu, osobný hovor a konferenčný hovor.

Najdôležitejší je však 3D modul, ktorý uvidíte tesne nad displejom. Vďaka tomu budú môcť používatelia používať systém Acer SpatialLabs, ako bolo čiastočne načrtnuté v máji 2021, keď bol Acer SpatialLabs predstavený.

Bude zaujímavé sledovať, ako ďaleko Acer zájde v podpore systému SpatialLabs, a ak je uvoľnenie takéhoto notebooku pre širokú verejnosť impulzom, ktorý musí technológia zaujať inžinierov, zdravotníkov a tvorcov všetkých druhov. Pozrite sa na stránku vývojárov Acer SpatialLabs, kde sa dozviete viac o tejto technológii novej generácie.

Acer tiež odhalil dva nové ConceptD 3 zariadenia, jeden s Windows 11 a najnovšiu dostupnú sadu vnútorností. To je Acer ConceptD 3 (CN316-73G) so 16-palcovým IPS TFT LCD displejom s podsvietením LED, procesorom Intel Core i7 11. generácie a GPU NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti.

K dispozícii je tiež nový Acer ConceptD 3 Ezel, zariadenie s 15.6-palcový IPS displej na pánte, nie nepodobný displeju zariadení Acer ConceptD Ezel z minulosti.