accessiBe Review: Automatizovan├ę rie┼íenie zhody s ADA

accessiBe Review je podrobn├Ż preh─żad accessiBe, ktor├ę je v├Żkonn├Żm rie┼íen├şm webovej pr├şstupnosti pre ADA a WCAG zalo┼żen├Żm na AI. Zosta┼łte naladen├ş a pre─Ź├ştajte si v┼íetky podrobnosti.

Z├íkon o Ameri─Źanoch so zdravotn├Żm postihnut├şm (ADA), ktor├Ż bol prijat├Ż v roku 1990, je z├íkonom o ob─Źianskych pr├ívach, ktor├Ż zakazuje diskrimin├íciu os├┤b so zdravotn├Żm postihnut├şm v oblastiach verejn├ęho ┼żivota vr├ítane obchodn├Żch slu┼żieb v digit├ílnom priestore. Cie─żom je zaisti┼ą, aby ─żudia so zdravotn├Żm postihnut├şm mali rovnak├ę pr├íva a pr├şle┼żitosti ako v┼íetci ostatn├ş.

V pr├şpade podnikov s pr├ştomnos┼ąou na internete zah┼Ľ┼ła po┼żadovan├ę usporiadanie pod─ża ADA napr├şklad zos├║ladenie ich webov├Żch str├ínok so zariadeniami s rozhran├şm navrhnut├Żmi pre zrakovo postihnut├Żch a interpreta─Źn├Żmi n├ístrojmi pre sluchovo postihnut├Żch.

Zjednodu┼íene povedan├ę, s├║lad s ADA znamen├í, ┼że na webov├║ str├ínku va┼íej firmy s├║ integrovan├ę funkcie pr├şstupnosti webu, ktor├ę ─żu─Ćom so zdravotn├Żm postihnut├şm umo┼ż┼łuj├║ navig├íciu na webe a jeho pou┼ż├şvanie. Podniky musia zabezpe─Źi┼ą pr├şstupnos┼ą ┼íirok├ęmu spektru zdravotn├Żch postihnut├ş, aby boli v s├║lade s ADA.

Ak va┼ía firma pou┼ż├şva webov├║ str├ínku, ktor├í nie je v s├║lade so ┼ítandardmi ADA, mohli by ste potenci├ílne ─Źeli┼ą pr├ívnym n├ísledkom vo forme ┼żal├┤b o pr├şstupnos┼ą webu. To m├┤┼że tie┼ż vies┼ą k strate d├┤veryhodnosti vo─Źi va┼íim z├íkazn├şkom, klientom a n├ív┼ítevn├şkom str├ínok.

S oh─żadom na to sa v tejto recenzii na accessiBe ponor├şme hlb┼íie do platformy webov├ęho pr├şstupu accessiBe, ktor├í je navrhnut├í tak, aby pomohla podnikom dosiahnu┼ą s├║lad s ADA.

Preh─żad accessiBe

accessiBe je plne automatizovan├ę rie┼íenie pr├şstupnosti webu s podporou AI, ktor├ę vyhovuje po┼żiadavk├ím ADA a WCAG. Platforma je navrhnut├í na skenovanie, anal├Żzu a ├║pravu prvkov na webov├Żch str├ínkach tak, aby boli v s├║lade s ADA a WCAG 2.1 usmernenia.

accessiBe automaticky preh─żad├í v├í┼í web, aby sa dozvedel, ako je ┼ítrukt├║rovan├Ż a ako funguje ka┼żd├Ż z t├Żchto prvkov. Potom uprav├ş pr├şstupnos┼ą pre ka┼żd├Ż prvok str├ínky. Platforma to rob├ş ka┼żd├Żch 24 hod├şn, aby zaistila pr├şstupnos┼ą aj nov├ęho obsahu, ktor├Ż zverejn├şte na svojom webe.

V─Ćaka tomu nebudete musie┼ą ru─Źne sledova┼ą zmeny na svojom webe ani vyh─żad├íva┼ą odborn├şka, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że dosiahnu┼ą s├║lad pri ka┼żdom vytv├íran├ş novej str├ínky.

S accessiBe si m├┤┼żete by┼ą ist├ş, ┼że v├í┼í web je v s├║lade s WCAG 2.1, Hlava ADA III, oddiel 508 a EAA/EN 301549. Poskytuje osved─Źenia a vyhl├ísenia o pr├şstupnosti, ako aj mesa─Źn├║ spr├ívu o audite zhody.

Najlep┼íie na tom je, ┼że accessiBe je ve─żmi jednoduch├ę nain┼ítalova┼ą a za─Źa┼ą s n├şm. Sta─Ź├ş, ak na svoj web vlo┼ż├şte jeden riadok k├│du JavaScript a o ostatn├ę sa postar├í accessiBe.

accessiBe je navrhnut├Ż pre agent├║ry pre v├Żvoj webov├Żch aplik├íci├ş a webov├Ż design, ktor├ę pravidelne vytv├íraj├║ webov├ę str├ínky pre firmy. Je tie┼ż ide├ílny pre firmy, ktor├ę u┼ż maj├║ online zast├║penie, kde platia z├íkony ADA a chc├║ dosiahnu┼ą s├║lad.

S├║lad s legislat├şvou a ┼ítandardmi pr├şstupnosti webu

Napriek tomu, ┼że ADA neposkytuje pr├şsne smernice o zhode, dodr┼żiavanie ADA m├┤┼że by┼ą ve─żmi zlo┼żit├ę. Z tohto d├┤vodu americk├ę s├║dy pou┼żili WCAG 2.0 ├Ürove┼ł AA ako referencia na pos├║denie pr├şstupnosti webov├Żch str├ínok.

Aj ke─Ć teda ADA poskytuje flexibilitu v sp├┤sobe, ak├Żm spr├şstup┼łujete svoje webov├ę str├ínky osob├ím so zdravotn├Żm postihnut├şm, dodr┼żiavanie WCAG 2.1 Krit├ęri├í ├║spechu na ├║rovni AA (najnov┼íia verzia v ─Źase p├şsania tohto ─Źl├ínku) s├║ najlep┼í├şm pr├şstupom k dosiahnutiu s├║ladu.

AccessiBe automatick├í technol├│gia AI odoberie v├Ą─Ź┼íinu tvrdej pr├íce z va┼íich r├║k. Je navrhnut├Ż tak, aby porozumel webov├Żm prvkom na va┼íich str├ínkach a ich fungovaniu.

Ako sme u┼ż uviedli v tejto recenzii, rob├ş to tak, ┼że ka┼żd├Żch 24 hod├şn naskenuje a analyzuje v├í┼í web a automaticky na ┼łom vykon├í v┼íetky potrebn├ę ├║pravy pr├şstupnosti webu. Preto┼że be┼ż├ş ka┼żd├Żch 24 hod├şn, m├┤┼żete si by┼ą ist├ş, ┼że ka┼żd├Ż nov├Ż obsah, ktor├Ż prid├íte na svoje str├ínky, bude automaticky spr├şstupnen├Ż silnou AI technol├│giou accessiBe.

Poskytovanie pr├şstupn├ęho rozhrania

Aby ste boli v s├║lade s ADA, potrebujete rie┼íenie dostupnosti, ktor├ę pokr├Żva ┼íirok├Ż rozsah zdravotn├Żch postihnut├ş. Pom├íha to zaisti┼ą, aby v├í┼í web vyhovoval pou┼ż├şvate─żom so zrakov├Żm a sluchov├Żm postihnut├şm a in├Żm zdravotn├Żm postihnut├şm a umo┼ż┼łoval im jednoduch├ę prezeranie webov├Żch str├ínok. To znamen├í, ┼że na svojom webe mus├şte nastavi┼ą viacero mo┼żnost├ş dostupnosti.

Vynikaj├║ca funkcia, ktor├║ pon├║ka accessiBe, je, ┼że pokr├Żva ┼íirok├Ż rozsah zdravotn├Żch postihnut├ş, aby bola zaisten├í pln├í pr├şstupnos┼ą webu pre ka┼żd├ęho. Rob├ş to v─Ćaka robustn├ęmu rozhraniu ├║prav pr├şstupnosti, ktor├ę umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom upravova┼ą v├í┼í web v re├ílnom ─Źase.

Automatiz├ícia pr├şstupnosti webu

Ako vlastn├şk firmy nie je ─żahk├ę zaisti┼ą, aby bol v├í┼í web v s├║lade s ADA. Navy┼íe to m├┤┼że by┼ą neust├íly proces, preto┼że webov├ę str├ínky spravidla pravidelne podstupuj├║ aktualiz├ície dizajnu a aktualiz├ície obsahu. Ak napr├şklad chcete spusti┼ą nov├║ marketingov├║ kampa┼ł, budete musie┼ą navrhn├║┼ą nov├║ vstupn├║ str├ínku, ktor├í bude tie┼ż musie┼ą by┼ą v s├║lade s ADA.

Automatick├ę rie┼íenie accessiBe v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą dosiahnu┼ą s├║lad s ADA pomocou rovnakej technol├│gie AI, ak├║ pou┼ż├şva na optimaliz├íciu funkci├ş ─Ź├şta─Źky obrazovky a navig├ície na kl├ívesnici.

AccessiBe AI sa za─Ź├şna u─Źen├şm ┼ítrukt├║ry a komponentov va┼íej webovej str├ínky. Potom pou┼ż├şva atrib├║ty ARIA na poskytovanie zmyslupln├Żch ├║dajov pomocn├Żm technol├│gi├ím, ako s├║ ─Ź├şta─Źky obrazovky. AccessiBe m├┤┼że okrem toho skenova┼ą obr├ízky a poskytova┼ą alternat├şvne textov├ę zna─Źky a popisy. Platforma tie┼ż pou┼ż├şva technol├│giu optick├ęho rozpozn├ívania znakov (OCR) na extrahovanie vlo┼żen├ęho textu z obr├ízkov pre ─Ź├şta─Źky obrazovky.

AI accessiBe m├┤┼że automaticky upravova┼ą HTML va┼íich webov├Żch str├ínok pomocou k├│du JavaScript, ─Źo u─żah─Źuje ovl├ídanie pomocou kl├ívesnice. Takto platforma pom├íha optimalizova┼ą v├í┼í web pre navig├íciu pomocou kl├ívesnice. Na v├í┼í web tie┼ż prid├íva preskakovanie obsahu a ponuku r├Żchlej navig├ície, ─Źo pou┼ż├şvate─żom u─żah─Źuje r├Żchly pr├şstup na str├ínky bez toho, aby museli prech├ídza┼ą celou webovou str├ínkou.

pr├şstup k pl├ínom a cen├ím

accessiBe pon├║ka ┼ítyri cenov├ę pl├íny na z├íklade po─Źtu str├ínok na va┼íom webe:

  • ┼átandard – 490 dol├írov ro─Źne: Navrhnut├ę pre webov├ę str├ínky s pod 1000 unik├ítnych str├ínok. Tento pl├ín vyhovuje obchodn├Żm webom, portf├│liom a vstupn├Żm str├ínkam.
  • Ve─żk├ę – 990 dol├írov ro─Źne: Navrhnut├ę pre webov├ę str├ínky s menej ako 10 000 jedine─Źn├Żmi str├ínkami. Tento pl├ín je ide├ílny pre online ─Źasopisy a firmy, ktor├ę ─Źasto aktualizuj├║ obsah svojich str├ínok, ako s├║ ─Źlensk├ę str├ínky.
  • Obrovsk├ę – $1, 490 za rok: Navrhnut├ę pre webov├ę str├ínky s menej ako 100 000 jedine─Źn├Żmi str├ínkami. Tento pl├ín je ide├ílny pre webov├ę str├ínky v├Ą─Ź┼í├şch firiem, ktor├ę ─Źasto prid├ívaj├║ alebo aktualizuj├║ vstupn├ę str├ínky a obsah.
  • Jumbo – $3500 za rok: Navrhnut├ę pre webov├ę str├ínky s pod 1, 000 000 unik├ítnych str├ínok. Tento pl├ín je skvel├Ż pre podnikov├Żch pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş ─Źasto aktualizuj├║ obsah a dizajn, organizuj├║ akcie alebo maj├║ str├ínku orientovan├║ na ─Źlena.

Za zmienku tie┼ż stoj├ş, ┼że accessiBe pon├║ka a 7-denn├í sk├║┼íobn├í verzia (bez pou┼żitia kreditnej karty) pre v┼íetky ich pl├íny.

Záver

Ako vlastn├şk online obchodu zodpoved├íte za to, ┼że sa na v├í┼í web bude m├┤c┼ą ─żahko dosta┼ą ktoko─żvek vr├ítane os├┤b so zdravotn├Żm postihnut├şm. Z tohto d├┤vodu je d├┤le┼żit├ę zaisti┼ą, aby bol v├í┼í web v s├║lade s ADA. Naj─żah┼í├ş sp├┤sob, ako to zaisti┼ą, je pou┼żi┼ą webov├║ platformu pr├şstupnosti, ako je accessiBe.

Aby sme to zhrnuli, recenziu accessiBe, zhrnieme v├Żhody a nev├Żhody platformy.

Klady a zápory accessiBe

Pros

  • Neuverite─żne jednoduch├ę nastavenie a za─Źiatok.
  • Nevy┼żaduj├║ sa ┼żiadne technick├ę znalosti ani sk├║senosti s k├│dovan├şm.
  • Automaticky preh─żad├í v├í┼í web, aby sa ubezpe─Źil, ┼że v┼íetky prvky s├║ v s├║lade s ADA.
  • Prid├íva do klientskeho rozhrania rozhranie na ├║pravu pr├şstupnosti, ktor├ę d├íva pou┼ż├şvate─żom kontrolu.

Zápory

  • Nie je mo┼żn├ę spr├şstupni┼ą vide├í a ─Ćal┼íie zdroje hostovan├ę na extern├Żch serveroch.

Vykon├ívate opatrenia na zaistenie toho, aby bol v├í┼í web v s├║lade s ADA? Dajte n├ím vedie┼ą v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3eNIzhp