Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

9 Najlepšie Samsung Galaxy Tipy a triky S10 Lite, ktoré by ste mali vedieť

Samsung Galaxy S10 Lite je tresk za obchod s dolármi. Táto jednotka spája procesor Snapdragon 855+, nový snímač odtlačkov prstov a vylepšené šošovky. A za svoju cenu spoločnosť Samsung určite zvýšila latku. Ako však všetci vieme, jedná sa iba o špecifikácie. Pokiaľ ide o to, ako čo najlepšie využiť internet Galaxy S10 Lite, budete sa musieť ponoriť hlboko do nastavení.

Najlepšie Samsung Galaxy Tipy a triky S10 Lite 2

Takže, ak ste si nedávno kúpili Samsung Galaxy S10 Lite, tu je veľa tipov a trikov, ktoré vám pomôžu čo najlepšie využiť.

1, Hovor a text z pripojených zariadení

Ak máte ďalšie zariadenie Samsung, napríklad Galaxy Na karte S6 teraz budete môcť prijímať hovory a textové správy. Musíte sa len uistiť, že ste na prihlásenie oboch zariadení použili rovnaké poverenia. Vďaka tomu je neuveriteľne ľahké zvládnuť vašu prácu (a zvýšiť svoju produktivitu), ako to všetko môžete urobiť z jedného zariadenia.

Najlepšie Samsung Galaxy Tipy a triky S10 Lite 3

Ak chcete povoliť túto funkciu, prejdite na iných zariadeniach na položky Nastavenia> Rozšírené nastavenia> Hovor a text. Uvidíte všetky pripojené zariadenia v zozname.

Najlepšie Samsung Galaxy S10 Lite Triky, ktoré by ste mali vedieť 10 Najlepšie Samsung Galaxy S10 Lite Triky, ktoré by ste mali vedieť 3

Takže nabudúce, keď dostanete telefón, sa vám na oboch zariadeniach zobrazí upozornenie. Povedal by som, že je celkom v pohode.

2, Prispôsobte bočný kľúč

Jedna dobrá správa o novom Galaxy S10 Lite je, že spoločnosť Samsung odstránila príslušné tlačidlo Bixby. Namiesto toho máte teraz multifunkčné tlačidlo s názvom Bočný kľúč.

Zvláštnosťou tohto bočného tlačidla je, že podľa potreby môžete prispôsobiť udalosti dvojitého a dlhého klepnutia. Takže, ak chcete, aby ožila aplikácia fotoaparátu, keď naň dlho stlačíte alebo otvoríte aplikáciu podľa vášho výberu, keď na ňu dvakrát kliknete, je to všetko možné.

Všetko, čo musíte urobiť, je preskočiť na položky Nastavenia> Rozšírené nastavenia> Bočné tlačidlo a vybrať požadované možnosti.

Najlepšie Samsung Galaxy S10 Lite Triky, ktoré by ste mali vedieť 8 Najlepšie Samsung Galaxy S10 Lite Triky, ktoré by ste mali vedieť 12

Pre svoj telefón používam možnosť Open App for Double press option a Power off for Press and hold. Dajte nám vedieť svoje priradenie Side Side v sekcii komentárov nižšie.

3, Prepojte svoj telefón a Windows PC

Jednou z funkcií, ktoré sa mi v novom telefóne páčia, je Odkaz na Windows voľba. Ak je aktivovaná, uľahčuje rôzne úlohy, ako napríklad prenos fotografií z telefónu do počítača, odosielanie SMS alebo čítanie upozornení telefónu. A najlepšie na tom je, že to môžete urobiť bezdrôtovo. Super, však?

Microsoft Libnk na PC

Jediným úlovkom je, že sa budete musieť prihlásiť pomocou svojho účtu Microsoft na počítači a telefóne.

Ak ju chcete povoliť, prejdite na Nastavenia> Rozšírené nastavenia> Odkaz na Windows, a telefón vás prevedie ostatnými.

Najlepšie Samsung Galaxy S10 Lite Triky, ktoré by ste mali vedieť 25

Nezabudnite, že budete musieť do počítača nainštalovať aplikáciu Microsoft Phone.

4, Aktivujte režim jednej ruky

Keď sú telefóny každým dňom väčšie a vyššie, režim s jednou rukou je dôležitejší ako kedykoľvek predtým. Našťastie Galaxy S10 Lite má šikovnú skratku, ktorá vám umožňuje aktivovať režim iba jednoduchým krokom.

Ak ju chcete aktivovať, prejdite prstom z tlačidla Domov nadol. A ver mi, prechod je skutočne plynulý.

Najlepšie Samsung Galaxy S10 Lite Triky, ktoré by ste mali vedieť 6 Najlepšie Samsung Galaxy S10 Lite Triky, ktoré by ste mali vedieť 7

Ak chcete toto nastavenie aktivovať, prejdite do časti Nastavenia> Rozšírené nastavenia> Režim s jednou rukou a aktivujte ho. Nezabudnite, že ak máte aktivované navigačné gestá, bude fungovať iba režim gest.

5, Na zdieľanie fotografií a videí použite priame zdieľanie

Chcete fotografie a videá zdieľať okamžite? Pozdravte službu Direct Share.

Tento režim umožňuje používať panel zdieľania na priame odoslanie obsahu vašim kontaktom. Môžete ho povoliť priamo prostredníctvom rozšírených nastavení. Po dokončení klepnite na ikonu Zdieľať a kontakty sa zobrazia v hornom riadku. Klepnite na ňu a budete poznať zvyšok príbehu.

Najlepšie Samsung Galaxy S10 Lite Triky, ktoré by ste mali vedieť 13 Použite priame zdieľanie

Cool Sugerencia: Galaxy S10 Lite prichádza s šikovnou možnosťou skryť ikony uzamknutej obrazovky. Tento režim nahrádza ikony jedinou ikonou, ktorú môžete obojstranne prejsť prstom, čím získate prístup k požadovanej funkcii. Prístup k nemu získate prostredníctvom uzamknutej obrazovky> Skratky a výberom tlačidla Plávajúce.

6, Povoľte pri snímaní obrazovky Selfie

Ako Galaxy Note 10 Plus, Galaxy S10 Lite tiež ponúka skvelú možnosť Screen Recorder. Ako náznak jeho názvu vám umožňuje zachytiť udalosti na obrazovke. A to nie je koniec príbehu.

Počas nahrávania obrazovky môžete tiež zaznamenať svoju tvár. Rekordér Samsung vám zároveň umožňuje zvoliť rozlíšenie videa a zdroj zvuku.

Ak ju chcete povoliť, prejdite do časti Nastavenia> Rýchle nastavenia a dlhým klepnutím na ikonu Screen Recorder otvorte ponuku nastavení na úpravu zvuku a kvality videa. Potom klepnutím na ikonu malej fotografie v dolnej časti upravte jej veľkosť.

Najlepšie Samsung Galaxy S10 Lite Triky, ktoré by ste mali vedieť 15 Najlepšie Samsung Galaxy S10 Lite Triky, ktoré by ste mali vedieť 16

Keď teda budete nabudúce musieť zaznamenať obrazovku telefónu, klepnite na tlačidlo selfie v pravom hornom rohu a snímajte aj svoj selfie.

Najlepšie Samsung Galaxy S10 Lite Triky, ktoré by ste mali vedieť 17 Použite priame zdieľanie

Cool Sugerencia: Ak nie ste fanúšikom posúvanej snímky obrazovky, môžete ju zakázať pomocou nastavení snímky obrazovky.

7, Pridajte alternatívny vzhľad svojej tváre

Ďalší cool nový trik Galaxy S10 Lite je to, že si môžete zaregistrovať alternatívny vzhľad pre odomknutie tváre. Super, však?

Táto funkcia sa používa najmä vtedy, keď ste vonku a telefón sa neodomkne z dôvodu vašich slnečných okuliarov. Testovali sme to a funguje to ako kúzlo.

Najlepšie Samsung Galaxy S10 Lite Triky, ktoré by ste mali vedieť 20 Najlepšie Samsung Galaxy S10 Lite Triky, ktoré by ste mali vedieť 19

Ak ju chcete povoliť, prejdite na Nastavenia, vyhľadajte Rozpoznanie tváre a klepnite na Pridať alternatívny vzhľad. A dobre viete, že zvyšok postupu.

8, Upravte gestá

Navigačné gestá sú už dosť dlho, takže čo je nové v systéme Windows Galaxy S10 Lite? Tento telefón prináša praktický malý prepínač na nastavenie citlivosti zadného gesta.

Áno, čítate to správne. Spoločnosť Samsung uviedla na trh nový cool slider, ktorý vám umožní vyladiť citlivosť obrazovky. Jediné, čo musíte urobiť, je pretiahnuť ho doľava / doprava a upraviť ho podľa vášho pohodlia.

Najlepšie Samsung Galaxy S10 Lite Triky, ktoré by ste mali vedieť 21 Najlepšie Samsung Galaxy S10 Lite Triky, ktoré by ste mali vedieť 22

Nastavenia nájdete pod položkou Displej> Navigačná lišta> Ďalšie možnosti.

9, Povoliť plochu

Používate často svoje Galaxy S10 Lite v režime na šírku? Ak áno, možno budete chcieť povoliť režim na šírku. Tento režim prepína domácu obrazovku do režimu na šírku, keď leží na boku. A čo viac, prekladá sa tiež do zásuvky na aplikácie, čím vám umožní prehliadať aplikácie bez prepínania do režimu na výšku.

Najlepšie Samsung Galaxy Tipy a triky S10 Lite

Ak ju chcete povoliť, prejdite na nastavenia domovskej obrazovky a prepnite prepínač pre režim Otočiť do režimu na šírku.

Najlepšie Samsung Galaxy S10 Lite Triky, ktoré by ste mali vedieť 23 Najlepšie Samsung Galaxy S10 Lite Triky, ktoré by ste mali vedieť 24

Spolu s tým prepnite prepínač pre Posunutím nadol na paneli oznámení. Vďaka tomu nebudete musieť ísť až na vrchol telefónu, aby ste stiahli zásuvku s upozorneniami. Jednoduchým posunutím nadol po umiestnení sa zobrazí panel oznámení.

Získajte maximum zo svojho Galaxy S10 Lite

Takto si môžete svoj telefón prispôsobiť. A okrem vyššie uvedeného existuje niekoľko ďalších nastavení, ktoré môžete vyladiť podľa vášho výberu.

Tu je video z 9 najlepší Samsung Galaxy S10 Lite triky od našej sprievodcovskej techniky YouTube (Anglický) kanál:

Pre začiatočníkov je tu obrazovka Always On Display a Edge Panels. Zlepšujú vzhľad telefónu a produktivitu.

Ďalej: Hľadáte jazz na domovskej obrazovke a uzamknutej obrazovke svojej novej Galaxy telefón? V článku nižšie nájdete niekoľko úžasných tipov a trikov.