Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

9 Najlep┼íie aplik├ície pre stoln├ę hry pre Android a iOS (2020)

Niekedy je pekn├ę zahra┼ą stolov├║ hru bez toho, aby ste zamie┼íali v┼íetky k├║sky a k├║sky a niekedy jednoducho nem├┤┼żete presved─Źi┼ą svojich priate─żov, aby hrali svoju ob─ż├║ben├║ hru.

Mobiln├ę stolov├ę hern├ę aplik├ície rie┼íia obidva tieto probl├ęmy a je zriedkav├ę, ┼że aplik├ícia nedok├í┼że simulova┼ą to prav├ę. Ale niektor├ę digit├ílne verzie stolov├Żch hier zachyt├ívaj├║ ten pocit lep┼íie ako in├ę.

Rozhranie a intuit├şvnos┼ą s├║ k─ż├║─Źov├ę, ak je obrazovka pln├í textu a tla─Źidiel alebo hra nem├í plynul├ę ovl├ídanie, m├┤┼że to by┼ą sk├┤r frustruj├║ce ako relaxa─Źn├ę. Je to tie┼ż frustruj├║ce, ke─Ć sa kresba aplik├ície nezhoduje s p├┤vodn├Żm umeleck├Żm dielom (pokia─ż to nie je ve─żmi potrebn├í aktualiz├ícia).

Nutnos┼ąou je aj konkurencieschopn├í a v┼íestrann├í umel├í inteligencia (AI). Ak je AI predv├şdate─żn├í a nepredstavuje v├Żzvu, nechal si hra┼ą solitaire kv├┤li vysok├ęmu sk├│re. A samozrejme, pass-and-play a online multiplayer s├║ skvel├ę funkcie, ktor├ę maj├║.

Aplik├ície stolov├Żch hier boli prekvapiv├Żm v├Żvojom prosperuj├║ceho kon├ş─Źka, ktor├Ż sa tak s├║stre─Ćuje na to, aby sa dostal pre─Ź od zariaden├ş a zhroma┼ż─Ćoval sa okolo stola. Pri najpopul├írnej┼í├şch hr├ích je nevyhnutn├ę, aby nasledovala digit├ílna adapt├ícia.

Tu s├║ najlep┼íie aplik├ície pre mobiln├ę stoln├ę hry:

Galaxy trucker

Pre hru, ktor├í je tak├í hmatate─żn├í a vy┼żaduje si, aby ste si zo svojej dosky pre─Ź├ştali ve─ża inform├íci├ş naraz, je to pozoruhodne ┼íikovn├í a vern├í adapt├ícia, ktor├í eliminuje chm├║rnos┼ą a ├║dr┼żbu origin├ílu.

Vlaada Chvtils Galaxy trucker je hra v re├ílnom ─Źase o stavbe vesm├şrnych lod├ş z vodovodn├Żch materi├ílov. Ka┼żd├Ż hr├í─Ź stavia najlep┼íiu lo─Ć, ak├║ dok├í┼że na nebezpe─Źn├║ cestu, a prid├íva to─żko zbran├ş, motorov a n├íkladn├Żch priestorov, ko─żko len dok├í┼że. Je to stresuj├║ce a chaotick├ę a existuje ve─żk├í ┼íanca, ┼że to va┼ía lo─Ć neurob├ş, ale to je z├íbava.

Aplik├ícia bola vyvinut├í spolo─Źnos┼ąou Czech Games Edition (rovnak├í spolo─Źnos┼ą, ktor├í vydala doskov├║ hru) a m├í uspokojiv├Ż re┼żim kampane, jednoduch├ę prehr├ívanie a online multiplayer. Je to v├Żbuch hra┼ą proti po─Ź├şta─Źom v re┼żime kampane a je to dobr├Ż sp├┤sob, ako zdokonali┼ą a precvi─Źi┼ą svoje zru─Źnosti v p├┤vodnej hre.

Google Play

iOS App Store

Hviezdne r├ş┼íe

T├íto u┼ż tak├í r├Żchla hra na paluby sa v digit├ílnej podobe st├íva bleskovou.

Hviezdne r├ş┼íe, ktor├║ navrhli Robert Dougherty a Darwin Kastle, je vesm├şrna hra zameran├í na vesm├şrne bojov├ę hry, kde hr├í─Źi kupuj├║ lode z r├┤znych frakci├ş a sp├║┼í┼ąaj├║ ├║toky na svojich protivn├şkov.

Kartov├í hra sa pred├íva za 15 dol├írov, tak┼że je vhodn├í na hranie proti ─żahkej AI zadarmo. Pokia─ż ide o rozhrania, je to jedna z najlep┼í├şch. Ak ste obozn├ímen├ş s kartovou hrou, m├┤┼żete tento tutori├íl presko─Źi┼ą a u┼ż budete vedie┼ą, ako hra┼ą pomocou jednoduch├Żch ovl├ídac├şch prvkov. Multiplayerov├Ż re┼żim stoj├ş za to, najm├Ą ak m├íte priate─żov, proti ktor├Żm chcete hra┼ą.

Star Realms, vyvinut├Ż hern├Żm vydavate─żom hry White Wizard Games, vynik├í ako bezplatn├í digit├ílna stolov├í hra so skvel├Żm obsahom. Je tu nie─Źo o tom, ako klepn├║┼ą na s├║perove body, aby ste spustili expl├│ziu otrasuj├║cu obrazovku, v─Ćaka ktorej je t├íto aplik├ícia mimoriadne uspokojiv├í.

Google Play

iOS App Store

Hrady ┼íialen├ęho kr├í─ża Ludwiga

V tejto priamej ├║prave sa nastavenie a hrac├ş ─Źas skr├ítia z hodiny a pol na 20 min├║t nabit├ę na rozhodnutie.

Ted Alspachs Hrady ┼íialen├ęho kr├í─ża Ludwiga je priestorov├í h├ídanka a hospod├írska hra konkuren─Źn├Żch architektov, ktor├ş navrhuj├║ z├ímok pre posv├Ąten├ęho kr├í─ża. Jeden hr├í─Ź nastav├ş ceny za dostupn├ę izby, potom ostatn├ş hr├í─Źi zak├║pia miestnosti a pridaj├║ ich do svojich hradov.

Doskov├í hra m├í pomerne ve─ża mo┼żnost├ş na zostavenie so 75 r├┤znymi dla┼żdicami v miestnosti, ktor├ę si vy┼żaduj├║ mie┼íanie. Digit├ílna verzia vyvinut├í vydavate─żom Bezier Games m├í funk─Źn├ę rozhranie, v─Ćaka ktor├ęmu je hrate─żnos┼ą hra─Źkou. Cenov├ę miestnosti s├║ jednoduch├ę, preto┼że kliknut├şm na meno s├║pera m├┤┼żete zobrazi┼ą ich hrad a jednoducho ich pretiahnu┼ą na po┼żadovan├ę ceny. Kampa┼ł pon├║ka nieko─żko men┼í├şch zvratov o p├┤vodn├Żch pravidl├ích, ktor├ę udr┼żiavaj├║ veci ─Źerstv├ę a pon├║kaj├║ potenci├ílne varianty na vysk├║┼íanie v anal├│govej verzii. Bohu┼żia─ż, hra postr├ída online multiplayer, ale AI je obsluhovate─żn├í a funguje dobre pr├şstupn├ę hranie dvoma a ┼ítyrmi hr├í─Źmi.

Google Play

iOS App Store

Zlátanina

Niet divu, ┼że a tetris– logick├í hra, ktor├í uklad├í dla┼żdice, sa dobre preklad├í na obrazovku.

Zl├ítanina, navrhnut├í stolovou hrou superstar Uwe Rosenberg, stavia dvoch hr├í─Źov proti sebe, preto┼że s├║┼ąa┼żia o najlep┼íie k├║sky l├ítky pre svoju prikr├Żvku. Hra obsahuje zauj├şmav├ęho mechanika ─Źasovej stopy, v─Ćaka ktor├ęmu je ─Źas hlavnou menou a znamen├í, ┼że niekedy dostanete nieko─żko z├íkrut za sebou. Je to jedna z najlep┼í├şch hier pre dvoch hr├í─Źov (a preto vytvorila n├í┼í zoznam najlep┼í├şch doskov├Żch hier pre dvoch hr├í─Źov pre p├íry) a jej verzia aplik├ície svieti.

Aj ke─Ć vzh─żad sa mierne l├ş┼íi od fyzickej hry, je celkom bl├şzko a ovl├ídacie prvky s├║ jednoduch├ę a intuit├şvne. AI predstavuje impozantn├║ v├Żzvu a zahrnutie hry ÔÇ×pass-and-playÔÇť, ako aj online hry pre viacer├Żch hr├í─Źov, rob├ş z l├şstka m├ílo t├║┼żby.

Publikovan├ę Asmodee Digital, digit├ílna adapt├ícia Patchwork funguje tak dobre, je to z├ízrak, ┼że to nebola aplik├ícia ako prv├í.

Google Play

iOS App Store

Po cel├ę veky

Klasick├í civiliza─Źn├í hra spolo─Źnosti Vlaada Chvtil vrh├í svoju fyzick├║ podobu stoviek kariet a dreven├Żch k├║skov, aby prevzala ─żahko pou┼żite─żn├║ digit├ílnu formu.

Po cel├ę veky je hlbok├í, strategick├í a zapojen├í hra kultiv├ície civiliz├íci├ş pln├í pam├Ątn├şkov a historick├Żch post├ív. Je to zviera, ktor├ę hr├í dve a┼ż ┼ítyri hodiny, ale to je ─Źas┼ą z├í┼żitku. U┼ż dlho si dr┼ż├ş poz├şciu medzi najlep┼íie hodnoten├Żmi hrami na boardgamegeek.comits. Dve verzie patria medzi 100 najlep┼í├şch hier.

Aplik├ícia, vyvinut├í vydavate─żom hier, Czech Games Edition, skomprimuje hodiny do ove─ża krat┼íieho okna ─Źasu a eliminuje neporiadok a mie┼íanie. Niektor├ę hry ┼ąa┼żia z pr├şjemnej hmatate─żnosti svojich komponentov; Po cel├ę veky nikdy nebol jedn├Żm z nich. Fan├║┼íikovia stolovej hry ocenia toto digit├ílne vydanie a nov├í─Źikom sa tento tutori├íl stane u┼żito─Źn├Żm a mo┼żno u┼żito─Źn├Żm n├ístrojom na v├Żu─Źbu fyzickej hry. AI je fantastick├í a v─Ćaka multiplayerov├Żm a online re┼żimom pass-and-play je t├íto hra skvel├í na hranie s priate─żmi.

Google Play

iOS App Store

L├şstok na jazdu

U┼ż teraz intuit├şvna hra na budovanie vlakov├Żch tr├ís na r├┤znych kontinentoch vytv├íra ostr├║ a elegantn├║ aplik├íciu, ktor├í je skvel├Żm zabijakom v lietadl├ích alebo metroch, najm├Ą ak m├íte priate─ża, s ktor├Żm si m├┤┼żete zahra┼ą.

L├şstok na jazdu, najpred├ívanej┼íia hra Alana Muna, vysiela hr├í─Źov z celej Ameriky a sp├íja trasy vlakov, aby spojili mest├í. Jedna z m├íla modern├Żch stolov├Żch hier, ktor├í sa m├í pribl├ş┼żi┼ą ├║rovni popularity Monopolyitu, m├┤┼że by┼ą niekedy jednoduch┼íia a r├Żchlej┼íia ako popul├írna alebo ob─ż├║benej┼íia ako rodinn├í hra.

Digit├ílna verzia vyvinut├í spolo─Źnos┼ąou Asmodee Digital m├í u┼ż jednoduch├║ hru a je nejak├Żm sp├┤sobom zefekt├şvnen├í. Trasy s├║ pohodlne zv├Żraznen├ę a vlaky v pokl├ídke s├║ rovnako ─żahk├ę ako poklepanie na trasu. AI ch├Żba, ale hra pass-and-play a online multiplayer pon├║kaj├║ hodiny z├íbavy. Aplik├ícia je dod├ívan├í s p├┤vodnou mapou USA, pri─Źom ─Ćal┼íie mapy je mo┼żn├ę zak├║pi┼ą ako roz┼í├şrenia.

Google Play

iOS App Store

Závod pre Galaxy

Hra, ktor├í nestarne, sa preklad├í do aplik├ície, ktor├í nezostarne. Toto je hra, ktor├║ budete hra┼ą stokr├ít.

v Z├ívod pre Galaxy, navrhnut├Ż Tomom Lehmannom, hr├í─Źi pretekaj├║ o vybudovanie naj├║spe┼ínej┼í├şch vesm├şrnych r├ş┼í, ktor├ę m├┤┼żu dosiahnu┼ą os├şdlen├şm plan├ęt a v├Żvojom technol├│gi├ş. Je silne poh├í┼łan├Ż kartami a existuje mno┼żstvo roz┼í├şren├ş, v─Ćaka ktor├Żm je u┼ż hrate─żn├í hra e┼íte rozmanitej┼íia.

Digit├ílna verzia vyvinut├í spolo─Źnos┼ąou Temple Gates Games m├í vynikaj├║cu inteligenciu, ktor├í u─żah─Źuje hranie hier po hre a multiplayer online funguje dobre. V┼íetky roz┼í├şrenia je mo┼żn├ę zak├║pi┼ą, tak┼że va┼ía digit├ílna verzia sa m├┤┼że zhodova┼ą s va┼íou fyzickou verziou, tak┼że pred zak├║pen├şm fyzickej verzie m├┤┼żete z├şska┼ą pocit ka┼żd├ęho roz┼í├şrenia za n├şzku cenu digit├ílnej verzie. Absencia re┼żimu pass-and-play je ne┼í┼ąastn├í, ale t├íto ch├Żbaj├║ca vlastnos┼ą vysvet─żuje povaha hry Race for the Galaxys. Celkovo je to jedna z lep┼í├şch digit├ílnych stolov├Żch hier.

Google Play

iOS App Store

nádhera

Ve─ża z├íbavy zo Splendoru je v ┼ąa┼żk├Żch ─Źipoch, ale prispieva k atrakt├şvnej aplik├ícii s funkciami.

Hr├í─Źi preberaj├║ ├║lohu obchodn├şkov s klenotmi v n├ídhera, navrhnut├Ż Marcom Androm, zbieran├şm drahokamov a zostaven├şm motora, ktor├Ż pritiahne ┼í─żachticov pre v├ş┼ąazn├ę body. V─Ćaka svojej kr├ítkej hrate─żnosti, p├║tav├Żm strat├ęgi├ím a n├ídhernej tvorbe sa stala jednou z najpopul├írnej┼í├şch hier za posledn├Żch p├Ą┼ą rokov.

Aj napriek strate svojich o─Źaruj├║cich komponentov, Asmodee Digitals Splendor st├íle svieti ako aplik├ícia a vytv├íra skvel├║ mal├║ logick├║ hru. T├íto v├Żzva vytv├íra nov├ę sp├┤soby hrania, ktor├ę vylep┼íia va┼íu strat├ęgiu aj v klasickej verzii hry a volite─żn├ę roz┼íirovanie miest pon├║ka e┼íte v┼íestrannej┼íie hry. AI je pomerne jednoduch├ę, ale t├íto aplik├ícia zah┼Ľ┼ła aj funkcie pass-and-play, ako aj online multiplayer.

Google Play

iOS App Store

epidemick├Ż

Kedy Plague Inc. c├ştite sa trochu morb├şdne, m├┤┼że to by┼ą dobr├Ż n├ípad zachr├íni┼ą ─żudstvo pred smrte─żn├Żmi chorobami kv├┤li zmene.

Klasick├í koopera─Źn├í hra Matt Leacocks m├í pravdepodobne definovan├ę modern├ę co-op doskov├ę hry. v epidemick├Ż, hr├í─Źi s├║ t├şmom vedcov, v├Żskumn├şkov a ┼ípecialistov, ktor├ş pretekaj├║ po celom svete, preto┼że hroz├ş, ┼że nieko─żko chor├┤b vyhlad├ş ─żudstvo. Je to intenz├şvne 45-min├║tov├ę dobrodru┼żstvo, ktor├ę v┼żdy kon─Ź├ş katastrofou alebo ├║zkym v├ş┼ąazstvom.

Stolov├í hra sotva potrebuje racionaliz├íciu, ale mobiln├í aplik├ícia Asmodee Digitals je sakra ve─ża z├íbavy. Aj ke─Ć nejde o online multiplayer, pass-and-play je v├Żbuch a ┼ít├Żl kooperat├şvnych hier sa dobre preklad├í aj do samostatnej hry. ─îi u┼ż ste p├┤vodne hrali, Pandemic v├ím prin├í┼ía skvel├║ strategick├║ hru, ktor├║ budete chcie┼ą hra┼ą znova a znova.

Google Play

iOS App Store

Pozri tie┼ż:

Table of Contents