9 Jednoduché tipy a triky, ktoré vám kódovanie uľahčia

Kódovanie sa dá ľahko naučiť. Stále je to však ťažké. Mnoho študentov sa v skutočnosti tejto časti bojí, pretože vyžaduje vytrvalosť, trpezlivosť a vyzerá to zdrvujúco. Ale je to vzrušujúce a veľmi obohacujúce.

Naučiť sa kódovať vám ponúka nespočetné množstvo príležitostí. Nielenže budete môcť pomáhať pri vytváraní webových stránok, ale v budúcnosti si budete môcť zaistiť aj bezpečnú prácu. Vaša tvrdá práca sa skutočne vyplatí, pretože môžete dokonca zarobiť šesťciferný plat. Táto práca je natoľko cenená, že niektoré spoločnosti dokonca kompenzujú svojim stážistom za prácu za tento druh práce.

Ale znova, tento proces nie je ľahký. Našťastie existujú spôsoby, ako si to uľahčiť. Ak sa ocitnete v tomto procese uviaznutí, tieto rady vám môžu pomôcť.

Jednoduché tipy a triky, ktoré vám kódovanie uľahčia

  1. Cvičte, ako sa učíte

Rovnako ako v iných predmetoch, čím skôr si precvičíte to, čo sa učilo, tým rýchlejšie sa to naučíte. To isté platí pre kódovanie.

Čítanie alebo počúvanie nie vždy stačí. Áno, môžete sa z toho niečo naučiť – budete vedieť, že vám to môže pomôcť pri vytváraní webovej stránky, táto slúži na ladenie, môže na stránku pridať tlačidlá atď. Ako ju však použijete v reálnom živote? Ako vyriešite svoje problémy s kódovaním, ak neviete, ako by sa to v skutočnosti malo riešiť?

Keď sa niečo naučíte, skúste to precvičiť. Niektorí hovoria, že sa s kódom môžete dokonca hrať. Alebo si môžete počas lekcií vytvoriť vlastný projekt.

  1. Vybudujte dobrý základ

Naučiť sa kódovať je ako učiť sa matematiku. Je to jednoduché, ale mnoho ľudí s tým zápasí, pretože je to časom čoraz ťažšie. Je to kvôli nedostatku dobrého základu.

Akokoľvek to môže znieť ako klišé, naučiť sa základy je nevyhnutné. Budete preťažení a nakoniec to budete mať ťažké, ak prejdete k predmetu bez zvládnutia základov.

Predtým, ako prejdete na ďalšiu úroveň alebo tému, sa teda uistite, že ste prvú vec, ktorú ste sa naučili, zdokonalili. Takýmto spôsobom lepšie porozumiete ďalšej téme. Na druhej strane vás informácie nezahltia.

  1. Stiahnite si editora

Mnoho online kurzov často umožňuje študentom napísať svoj kód v online editoroch kódu. V skutočnom svete sa však spoločnosti nespoliehajú na editory kódu, ktoré bežia v prehliadači. Používajú skôr programy a doplnky, pretože prichádzajú s kompletným interaktívnym vývojovým prostredím (IDE).

Takže aj keď ste ešte neabsolvovali štúdium, skúste si stiahnuť editory kódu a napísať kód priamo do nich. Týmto spôsobom, akonáhle vyrazíte do reálneho sveta, už ste s programom oboznámení.

  1. Hacknite kód

Keď sa zoznámite so základmi kódovania a precvičíte si to, čo ste sa naučili, budete sa chcieť do kódovania ponoriť hlbšie. Jeden z dobrých spôsobov, ako sa dozvedieť viac o tejto oblasti, je hacknúť kód ostatných.

V lekárskej oblasti budete potrebovať pitvu tela, aby ste mali väčšiu predstavu o tom, ako funguje. Funguje to aj pri kódovaní – nie je tu však zahrnuté žiadne mŕtve telo. Namiesto toho rozbalíte kód iného programátora.

Pomôže vám to porozumieť každému riadku a jeho funkciám. Keď uvidíte prácu ostatných, poznáte ďalšie triky, ako to urobili oni, ktoré ešte nepoznáte. Navyše vám umožní zistiť, či niektoré veci bolo možné urobiť lepšie. To vás tiež nabáda premýšľať o ďalších riešeniach, ako ich zlepšiť. Akonáhle sa teda v reálnom svete stretnete s rovnakými problémami, už viete, čo máte robiť.

  1. Robte prestávky

Akonáhle sa ocitnete zaseknutý, nezabudnite dať kódovaniu prestávku. Pri kódovaní alebo ladení je tak ľahké stratiť pojem o čase. Keď ste príliš sústredení, možno ani neviete, že slnko už zapadlo a vy ste stále zaseknutí v tom, čo robíte, čo nie je pre vaše telo dobré. Nezabudnite si urobiť aj prestávky.

Iste, môžete prísť o vrchol. Budete mať však viac energie a po prestávke sa môžete viac sústrediť. Je prospešný pre telo, pretože poskytuje odpočinok a doplnenie. Akonáhle sa teda vrátite do práce, budete mať novú perspektívu a budete sa cítiť energickejšie. Váš mozog bude fungovať lepšie, preto pravdepodobne dokážete svoj problém vyriešiť a budete produktívnejší.

  1. Skontrolujte online zdroje

Naša dnešná technológia je v porovnaní s minulosťou taká vyspelá. Len niekoľkými kliknutiami budete mať všetky potrebné informácie na dlani. Je veľmi jednoduché vyhľadať požadované údaje. Využite to a nezabudnite vyhľadať online zdroje, ak potrebujete poradiť.

Okrem tipov môžete dokonca vyhľadávať konkrétne súbory alebo útržky kódu online. Môžete použiť Google a vyhľadávať kódy v jeho internej databáze.

  1. Hrať hry

Áno, hranie hier a učenie sa je možné, aj keď sa pokúšate naučiť sa kódovať. Teraz je k dispozícii nespočetné množstvo kódových hier, ktoré vás nielen pobavia, ale aj poučia. Najlepšie na tom je, že si tieto hry môžete stiahnuť zadarmo. Niektoré školy dokonca používajú hry na výučbu základov kódovania, ako aj JavaScriptu, pre mladších študentov.

  1. Pokračujte v učení

Kľúčom k zvládnutiu kódovania je neustále sa učiť. Okrem čítania a precvičovania sa môžete prihlásiť aj na workshopy a ďalšie krátke kurzy o kódovaní. Určite sa veľa naučíte.

  1. Požiadať o pomoc

Žiadny muž nie je ostrov. Niekedy nájdete odpovede iba vtedy, ak požiadate ostatných o pomoc. Nebojte sa opýtať svojho profesora, ak vás niečo zaujíma. Môžete sa tiež pripojiť k online komunitám, kde sa môžete hanbiť klásť otázky anonymne. Učíte sa nielen od nich, ale môžu sa učiť aj od vás.

Na prvý pohľad by ste sa mohli cítiť trochu sklamaní naučiť sa kódovať, pretože to vyzerá. Ale v skutočnosti je to hračka. Budete však potrebovať dobrý základ a tieto tipy, aby ste sa pri tom nestratili.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/35v3cfF