9 Bežné odhalené mýty WordPress (vysvetlené)

Aj keď je WordPress najobľúbenejší tvorca webových stránok na svete, na internete je veľa dezinformácií o WordPress. Niektoré z týchto bežných mýtov a mylných predstáv o WordPress napokon zmätia používateľov a privedú ich k výberu nesprávnej platformy. V tomto článku odhalíme najdôležitejšie mýty WordPress podrobnými vysvetleniami, aby ste si mohli vybrať tú najlepšiu webovú platformu pre svoje potreby (či už WordPress alebo nie).

Bežné mýty WordPress sa odhalili

Poznámka: Keď povieme WordPress, hovoríme o WordPress.org, ktorý je hosťovaný sám, aby sme sa nezamieňali s WordPress.com. Sú to dve rôzne platformy, pozrite si nášho sprievodcu o rozdieloch medzi WordPress.org a WordPress.com.

1, WordPress je iba nástroj na vytváranie blogov

webová stránka Creator

Jedným z najtrvalejších mýtov WordPress je zamieňať WordPress iba za blogovací softvér.

Nie je.

WordPress je výkonný tvorca webových stránok, ktorý možno použiť na vytvorenie takmer akéhokoľvek typu webových stránok, ktoré si možno predstaviť. Prevádzkuje viac ako 31% všetkých webových stránok na internete a veľké množstvo týchto stránok nie je iba blogov.

WordPress sa používa na obchodné webové stránky, na vytváranie webových stránok s internetovým obchodom / elektronickým obchodom, online časopisov a ďalších. Používajú ho vlády, univerzity a mnoho spoločností z rebríčka Fortune 500.

Populárny doplnok elektronického obchodu WordPress, WooCommerce, je v skutočnosti najväčšou platformou elektronického obchodu na svete (väčšia ako Shopify, Magento a ďalšie).

Chcete založiť web bez blogu s WordPress? Tu je niekoľko sprievodcov, ktorí vám môžu pomôcť.

Ako vytvoriť webovú stránku Ako vytvoriť webovú stránku pre malú firmu Ako vytvoriť webovú stránku člena WordPress Ako začať internetový obchod Ako vytvoriť internetový obchod

Ak to nestačí, tu je kompletný zoznam rôznych typov webových stránok, ktoré môžete vytvoriť pomocou WordPress.

2, WordPress nie je bezpečný

Zabezpečenie na webe

Ďalším častým mýtom, ktorý často počujeme, je, že WordPress je menej bezpečný ako akýkoľvek iný proprietárny softvér.

WordPress je veľmi bezpečný, a to je jeden z dôvodov jeho popularity. WordPress je softvér s otvoreným zdrojovým kódom, čo znamená, že jeho zdrojový kód je k dispozícii online pre každého, kto môže študovať a nájsť medzery v zabezpečení.

WordPress je mimoriadne flexibilný a vašu bezpečnosť môžete ďalej zvýšiť vykonaním niekoľkých ďalších krokov.

Útoky so škodlivým softvérom a hrubou silou sú bežné na webe a neobmedzujú sa iba na WordPress. Preto existujú špecializované bezpečnostné služby, ako napríklad Sucuri, ktoré poskytujú monitorovanie stránok a služby brány firewall na ochranu pred bežnými webovými hrozbami.

Svoj web WordPress môžete ešte viac zabezpečiť vykonaním jednoduchých krokov, napríklad použitím silných hesiel a dodržiavaním niektorých odporúčaných bezpečnostných postupov.

Zostavili sme podrobný Sprievodca zabezpečením WordPress, ktorý vám pomôže chrániť vaše webové stránky ako profesionáli.

3, WordPress nie je kompatibilný s elektronickým obchodom

e-commerce

Ďalším bežným mýtom WordPress je, že nie je kompatibilný s elektronickým obchodom. V predvolenom nastavení WordPress neprichádza s funkciou nákupného košíka.

Existuje však veľa doplnkov WordPress, ktoré pridávajú do systému WordPress funkcie elektronického obchodu. Najobľúbenejší z nich je WooCommerce, ktorý má viac ako 42% webových stránok elektronického obchodu na svete.

Či už chcete predávať fyzické produkty alebo digitálne súbory na stiahnutie, môžete to urobiť celkom ľahko pomocou jedného z doplnkov elektronického obchodu WordPress.

Máme podrobného sprievodcu o tom, ako spustiť internetový obchod s WordPress.

4, Budúcnosť WordPress je neistá

WordPress budúcnosť

WordPress je bezplatný a otvorený softvér. Mnohí, ktorí nevedia, ako softvér s otvoreným zdrojom funguje, veria v mýtus, že budúcnosť WordPress je nejasná a že môže náhle zmiznúť.

Program WordPress nie je vyvinutý jednou osobou, ale komunitou vášnivých a profesionálnych vývojárov. Je to registrovaná ochranná známka neziskovej organizácie s názvom WordPress Foundation, ktorá chráni značku WordPress a propaguje softvér s otvoreným zdrojom.

Existujú tisíce veľkých a malých spoločností WordPress, ktoré predávajú produkty a služby založené na WordPress. Mnoho z týchto spoločností sa aktívne zapája do komunity WordPress.

Komunita WordPress nie je len spoločnosť, osoba alebo malá skupina, ktorá by náhle zmizla. Pozostáva zo stoviek tisícov ľudí z celého sveta. Aj keď je WordPress zadarmo, tento ekosystém generuje pre zúčastnené spoločnosti ročný príjem iba v miliónoch dolárov.

Stručne povedané, WordPress nikam nevedie a jeho budúcnosť je jasná.

5, Podpora WordPressu je veľmi obmedzená

možnosti podpory

Ďalším bežným problémom, ktorý niektorí začínajúci používatelia vyjadrujú, je to, že pretože neplatia nikomu za používanie WordPress, nie je nikto, kto by im mohol pomôcť, keď potrebujú podporu.

Na internete je k dispozícii množstvo bezplatnej podpory WordPress. Oficiálna stránka WordPress.org má veľmi aktívne fórum podpory, kde môžete klásť otázky zadarmo a získať pomoc od ostatných používateľov WordPress.

WPBeginner je webová stránka s bezplatnými zdrojmi, ktorá obsahuje veľa pokynov a príručiek WordPress.

Toto sú niektoré z užitočných zdrojov, ktoré nájdete v programe WPBeginner (všetky sú úplne zadarmo).

Blog WPBeginner: Ústredné miesto pre všetky naše príručky a príručky pre WordPress.

Slovník WPBeginner: Náš slovník WordPress je najlepším miestom na zoznámenie sa s žargónom WordPress.

Videá WPBeginner – Noví používatelia programu WordPress môžu začať s týmito 23 videami, aby ovládli program WordPress.

WPBeginner o YouTube: Potrebujete viac inštrukcií pre video? Prihláste sa na odber nášho kanála YouTube s viac ako 110 000 predplatiteľmi a viac ako 10 miliónmi návštev.

Plán WPBeginner – pozrite sa na doplnky, nástroje a služby, ktoré používame na WPBeginner.

Ponuky WPBeginner: Exkluzívne zľavy na produkty a služby WordPress pre používateľov WPBeginner.

Ale ak sa cítite pohodlnejšie platiť niekomu, existuje mnoho vývojárov, agentúr a spoločností WordPress, ktoré vám tiež ponúknu platenú podporu. Prečítajte si náš článok o najlepších miestach na prenájom vývojárov systému WordPress.

6, WordPress je zadarmo, preto musí mať nízku kvalitu

Kvalita WordPress

Ďalším bežným mýtom WordPress je, že keďže WordPress je zadarmo, musí mať nízku kvalitu. Začiatočníci sa nás pýtali, prečo by vývojári robili svoju najlepšiu prácu pre slobodný softvér.

WordPress nevyvíja jedna osoba ani malý tím. Vyvíjajú ho tisíce vývojárov a používajú ho milióny webových stránok. Kód je otvorený zdroj pre každého, kto má čítať, prehľadávať a prezerať kvalitu.

Dodržiavajte a dodržiavajte najlepšie programovacie postupy. Kód, ktorý stojí za WordPress, je solídny, priateľský pre vývojárov, otvorený a bezplatný. Je to tiež priekopnícka publikácia s veľmi ľahko použiteľným rozhraním. Preto je WordPress veľmi populárny a je ďaleko pred akýmkoľvek iným softvérom CMS na svete.

WordPress používajú niektoré z hlavných značiek, medzi ktoré patria okrem iného CNN, Microsoft, Adobe, New York Times a mnoho ďalších.

7, Všetky weby WordPress vyzerajú rovnako

WordPress Témy

Bežný mýtus WordPress medzi začiatočníkmi je, že všetky stránky WordPress sú rovnaké. WordPress používa témy, ktoré ovládajú vizuálny vzhľad všetkých webových stránok so systémom WordPress, a sú k dispozícii tisíce tém WordPress. Mnohé z nich sú zadarmo, ale máte aj fantastickú zbierku prémiových tém WordPress.

Existujú prvotriedne obchody s témami WordPress ako StudioPress, CSSIgniter, Themify a mnoho ďalších, ktoré predávajú krásne navrhnuté témy WordPress pre všetky typy webových stránok. Tieto motívy majú svoje vlastné možnosti prispôsobenia, takže s motívom môžete meniť farby, vzory, pridať svoje vlastné logo a robiť, čo chcete.

V neposlednom rade existujú výkonné doplnky pre tvorcov stránok WordPress, ktoré vám umožňujú používať jednoduché rozhranie drag and drop na vytváranie vlastných rozložení bez akýchkoľvek programovacích zručností.

Aby sme to zhrnuli, vaša stránka WordPress bude vyzerať presne tak, ako chcete.

8, WordPress je určený pre začiatočníkov

Pokročilí používatelia

Ďalším bežným mýtom, ktorý často počujeme od používateľov, ktorí o službe WordPress veľa nevedia, je to, že je najvhodnejší pre používateľov začiatočníkov, ktorí nie sú oboznámení s CSS, HTML alebo programovaním.

Toto nie je úplne pravda. Aj keď je program WordPress pre začiatočníkov veľmi jednoduchý, používajú ho aj spoločnosti, spoločnosti a vývojári. WordPress je rovnako populárny medzi začínajúcimi aj pokročilými používateľmi.

Pre začiatočníkov je dobré, že si môžu vytvárať svoje webové stránky bez toho, aby sa učili programovacie zručnosti alebo zručnosti v oblasti webdizajnu. Pre vývojárov ponúka WordPress veľkú flexibilitu pri rozširovaní softvéru s vlastným kódom pomocou doplnkov a tém.

9, WordPress nie je vhodný pre veľké webové stránky (vysoká prevádzka)

výkonnosť webových stránok

Tento mýtus predávajú vývojári iných platforiem, ktorí si neuvedomujú, že WordPress prevádzkuje niektoré z najpopulárnejších webových stránok na internete. Patria sem webové stránky s vysokou návštevnosťou, ako sú Techcrunch, New Yorker, Variety a naše vlastné stránky WPBeginner.

Pretože WordPress je patentovaná hostingová platforma, ste zodpovední za správu jeho výkonu a škálovanie zdrojov servera podľa toho, ako vaše stránky rastú. Máme podrobný Sprievodca výkonom WordPress, ktorý vám pomôže naučiť sa prevziať kontrolu nad výkonom WordPress.

Ak sa nechcete starať o technickú stránku, môžete na správu technickej stránky za vás použiť spravovaného webového hostiteľa WordPress, napríklad WP Engine.

Dúfame, že tento článok vám pomohol odhaliť bežné mýty WordPress a lepšie porozumieť skutočnej sile WordPress. Môžete sa tiež pozrieť na náš článok o zaujímavých faktoch WordPress (infographic).

Ak nie ste presvedčení o systéme WordPress, odporúčame vám pozrieť si náš zoznam obľúbených možností WordPress a zistiť, či niektorá z ďalších platforiem vyhovuje vašim potrebám.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube na pozeranie videozáznamu s programom WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,