80 zo 100 najlepších Steam hier sa dá hrať na Linuxe

80 zo 100 najlepších Steam hier sa dá hrať na Linuxe 2

Vďaka kompatibilnému softvéru ProtonDB od Valve je teraz 80 zo 100 najlepších hier Steamu hrateľných na operačných systémoch Linux. Linux tak dosiahol nový míľnik a vyzerá to tak, že tento vývoj bude pokračovať aj v budúcnosti. Ručná herná konzola Steam Deck založená na Linuxe bude tento proces dobre podporovať.

Na protondb.com však môžete vidieť, že 75 % z 1000 najlepších hier na Steame sa dá hrať aj na Linuxe. Takže Linux získal za pár rokov veľkú podporu a už to nie je ten starý Linux.

ProtonDB bol vytvorený spoločnosťou Valve pred niekoľkými rokmi. Windows Bol vyvinutý na spúšťanie hier priamo na operačných systémoch Linux. Rast projektu bol spočiatku pomalý, ale v priebehu rokov ProtonDB dospel a je teraz Windows hry sa na Linuxe dajú hrať takmer bezchybne.

Proton momentálne nedokáže spustiť väčšinu z 10 najlepších hier na Steame a iba 40 % z nich sa dá hrať na Linuxe. Steam Deck sa čoskoro začne dostávať k zákazníkom, čo je veľmi dôležité. V konečnom dôsledku si mnohí hráči nepochybne budú chcieť zahrať aspoň jednu z najpopulárnejších hier na Steame.

Valve naďalej pracuje na pridávaní čo najväčšieho počtu hier do knižnice Steam kompatibilnej s Linuxom. Spoločnosť tiež dala jasne najavo, že má pre majiteľov Steam Deck ciele, aby mohli spúšťať všetky hry Steam.

80 zo 100 najlepších Steam hier sa dá hrať na Linuxe 3

Fatih, ktorý je od mladosti spätý s technológiami a hrami, rád vedie výskum a svoje skúsenosti sprostredkúva ľuďom.

Related Articles

Back to top button