8 Tipy pre sociálne médiá od ôsmich odborníkov v odbore

<img class = "alignright native-lazyload-js-fallback" style = "margin-left: 5px; margin-right: 5px" title = "social media how" alt = "social media how how” width = ”190 ″ height = ”166 ″ loading =” lat ”src =” https://www.socialmediaexaminer.com/images/how-to-pose.png ”> Hľadáte kreatívne nápady na zlepšenie svojich aktivít v oblasti sociálnych médií? Ak áno, už nehľadajte.

Aby ste vám pomohli vytvoriť kľúče k úspechu v sociálnych médiách, Tu je solídny zoznam najlepších ôsmich stratégií sociálne médiá odborníci, Pozrite sa, Crazy Nafukovacie 5k sa pýtajte, aké tipy môžete použiť a začnite ťažiť z výhod skutočného úspechu.

# 1: Hostujte živé udalosti na Facebook

„Poskytnúť vašim fanúšikom mimoriadnu hodnotu a nové spôsoby, ako s vami pravidelne komunikovať viesť živé rozhovory alebo živé webové semináre alebo televízne semináre, Môj spoluautor Chris Treadaway a nedávno sme vykonali to, čomu hovoríme „flash chat“, aby sme kolektívne zbierali obsah pre verziu 2 našej knihy, “vysvetlila Mari Smith.

„Použili sme neuveriteľnú platformu webinára Linqto a behom niekoľkých minút sme s nami komunikovali veľkú skupinu ľudí. Linqto umožňuje prednášajúcim byť na webkamere a do mikrofónu a švihnúť sa„ po zemi “, zatiaľ čo účastníci komunikujú chat,“ povedala Mari.

webinár mari linqto

Mari tiež povedala, že to dokážete udržať skutočným jednoduchou otázkou a zodpovedaním priamo svojej Facebook bočná stena ventilátora. Získate mimoriadny prehľad o novinkách pre fanúšikov!

# 2: pomáhať iným, ktorí nie sú nevyhnutne známi

erik qualman

„Nepokúšajte sa budovať svoju osobnú značku alebo vlastnú značku spoločnosti. Prejdite z cesty Vyhľadajte možnosti, ako pomôcť ostatným a dať im kredit, V krátkodobom horizonte sa to môže zdať ako veľa práce, ale z dlhodobého hľadiska to stojí za to. To je tiež správna vec, “povedal Erik Qualman, autor knihy.

"Medzi jednoduché spôsoby, ako to urobiť, patria odporúčania týkajúce sa Twitter z práce ostatných ľudí, správ a dôležitých rád v komentároch blogu, “dodal Erik.

„Venujte pozornosť radám Guy Kawasakiho a vyberte tých, ktorí nie sú na zozname. Mari Smith, Chris Brogan a David Meerman Scott už sú plné lásky. Vyberte si sľubnú, pretože bude vynikať viac ako táto osoba,“ vysvetlil. erik.

# 3: Nezameriavajte sa príliš na marketing

Hollisovy thomázy

„Spoločnosti príliš často prehliadajú„ sociálnu “časť vety a idú priamo do„ marketingovej časti “… ku svojej nevýhode. Zabudnú, že sociálnym médiám dominuje komunita ľudí, ktorí očakávajú rôzne sociálne siete, do ktorých patria. Veľmi často tieto očakávania nezahŕňajú marketingové správy uviaznuté v krku, “vysvetlil autor Hollis Thomases

Hollis priamo cituje Ing, Frijol L.L. a Ben a Jerry sú dobrými príkladmi autentických značiek, ktoré ich „zachytávajú“ Twitter Spoločenstva.

okamžite pípanie

tweet llbean

Ben a Jerry tweet

Hollis dodal: „Ak plánujete delegovať svoje aktivity v oblasti sociálnych médií na kohokoľvek, opýtajte sa sami seba:„ Rozumie táto osoba skutočne našej značke, obrazu, ktorý chceme predstaviť, a má schopnosť správne komunikovať o týchto atribútoch? “ "

# 4: Preskúmajte, čo hovoria vaši zákazníci

brian solis

„Prestaňte čítať príbehy o úspechu a osvedčené postupy na modelovanie vašej stratégie sociálnych médií. Použite ich na inšpiráciu, ale mojou najlepšou radou pre vás je ísť Najprv zistite, aká je vaša šanca, “povedal Brian Solis, autor knihy

„Každý obchodný prípad je iný. Potreby vašich zákazníkov sú rôzne. Použite nástroj ako Research.ly to Prečítajte si viac informácií o tom, čo hovoria a hľadajú vaši súčasní a potenciálni zákazníci, Tu nájdete nápady, ktoré musíte inšpirovať k relevantnej a zmysluplnej kampani, hovorí Brian.

Zverejnite svoje vysielanie s časovou pečiatkou ako inteligentný odkaz.

# 5: Zoznámte sa s ľuďmi v skutočnom živote

„Pochádzam z Bostonu a my sme tu mali veľkú skupinu používateľov s názvom Bostonská počítačová spoločnosť v Bostone,“ povedal Steve Garfield, autor knihy „Mali mesačné stretnutia, na ktorých mohli ľudia choďte von a stretnite sa s nami a získajte pomoc a spoznajte nové produkty, Ľudia začali dostávať odpovede online. Spoločnosť Boston Computer Society sa tak rozpustila a mysleli si, že ľudia by mohli ísť online, aby dostali všetky svoje odpovede.

„Najkritickejšou vecou, ​​na ktorú spoločnosť Boston Computer Society zabudla, bolo, aké dôležité je stretnúť sa s ľuďmi tvárou v tvár. Takže mám mesačné stretnutia v Bostone so skupinou, ktorú som založil pod názvom Boston Media Makers. Na týchto stretnutiach sa každý, kto sa zúčastňuje, stretne so všetkými ostatnými. To je tajomstvo, povedal Steve.

výrobca bostonových médiíMôžete sa stretnúť s ľuďmi online, ale tieto vzťahy upevnite tvárou v tvár online.

„Stretnutie je organizované najprv tak, aby bolo možné miešať. Potom máme okrúhly stôl, kde každý má dve minúty na to, aby hovoril o tom, kto sú, a podelil sa o nejaké novinky alebo položil otázku. Potom stretnutie končí ďalším miešaním. Je veľmi dôležité, že stretnutie je bezplatné a koná sa každý mesiac v rovnakom čase, bez ohľadu na to, čo sa stane. Nikdy to neprerušíme. Všetci sú vítaní, “vysvetlil Steve.

# 6: Prečítajte si svoj kontroverzný obsah

dekan lov

„Všetci vieme, že„ obsah je kráľ, “hovorí Dean Hunt, líder v oblasti vírusového obsahu s vysokým dopadom.“ Platí to najmä v prípade sociálnych médií a sociálnych záložiek. Čo keď však nikto nečíta vaše majstrovské dielo? Nie je nič horšie ako stráviť hodiny čítaním článku, blogového príspevku atď., Len aby ste videli, ako sa hromadí prach v internetových jaskyniach.

„Takže tu je stratégia, ktorú som vytvoril, aby sme si boli istí, že váš obsah bude zaznamenaný … V skutočnosti ľudia vykonajú dvojitú úlohu, keď uvidia názov vášho obsahu, a nedokážu odolať jeho čítaniu. Hovorím tomu „negatívna zaujatosť.“ Je veľmi ľahké robiť to a pracuje najlepšie s informačným alebo inštruktážnym obsahom, “hovorí Dean.

„Príkladom je nedávny príspevok, ktorý som napísal.“ Ako naozaj tvrdo pracovať a nie zarobiť peniaze. „Bol to veľký úspech. Teraz musím zdôrazniť, že obsah tohto blogového príspevku bol poučný, pozitívny a skutočne ukázal ľuďom, ako zarobiť peniaze, ale ja dal titul negatívny zvrat, dávajúc mu šokovú hodnotuDean tak.

dekan lov

„Predstavte si, že názov bol“ Ako zarobiť veľa peňazí. „Tieto sľuby vidíme každý deň a sú trénovaní, aby im neverili ani neverili. Preto na obsah v sociálnych médiách uveďte negatívny obsah a sledujte, ako vytvára bzučanie a zdieľanie rýchlejšie ako kedykoľvek predtým,“ vysvetlil Dean.

# 7: Investujte do sociálnych médií po vykonaní vášho výskumu

Jeremiah Owyang

„Rovnako ako by ste investovali svoje osobné financie na základe veľkosti vašej rodiny, veku a trhových podmienok, mali by ste investovať do sociálnych podnikov s rovnakým priemyslom,“ hovorí Jeremiah Owyang, partner zákazníckej stratégie Altimeter Group.

Podľa najnovšej správy spoločnosti Altimeter by „spoločnosti mali zmerajte sociálnu zrelosť vlastnej spoločnosti a uprednostnite rozhodnutia o výdavkoch na základe odvetvových kritérií, Programy pre začiatočníkov by sa mali zamerať na to, aby boli vaše interné tímy v poriadku; priebežné programy musia merať iniciatívy zamerané na zákazníka; a pokročilé programy musia integrovať sociálny podnik do celého podniku. "

výšková skupinaGraf porovnáva výdavkové priority so splatnosťou sociálnych aktivít organizácie. Pozrite sa, kde sa najlepšie hodí vaša firma.

# 8: zdieľajte odborné znalosti so svojím publikom

Mike Stelzner

„Získajte odborníkov so svojím obsahom. Rozhodnite sa, kto sú odborníci vo vašom odbore., Potom sa s nimi porozprávajte a ponúknite im rozhovor s ich najobľúbenejšími novými projektmi. Počas rozhovoru sa opýtajte na mnoho otázok, na ktoré vaše publikum chce poznať odpovede. Výsledkom je fantastický článok, zvuk alebo video, ktoré vášmu publiku poskytne cenné informácie a vytvorí vzťah s odborníkom, hovorí Mike Stelzner, zakladateľka prieskumu sociálnych médií.

Ako príklad tejto stratégie sa môžete pozrieť na Mikeov nedávny rozhovor s bestsellerom Sethom Godinom.

seth godin in sme.

Chcete sa dozvedieť viac o sociálnych médiách pre podniky?

8 Tipy pre sociálne médiá od ôsmich odborníkov v odbore 1

Ak nevyužívate naplno moc sociálnych médií, nebojte sa. Nie ste sami.

8 Tipy pre sociálne médiá od ôsmich odborníkov v odbore 2Existuje jednoduchý spôsob, ako posunúť svoje úsilie v oblasti sociálnych médií na ďalšiu úroveň. Účasťou na najväčšej blogovej konferencii online, na samite o úspechu sociálnych médií 2011, Získajte moc využívať sociálne médiá, aby ste získali väčšiu expozíciu, lepšie prilákali zákazníkov a rozvíjali svoje podnikanie,

Najlepšie na tom je, že sa budete učiť od 22 odborníkov na blog. go Jeremiáš Owyang (Altimeter Group), Brian Solis (Author) Frank Eliason (Citigroup), Mari Smith (Spoluautor) Erik qualman (Author) Michael Stelzner (Zakladateľ, prieskumový pracovník sociálnych médií), Dan Zarrella (Author) Andy Sernovitz (Author) David Meerman Scott (autori) a odborníci z spoločností Verizon, Boeing, Intel a Cisco, ktorí na samite sociálnych médií v roku 2011 predstavili osvedčenú taktiku sociálnych médií.

Je to najväčšia blogová konferencia na webe. Navštívte bezplatnú skúšobnú verziu a zistite viac.

Mimochodom, k ôsmim odborníkom uvedeným v tomto článku sa na tohtoročnom samite o sociálnych médiách 2011 pripojí 14 ďalších odborníkov v oblasti sociálnych médií. Viac informácií o tejto online konferencii o sociálnych médiách nájdete tu.

Teraz ste na rade! Ktoré z týchto tipov expertov budete modelovať pre svoju vlastnú stratégiu v oblasti sociálnych médií? Podeľte sa s nami o svoje komentáre v poli nižšie!