8 Tajn├ę sp├┤soby spr├ívy aplik├íci├ş v syst├ęme Android: Organizujte sa!

Aplik├ície s├║ jednou z najd├┤le┼żitej┼í├şch s├║─Źast├ş zariadenia s Androidom a bez spr├ívnych aplik├íci├ş toho na svojom smartf├│ne alebo tablete s Androidom ve─ża nezm├┤┼żete. Aj ke─Ć s├║ na webe k dispoz├şcii mili├│ny aplik├íci├ş Google Play Store, spr├íva t├Żchto aplik├íci├ş je z├ísadn├í pre ka┼żd├Ż telef├│n s Androidom.

Pam├Ąt├ím si, ako som dostal svoj prv├Ż telef├│n s Androidom a nain┼ítaloval v┼íetky ostatn├ę aplik├ície, ktor├ę sa mi p├í─Źili. Tieto aplik├ície som nespravoval a skon─Źil som s mno┼żstvom u┼żito─Źn├Żch aplik├íci├ş v telef├│ne, ktor├ę zaberali ve─ża ├║lo┼żn├ęho priestoru a pam├Ąte RAM. Ak sa chcete uisti┼ą, ┼że va┼íe zariadenie Android zostane plynul├ę a bude reagova┼ą, pokra─Źujte v ─Ź├ştan├ş a zistite, ako m├┤┼żete spravova┼ą svoje aplik├ície.

V tomto pr├şspevku v├ím uk├í┼żem, ako spravova┼ą aplik├ície v syst├ęme Android, ako je in┼ítal├ícia, zdie─żanie, odin┼ítalovanie a pres├║vanie aplik├íci├ş.

Pre─Źo spravova┼ą aplik├ície v syst├ęme Android?

Ke─Ć som prv├Żkr├ít pre┼íiel na Android, urobil som chybu, ┼że som nespr├ívne spravoval svoje aplik├ície a pokazilo mi to telef├│n. Spr├íva aplik├íci├ş v├ím s├şce u─żah─Źuje ┼żivot, ale mo┼żno si kladiete ot├ízku, ─Źi v├ím to stoj├ş za to sa s t├Żm tr├ípi┼ą. Tu s├║ d├┤vody, pre─Źo by ste mali svoje aplik├ície pravidelne spravova┼ą.

Postarajte sa o svoj ├║lo┼żn├Ż priestor. Aplik├ície m├┤┼żu zabera┼ą ve─ża ├║lo┼żn├ęho priestoru, obzvl├í┼í┼ą hry v rozl├ş┼íen├ş HD, a preto mus├şte spravova┼ą aplik├ície a zaisti┼ą, aby aplik├ície nespotrebovali cel├Ż v├í┼í ├║lo┼żn├Ż priestor. Zlep┼íite v├Żkon svojho telef├│nu. Spr├íva aplik├íci├ş m├┤┼że tie┼ż zaisti┼ą, aby bol v├í┼í telef├│n plynul├Ż a reagoval, preto┼że aplik├ície m├┤┼żu zabera┼ą ve─ża pam├Ąte RAM. Udr┼żujte svoje aplik├ície aktu├ílne, aby ste z├şskali v┼íetky najnov┼íie funkcie. Odstr├í┼łte z telef├│nu zbyto─Źn├ę aplik├ície.

1. In┼ítal├ícia aplik├íci├ş v syst├ęme Android

Pred skuto─Źnou spr├ívou aplik├íci├ş si mus├şte do telef├│nu nain┼ítalova┼ą spr├ívne aplik├ície a m├┤┼żete to ─żahko urobi┼ą pomocou Google Play Store. Ak chcete nain┼ítalova┼ą svoje ob─ż├║ben├ę aplik├ície, postupujte pod─ża t├Żchto krokov. M├┤┼żete si tie┼ż pozrie┼ą m├┤jho podrobn├ęho sprievodcu s┼ąahovan├şm aplik├íci├ş pre Android.

Krok 1

Otvor Google Play Store aplik├ícia Uistite sa, ┼że ste prihl├ísen├ş pomocou svojho ├║─Źtu Google.

Krok 2

Vyh─żadajte svoje ob─ż├║ben├ę aplik├ície alebo prech├ídzajte r├┤znymi kateg├│riami.

Krok 3

Vyberte aplik├íciu, ktor├║ chcete stiahnu┼ą. Pred in┼ítal├íciou aplik├ície si najsk├┤r pre─Ź├ştajte recenzie. Recenzie m├┤┼żu by┼ą skuto─Źne n├ípomocn├ę a informuj├║ pou┼ż├şvate─żov, ─Źi m├í aplik├ícia nejak├ę probl├ęmy alebo ─Źi sa s telef├│nom nemie┼ía.

recenzie aplik├íci├ş

Krok 4

Kliknut├şm na tla─Źidlo In┼ítalova┼ą aplik├íciu stiahnete a nain┼ítalujete.

in┼ítalova┼ą aplik├íciu

Krok 5

Aplik├ície si m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą aj prostredn├şctvom webovej str├ínky Google Play do po─Ź├şta─Źa. Jednoducho otvorte webov├║ str├ínku Google Play, prihl├íste sa do svojho ├║─Źtu Google, vyh─żadajte aplik├íciu, ktor├║ si chcete stiahnu┼ą, a kliknite na tla─Źidlo In┼ítalova┼ą. Vyberte svoj telef├│n zo zoznamu a klepnite na tla─Źidlo IN┼áTALOVA┼Ą. Aplik├ícia by sa teraz mala za─Źa┼ą in┼ítalova┼ą do v├í┼ího telef├│nu. M├┤┼żete si tie┼ż pre─Ź├şta┼ą m├┤jho podrobn├ęho sprievodcu vzdialenou in┼ítal├íciou aplik├íci├ş pre Android.

Inštalácia

2. Zdie─żanie aplik├íci├ş z telef├│nu s Androidom

Zdie─żanie aplik├íci├ş je ├║┼żasn├Ż sp├┤sob, ako informova┼ą ostatn├Żch o aplik├ícii, ktor├║ vo svojom telef├│ne radi pou┼ż├şvate. Ako pou┼ż├şvame Google Play Store v na┼íich zariadeniach s Androidom namiesto webu Google Play, nem├┤┼żeme odkazy iba skop├şrova┼ą a prilepi┼ą.

Krok 1

Ak chcete zdie─ża┼ą aplik├íciu, vyberte aplik├íciu na Google Play Store.

Krok 2

Klepnite na tla─Źidlo Zdie─ża┼ą a vyberte sp├┤sob, ktor├Ż chcete pou┼żi┼ą na zdie─żanie aplik├ície, napr├şklad Bluetooth alebo e -mail.

zdie─żanie aplik├ície

3. Vyn├║ti┼ą zastavenie a zak├ízanie aplik├íci├ş

Aj ke─Ć m├┤┼żete aplik├ície v multitaskingu alebo ned├ívnej ponuke na telef├│ne jednoducho zatv├íra┼ą, niektor├ę aplik├ície na─Ćalej be┼żia na pozad├ş. V niektor├Żch aplik├íci├ích to nemus├ş by┼ą probl├ęm, ale ak m├íte pocit, ┼że v├ím aplik├ícia vyb├şja bat├ęriu a ┼żerie v├ím pam├Ą┼ą, m├┤┼żete ju n├ísilne zastavi┼ą.

M├┤┼żete tie┼ż vypn├║┼ą aplik├íciu, ktor├í v├ím rob├ş probl├ęmy. Vypnutie je perfektnou mo┼żnos┼ąou, ak nechcete pou┼ż├şva┼ą syst├ęmov├║ aplik├íciu a nem├┤┼żete ju odin┼ítalova┼ą alebo ak sa chcete do─Źasne zbavi┼ą aplik├ície.

Krok 1

Prejdite na polo┼żku Nastavenia a klepnite na Aplik├ície alebo Spr├ívca aplik├íci├ş. Teraz uvid├şte zoznam v┼íetk├Żch aplik├íci├ş nain┼ítalovan├Żch vo va┼íom telef├│ne.

spr├ívca aplik├íci├ş

Krok 2

Vyberte aplik├íciu, ktor├║ chcete zavrie┼ą. Klepnite na tla─Źidlo Vyn├║ti┼ą zastavenie. Aplik├ícia sa teraz zatvor├ş spolu so v┼íetk├Żmi jej procesmi. Ak to urob├şte v syst├ęmovej aplik├ícii, v├í┼í telef├│n m├┤┼że za─Źa┼ą spr├ívne fungova┼ą.

aplik├ícia n├ísiln├ęho zastavenia

Krok 3

Ak chcete aplik├íciu deaktivova┼ą, po v├Żbere aplik├ície jednoducho klepnite na tla─Źidlo Zak├íza┼ą. Aplik├íciu m├┤┼żete jednoducho povoli┼ą sp├Ą┼ą v zozname Zak├ízan├ę alebo Zak├íza┼ą v Spr├ívcovi aplik├íci├ş.

zak├íza┼ą aplik├íciu

4. Odin┼ítalovanie aplik├íci├ş z telef├│nu Android

Odin┼ítalovanie je najlep┼í├ş sp├┤sob, ako sa zbavi┼ą aplik├íci├ş a nepotrebn├Żch aplik├íci├ş tret├şch str├ín, ktor├ę nepou┼ż├şvate. Syst├ęmov├ę aplik├ície nem├┤┼żete odin┼ítalova┼ą, tak┼że ak v├ís ob┼ąa┼żuj├║, budete ich musie┼ą deaktivova┼ą. V pr├şpade aplik├íci├ş tret├şch str├ín ich v┼íak m├┤┼żete jednoducho odin┼ítalova┼ą a uvo─żni┼ą tak pam├Ą┼ą.

Krok 1

Na niektor├Żch telef├│noch m├┤┼żete aplik├ície priamo odin┼ítalova┼ą pomocou z├ísuvky na aplik├ície. Ak chcete n├íjs┼ą mo┼żnos┼ą odin┼ítalovania, sta─Ź├ş stla─Źi┼ą tla─Źidlo Menu v prie─Źinku s aplik├íciami.

Krok 2

Ak chcete odin┼ítalova┼ą aplik├ície pomocou spr├ívcu aplik├íci├ş, v aplik├ícii Nastavenia prejdite na polo┼żku Aplik├ície alebo Spr├ívca aplik├íci├ş a klepnite na aplik├íciu, ktor├║ chcete odin┼ítalova┼ą.

Krok 3

Klepnite na tla─Źidlo Odin┼ítalova┼ą.

odin┼ítalova┼ą aplik├íciu

Krok 4

Aplik├ície m├┤┼żete tie┼ż odin┼ítalova┼ą pomocou Google Play Store aplik├ícia Klepnite na ponuku v Google Play Store aplik├íciu a vyberte polo┼żku Moje aplik├ície. Vyberte aplik├íciu, ktor├║ chcete odin┼ítalova┼ą, a klepnite na tla─Źidlo ODIN┼áTALOVA┼Ą.

odin┼ítalova┼ą

5. Vymazanie ├║dajov aplik├ície a vyrovn├ívacej pam├Ąte z telef├│nu s Androidom

Vstavan├Ż spr├ívca aplik├íci├ş v telef├│noch s Androidom v├ím tie┼ż umo┼żn├ş ─żahko vymaza┼ą ├║daje aplik├íci├ş a vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą. Ak nejak├Ż ─Źas pou┼ż├şvate opera─Źn├Ż syst├ęm Android, potom v├ím ur─Źite ─żudia st├íle hovoria, aby ste v pr├şpade probl├ęmu s aplik├íciou vymazali vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą aplik├ície. M├┤┼żete to urobi┼ą jednoducho pomocou ni┼ż┼íie uveden├Żch krokov.

Vymazan├şm ├║dajov aplik├ície alebo vyrovn├ívacej pam├Ąte sa zvy─Źajne vyrie┼íi v├Ą─Ź┼íina probl├ęmov s aplik├íciou. Ak teda aplik├ícia vo va┼íom telef├│ne zrazu nefunguje spr├ívne, po vymazan├ş ├║dajov alebo vyrovn├ívacej pam├Ąte by mala by┼ą v poriadku. Upozor┼łujeme, ┼że vymazan├şm ├║dajov sa odstr├íni v┼íetko, ─Źo ste v aplik├ícii urobili. Ak teda vyma┼żete ├║daje o hre, v┼íetky va┼íe pokroky a sk├│re bud├║ odstr├ínen├ę.

Krok 1

V aplik├ícii Nastavenia prejdite na polo┼żku Aplik├ície alebo Spr├ívca aplik├íci├ş.

Krok 2

Vyberte aplikáciu zo zoznamu.

Krok 3

Klepnut├şm na tla─Źidlo Vymaza┼ą ├║daje vyma┼żete ├║daje aplik├ície a klepnut├şm na polo┼żku Vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą vyma┼żete vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą aplik├íci├ş.

Vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą

6. Aktualiz├ícia aplik├íci├ş vo va┼íom telef├│ne s Androidom

Mysl├şm si, ┼że najd├┤le┼żitej┼íou vecou pri spr├íve aplik├íci├ş v syst├ęme Android je aktualiz├ícia va┼íich aplik├íci├ş. Predt├Żm som ner├íd aktualizoval svoje aplik├ície a v┼żdy som si myslel, ┼że pou┼ż├şva moje internetov├ę pripojenie bez toho, aby mi prin├í┼íal ak├ęko─żvek v├Żhody.

Budete prekvapen├ş, ke─Ć uvid├şte, ako ve─żmi sa va┼íe aplik├ície m├┤┼żu po in┼ítal├ícii aktualiz├íci├ş zlep┼íi┼ą. Od opr├ív ch├Żb a┼ż po nov├ę funkcie, v├Żvoj├íri neust├íle zlep┼íuj├║ aplik├ície. Nie je to v┼íak jedin├í v├Żhoda, preto┼że aktualiz├ície m├┤┼żu tie┼ż zlep┼íi┼ą v├Żkon v├í┼ího telef├│nu t├Żm, ┼że zefekt├şvnia aplik├ície. Aktualizovan├ę aplik├ície preto m├┤┼żu v├í┼ímu telef├│nu zabera┼ą menej pam├Ąte RAM a bat├ęrie.

Krok 1

Otvor Google Play Store aplik├íciu, klepnite na Ponuku v─żavo hore a vyberte Moje aplik├ície.

Krok 2

Teraz uvid├şte v┼íetky aplik├ície nain┼ítalovan├ę vo va┼íom telef├│ne. Aplik├ície, ktor├ę vy┼żaduj├║ aktualiz├ície, sa zobrazia na karte Aktualiz├ície. Ak chcete aktualizova┼ą v┼íetky aplik├ície, klepnite na tla─Źidlo AKTUALIZOVA┼Ą V┼áETKO. Ak chcete aktualizova┼ą konkr├ętnu aplik├íciu, vyberte aplik├íciu, ktor├║ chcete aktualizova┼ą, a klepnite na tla─Źidlo AKTUALIZOVA┼Ą.

Aktualizova┼ą v┼íetko

Krok 3

Jedna z najlep┼í├şch vec├ş na Google Play Store aplik├ícia je, ┼że v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje automaticky aktualizova┼ą aplik├ície. Prejdite do ponuky v Google Play Store aplik├íciu, vyberte polo┼żku Nastavenia a klepnite na mo┼żnos┼ą Automaticky aktualizova┼ą aplik├ície. Teraz si m├┤┼żete vybra┼ą medzi neaktualizovan├şm aplik├íci├ş, automatick├Żmi aktualiz├íciami aplik├íci├ş kedyko─żvek a automatickou aktualiz├íciou aplik├íci├ş iba cez Wi-Fi. Tretia mo┼żnos┼ą je perfektn├í, ak nechcete pou┼ż├şva┼ą mobiln├ę d├íta na s┼ąahovanie aktualiz├íci├ş.

aplikácie na automatickú aktualizáciu

7. Odin┼ítalovanie aktualiz├íci├ş aplik├íci├ş z telef├│nu Android

V pr├şpade niektor├Żch aplik├íci├ş m├┤┼że aktualiz├ícia sp├┤sobova┼ą probl├ęm a ak sa domnievate, ┼że aplik├ícia bola pred aktualiz├íciou lep┼íia, m├┤┼żete jej aktualiz├ície odin┼ítalova┼ą a z├şska┼ą sp├Ą┼ą presne tak, ako boli pred aktualiz├íciou. T├║to mo┼żnos┼ą zvy─Źajne n├íjdete iba pre syst├ęmov├ę aplik├ície alebo aplik├ície, ktor├ę boli vopred na─Ź├ştan├ę vo va┼íom telef├│ne.

Krok 1

V aplik├ícii Nastavenia prejdite na polo┼żku Aplik├ície alebo Spr├ívca aplik├íci├ş a vyberte aplik├íciu.

Krok 2

Klepnite na tla─Źidlo Odin┼ítalova┼ą aktualiz├ície.

odin┼ítalova┼ą aktualiz├ície

8. Pres├║vanie aplik├íci├ş na kartu SD vo va┼íom zariaden├ş Android

Ve─żk├ę aplik├ície, ako s├║ hry, m├┤┼żu zabera┼ą ve─ża vn├║torn├ęho ├║lo┼żiska v├í┼ího telef├│nu, a preto je m├║dre urobi┼ą presun t├Żchto aplik├íci├ş na kartu SD. Nie v┼íetky telef├│ny s Androidom t├║to mo┼żnos┼ą podporuj├║ a budete potrebova┼ą kartu SD vlo┼żen├║ v telef├│ne.

Krok 1

Otvorte Aplik├ície alebo Spr├ívcu aplik├íci├ş pomocou aplik├ície Nastavenia a vyberte aplik├íciu, ktor├║ chcete presun├║┼ą.

Krok 2

Klepnite na tla─Źidlo Presun├║┼ą na kartu SD.

presun├║┼ą aplik├íciu

Krok 3

Ak chcete presun├║┼ą aplik├íciu z karty SD do intern├ęho ├║lo┼żiska telef├│nu, klepnite na Presun├║┼ą do ├║lo┼żiska zariadenia.

Záver

Som si ist├Ż, ┼że v┼íetci pou┼ż├şvatelia syst├ęmu Android radi in┼ítaluj├║ aplik├ície do svojich telef├│nov a tabletov z Google Play Store. Bez in┼ítal├ície aplik├íci├ş tret├şch str├ín nem├┤┼żete s telef├│nom ve─ża urobi┼ą. To znamen├í, ┼że niektor├ş pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu svoj telef├│n skuto─Źne pokazi┼ą in┼ítal├íciou ka┼żdej ─Ćal┼íej aplik├ície, ktor├í sa im p├í─Źi, z Obchodu Play.

Aby bol v├í┼í telef├│n st├íle usporiadan├Ż, mus├şte spravova┼ą aplik├ície v syst├ęme Android. Akon├íhle bud├║ va┼íe aplik├ície organizovan├ę a aktualizovan├ę, v├í┼í telef├│n by mal by┼ą r├Żchlej┼í├ş a v┼íetky svoje aplik├ície si budete m├┤c┼ą u┼ż├şva┼ą bez probl├ęmov. Uistite sa, ┼że d├┤sledne dodr┼żiavate v┼íetky pokyny a v pr├şpade ak├Żchko─żvek ot├ízok n├ím nev├íhajte nap├şsa┼ą.